Go to content

9 tematów, o których regularnie rozmawiają wszystkie, szczęśliwe pary

Fot. iStock/gilaxia

Wracacie po pracy do domu. Pytasz, jak minął mu dzień, on odpowiada. Potem zmiana. Porozmawiacie o planach na kilka najbliższych dni, omówicie wydatki, pogadacie o dzieciach. Przy odrobinie szczęścia nie wybuchnie żadna awantura, więc wieczorem każde z was zajmie się swoimi sprawami i pójdziecie spać. Komunikujecie się, owszem. Ale nie rozmawiacie tak naprawdę o sprawach ważnych. Takich, które tworzą codzienne życie i zbliżają do siebie ludzi. I nie chodzi wcale o to, żeby wrócić do czasów, kiedy do rana mogliście dyskutować o najlepszym koncercie, na którym byliście. 

Oto dziewięć tematów, o których regularnie rozmawiają wszystkie, szczęśliwe pary:

Żenujące momenty

Jeżeli jesteście ze sobą naprawdę blisko i nie boicie się odtrącenia, otwarcie opowiadacie sobie o różnych żenujących momentach ze swojego życia. Mogą to być jakieś wspomnienia, na przykład z okresu szkoły średniej lub zabawne historie, które przydarzyły wam się podczas randkowania. Szczęśliwe pary mówią sobie też o tym, co zdarzyło się danego dnia. To właśnie do partnera powinno się w pierwszej kolejności zadzwonić z anegdotką, którą rozpoczyna się od słów: „O rany, nie uwierzysz, co ja właśnie odwaliłam…”.

Polityka

To jednak z tych tematów, których ogólnie lepiej unikać. Jednak nie w związku. Powinniście wiedzieć, jakie poglądy macie, na kogo planujecie głosować w najbliższych wyborach. Nie musicie się ze sobą zgadzać, ważne jednak, żebyście rozmawiali ze sobą z szacunkiem. Wymiana poglądów może pomóc wam spojrzeć na daną partię pod innym kątem.

Obawy i lęki

W byciu razem najwspanialsze jest to, że nie musimy samotnie zmagać się ze swoimi obawami i lękami. Regularne rozmowy na temat problemów i wspólne mierzenie się z nimi scala związek. Jeżeli wiesz, że w każdej chwili możesz powiedzieć swojemu partnerowi o tym, co cię martwi i niepokoi, a on cię nie wyśmieje, jesteś szczęściarą.

Wspomnienia z dzieciństwa

Kto z nas nie lubi opowiadać lub słuchać anegdotek z dzieciństwa? Niektóre są zabawne, inne nieco wstydliwe czy wzruszające. Każda taka historia pomaga jednak lepiej poznać i zrozumieć człowieka, z którym się związaliśmy. To bardzo ważne, żebyście bez pomijania szczegółów, otwarcie rozmawiali o swoim dzieciństwie. Nawet jeśli nie było kolorowe.

Poprzednie związki

To wyjątkowo drażliwy temat, dlatego tylko udane, szczęśliwe pary potrafią o tym rozmawiać. Jest bowiem ogromna różnica między tęsknotą za przeszłością, a faktami z przeszłości. Jeśli potraficie bez emocji mówić o powodach, przez które wasze poprzednie związki się rozpadły, o tym, jak wasze życie wyglądało i ile czasu byliście razem, tworzycie naprawdę udaną parę.

Rodzinne niesnaski

Jeżeli macie do siebie pełne zaufanie, bez problemu rozmawiacie o relacjach, panujących w waszych rodzinach. Może chodzić o jakiś wieloletni spór, który spowodował, że część rodziny nie utrzymuje ze sobą kontaktów. Może chodzić o jakiś nieszczęśliwy wypadek, nieciekawą przeszłość. Nie boicie się o tym rozmawiać? Tylko pogratulować.

Bieżące wydarzenia

Każdego dnia jesteśmy bombardowani informacjami z kraju i ze świata. To ważne, żeby o nich rozmawiać, wyciągać wspólne wnioski, analizować, jaki wpływ na nasze życie mają bieżące wydarzenia społeczne, gospodarcze i polityczne. Być może któraś z tych dziedzin jest wyjątkowo bliska jednemu z was i dzięki temu druga osoba zrozumie mechanizmy, które do tej pory były dla niej czarną magią.

Filmy i seriale

To może wydawać się zabawne i nieistotne, ale rozmowa o zainteresowaniach drugiej osoby jest bardzo ważna. Jeżeli on nie może oderwać się od jakiegoś filmu, dopytaj o szczegóły fabuły. Rozmawianie o rozrywce, która ma na celu głównie „odmóżdżenie” po ciężkim dniu, umacnia związek.

Przyszłość

Czy jest coś bardziej przerażającego i jednocześnie inspirującego, niż przyszłość? Szczęśliwe pary regularnie o niej rozmawiają. Co więcej, widzą siebie razem. Mają wspólne plany, ale też własne aspiracje, cele, marzenia. Nawet jeśli przyszłość napawa ich lękiem, rozmawiają o niej i z podekscytowaniem oczekują, by sprawdzić, jak potoczą się ich losy za 5, 10 i 15 lat.

Źródło: Your Tango