Go to content

8 bolesnych znaków, że on już cię nie kocha

rozwód
fot. marlo74/iStock

Przekonać się pewnego dnia, że człowiek, z którym dzielimy życie już nas nie kocha – straszne. Jeszcze straszniejsze jest to, że miłość potrafi oślepić na bolesne prawdy, sprawić, że nie dostrzegamy oczywistości i sami się oszukujemy. Ale w końcu przychodzi i tego kres, a nasze ciało zaczyna dawać sygnały, że coś jest nie tak. I kiedy bolesny węzeł w brzuchu zaczyna rosnąć, nie możemy już tego ignorować. „On/ona mnie już nie kocha” – trudno przyjąć to do wiadomości, ba, nawet trudno o tym pomyśleć. Ale im dłużej będziemy zwlekać z rozwiązaniem tej kwestii, tym gorzej dla nas. Jak rozpoznać, że on już nie kocha? 

1. Nic, co robisz, nie wydaje się wystarczające

Bez względu na to, co robisz, nigdy nie czujesz, że jest wystarczająco dobre. Zawsze jest coś, co mogłaś zrobić inaczej lub coś w tobie, co należy zmienić. To tak, jakby chciał, żebyś była kimś zupełnie innym.

2. Nie ma komunikacji

Komunikacja stoi na głowie. Albo w ogóle się nie komunikujecie, a jeśli już, to z pogardą lub gniewem. Prawdziwa, autentyczna komunikacja uleciała przez okno.

3. Nawet się nie kłócicie

Większość ludzi zakłada, że kłótnia jest czymś złym. Tymczasem zdrowe relacje od czasu do czasu wiążą się z kłótnią. O wiele bardziej przerażające niż wielka awantura jest to, że jedno lub oboje przestajecie się troszczyć o siebie nawzajem i wasze wspólne sprawy na tyle, aby nawet walczyć o związek.

4. Nie ma już pasji

Kiedy chcesz go przytulić, wydaje się, że jest mu miło, ale nie ma w tym serca. Kiedy patrzysz mu w oczy, odwraca wzrok. A kiedy uprawiasz seks, nie czujesz intymności, po prostu czujesz… seks. Możesz czuć się całkowicie zaniedbana (na poziomie czułości), ponieważ w związku nie ma już czułego dotyku. Niestety, jest to znak, że ich serca już w nim nie ma. To już oznaki emocjonalnego wycofania.

5. Przestaje cię kochać

Małe rzeczy mają znaczenie. Jeśli zauważasz, że twój partner nie robi już małych rzeczy, które zawsze robił (kanapka do pracy, wyprasowanie bluzki, przygotowanie roweru do sezonu) zapomina o rzeczach, które są dla ciebie ważne i cały czas cię odpycha, to zły znak. Wszystkie relacje przechodzą kryzysy, to prawda. Ale kiedy twój partner przestaje okazywać miłość drobnymi gestami, coś jest nie tak.

6. Przestaje używać słów miłości

Zwróć uwagę na to, jak twój partner z tobą rozmawia. Kiedy mówisz „Kocham cię”, a on mówią: „Ok”, zamiast „Ja też cię kocham” i dzieje się tak cały czas, jest to zły znak. Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że kiedy ty mówisz o przyszłości, on zmienia temat.

7. Nie bierze pod uwagę twoich uczuć

Twój partner całkowicie przestał brać pod uwagę twoje uczucia. Kiedy mówisz, jak coś sprawia ci przykrość, on przewraca oczami lub zmienia temat. Robi plany, nie pytając, co myślisz lub robi rzeczy, które całkowicie naruszają twoje granice.

8. Porównuje cię do innych

Kiedy twój partner zaczyna porównywać cię do kogoś innego i mówi takie rzeczy jak: „Wow, spójrz, jak ona wygląda. Chciałbym, żebyś ty tak wyglądała”. Lub porównuje cię w jakikolwiek sposób do innej kobiety, to znak, że już szuka czegoś poza związkiem.