Lifestyle Związek

Dlaczego go kocham? Dlatego, że… 10 powodów

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
28 kwietnia 2016
dlaczego go kocham?
Fot. Screen z YouTube / lingvistov
 

Co w nim widzisz, dlaczego go kochasz? Na te iście egzystencjalne pytania, odpowiedzi poszukał dobrze znany lingvistov. Oczywiście z małą dozą uszczypliwości (sasasa 😉 ). Więc miłe panie – „łapy precz od mojego chłopaka! Dlaczego go kocham? Kocham go, bo…”.

1. … jest  moim kompanem do zakupów

dlaczego go kocham1

Fot. Screen z YouTube / lingvistov

2. … je to, co mu ugotuję

dlaczego go kocham2

Fot. Screen z YouTube / lingvistov

3. … mój kot go toleruje

dlaczego go kocham3

Fot. Screen z YouTube / lingvistov

4. … to darmowa „podwózka” o czwartej nad ranem

dlaczego go kocham4

Fot. Screen z YouTube / lingvistov

5. … jest taki przystojny!

dlaczego go kocham5

Fot. Screen z YouTube / lingvistov

6. … jest najlepszy w reperowaniu różnych rzeczy

dlaczego go kocham6

Fot. Screen z YouTube / lingvistov

7. … mój tatuś go akceptuje

dlaczego go kocham7

Fot. Screen z YouTube / lingvistov

8. … jestem teraz „w związku” na Facebooku

dlaczego go kocham8

Fot. Screen z YouTube / lingvistov

9. … daje najlepsze prezenty

dlaczego go kocham9

Fot. Screen z YouTube / lingvistov

 

10. … motywuje mnie do bycia lepszą osobą…

dlaczego go kocham10

Fot. Screen z YouTube / lingvistov

Powodów jest nieco więcej – wszystkie znalazły się w książce: „21 Reasons Why I Love Him”. 

A który powód jest najbliższy waszym sercom?


Lifestyle Związek

Od dziś już nie możesz powiedzieć, że coś cię ogranicza

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
28 kwietnia 2016
Facebook
 

Zawsze myślę, że w tyle już zostało pokazane i powiedziane w przeróżnych talent show, że już nic nie może człowieka zaskoczyć. A jednak? Koleżanka powiedziała: „W tym chłopaku jest moc”. Podpisuję się pod tym obiema rękami.

Tak, on ma moc. Jest przykładem na to, że jedynym ograniczeniem w naszym życiu jesteśmy my sami. Od na zależy, co osiągniemy i gdzie dojdziemy. Zobaczcie

 


Lifestyle Związek

To, co w nas siedzi… Czyli jakie schematy powtarzamy nieświadomie przez całe życie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
28 kwietnia 2016
To, co w nas siedzi... Czyli jakie schematy powtarzamy nieświadomie przez całe życie
Fot. iStock / ByeByeTokyo

Jak ogromny wpływ na nasze dorosłe życie ma dzieciństwo, uświadamiamy sobie zazwyczaj dopiero wtedy, gdy z jakimś problemem trafiamy do gabinetu terapeuty. Warto poznać  wczesnodziecięce schematy, wzory zachowań z czasów gdy jeszcze byliśmy całkowicie zależni od naszych rodziców czy opiekunów. Przyjmując określone postawy zapewnialiśmy sobie wówczas „przetrwanie”. Dziś te wzorce stanowią utrwalone schematy, to co „siedzi w nas” od dzieciństwa, ale z czego nie zdajemy sobie sprawy, dopóki nie zaczniemy analizować swoich dorosłych problemów.

Najczęściej powtarzane schematy:

1. Porzucanie/Niestabilność więzi

Czyli nasze wewnętrzne przekonanie, że nikt inny nie jest w stanie dać nam wsparcia ani stworzyć z nami trwałej więzi. Postrzegamy innych jako emocjonalnie niestabilnych i nieprzewidywalnych. Wierzymy, że bliskość jest na chwilę, a bliska osoba i tak odejdzie. Wpływa to negatywnie na nasze życie uczuciowe.

2. Podejrzliwość/Krzywdzenie

Przekonanie o tym, że inni i tak zawsze będą nas ranić, upokarzać, krzywdzić zdradą, kłamstwem. Zakładanie, że manipulują lub wykorzystują nas do swoich celów. Utrudnia wszelkie relacje międzyludzkie.

3. Niepełnowartościowość /Wstyd

Czyli poczucie, że jest się złym, niechcianym , gorszym, nieistotnym i pomijanym przez innych. Może przejawiać się nadwrażliwością na krytykę, odrzucenie i obwinianie. Sprawia, że ciągle porównujemy się  się i czujemy niepewnie wśród innych.

4. Izolacja społeczna

Poczucie, że jest się tak różnym od reszty świata, że się „nie pasuje”, nie należy do żadnej grupy czy społeczności. Jest to częsty schemat występujący wtedy, kiedy środowisko rodzinne dziecka podkopuje jego pewność siebie, nadmiernie chroni lub nie potrafi zachęcić dziecka do kompletnego funkcjonowania poza rodziną( – „Beze mnie nie dasz sobie rady”).

5. Zależność/Niekompetencja

Przekonanie, że nie jesteśmy w stanie dźwignąć swoich codziennych obowiązków samodzielnie, bez pomocy ze strony innych (np. zadbać o siebie, podejmować właściwych decyzji). Zwykle manifestuje się bezradnością i rezygnacją,a przede wszystkim męczącym obie strony uzależnieniem od drugiej osoby.

6. Uwikłanie/Nierozwinięte „ja”

Zwykle przejawia się nadmiernym emocjonalnym zaangażowaniem. Chcemy być bardzo blisko z jedną, wybraną osobą, lub kilkoma (zwykle rodzicami) osobami.  Wiążę się z silnym wewnętrznym przekonaniem, że bez tak bliskiego związku przynajmniej jedna ze stron nie da sobie rady, nie przetrwa. Typem takiej relacji jest ba przykład „maminsyńtwo”

7. Skazanie na niepowodzenie

Wewnętrzne przekonanie o tym, że mimo wysiłku zawsze poniosę porażkę, że jestem kimś nieudolnym, przynajmniej w porównaniu ze swoimi kolegami (w kwestii szkoły, kariery, sukcesów  sportowych itp.). Myślenie o sobie w kategoriach „głupi, niedorzeczny, beztalencie, ignorant”.

8. Roszczenia/Wyolbrzymione „ja”

Przekonanie, że jestem kimś lepszym niż inni, w związku z tym posiadam specjalne prawa i przywileje. Nie ograniczają mnie zasady i normy społeczne. Domagam się, żądam tego, na co akurat mam ochotę. Skupiam się wyłącznie na swoich potrzebach.

9. Samopoświęcenie

Czyli przesadne skupienie się na zaspokajaniu potrzeb innych ludzi, kosztem własnego szczęścia i spełnienia. Czasami taki schemat prowadzi do poczucia że własne potrzeby nie są odpowiednio zaspokojone i rodzi pretensje w stosunku do tych, którymi się opiekujemy.

10. Nastawienie na karanie

Przekonanie o tym, że za każdy błąd powinniśmy zostać ukarani, ale także karać innych. Wiąże się z niecierpliwością i brakiem tolerancji.

11. Stłumienie uczuć

Tłamszenie w sobie spontanicznych zachowań i emocji,  ze strachu przed dezaprobatą lub utratą kontroli nad sobą.

Jak uwolnić się od tych schematów? Ogromną role odgrywa tu nasza samoświadomość i chęć pracy nas sobą. Wzorce przyjęte w dzieciństwie wpływają na nasze życiowe wybory, determinują nasze życie uczuciowe i relacje z ludźmi, warto jak najszybciej zdać sobie z tego sprawę.


Źródło: pstps.pl 


Zobacz także

Życie z egoistą. Ona wie, że powinna odejść, bo nigdy nie poczuje, że jest dla niego ważna

7 erotycznych sekretów naszych panów, o których nie chcą nam mówić

Im wyższy facet, tym więcej szczęścia?