Go to content

8 sygnałów, że związek nie przetrwa, czyli okiem ślubnego fotografa

Fotografowie ślubni spędzają z nowożeńcami wiele czasu, mają więc możliwość zobaczyć i usłyszeć więcej niż weselni goście i dawno niewidziani znajomi pary. Zwykle są w stanie wyłapać pierwsze sygnały tego, że małżeństwo nie przetrwa. Poniżej profesjonalni fotografowie ślubni dzielą się z wami swoimi spostrzeżeniami. Jakie są oznaki, że ten związek się rozpadnie?  

1. Jeden z partnerów jest całkowicie niezainteresowany zdjęciami

Większość niechętnych zdjęciom osób wie, że jak ważne są one dla ich połówki i chętnie uczestniczy w sesji. Ale nie zawsze tak jest. Gotowość do rozważenia potrzeb partnera jest kluczem do satysfakcjonującego, długotrwałego związku. Nawet tak banalna rzecz jak fotografia może być czymś, co uszczęśliwi ukochaną osobę i trzeba wziąć to pod uwagę.

2. Wiele osób odrzuciło zaproszenie na ślub

Często zdarza się, że około 10-15 procent gości nie jest w stanie wziąć udziału w weselu, ale kiedy liczba nieobecnych osiągnie powyżej 20-25 procent, przyczyny należy poszukać głębiej. To znak, że przyjaciele i rodzina wiedzą, że para nie ma szans przetrwać.

3. Chemia między zakochanymi jest czymś „wymuszonym”

To zły znak, kiedy fotografujesz parę, a jedno z zakochanych nadmiernie „rekompensuje” brak zainteresowania ze strony drugiej osoby. Może obejrzeli setki zdjęć online i chcą, aby ich pamiątki ślubne wyglądały dokładnie tak samo, ale czasami po prostu brakuje naturalnego przyciągania i emocjonalnej więzi.

4. Podczas wesela dochodzi do konfliktu między małżonkami

To bardzo zły znak, gdy trwa nieustanna walka i dramat podczas przyjęcia weselnego. Gdy pannie młodej nic nie pasuje, a panu młodemu nie chce się nawet z nią rozmawiać. Gdy napięcie między małżonkami jest tak widoczne, że nie da się go ukryć i wszystkim wokół robi się nieswojo.

5. Para nie zgadza się w kwestii finansów 

Pieniądze są ważnym czynnikiem stresogennym w relacji między małżonkami i jeśli różnice w podejściu do kwestii finansowej są zbyt duże, prędzej czy później dojdzie do rozstania. Problem można przewidzieć już w momencie, gdy jedno z zakochanych jest w stanie wydać na organizację ślubu znacznie większa kwotę niż drugie.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Fot. iStock/

1/1 8 sygnałów, że związek nie przetrwa, czyli okiem ślubnego fotografa

6. Para robi sobie wyrzuty podczas sesji zdjęciowej

Nieprzyjemne, sarkastyczne komentarze w dniu ślubu, który powinien być przepełniony szczęściem i miłością, to bardzo zły znak. Jeśli oboje lub tylko jedno z nich jest złośliwe i niemiłe w takim dniu, dlaczego coś miałoby się zmienić na lepsze w „normalnym” życiu?

7. Związek wydaje się zbudowany wyłącznie na atrakcyjności fizycznej

I czuć, że nic więcej ich nie łączy. Namiętność, która nie jest poparta uczuciem zrozumienia i przywiązania szybko wygaśnie i małżonkowie staną przed smutną prawdą: zbyt wiele ich różni, żeby mogli ze sobą być.

8. Para nie spędza ze sobą zbyt wiele czasu

Podczas wesela stres związany ze ślubem jest już zazwyczaj za nimi i nadszedł czas na dobrą zabawę i relaks. Pary zwykle spędzają ten wieczór witając gości, tańcząc i świętując swój nowy stan cywilny. Kiedy małżonkom nie można zrobić wspólnego zdjęcia, bo stale są oddzielnie, to niepokojący znak.


Na podstawie: huffingtonpost.com