Go to content

10 sygnałów, które świadczą o tym, że twój związek nie ma większych szans na przetrwanie. Jeśli widzisz je u siebie, odpuść

Fot. iStock / nd3000

Miłość piękna, romantyczna, trudna czy szalona — jaka by nie była, zawsze przynosi zakochanym morze emocji. Poczucie absolutnego szczęścia przeplata się z małymi dramatami, rezygnacja z powrotami. To, jak wygląda relacja między dwojgiem ludzi nie podlega żadnym odgórnym regulacjom. Jeśli uczucie istnieje, rozwija się tak długo, jak długo pozwalają na to partnerzy.

Nie każdy związek przetrwa, tylko czasem chcemy trzymać się ułudy, że coś jeszcze z tego będzie, tyle rzeczy można naprawić. Wypieramy z głowy i serca sygnały, które są jak żółte ostrzegawcze światło. Jeśli choć raz przez głowę przemknie myśl, że trzymanie się tego układu nie ma sensu, lepiej rozejrzyj się dookoła. Być może przeoczyłaś sygnały, które jasno dają do zrozumienia, że ten związek nie ma większych szans na przetrwanie.

10 znaków, że przyszedł czas odpuścić 

1. Partner próbuje cię zmienić

Jeśli ktoś próbuje cię „przerobić ” na jego modłę, przemyśl taki układ. Czy warto być z kimś, kto nie akceptuje cię w pełni i przy kim nie będziesz do końca sobą?  Łatwiej jest wypełnić pustą przestrzeń w życiu po byłym partnerze, niż wypełnić pustą przestrzeń wewnątrz siebie.

2. Słowa nie pokrywają się z czynami

Nie ufaj komuś, kto jedno mówi, a drugie robi, bo nigdy nie będziesz mogła na nim do końca polegać. Zawsze lepiej być samemu, niż tkwić w złym towarzystwie.

3. Naciskasz na miłość za wszelką cenę

Tak bardzo pragniesz uwagi i miłości, że jesteś w stanie zrobić wiele, by on był z nadal tobą, choć wasze drogi się rozchodzą. Nie powinnaś błagać kogoś, żeby został. Tylko ktoś wyjątkowy pozostanie przy tobie i udowodni, jak bardzo cię kocha.

4. Seks opiera się jedynie na atrakcyjności fizycznej

Pociąg fizyczny jest ważny w relacji i dopełnia związek, jego sferę uczuciową. Ale jeśli partner zauważa tylko twoje piękno, a nie głębię twojego serca, trudno o prawdziwą bliskość. Przecież nie jesteś rodzajem trofeum, poza tym ładna twarz lub ładne ciało, nie będą towarzyszyły wam zawsze. A co wtedy?

5. Nie możesz ufać partnerowi

Brak zaufania z różnych powodów prędzej czy później zniszczy każdy związek. Czas odkryć, kto jest fałszywy, a kto jest prawdziwy i zaryzykuje dla ciebie wszystko.

6. Nie otrzymujesz szacunku

Nie ma nic smutniejszego od braku szacunku, ignorowania i pogardy. Pamiętaj, że lepiej być samotnym z godnością, niż tkwić w związku, który wymaga poświęcenia twojego szczęścia i poczucia własnej wartości.

7. Twoje zdanie się nie liczy

On, jego, dla niego — jeśli w waszej codzienności wybrzmiewają przede wszystkim te zwroty, nie masz zbyt wiele do powiedzenia. Twoje zdanie jest mało istotne, choć to przecież ty tworzysz drugi filar podtrzymujący wasz związek.

8. Poświęcasz się dla niego

Rezygnujesz z realizacji własnych planów i marzeń, aby twój partner dostał tego, czego pragnie. Popadasz w rutynę, omijasz wszelkie ryzyko, dokonujesz tylko bezpiecznych i łatwych wyborów, ponieważ boisz się tego, co może się stać. Jeśli w tym będziesz trwała, nic się nie wydarzy.

9. Uwiera cię twoja sytuacja

Odczuwanie dyskomfortu, trudność w odnalezieniu się w relacji świadczy o poważnych kłopotach między partnerami. Pojawiające się łzy i niepokój świadczą o bezradności i zachęcają raczej do tego, by uwolnić się i otworzyć na możliwość nowych relacji.

10. Nie potrafisz wyjść z cienia wspomnień

Żyjesz przeszłością, bo ona niesie ze sobą najpiękniejsze wspomnienia. To może oznaczyć, ze twój związek nie przynosi ci już nic dobrego, nowego.

Pamiętaj, że pewne rzeczy muszą rozwijać się i przemijać w sposób naturalny, a jedyną rzeczą, której nie powinnaś wypuszczać z rąk, to nadzieja.


 

źródło: www.marcandangel.com