Związek

7 sygnałów, które świadczą o tym, że facet jest dla ciebie stworzony

Redakcja
Redakcja
29 października 2017
Fot. iStock/teksomolika
 

Nieistotne jest, z której strony przychodzi miłość, liczy się tylko to, że jesteście ze sobą szczęśliwi. Czas spędzany wspólnie, długie wieczory i namiętne noce… budowanie waszego świata to jedne z wielu przywilejów miłości. Niekiedy pewnie i coś między wami zgrzyta, ale czy istnieje para, która zawsze ze sobą się zgadza? 

Jeśli jest wam ze sobą dobrze, raczej nie zawracacie sobie głowy pytaniem, czy to na pewno relacja, na jaką czekaliście. To się wie, po prostu czuje porozumienie dusz. A co w przypadku, gdy życie w pewnych okresach nie przypomina bajki, bo jednak różnice między parą powodują rozdźwięk?

7 sygnałów, które świadczą o tym, że facet jest dla ciebie stworzony 

1. Daje ci poczucie bezpieczeństwa

Nie tylko jest gotów zasłonić cię własną piersią w zagrażającej sytuacji, ale zadba, byś czuła się bezpieczna przy nim każdego dnia. Nie będzie znikał bez słowa, będzie pamiętał o ważnych dla ciebie wydarzeniach, posłuży radą i pomocą. Będzie nie tylko dojrzałym facetem, ale również przyjacielem w związku.

2. Dba o ciebie

Pamięta o tym, co lubisz i to on robi śniadanie, kiedy nie masz na to  ochoty. Okryje cię kocem podczas drzemki, rozwiesi pranie, bo rozumie, że codzienność buduje się przez takie drobnostki.

3. Nie ucieka od odpowiedzialności

W życiu nie zawsze układa się pięknie, ale on wie, że gorszy czas można wspólnymi siłami przetrwać. Pojawiają się okresy, gdy czujecie nieszczęśliwi, ale odpowiedzialność za was związek sprawia, że i ty i on działacie dla jego dobra.

4. Szanuje cię

Nie pozwala sobie na upokarzanie czy okazywanie pogardy. Nie musi cię nosić na rękach, ale potrafi się zawsze zachować, dzięki czemu czujesz się przy nim dobrze i bezpiecznie.

5. Akceptuje twoje niedoskonałości

To również wynika z jego poszanowania do ciebie jako kobiety, partnerki. Oczywiście nie wszystko musi go zachwycać i pewnie krytyka też się pojawia, ale nie próbuje cię na siłę zmieniać.

6. Chce, żeby wam się udało

Wie, czym jest kompromis, potrafi wyjść z inicjatywą rozmowy i nie ucieka od pojawiających się czasem problemów. Wyciąga wnioski z tego, co was spotyka i doświadczenie wykorzystuje dla waszej korzyści. Po prostu chce, byście byli szczęśliwi.

7. Jego plany odpowiadają twoim

Może nie jest to fundament romantycznej historii, ale daje większe szanse na powodzenie związku. Patrzenie w tę samą stronę to podstawa wypracowania szczęśliwej przyszłości.


 

źródło: ministerstworelacji.pl


Związek

Koktajle dla aktywnych – najlepsze przepisy

Redakcja
Redakcja
29 października 2017
Fot. iStock / kupicoo
Następny

Kolorowe koktajle kuszą już samym swoim wyglądem – i bardzo dobrze, to świetny sposób, by wzbogacić dietę i odpowiednio zadbać o ciało, bez poczucia ciągłych wyrzeczeń, bo przecież smakują świetnie! A czy wiecie, co najlepiej wypić przed i po treningu?

Przeczytajcie koniecznie i wypróbujcie w  domu kilka genialnych (i bardzo smacznych przepisów) autorstwa Agaty Ziemnickiej-Łaskiej, dietetyka, eksperta marki Philips.

Związek

O życiu, pudełeczkach i dobrych chwilach

Gościnnie w Oh!me
Gościnnie w Oh!me
29 października 2017
Fot. iStock / Kosamtu

Życie składa się z przeróżnych pudełeczek. Już przeżyte układam na półkach. Półki jak te z książkami ciągną się od sufitu do podłogi. Pudełeczka stoją równo i grzecznie poukładane.

Do niektórych pudełek staram się za często nie zaglądać. Ich zawartość jest bolesna. Odkładam je na najwyższą półeczkę.  Ale i tak czasem wyciągam ze schowka drabinę i wspinam się na sam szczyt. To nie znaczy, że nie pamiętam ale kiedy otwieram takie pudełko to rozsypują się wspomnienia. Nie zawsze jestem gotowa żeby się z nimi zmierzyć.

Siedzimy z tatą przy stole w kuchni i układamy plan wakacji.

– Córko ma – tato żartuje – Budapeszt to nie Bukareszt, musisz jeszcze raz popatrzeć na mapę. (Przesuwam zatem paluszkiem małej dziewczynki po kolorowej mapie Europy.)

Niestety dziś już nie potrafię sobie przypomnieć jak wyglądał mój tato i nie umiem usłyszeć jego głosu.

Inne pudełka wyciągam za to bardzo często.  Otwieram je, wdycham zapachy, uśmiecham się i delektuję ich zawartością.

….

W zeszłą sobotę moja córka, która jest już prawie dorosłą dziewczyną (czasem czyta to co tu piszę więc może się teraz uśmiechnie) zdecydowała się oddać wszystkie swoje pluszaki.  Pluszaki to symbol dzieciństwa małej dziewczynki. Wszyscy, którzy mamy córki dobrze o tym wiemy.

Segregują zatem z moją dużą i mądrą córką wielkie pluszakowe stosy.

– Pamiętasz tego jamnika w paski ? Przywiozłam Ci go z Londynu, pamiętam jak szukałam jakiegoś sympatycznego pieska. A pluszakowy huski? Zwiedził z nami pół świata i załapał się na tyle fotek!

Przez długie lata szyłyśmy takie pluszaki na wakacjach w Silnej (w ramach warsztatów DADA) z dziećmi i ich rodzicami. Na początku rodzice się buntowali ale potem wszyscy świetnie się bawiliśmy. Rozkładałyśmy koce na trawie i pełno pudełek z materiałami, włóczkami, guzikami i nitkami. W tle toczyły się rozmowy o życiu i pachniała trawa.

Z tego dadowego czasu został nam dzielnie uszyty –  konik morski, sowa, królik i wiele innych pluszakowych dziwolągów.

Za chwilę je też schowamy do pudełek. I tak to już właśnie bywa…

….

Za rok, za dwa przybędzie nowych pudełek do ustawienia na następnych półkach. Jestem ich bardzo ciekawa. I niech przybywa dużo dobrych chwil!linia 2px

Katarzyna Szota-EksnerKatarzyna Szota-Eksner prowadzi szkołę jogi Yogasana , mocno zaangażowana w projekt Sunday is Monday – nawołujący do dbania o siebie.  Jak Polska długa i szeroka namawia kobiety do szukania (mimo wszystko!) siły w sobie! Współtwórczyni (razem z Emilią Kołowacik)  niezwykłego Kalendarza 2017 Zadbaj o Siebie. Dziewczyna ze Śląska.


Zobacz także

„Czułość to jedna z najważniejszych rzeczy, która leży u podstaw miłości i pierwsza, o którą w związku przestajemy dbać. Ty nie chcesz tego zrozumieć”

11 różnic między wiecznym chłopcem, a facetem, który zostanie twoim mężem

11 różnic między wiecznym chłopcem, a facetem, który zostanie twoim mężem

Wiesz, Kochany, czasami myślę o tej naszej miłości…