Go to content

8 znaków, że małżeństwo nie przetrwa (zdaniem prawników rozwodowych)

Chcesz dobrej porady dotyczącej twojego małżeństwa, zwróć się o nią do prawnika specjalizującego się w rozwodach. On wie wszystko o mechanizmach relacji między ludźmi, którzy jeszcze przed chwilą byli sobie najbliżsi na świecie. 

Mając to na uwadze, warto wsłuchać się w słowa specjalistów z zakresu prawa rodzinnego, którzy podzielili się z nami kilkoma najbardziej oczywistymi oznakami, że małżeństwo jest zagrożone rozwodem.

Istnieje 8 sygnałów, że związek dwojga ludzi zakończy się rozstaniem.

 

Fot.iSttock/ViewApart

1/8 1. Często występują u nich "ciche dni

To zły znak jeśli para stosuję tę metodę, zamiast otwarcie – i czasem nawet zbyt głośno – mówić o swoich emocjach i wyrażać swoje negatywne uczucia. To zabija komunikację z związku i nie pozwala partnerom zdobywać doświadczenia w rozwiązywaniu konfliktów. „Przemilczamy” zamiast uczyć się siebie.

Fot. iStock/martin-dm

2/8 2. Ich życie seksualne jest nijakie, albo nie ma go wcale

Teoretycznie ludzie będąc ze sobą mogą obejść się bez seksu, ale zawsze pozostanie on w jakimś stopniu niezaspokojonym, naturalnym pragnieniem i przerodzi się w żal. Jeśli małżonkowie nie sypiają ze sobą od dawna, lub ich seks nie daje żadnemu z nich poczucia spełnienia, w związku szybko zacznie brakować również bliskości emocjonalnej.

Fot. iStock/AntonioGuillem

3/8 3. Partnerzy mają ze sobą niewiele wspólnego

Prawdą jest, że przeciwieństwa się przyciągają, ale nie należy zakładać, że ta zasada pozwoli scementować małżeństwo. Jeśli jedna osoba jest ekstrawertykiem i uwielbia wychodzić i wracać wczesnym rankiem, a jej partner preferuje ciepłą kąpiel o 7 wieczorem, a następnie filiżankę ciepłej herbaty i dobrą książką, nie ma sposobu żeby pogodzić tak dwa różne style życia.

Fot. iStock/nemke

4/8 4. Partnerzy (lub jedno z nich) stawiają karierę nad związe

Nawet najsilniejsze uczucia słabnie, gdy jedna osoba przekłada swoje aspiracje zawodowe nad związek. Wszystko, co się z tym wiąże – brak wspólnie spędzanego czasu, nieporozumienia, poczucie osamotnienia i „bycia odstawionym na boczny tor” – jest zabójcze dla związku.

A my mieliśmy być wyjątkowi. Jak już to rozwieźć się szumnie i z przytupem, ale nie tkwić obok siebie Fot. iStock / sSplajn

5/8 5. Partnerzy odczuwają do siebie pogardę

Ciągłe poniżanie, uszczypliwości, złośliwości i traktowanie siebie z pogardą to kluczowe wskaźniki, że związek  ostatecznie się rozpadnie. Małżonkowie nie muszą być zawsze zgodni, żeby być ze sobą szczęśliwi, ale zdecydowanie powinni odczuwać dla siebie szacunek i doceniać swoją odmienność.

Rozstać się Fot. iStock/mediaphotos

6/8 6. Partnerzy nie szanują wzajemnie swoich języków miłości

Znając język miłości swojego partnera – mając świadomość, co sprawia, że on lub ona czuje się doceniony, lub w jaki sposób  okazuje nam uczucie – mamy o wiele większe szanse na sukces w małżeństwie. Na przykład, jeśli jeden z małżonków okazuje miłość wykonując przydatne, prozaiczne rzeczy lub kupując prezenty, a jego partner oczekuje werbalnych zapewnień, kochającego dotyku lub czasu spędzonego razem, ich różne języki miłości powodują nieporozumienia i sprawiają, że kwestionujemy szczerość lub autentyczność uczuć drugiej strony.

Najważniejsze w kłótni jest to, by… się pogodzić! Oto kilka sposobów na szybkie osiągnięcie zgody Fot. iStock/ Izabela Habur

7/8 7. Partnerzy zatajają przed sobą kwestie finansowe

Małżeństwo to partnerstwo i obie strony są przed sobą odpowiedzialne za finanse ich rodziny. Para może prowadzić oddzielne lub wspólne rachunki bankowe, ale kiedy nie ma przejrzystości jeśli chodzi o to w jaki sposób pieniądze są wydawane, jest prawie niemożliwym, aby osiągnąć poczucie bezpieczeństwa materialnego, planować tak ważne wydatki jak zakup domu, czy inne inwestycje.

 

Fot. iStock / PeopleImages

8/8 8. Partnerzy nigdy się nie spierają

Bo starają się unikać niezręcznych sytuacji i problemów ukrywając niewygodną prawdę lub ignorując napięcia i różnice. Małżonkowie powinni być dla siebie najlepszymi przyjaciółmi, powiernikami i kochankami. Powinni potrafić spierać się i godzić, rozmawiać ze sobą na każdy temat nie bojąc się o swoją relację.


Źródło: huffingtonpost.com