Go to content

7 subtelnych sposobów, aby zmierzyć siłę związku

Być może dopiero się zakochałaś i angażujesz się krok po kroku w nowy związek. A być może trwasz w układzie z partnerem o wiele dłużej i zastanawiasz się, dokąd wasze uczucie zmierza? Trudno co prawda wróżyć wspólną przyszłość z fusów, jednak można spróbować określić w inny sposób, jak silny jest związek.

Istnieją pewne subtelne sygnały, które pomagają przetestować stopień zaangażowania partnera. Nie są one ostateczną wyrocznią, jednak dają jasne wskazówki, na czym para stoi. Im więcej niespójnych sygnałów, tym mniejsze szanse, że twój partner traktuje wasz układ tak samo poważnie, jak ty.

Sprawdź te 7 sposobów na określenie siły związku, w którym jesteś:


źródło: www.psychologytoday.com

 

Fot. iStock /dolgachov

1/7 Test spojrzenia

Pary, pomiędzy którymi jest prawdziwe uczucie, nie mogą oderwać od siebie wzroku. To jest tak bardzo oczywiste, że gdy partner zaczyna unikać twojego spojrzenia i błądzi wzrokiem po ścianie podczas romantycznej kolacji, sama pewnie czujesz, że to wam dobrze nie wróży.

Fot. iStock / portishead1

2/7 Test zazdrości

Nie ma zazdrości bez miłości i na odwrót. Jeśli facetowi obojętne jest, kto się wokół ciebie kręci i z kim spędzasz wolny czas, gdy jesteście osobno, to nie może mu szczerze na tobie zależeć. Jej nadmiar jest szkodliwy, ale brak oznacza obojętność.

Fot. iStock / vgajic

3/7 Test na bycie pomocnym

Sama nosisz swoje zakupy, gdy jesteście na nich razem lub bez mrugnięcia okiem pozwala ci ganiać po mieście, byś samodzielnie załatwiała różne sprawunki, nawet, jeśli mógłby ci pomóc? To znaczy, że albo jest tak leniwy, że nie wykazuje inicjatywy i chęci pomocy albo  nie ma potrzeby angażowania się w potencjalnie wspólne sprawy, takie jak zakupy, sprzątanie czy codzienne spacery z psem.

Fot. iStock / m-gucci

4/7 Test tęsknoty

Rozstajecie się na kilka dni, a on nawet nie zadzwoni? Zwróć uwagę, które z was pierwsze wychodzi z inicjatywą kontaktu oraz czy wyraża tęsknotę i troszczy się o to, co robisz i kiedy wracasz. Być może partner specjalnie nie tęskni za twoją osobą i obojętne mu, czy spędzacie czas razem, czy osobno.

Fot. iStock / Geber86

5/7 Test czułości

Okazywanie sobie czułości (także w miejscu publicznym), to podstawa okazywania uczucia. Jeśli to ty pierwsza pochylasz się w stronę partnera, dotykasz go i całujesz ot tak, pod wpływem chwili, a on wręcz przeciwnie, nie jest to dobry znak. Utrzymywanie dystansu świadczy raczej o chłodzie, niż gorączce uczuć. Nawet bardzo wstydliwy facet nie ma problemu, by przynajmniej dotykać z miłością swoją partnerkę.

Fot. iStock / g-stockstudio

6/7 Test komuniakcji niewerbalnej

Fantastycznie, gdy porozumiewacie się z partnerem bez słów i dajecie znaki, że jesteście emocjonalnie blisko. Gorzej, gdy jego ciało, gesty i mimika wskazują na coś zupełnie innego. Jeśli w towarzystwie rozmawiacie o miłości czy związkach, szczególnie gdy mowa jest o was, a on stoi w oddaleniu od ciebie i ani drgnie, nie jest w porządku. Raczej wskazuje, że temat jego nie dotyczy.

Fot. iStock / Irina_Barcari

7/7 Test wzajemności i znajomości

Czy rozmawiacie ze sobą na tematy intymne, które pozwalają odkryć wasze wnętrza? Jeśli tylko ty mówisz o sobie, swoich uczuciach i marzeniach, a on pomija to milczeniem, okazuje ci brak zainteresowania. Być może sam też nie chce dać się poznać, bo nie chce się na poważnie angażować. A brak zaangażowania i bliskości, wyklucza świetlaną przyszłość waszego związku.


źródło: www.psychologytoday.com