Go to content

Epson: Nowy ambasador, nowe modele

Na pewno znacie japońską markę Epson – producenta projektorów i drukarek atramentowych. A czy znacie kogoś takiego jak Usain Bolt? No właśnie: to najszybszy człowiek świata, jedenastokrotny mistrz świata, najbardziej znany Jamajczyk i wręcz legendarny olimpijczyk. Co ich łączy? Otóż w ostatnim czasie świat obiegła wiadomość, że to właśnie on został wybrany na ambasadora, który będzie promował odświeżoną linię drukarek atramentowych Epson Ecotank.

Oddajmy głos samemu mistrzowi:

„Bardzo się cieszę, że będę współpracował z Epson i pomagał przekazywać informacje o drukarkach EcoTank. Nawiązuję partnerstwa tylko z tymi markami, które według mnie mogą naprawdę coś zmienić. Drukarki EcoTank pozwalają pozbyć się wielu frustracji związanych z drukowaniem, które powstawały przy stosowaniu kartridżów atramentowych. Wszystko zaś, co może nam choć trochę ułatwić życie, musi być dobre. Ale chodzi nie tylko o to! Mnie i Epsona łączy wiele wspólnych wartości, razem chcemy tworzyć lepszą przyszłość. Zależy nam przede wszystkim na budowaniu zaufania dzięki produktom, które pomagają społecznościom rozwijać się w mądry, zrównoważony sposób. Chcę inspirować innych do realizowania swoich marzeń, niezależnie od tego, czy są duże czy małe”.

Nowa linia drukarek

Epson to marka, która słynie z innowacji i inwestycji w rozwiązania wybiegające w przyszłość a także z przemyślanych kampanii marketingowych. Takim przykładem jest też ogłoszona właśnie współpraca z legendarnym lekkoatletą. Dlaczego on? Bo sport na najwyższym poziomie i nowoczesne, unikalne rozwiązania technologiczne łączy więcej niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. W obu przypadkach sukces jest wynikiem ciężkiej pracy.

W przypadku Epson nie byłoby to możliwe bez inwestycji w badania. Ta strategia sprawdza się doskonale i sprowadza się do ciągłego rozwoju i inwestycji zamiast redukcji zatrudnienia czy optymalizacji kosztów poprzez redukcję R&D. O rezultacie świadczy liczba niemal 14 patentów jakie wychodzą z laboratoriów firmy… każdego dnia, co daje ponad 5 tys. innowacji rocznie! Efektem tego jest właśnie odświeżona linia drukarek Epson EcoTank. Pozycję lidera na rynku druku firma zawdzięcza innowacjom kierowanych dla różnych grup odbiorców a wszystkie urządzenia wyróżnia ekologiczność oraz wszechstronność zastosowań oraz wyjątkowo niski koszt użytkowania.

Istotną zaletą serii EcoTank (podobnie jak innych urządzeń drukujących Epson) jest fakt, że są one niezwykle ekonomiczne oraz przyjazne środowisku. Niewymagająca użycia ciepła autorska technologia druku Heat-Free zużywa nawet do 83 proc. mniej energii, a drukarki atramentowe Epson potrzebują do 96 proc. mniej materiałów eksploatacyjnych niż drukarki laserowe, co oczywiście nie pozostaje bez wpływu na środowisko. Oszczędność energii to kluczowy element walki z globalnym ociepleniem, w które od dawna angażuje się japońska marka. Przykładem dobrze dobranego partnerstwa w tym zakresie jest współpraca Epson i National Geographic przy kampanii „Obniż temperaturę”. Jej celem jest zwiększenie świadomości tego, że podejmując właściwe wybory, wszyscy mamy realny wpływ na ograniczenie globalnego ocieplenia. Energooszczędne technologie, takie jak te w nowych drukarkach Epson, pomagają zmniejszyć emisję dwutlenku węgla, a mądre decyzje dotyczące technologii podejmowane przez przedsiębiorstwa i zwykłych ludzi pozytywnie
wpływają na nasze otoczenie.

Nalej i biegnij dalej

Wróćmy do naszego legendarnego olimpijczyka. Hasłem kampanii Epson jest „Nalej i biegnij dalej”. O co chodzi? Drukarki EcoTank to drukarki z systemem stałego zasilania w atrament, zamiast wymiennych kartridżów. W przeciwieństwie do innych drukarek, każdy EcoTank posiada duże pojemniki, które można uzupełniać za pomocą niedrogich butelek z atramentem a zanim nastąpi taka konieczność użytkownik wydrukuje tysiące stron.

Głowica drukująca PrecisionCore niewymagająca użycia ciepła słynie z szybkości, jakości, niezawodności i wydajności oraz trwałości przez cały okres eksploatacji.

Czasem warto więcej zapłacić za samo urządzenie, aby sama eksploatacja była tania i nie zaskakiwała częstymi dodatkowymi kosztami. Właśnie dlatego warto wybrać drukarki atramentowe Epson z systemem stałego zasilania w atrament EcoTank. Instalacja jest prosta, uzupełnianie nie powoduje zabrudzeń, a niezawodna konstrukcja gwarantuje kolejne strony doskonałych wydruków.

No i ostatni argument: dla wszystkich drukarek Epson można rozszerzyć gwarancję do 3 lat, czyli mamy gwarantowany brak zmartwień przez 3 lata (przynajmniej w zakresie druku), czego Wam i sobie życzymy.

P.S. Jeśli chcecie zobaczyć Usaina w nowej roli spójrzcie na kanał Epson Polska na YouTube: Usain Bolt i Epson.

Poniżej znajdziecie 3 wybrane modele z nowej serii EcoTank – każdy z nich warty uwagi i godny polecenia (a jak już wiemy, poleca sam Usain Bolt).


Epson L3251

Kompaktowa drukarka EcoTank typu 3 w 1 z funkcjami Wi-Fi oraz Wi-Fi Direct ma wszystko, czego potrzeba, łącznie z przyciągającym wzrok panelem sterowania. To niezawodne urządzenie zamiast kartridży wykorzystuje zaawansowany system napełniania pojemników z atramentem oraz proste w użyciu butelki z atramentem.

Dzięki dołączonemu zapasowi atramentu, który wystarczy nawet na trzy lata, pozwoli zaoszczędzić do 90% na kosztach atramentu. Dołączony atrament pozwala wydrukować do 8100 stron w czerni i 6500 stron w kolorze.

Dzięki umieszczeniu pojemnika na atrament z przodu drukarki ma ona niewielkie wymiary, zapewnia łatwy dostęp przy uzupełnianiu i dobrą widoczność poziomów atramentu.

Zawiera udoskonalony system napełniania, który zaprojektowano tak, aby ograniczyć ryzyko rozlania atramentu i powstawania zanieczyszczeń.  Sprawdź cenę: L3251

Epson L4260 

Dla tych, którzy łączą pracę z domu z edukacją zdalną swoich pociech, a co za tym idzie drukują więcej i częściej, przeznaczony jest model Epson L4260. Zaprojektowana z myślą o wygodzie użytkowania drukarka EcoTank ITS bez kartridży również zawiera w zestawie zapas atramentu na trzy lata.

Ten łatwy w obsłudze model jest fantastycznym rozwiązaniem dla zapracowanych domowników. Zawiera ten sam udoskonalony system napełniania z nowymi butelkami z atramentem, który zaprojektowano tak, aby ograniczyć ryzyko rozlania czy chlapania.

Wyposażona jest też w ekran LCD o przekątnej 3,7 cm, czytnik kart SD oraz funkcję druku dwustronnego. Dołączony atrament pozwala wydrukować do 14 000 stron w czerni i 5200 stron w kolorze. Zamienne butelki z atramentem stanowią równowartość 66 kartridży. Sprawdź cenę: L4260

Epson L8160

To coś dla miłośników fotografii (nawet 2300 wysokiej jakości zdjęć na jednym zestawie butelek z atramentem), ale nie tylko. Także jako główne urządzenie w domu, gdzie cała rodzina dużo drukuje (szkoła, studia, praca zdalna). Dzięki pełnej obsłudze Wi-Fi, Wi-Fi Direct oraz łączności Ethernet można z łatwością zintegrować drukarkę z istniejącą już infrastrukturą domową. Można również drukować z kart SD i urządzeń pamięci masowej USB, korzystając z kolorowego ekranu dotykowego o przekątnej 10,9 cm. Sprawdź cenę: L8160