Lifestyle

Epson: Nowy ambasador, nowe modele

Redakcja
Redakcja
4 listopada 2021
 

Na pewno znacie japońską markę Epson – producenta projektorów i drukarek atramentowych. A czy znacie kogoś takiego jak Usain Bolt? No właśnie: to najszybszy człowiek świata, jedenastokrotny mistrz świata, najbardziej znany Jamajczyk i wręcz legendarny olimpijczyk. Co ich łączy? Otóż w ostatnim czasie świat obiegła wiadomość, że to właśnie on został wybrany na ambasadora, który będzie promował odświeżoną linię drukarek atramentowych Epson Ecotank.


Oddajmy głos samemu mistrzowi:

„Bardzo się cieszę, że będę współpracował z Epson i pomagał przekazywać informacje o drukarkach EcoTank. Nawiązuję partnerstwa tylko z tymi markami, które według mnie mogą naprawdę coś zmienić. Drukarki EcoTank pozwalają pozbyć się wielu frustracji związanych z drukowaniem, które powstawały przy stosowaniu kartridżów atramentowych. Wszystko zaś, co może nam choć trochę ułatwić życie, musi być dobre. Ale chodzi nie tylko o to! Mnie i Epsona łączy wiele wspólnych wartości, razem chcemy tworzyć lepszą przyszłość. Zależy nam przede wszystkim na budowaniu zaufania dzięki produktom, które pomagają społecznościom rozwijać się w mądry, zrównoważony sposób. Chcę inspirować innych do realizowania swoich marzeń, niezależnie od tego, czy są duże czy małe”.

Nowa linia drukarek

Epson to marka, która słynie z innowacji i inwestycji w rozwiązania wybiegające w przyszłość a także z przemyślanych kampanii marketingowych. Takim przykładem jest też ogłoszona właśnie współpraca z legendarnym lekkoatletą. Dlaczego on? Bo sport na najwyższym poziomie i nowoczesne, unikalne rozwiązania technologiczne łączy więcej niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. W obu przypadkach sukces jest wynikiem ciężkiej pracy.

W przypadku Epson nie byłoby to możliwe bez inwestycji w badania. Ta strategia sprawdza się doskonale i sprowadza się do ciągłego rozwoju i inwestycji zamiast redukcji zatrudnienia czy optymalizacji kosztów poprzez redukcję R&D. O rezultacie świadczy liczba niemal 14 patentów jakie wychodzą z laboratoriów firmy… każdego dnia, co daje ponad 5 tys. innowacji rocznie! Efektem tego jest właśnie odświeżona linia drukarek Epson EcoTank. Pozycję lidera na rynku druku firma zawdzięcza innowacjom kierowanych dla różnych grup odbiorców a wszystkie urządzenia wyróżnia ekologiczność oraz wszechstronność zastosowań oraz wyjątkowo niski koszt użytkowania.

Istotną zaletą serii EcoTank (podobnie jak innych urządzeń drukujących Epson) jest fakt, że są one niezwykle ekonomiczne oraz przyjazne środowisku. Niewymagająca użycia ciepła autorska technologia druku Heat-Free zużywa nawet do 83 proc. mniej energii, a drukarki atramentowe Epson potrzebują do 96 proc. mniej materiałów eksploatacyjnych niż drukarki laserowe, co oczywiście nie pozostaje bez wpływu na środowisko. Oszczędność energii to kluczowy element walki z globalnym ociepleniem, w które od dawna angażuje się japońska marka. Przykładem dobrze dobranego partnerstwa w tym zakresie jest współpraca Epson i National Geographic przy kampanii „Obniż temperaturę”. Jej celem jest zwiększenie świadomości tego, że podejmując właściwe wybory, wszyscy mamy realny wpływ na ograniczenie globalnego ocieplenia. Energooszczędne technologie, takie jak te w nowych drukarkach Epson, pomagają zmniejszyć emisję dwutlenku węgla, a mądre decyzje dotyczące technologii podejmowane przez przedsiębiorstwa i zwykłych ludzi pozytywnie
wpływają na nasze otoczenie.

Nalej i biegnij dalej

Wróćmy do naszego legendarnego olimpijczyka. Hasłem kampanii Epson jest „Nalej i biegnij dalej”. O co chodzi? Drukarki EcoTank to drukarki z systemem stałego zasilania w atrament, zamiast wymiennych kartridżów. W przeciwieństwie do innych drukarek, każdy EcoTank posiada duże pojemniki, które można uzupełniać za pomocą niedrogich butelek z atramentem a zanim nastąpi taka konieczność użytkownik wydrukuje tysiące stron.

Głowica drukująca PrecisionCore niewymagająca użycia ciepła słynie z szybkości, jakości, niezawodności i wydajności oraz trwałości przez cały okres eksploatacji.

Czasem warto więcej zapłacić za samo urządzenie, aby sama eksploatacja była tania i nie zaskakiwała częstymi dodatkowymi kosztami. Właśnie dlatego warto wybrać drukarki atramentowe Epson z systemem stałego zasilania w atrament EcoTank. Instalacja jest prosta, uzupełnianie nie powoduje zabrudzeń, a niezawodna konstrukcja gwarantuje kolejne strony doskonałych wydruków.

No i ostatni argument: dla wszystkich drukarek Epson można rozszerzyć gwarancję do 3 lat, czyli mamy gwarantowany brak zmartwień przez 3 lata (przynajmniej w zakresie druku), czego Wam i sobie życzymy.

P.S. Jeśli chcecie zobaczyć Usaina w nowej roli spójrzcie na kanał Epson Polska na YouTube: Usain Bolt i Epson.

Poniżej znajdziecie 3 wybrane modele z nowej serii EcoTank – każdy z nich warty uwagi i godny polecenia (a jak już wiemy, poleca sam Usain Bolt).


Epson L3251

Kompaktowa drukarka EcoTank typu 3 w 1 z funkcjami Wi-Fi oraz Wi-Fi Direct ma wszystko, czego potrzeba, łącznie z przyciągającym wzrok panelem sterowania. To niezawodne urządzenie zamiast kartridży wykorzystuje zaawansowany system napełniania pojemników z atramentem oraz proste w użyciu butelki z atramentem.

Dzięki dołączonemu zapasowi atramentu, który wystarczy nawet na trzy lata, pozwoli zaoszczędzić do 90% na kosztach atramentu. Dołączony atrament pozwala wydrukować do 8100 stron w czerni i 6500 stron w kolorze.

Dzięki umieszczeniu pojemnika na atrament z przodu drukarki ma ona niewielkie wymiary, zapewnia łatwy dostęp przy uzupełnianiu i dobrą widoczność poziomów atramentu.

Zawiera udoskonalony system napełniania, który zaprojektowano tak, aby ograniczyć ryzyko rozlania atramentu i powstawania zanieczyszczeń.  Sprawdź cenę: L3251

Epson L4260 

Dla tych, którzy łączą pracę z domu z edukacją zdalną swoich pociech, a co za tym idzie drukują więcej i częściej, przeznaczony jest model Epson L4260. Zaprojektowana z myślą o wygodzie użytkowania drukarka EcoTank ITS bez kartridży również zawiera w zestawie zapas atramentu na trzy lata.

Ten łatwy w obsłudze model jest fantastycznym rozwiązaniem dla zapracowanych domowników. Zawiera ten sam udoskonalony system napełniania z nowymi butelkami z atramentem, który zaprojektowano tak, aby ograniczyć ryzyko rozlania czy chlapania.

Wyposażona jest też w ekran LCD o przekątnej 3,7 cm, czytnik kart SD oraz funkcję druku dwustronnego. Dołączony atrament pozwala wydrukować do 14 000 stron w czerni i 5200 stron w kolorze. Zamienne butelki z atramentem stanowią równowartość 66 kartridży. Sprawdź cenę: L4260

Epson L8160

To coś dla miłośników fotografii (nawet 2300 wysokiej jakości zdjęć na jednym zestawie butelek z atramentem), ale nie tylko. Także jako główne urządzenie w domu, gdzie cała rodzina dużo drukuje (szkoła, studia, praca zdalna). Dzięki pełnej obsłudze Wi-Fi, Wi-Fi Direct oraz łączności Ethernet można z łatwością zintegrować drukarkę z istniejącą już infrastrukturą domową. Można również drukować z kart SD i urządzeń pamięci masowej USB, korzystając z kolorowego ekranu dotykowego o przekątnej 10,9 cm. Sprawdź cenę: L8160

 


Lifestyle

10 afirmacji od Katarzyny Miller. Co robić, żeby znaleźć szczęśliwą miłość

Iwona Zgliczyńska
Iwona Zgliczyńska
5 listopada 2021
Katarzyna Miller
 

„Używam i uczę ich”, twierdzi psycholożka. „Afirmacja to nie jest panaceum na wszystko, jak niektórzy próbują wmawiać, ale jest przydatna. Chodzi o to, by w swojej głowie tak poprzestawiać myśli, by być dla siebie bardziej życzliwym, uczyć się na błędach, wybaczać je sobie i wręcz polubić je. Mamy w głowie mnóstwo negatywnych myśli i same siebie oceniamy”. Zajrzyjcie koniecznie do nowej książki psycholożki „Znaleźć faceta i nie zwariować”.

Co to są afirmacje?

To treści pozytywne, zawsze mówione w czasie teraźniejszym. Dotyczą ważnych dla nas spraw. W książce autorki Katarzyna Miller i Suzan Giżyńska zamieściły afirmacje dotyczące relacji z mężczyznami, ale one mogą się odnosić do wszystkiego – bogactwa, urody, zdrowia, nauki, pracy. Absolutnie do wszystkiego!

Przepis na afirmacje od psycholożki Katarzyny Miller

Ważne jest to, by pracować nad afirmacją. Co to znaczy? Należy wybrać taką, w którą NIE WIERZYMY. Weźmy na przykład afirmację: „Mężczyźni się za mną oglądają, bo im się podobam”. Jeśli kobieta w to nie wierzy, ma do wykonania zadanie.

 1. Weź kartkę i podziel ją na dwie części.
 2. Po lewej stronie napisz pod numerem jeden: „Za mną, Krysią, oglądają się faceci, bo bardzo im się podobam”.
 3. Po prawej stronie napisz pod numerem jeden: „To nie jest prawda, nie podobam się mężczyznom”.
 4. Wtedy wróć do pierwszej kolumny i napisz pod numerem dwa: „Za mną, Krysią, oglądają się faceci, bo bardzo im się podobam”. Później znów w drugiej kolumnie pod numerem dwa pisze: „Przecież to jest nieprawda, po co w ogóle to piszę”. I znów: „Za mną, Krysią, oglądają się faceci, bo bardzo im się podobam” pod trójką w lewej kolumnie, a później pod trójką w prawej wytłumaczenie: „Bzdura, to już jest nudne, ja się nikomu nie podobam”, na przykład.
 5. I tak dwadzieścia razy, codziennie. „Kiedy napiszemy te wszystkie rzeczy w prawej kolumnie, zaczyna się coś dziać. Możemy tam zawrzeć wszystko, co siedzi w naszej głowie: to, że siebie nie lubimy, to, że jesteśmy brzydkie, że mamy dosyć, że jesteśmy wściekłe – co tylko przyjdzie nam na myśl. Piszemy tak długo, aż w środku zaczynamy wierzyć w afirmację. W końcu uznamy: „No tak, przecież mężczyźni oglądają się za mną”. Dlaczego? „Bo im się podobam!”, opowiada Katarzyna Miller.

Kiedy skończymy jedną afirmację, zabieramy się do kolejnej!

Co prywatnie afirmuje teraz Katarzyna Miller?

Psycholożka twierdzi, że co jakiś czas różne rzeczy.

– Ostatnio SPOKÓJ WEWNĘTRZNY, bo złapałam się na tym, że miewam do siebie czasem pretensje lub żal. Tu stosuję taką procedurę, że najpierw siebie chwalę, że w ogóle się na tym złapałam i przepraszam samą siebie za te pretensje. Następnie sprawdzam, czy wewnątrz siebie przyjęłam te przeprosiny i jeśli nie, to powtarzam do momentu, aż je przyjmę. A potem zamieniam tę negatywną myśl na co najmniej pięć pozytywnych. Bo chcę siebie traktować przecież serdecznie.

Psychologowie uważają, że dzieci, które są przytulane, nazywane skarbami i cudami, rosną w siłę. „Wywaliłaś się? O jaka dzielna!”, „Rozlałaś wodę? Nie szkodzi”., „Stłukłaś coś? A to przecież stary garnuszek był”. Jeśli będziemy siebie tak traktowały, przytulały do serca swoje wewnętrzne małe dziecko i były dla niego serdeczne, to poczujemy się lepiej. W tym właśnie tkwi moc afirmacji.

W książce Katarzyna Miller i Suzan Giżyńska zapisały kilkadziesiąt afirmacji do przetestowania dla każdej czytelniczki. My zamieściliśmy dziesięć z nich.

 1. W związku i poza nim stoję zawsze za sobą.

 2. Miłość spotykam łatwo. Jest ona dla mnie dobra i rozwija się.

 3. Wszystkie moje doświadczenia pomagają mi także w znalezieniu dobrego partnera.

 4. Jestem pełna miłości i mam dużo do dania.

 5. Jestem wystarczająco dobra, atrakcyjna, mądra, by spotkać właściwego mężczyznę.

 6. Wybiorę dla siebie najlepszego mężczyznę.

 7. Ufam sobie i ufam swoim decyzjom.

 8. Dobrze odnajdę się w związku. Będę szczęśliwa i będę umiała dawać szczęście.

 9. Mam szczęście w miłości.

 10. Umiem dawać miłość i umiem ją przyjmować.

Spróbujcie, życzymy powodzenia!

Katarzyna Miller: „Facet nie może być dla nas rozwiązaniem życia. Facet nie jest ratunkiem!”


Lifestyle

Gratka dla fanek „Seksu w wielkim mieście”. Można wynająć apartament Carrie Bradshaw w Nowym Jorku!

Redakcja
Redakcja
4 listopada 2021

„I tak po prostu… Airbnb odtworzyło mieszkanie Carrie Bradshaw. Koniecznie zajrzyjcie do garderoby, spróbujcie coś napisać i nie zapomnijcie o Cosmo” – napisała na Instagramie Sarah Jessica Parker. Tym samym zareklamowała fan(k)om serialu „Seks w Wielkim Mieście” nocleg w mieszkaniu Carrie.

Fani sercowych perypetii czterech przyjaciółek z „Seksu w Wielkim Mieście” (w tym my!) z niecierpliwością wyczekują kontynuacji serialu i zastanawiają się, czy po latach bohaterki wciąż na pierwszym miejscu stawiać będą sprawy sercowe. Niewiele wiadomo o nowej serii, producenci jak i same gwiazdy trzymają buzie na kłódkę. Do mediów przeciekają naprawdę szczątkowe informacje.

Tą, która do tej pory wzbudziła największe poruszenie była informacja o tym, że… na pierwszych zdjęciach z planu długo oczekiwanej kontynuacji serialu widać, że… główne bohaterki mają widocznie siwe włosy. Ze zdjęć opublikowanych na Instagramie przez HBO MAX można wywnioskować, że skończył się w życiu bohaterek etap spełniania mniej lub bardziej zwerbalizowanych oczekiwań innych. Parker (która gra Carrie Bradshaw) i Nixon (Miranda Hobbs) wreszcie zaczęły żyć w zgodzie z własnymi potrzebami. A zatem serialowa Miranda zaprezentowała jakże praktyczną fryzurę pixie, przetykaną eleganckimi srebrnymi pasmami, podczas gdy Carrie postawiła na starannie przemyślaną nonszalancję, pozwalając, aby z fal delikatnie przebijało srebro.

O czym będzie nowy sezon? Sarah Jessica Parker w wywiadzie dla „Vanity Fair” zapowiedziała, że scenariusz obejmuje czas pandemii.

„Covid-19 oczywiście będzie częścią fabuły, bo dotknął miasto, w którym żyją bohaterki serialu. Jak zmieniają się przyjaciele, gdy przyjaciele znikają? Mam nadzieję, że scenarzyści dobrze się temu przyjrzą”- mówiła.

„Jak sobie radzą z mediami społecznościowymi? Jak wygląda życia Mirand i Charlotte, kiedy oboje są matkami nastolatków. Gdzie Carrie, której rodziną są przyjaciele, jest teraz zawodowo? Jak zmiany polityczne wpłynęły na to, co robi? Czy wciąż prowadzi swoją rubrykę? Czy napisała jeszcze jakieś książki? A może ma podcast? Co znaczy dla niej teraz moda?” – aktorka nie dała się naciągnąć na wyjawienie szczegółów.

Czas oczekiwania na premierę „And Just Like That”, która planowana jest na grudzień, może osłodzić pewna niespodzianka.

Już 12 i 13 listopada szczęśliwcy, którym uda się zarezerwować pobyt w mieszkaniu Carrie, będą mieli okazję przez chwilę wejść w buty uwielbianej przez miliony blondynki. Możliwość rezerwacji zostanie otwarta 8 listopada. Cena? Nie zwala z nóg. To… 23 dolary!

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez SJP (@sarahjessicaparker)


„Minęły 23 lata, odkąd weszłam w rolę Carrie, a teraz twoja kolej. Z okazji zbliżającej się premiery „And Just Like That…” otwieramy drzwi do miejsca, w którym wszystko się zaczęło” – czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie Airbnb słowa SJP. „Oczami Carrie Nowy Jork staje się jeszcze bardziej wyjątkowy”.

W mieszkaniu znajdziemy tak charakterystyczne elementy, jak fotel„sekspertce”, który Carrie dostała w prezencie od Aidana, laptop, stosy magazynów „Vogue” – jednym słowem wszystko to, czym Carrie tak chętnie się otaczała. No i oczywiście legendarną garderobę felietonistki – obiekt pożądania milionów kobiet na całym świecie. Organizatorzy przyłożyli szczególną wagę do jej wyposażenia. Kto wie, może dla niektórych to będzie okazja, aby dosłownie wejść w buty Carrie, najlepiej te od Manolo Blahnika.

 

Tak, mają siwe włosy. Tak, wiedzą, że to widać. Dziewczyny z „Seksu w wielkim mieście” powracają!


Zobacz także

Regulamin konkursu #Red Lips Month

Czy kiedykolwiek odszedłeś od kogoś nadal go kochając? Wybacz i pozwól sobie na żałobę po tym związku 

Są dowodem na to, że w kobietach tkwi siła. Razem potrafią sięgać po najbardziej szalone marzenia!