Lifestyle Związek

6 lekcji, które możesz wyciągnąć z niespełnionej miłości

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
22 stycznia 2019
Fot. iStock/PeopleImages
 

Trudno sobie wyobrazić, by nieudany związek mógł stać się powodem do radości. Nie wspominając oczywiście o relacjach, które były złe, niesatysfakcjonujące, a nawet toksyczne. Jeśli wszystko układało się w porządku, ale finalnie coś poszło nie tak, rozstanie zawsze boli. Potrzeba wtedy czasu na uspokojenie emocji, odnalezienie równowagi i próbę ułożenia codzienności na nowo.

Trudno jest krótko po rozstaniu w to uwierzyć, ale każdy związek może nauczyć nas kilku bardzo ważnych rzeczy. Być może tego dotychczas o sobie nie wiedzieliśmy lub po prostu nie pamiętamy o tym na co dzień.

6 rzeczy, których może nauczyć cię niespełniony związek

1. Nie musisz się dostosować

Na początku każdego związku zazwyczaj chcemy się dopasować i uzyskać aprobatę u kogoś, na kim nam zależy. Tymczasem tracimy poczucie prawdziwego „ja”, poświęcamy się dla uczucia rezygnując z siebie. Zakończony związek uczy, że warto być sobą, bo właściwi ludzie przychodzą w odpowiednim czasie i po prostu zostają w twoim życiu. I nikt nie musi się dopasowywać na siłę.

2. Odróżniasz prawdę od ułudy

Niektórzy ludzie są w stanie zaślepić nas do takiego stopnia, że trudno zrozumieć to, co się wokół dzieje. W tym zaślepieniu marnujemy czas i uczucia na kogoś, kto na to nie zasługuje. Choć to bolesna nauka, niespełniona miłość pozwala zrozumieć, czym się różni prawda od ułudy.

3. Dojrzała miłość to dyscyplina

Miłość kojarzy się z szaleństwem i oglądaniem świata przez różowe okulary. Jednak bardzo często mylimy prawdziwe uczucia od namiętności, a prawdziwa miłość wymaga czegoś więcej, niż  instynktownego działania. Dojrzała miłość uczy dyscypliny, która pomaga obojgu partnerom we wzajemnym rozwoju.

4. Niespełniona miłość to trudna lekcja na przyszłość

Miłość to trudna lekcja, przede wszystkim dawania, a nie przyjmowania uczuć i wszystkiego, co jest z nimi związane. Niesie również ze sobą ryzyko, że druga osoba nie odwzajemni tych starań. Jednak nauka zaufania, podjęcie ryzyka, odczuwanie bólu pozwala na bardziej świadome przeżywanie miłości w kolejnym związku.

5. To ty jesteś źródłem miłości

Choć może się wydawać, że to partner generuje w tobie dobre uczucia, ty sama jesteś źródłem miłości. Bez względu na wszystko możesz dawać  innym radość, spokój i szczęście. Dziel się pozytywną energią z każdym, kto się z tobą zetknie.

6. Ustalasz swoje priorytety

Każdy nieudany związek powoduje, że rozmyślasz nad tym, co było dobre, a co poszło nie tak. Masz możliwość zastanowienia się nad swoimi potrzebami, na tym, co jest dla ciebie ważne w życiu, jakie masz priorytety. Po takiej analizie dobrze wiesz na co chcesz poświęcać swój czas i energię, nie popełniając znów tych samych błędów.

źródło: themindsjournal.com 


Lifestyle Związek

Intymne mity o mężczyznach, których nawet oni nie dementują, bo o nich nie wiedzą …

Agnieszka Żukowska
Agnieszka Żukowska
23 stycznia 2019
Fot. iStock/MyDaPhoto
 

Czy jest coś, czego jeszcze mężczyźni o sobie nie wiedzą? Zdaniem profesora Lwa Starowicza – z całą pewnością tak, a już na pewno się do tego nie przyznają. Będziecie pierwsze!

Mit 1

Im większy członek, tym większe jego powiększenie w erekcji

Niestety, nie jest to prawda, choć wydawałoby się logiczne. Zrobiono badania na świecie, żeby określić normy wielkości penisa, mężczyzn przebadano w różnych regionach świata i ustalono, że członki w stanie spoczynku różnią się wielkością, ale nie wprost proporcjonalną. Podczas erekcji może się powiększyć o sto procent albo tylko trzydzieści. Z ciekawostek warto dodać, że najmniejsze członki mają Azjaci, a największe – Afroamerykanie.

Mit 2

Im większy członek, tym większa przyjemność kobiety

W krajach unijnych przeciętna długość członka w stanie rekcji wynosi od czternastu do osiemnastu centymetrów i co najważniejsze, ponad osiemdziesiąt procent kobiet jest bardzo zadowolona z centymetrów swojego partnera przede wszystkim dlatego, że mężczyźni nie mają pojęcia o kobiecej fizjologii. Dla zdecydowanej większości długość członka nie ma znaczenia, ponieważ receptory czuciowe znajdują się w pierwszej części pochwy i to ten obszar decyduje o kobiecych doznaniach i wystarczą … odpowiednie pozycje.

Mit 3

Penis musi być prosty

Nie musi. Penisy w stanie erekcji wyglądają różnie. I zależy to od proporcji między częścią zewnętrzną a wewnętrzną penisa. Działa na zasadzie dźwigni. A mit erekcji przy tym dopowiada, że członek ma być zawsze skierowany w górę…

Mit 4

Za udane życie seksualne odpowiada testosteron

A sprawił to głównie popularny film i piosenka, że gdyby zapytać mężczyzn o inne hormony męskie, to byłoby z tym gorzej. Tymczasem to nie tylko jego poziom odpowiada za udane życie seksualne. Dopiero odpowiednia korelacja hormonów, w tym i żeńskich, daje pełną odpowiedź. Lista obejmuje prawie dwadzieścia pozycji.

Mit 5

Alkohol i nikotyna nie mają wpływu na męski seks

Mają, owszem i to zgubny. Niepłodność, wady plemników, zaburzenia czucia, zanik wytrysku, osłabienie erekcji, to ewidentne skutki picia i palenia. Wypalenie jednego papierosa z zaciąganiem się powoduje zwężenie tętnicy jamistej na dwanaście godzin. Mężczyzna aktywnie uprawiający sport jeszcze nie odczuje nadmiernej szkodliwości ale już ten siedzący za biurkiem z pewnością tak. Problem w tym, że mężczyźni kompletnie tego ze sobą nie wiążą.

Mit 6

Mężczyzna zawsze może

Przemilczymy?


Na podstawie książki prof. Lwa Starowicza „On. Pytania intymne”.

(Wyd. czerwone i Czarne)

 


Lifestyle Związek

Co się dzieje z twoim ciałem kiedy nienawidzisz swojej pracy

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
22 stycznia 2019
Fot. iStock/millann

Każdy ma złe dni w pracy, ale bywa i tak, że jeden dzień zamienia się w tydzień, miesiąc, a nawet lata niekończącego się, wyniszczającego stresu, który rujnuje twoje zdrowie. Twoje ciało wie, że to twoje życie zawodowe jest odpowiedzialne za te nerwy, zanim jeszcze ty sam na to wpadniesz. Wysyła ci powiadomienia, że coś jest nie tak.

Nie możesz zasnąć

Lub budzisz się w środku nocy myśląc o tym, co musisz zrobić, gdy tylko wejdziesz do biura. Kilka niespokojnych nocy to nie jest wielka sprawa, ale jeśli staje się to rutyną, może to oznaczać, że stres w pracy stał się toksyczny.

Masz bóle głowy

Twoje mięśnie napinają się, aby ochronić twoje ciało przed obrażeniami. Kiedy widzisz, że miejsce pracy jest strefą niebezpieczną, zgodnie twoje mięśnie są ciasno zaciśnięte. Przewlekłe napięcie w szyi, ramionach i głowie może wiązać się z migrenami i napięciowymi bólami głowy.

Bóle mięśni

Kiedy twoja praca jest toksyczna, może czuć się, jakbyś walczył z dzikim tygrysem choć siedzisz tylko przy biurku. Odbierając sytuację jako zagrożenie, twój mózg zalewa organizm adrenaliną i innymi hormonami stresu.

Twoje zdrowie psychiczne się pogarsza

Psychologowie zauważyli, że zwiększony stres może zaostrzyć istniejące już problemy ze zdrowiem psychicznym. Bulimia, anoreksja, depresja… To tylko kilka stanów chorobowych, które pogłębią się, jeśli twoje środowisko pracy jest nieodpowiednie.

Niesprawiedliwość doznana w miejscu pracy jest szczególnie toksycznym czynnikiem stresogennym, ponieważ uderza w sedno tego, kim jesteśmy – twierdzą badacze.

Częściej chorujesz

Spada ci odporność, bo jesteś zestresowany, ale częste przeziębienia to również objaw sprzężony, psychosomatyczny. Chorujesz, żeby iść na zwolnienie, instynktownie obronić się przed pójściem do pracy, przed środowiskiem, które jest dla ciebie z jakiegoś powodu wysoce szkodliwe.

Tracisz zainteresowanie seksem

Kiedy zabierasz ze sobą pracę do domu, twoje relacje mogą cierpieć. Zdaniem naukowców szczególnie narażone są kobiety, które dosłownie żonglują zawodowym stresem w związku z ich osobistymi i finansowymi zobowiązaniami, co może to zmniejszyć pożądanie seksualne. U mężczyzn ten przewlekły stres może prowadzić do obniżenia produkcji testosteronu, co z kolei prowadzi do obniżenia libido.

Jesteś cały czas zmęczony

Jest to zmęczenie stałe, głębokie znużenie, któremu nie zaradzisz drzemką lub weekendowym lenistwem.

Jeśli ten tekst pozwoli wam uświadomić sobie, że źródłem waszych problemów zdrowotnych jest praca, pamiętajcie – nigdy nie jest za późno, by ją zmienić. Dużo trudniej odzyskać zdrowie…


Na podstawie: sg.news.yahoo.com


Zobacz także

Na początku wszyscy udajemy. Wystarczy zadać mu kilka podchwytliwych pytań, żeby odsłonił prawdziwą twarz

spać nago

Pozycja na łyżeczkę – to prawda, że zawsze się sprawdza?

Balladine

Poznaj bliżej Balladine.com! To jeden z najlepszych sklepów online dla kobiet z klasą