Związek

3 składniki miłości. To one sprawiają, że jesteś szczęśliwa w związku

Redakcja
Redakcja
9 marca 2018
Fot. iStock .Anchiy
 

Miłość bywa zmienna tak, że czasem trudno za tym uczuciem nadążyć. Dzisiaj dwoje ludzi świata poza sobą nie widzi, a za jakiś  czas może być tak, że nie będą w stanie spojrzeć na siebie bez złości. Życie przynosi wiele sytuacji, które w różny sposób wpływają na kondycję związku i nie zawsze mamy na nie wpływ. 

Trudno przekładać na logikę emocje i odczucia, bo przecież to, co mamy w sercach i głowach, rządzi się swoimi prawami. Psychologowie niejednokrotnie brali na warsztat temat miłości, starając się określić, co ją wzmocni, a co może nią zachwiać i zniszczyć, co składa się na powodzeniu w tej materii. Amerykański psycholog Robert Sternberg opisuje miłość przy pomocy trzech składników, które ulegają ciągłej przemianie w czasie trwania związku. Oto, czego nie może zabraknąć między dwojgiem tworzących relację ludzi.

3 składniki miłości

Intymność

Intymność buduje przywiązanie i bliskość, nie tylko w kontekście fizyczności. To pozytywne uczucie, które opiera się na trosce o dobro partnera, przeżywanie szczęścia w relacji, okazywaniu sobie szacunku i wzajemnego zrozumienia, dzielenia się dobrami duchowymi i materialnymi, dawania oraz otrzymywania uczuciowego wsparcia, wymianie intymnych informacji. Ważnym elementem intymności jest zaufanie, które pozwala wierzyć, że ze strony partnera spotkają nas dobre, a nie złe rzeczy. Największym  jej zabójcą jest rutyna, która zakrada się do każdego związku wraz z upływem czasu.

Namiętność

Namiętność wiąże się przede wszystkim z erotyczną stroną związku, ale opiera się również na intymności. Z początku utrzymuje się ona na bardzo wysokim poziomie, a z upływem czasu spadek aktywności erotycznej następuje wraz ze spadkiem namiętności w związku. Na szczęście jest wiele sposobów, które pozwalają na nowo rozbudzić chęci i zmysły partnerów.

Zobowiązanie 

Zobowiązanie, czyli zaangażowanie obojga partnerów pozwala przekształcić związek kompletny. Można powiedzieć, że gdy pojawia się ten składnik zaczyna się prawdziwe życie. Najczęściej dzieje się tak, że wraz z upływającym czasem zaangażowanie w relację wzrasta, bo parę w naturalny sposób łączy coraz więcej wspólnych spraw i zwykła codzienność.

Aby budowana relacja dawała szczęście i satysfakcję, te wyżej wymienione trzy składniki powinny być pielęgnowane przez partnerów. Zachwianie jednego z nich może przynieść przykre konsekwencje.

źródło: www.psychologia.net.pl


Związek

Nie masz planów na Majówkę? Już nie musisz szukać dalej

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
9 marca 2018
Fot. iStock/AleksandarNakic
 

Osobiście mam już serdecznie dość zimy i z utęsknieniem czekam na wiosnę. Choć teoretycznie zjawi się już niebawem, bo przecież kalendarzowa wypada 21 marca, nigdy nie wiadomo, czego spodziewać się w kwietniu – w końcu przeplata trochę zimy, trochę lata. Nie wiem jak ty, ale dla mnie wiosna zaczyna się w pełni w okresie majówkowym. Dzień jest już wtedy znacznie dłuższy, pogoda za oknem pozwala na spacery, biwaki  i niekiedy nawet na kąpiele w jeziorze. No i większość z nas ma wolne od pracy, co pozwala zaplanować dłuższy wypoczynek.

Majówka kojarzy mi się głównie z grillowaniem i wypadami poza miasto większą grupą. Tak zresztą spędzałam ją do tej pory. A może warto zorganizować ten czas tylko we dwoje? Właściwie tak niewiele mamy w roku okazji do wspólnego świętowania, bycia sam na sam, pielęgnowania związku. Wiem, wiem, mamy Walentynki, Sylwestra, urodziny i imieniny… ale wiosna, moment, gdy wszystko budzi się do życia, to idealny czas, żeby zrobić coś dla siebie nawzajem.

Majówka we dwoje

Z myślą o zakochanych oraz tych, którym na co dzień brakuje czasu na pielęgnowanie relacji, Hotel Afrodyta **** Business & SPA przygotował wyjątkową ofertę, byście mogli zrelaksować się w luksusowym SPA przy blasku księżyca i poczuli moc majowego ciepła z ukochaną osobą. Wszystko to rzut beretem od Warszawy – w Radziejowicach – urokliwym miejscu na mapie Polski. Z dala od zgiełku miasta, a jednocześnie bez konieczności kilkugodzinnej podróży.

W specjalnym, majówkowym pakiecie dla dwojga czekają na was 2 noclegi w wybranym pokoju, 2 śniadania w formie bufetu, 2 obiadokolacje w tym jedna w formie grilla, a także powitalny dzbanek lemoniady w pokoju i piknikowy kosz na majowy relaks. W tym czasie w hotelu odbędzie się otwarcie sezonowej strefy chillout w ogrodzie, gdzie będziecie mogli się zrelaksować w hamaku. To nie wszystko! Możecie skorzystać także z warsztatów „Festiwal Zdrowia” z bufetem owocowo-warzywnym i biesiadować przy ognisku z muzyką na żywo. Amatorzy relaksujących kąpieli również znajdą coś dla siebie. W ramach pakietu dla dwojga Hotel Afrodyta **** Business & SPA oferuje wam również nielimitowany wodny relaks w hotelowym AQUA SPA (basen z gejzerem i przeciwprądem, jacuzzi, strefa saun, caldarium, natryski wrażeń oraz grzane siedziska i misy Kneippa). Na miłośników przeróżnych zabiegów pielęgnacyjnych czeka voucher do wykorzystania w SPA o wartości 200 zł. To wy decydujecie, z czego chcecie skorzystać. Na panie czeka dodatkowa niespodzianka – bezpłatne badanie skóry urządzeniem iMetric.

Pakiet na dwie wybrane doby obowiązuje w terminie 27.04.2018 r. – 06.05.2018 r. Cena? Od 331 zł/doba/os.

Majówka we Dwoje

A może jednak rodzinnie?

Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie długiego, majowego weekendu bez dziecięcego śmiechu, Hotel Afrodyta **** Business & SPA przygotował specjalną ofertę dla rodzin z dziećmi. Pakiet został wzbogacony o atrakcje dedykowane najmłodszym. Na dzieciaki czeka pokój zabaw z projekcją bajek, plac zabaw z trampoliną, codzienna poranna nauka pływania oraz voucher na 2 godziny pobytu w Sali zabaw „Ale Bajka”. Na miejscu są wykwalifikowani animatorzy, którzy zorganizują czas najmłodszym. Rodzice mogą także zabrać dzieci na wycieczkę po okolicy, ponieważ do dyspozycji są rowery i kijki do Nordic Walking. Mogą również wybrać się na wycieczkę do Pałacu w Radziejowicach i Muzeum Lwowa i Kresów.

Ceny zaczynają się już od 299 zł/doba/os.. Dla dzieci do lat 7 – nocleg GRATIS, natomiast za starsze pociechy (8-12 lat), płacimy jedynie 50 proc. ceny, obowiązującej w ofercie majówkowej.

Rodzinna majówka

Już nie musisz szukać dalej. Atrakcyjną ofertę majówkową masz podaną na tacy. W Hotelu Afrodyta **** Business & SPA  każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy przyrody mogą cieszyć się niezwykłym krajobrazem rezerwatu przyrody Dąbrowa Radziejowska, przez który przebiega wiele pieszych i rowerowych szlaków turystycznych. 100 metrów od Hotelu płynie mała i urokliwa rzeka Pisia. Ci, którzy wolą zrelaksować się w kameralnym i luksusowym SPA, mogą skorzystać z szerokiej gamy zabiegów pielęgnacyjnych lub popływać w basenie.

Czy możesz wyobrazić sobie lepsze miejsce na tegoroczną Majówkę?


 

Artykuł powstałe we współpracy z Hotelem Afrodyta **** Business & SPA


Związek

Żeby inni zaczęli się dostrzegać, musisz siebie widzieć jako ważną. Akcja #MiesiącKobiet

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
8 marca 2018
Fot. iSotck/gpointstudio

Dzisiaj Dzień Kobiet. Jedne z nas przywiązują do tego święta niezwykłą wagę, inne trochę mniejszą. Jedno jest jednak pewne – ten dzień skłania trochę do refleksji. I chciałabym, żebyście wy dzisiaj też chwilę na nią poświęciły. 

Myślę, że ósmy marca, to taki dzień, w którym wszystkie czujemy się ważne. Życzenia, SMS-y, wpisy na Facebooku, to wszystko sprawia, że przez chwilę unosimy się kilka centymetrów nad ziemią. Tyle tylko, że jutro przyjdzie znowu rzeczywistość, kiedy będziemy miały poczucie, że nikt nas nie dostrzega, prawda? A zastanawiałyście się kiedyś nad tym, jak to jest możliwe, by inni was dostrzegali, skoro wy siebie nie widzicie, skoro nie jesteście dla siebie ważne? Jest taka zasad, o której zawsze i wszędzie trzeba pamiętać: „Żeby inni mnie dostrzegali, ja muszę zacząć widzieć samą siebie jako ważną”.

I stąd dzisiejsze wyzwanie – napisz, co dzisiaj zrobiłaś dla siebie, tylko dla siebie. Jak pokazałaś sobie, że twoje potrzeby i pragnienia też są ważne. Mam nadzieję, że każda z was ma co napisać w komentarzu.

Akcja #MiesiącKobiet 

Codziennie będziemy zachęcać was do przyglądania się sobie. Swoim emocjom, radościom, ale też pewnie strachom. Chciałybyśmy, abyście wraz z wiosną budziły się do życia, by móc czerpać z niego jeszcze więcej. By wiedzieć: czego chcę, o czym marzę, co chciałabym zmienić. I nie bać się powiedzieć tego głośno.

To jak? Jesteście chętne? Każdego dnia (do końca marca) umieszczać będziemy codziennie jeden wpis – wyzwanie, które sprawi, że skupicie się na sobie, choćby na chwilę. Ale przecież wszystko zaczyna się od małych kroków i krótkich chwil. Bądźcie z nami, wpisujcie swoje komentarze. Jak zawsze mamy dla was fantastyczne nagrody.

Zadanie na dziś:  napisz, co dzisiaj zrobiłaś dla siebie, tylko dla siebie. Jak pokazałaś sobie, że twoje potrzeby i pragnienia też są ważne.

Nagrody:

5 x zestaw kosmetyków KOBO, w skład zestawu wchodzą:

KOBO PROFESSIONAL PRIMER APRICOT (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL CUSHION FOUNDATION  (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL 01 GOLDEN SAND HIGHLIGHTER PALETTE  (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL 3 MY FAVORITE COLORS 9X EYESHADOW PALETTE (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL BRILLANT LIPSTICK  (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL MATTE TINT  (1 szt.)

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

4 x bon o wartości 300 zł na zakupy w vippidesign.com oraz designerski kubek, notes i kostka biurowa

vippi

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

4 x zestaw kosmetyków profesjonalnych Kiwicha Face Care Set 

Kiwicha Face Care Set mit Day Cream 50ml & Line Smoother Serum 30ml KIWICHA


Kiwicha Face Care Set 

Day Cream – przyjemny i łatwy do nałożenia krem rekonstruuje bariery ochronne skóry odwodnionej, suchej i dojrzałej. Redukuje wysuszenie, zmarszczki, utratę elastyczności i konturu. Nadaje skórze świeżości, gładkości oraz poprawia jej wygląd i gęstość. Łatwo się wchłania, zapewnia ochronę przed zanieczyszczeniami środowiska, sprawia, że skóra staje się miękka i delikatna, a dzięki efektowi anti-aging nadaje jej młody wygląd. Idealny jako baza pod makijaż.

Line Smoother Serum – bogate i intensywne serum, przeznaczone dla skóry wymagającej odżywienia, odwodnionej i dojrzałej. Wygładza zmarszczki i poprawia rysy twarzy. Chroni przed działaniem wolnych rodników, stymuluje wzrost komórek, regeneruje DNA, spowalnia proces starzenia się skóry oraz chroni kolagen przed degradacją.

1 x  depilacja laserowa 1 sesja – 4 dowolne partie ciała 

1 x depilacja laserowa 1 sesja – pachy + bikini + łydki

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 x laserowy peeling węglowy twarz + szyja + dekolt

1 x infuzja tlenowa twarz + szyja + dekolt 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

2 x Obrotowa loko-suszarka z jonizacją AS200E

Stylizuj i susz jednym ruchem. Poznaj loko-suszarkę AS200E od Babyliss Paris, która umożliwia jednoczesne suszenie i modelowanie Twoich włosów. Od dziś ułożenie idealnej fryzury zajmie Ci dosłownie kilka minut. Sprawdź jakie to proste!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 x Automatyczna lokówka Curl Secret C1200E od BaByliss Paris

Automatyczna lokówka Curl Secret C1200E od BaByliss Paris to opatentowana technologia, która sprawi, że w kilka minut uzyskasz piękne i delikatne fale.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

3 x Zestaw Prezentowy Baton Warszawski, każdy składający  się z:

– pięciu energetycznych Batonów Warszawskich,

– eleganckiego Kremu Warszawskiego,

– przepysznych prażonych na ksylitolu migdałów z cynamonem lub chilli (100g).

Całość pięknie zapakowana w warkocz z celofanu i wstążkę.Wszystkie produkty są bez glutenu i bez cukru, zdrowe słodycze bez wyrzutów sumienia 🙂

BW-7 BW-4
baton_warszawski_truskawka-2 baton_warszawski_figa z goi-2
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Odwiedź naszych partnerów na Facebooku i Instagramie

NATURA logo

FB/drogerienaturapl

instagram.com/drogerienatura

FB/VippiDesignPolska

instagram.com/vippidesign

klapp-cosmetics.pl

 FB/KLAPPCosmeticsPolska

 instagram.com/klapppolska

klinikamlodosci.com

 FB/klinika.mlodosci

 instagram.com/klinikamlodosci

 babyliss-totallook.pl/

FB/BabylissPolska

  instagram.com/babylisspolska

 logo

 FB/batonwarszawski

instagram.com/baton_warszawski

Czas trwania akcji: 05.03.2018 – 31.03.2018.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Zobacz także

Jesteś wystarczająco silna by odejść i wystarczająco mądra by wiedzieć, że zasługujesz na więcej

Zostawił mnie dla ciebie, tak bardzo cię nienawidziłam. A dziś dbasz o moje dzieci, wiesz, że lubią placki z jabłkami… Dziękuję

Przetrwać wspólną izolację i zostać razem. Odzwyczailiśmy się do siebie, czy będziemy potrafili być obok cały czas?