Go to content

12 sposobów na kochanie się. I ani słowa o seksie!

fot. Yulia Raneva/iStock

Często, gdy myślimy o okazywaniu miłości naszemu partnerowi, niektóre z pierwszych rzeczy, które przychodzą na myśl, mają charakter fizyczny. Istnieją jednak inne, bardziej intymne sposoby, aby pokazać komuś, ile dla ciebie znaczy. Fizyczne uniesienia są niesamowite, ale to głębsza więź jest konieczna, aby utrzymać miłość przy życiu. Pod koniec dnia trwały związek jest o wiele więcej wart niż fizyczna miłość pod kołdrą.

1. Zrób coś miłego dla swojego partnera

Jednym z najlepszych sposobów okazywania uczuć jest zrobienie dla kogoś czegoś miłego. To nie musi być wielka rzecz – może to być coś prostego. Dobrymi przykładami tego są zatankowanie samochodu, przygotowanie kanapek do pracy czy kawy do łóżka.

2. Kup przemyślany prezent

Kupowanie czegoś, o czym wiesz, że twój partner pokocha, jest naprawdę prostym sposobem. To nie musi to być jakiś poważny pokaz miłości lub coś drogiego. Wręcz przeciwnie, jeśli usłyszałaś kiedyś, jak mówi, że jako dzieciak uwielbiał sklejać samoloty, kup mu taki model.

3. Ugotuj coś pysznego

Mówi się, że żołądek mężczyzny jest drogą do jego serca. Nie tylko mężczyzny, wszyscy kochają jedzenie! Tak więc, jeśli chcesz pokazać swoją miłość: spraw swojemu partnerowi jego ulubiony posiłek.

4. Znajdź dla niego czas

Sprawienie, by ktoś zobaczył, że jest dla ciebie priorytetem, jest najprostszym sposobem, aby pokazać, że go kochasz. Tak więc, jeśli zwykle zbywasz swojego partnera, nadszedł czas, aby spędzić wspólnie czas. Nawet jeśli jest to kilka godzin po pracy, odłóż telefon na bok i zrób coś ze swoim partnerem (w pełnym zaangażowaniu!).

5. Przytul się do niego

Przytulanie jest jednym z najbardziej intymnych sposobów okazywania miłości. Tak więc, następnym razem, gdy chcesz pokazać swojemu partnerowi, że ci zależy, przejdź od razu do przytulania. Nie tylko poczuje się miło, ale także wzmocni się jego poziom oksytocyny, hormonu wiążącego.

6. Pomóż mu

Pomoc nie oznacza tylko gotowania czegoś lub kupowania czegoś dla partnera. Wręcz przeciwnie, jeśli zauważysz, że twój partner zmaga się z czymś, pomóż mu. Jeśli głowi się, jak wyprasować kołnierzyk w koszuli, pomóż mu. Lub, jeśli zauważysz, że wydaje się zestresowany, zapytaj, jak możesz złagodzić ich stres.

7. Zaakceptuj go

Prawdziwa i bezwarunkowa miłość obejmuje akceptację partnera takim, jakim jest. Czasami możemy nie kochać pewnych rzeczy w naszym partnerze lub nasz partner może nas frustrować, ale ostatecznie nikt z nas nie jest łatwy do życia. Nie mówię, aby zaakceptować, że twój partner znęca się nad tobą lub zdradza cię, ale jeśli najgorszą rzeczą, jaką robi, jest chrapanie lub zostawianie ubrań na podłodze, zaakceptuj to i kochaj go za to, kim jest.

8. Słuchaj go

Wiele razy, kiedy ludzie, których kochamy, coś mówią, możemy mieć zamiar słuchania, ale tracimy koncentrację. Jednak ważne jest, aby naprawdę zwrócić uwagę na tych, których kochamy. Tak więc, jeśli twój partner rozmawia z tobą, skup się.

9. Zrób dla niego coś romantycznego

Romantyczny gest może być czymś tak prostym. Kup mu czekoladki (panowie – kwiaty). Zapal świecę podczas kolacji. Zabierz go na piknik. Jest tak wiele opcji.

10. Tańcz z nim

Jednym z najsłodszych sposobów okazywania miłości jest taniec. Może to być powolny i romantyczny taniec, może być szybki i szalony. Taniec to sposób na budowanie energii i wspólne dzielenie się zabawą.

11. Wyraź swoją wdzięczność

Często nie doceniamy znaczenia wdzięczności. A może zakładamy, że nasz partner po prostu wie, że jesteśmy wdzięczne. Ale chodzi o to, że ludzie nie potrafią czytać w cudzych myślach. Poświęć więc czas, aby pokazać lub wyrazić swojemu partnerowi to, co najbardziej w nim cenisz.

12. Dołącz do jego ulubionego hobby

Mój mąż ma hobby, którego nie jestem fanką. Ale od czasu do czasu przyłączam się do niego i robię to. Nie dlatego, że myślę, że zmieni to mój stosunek do tej czynności (jazda na rolkach, brr), ale bardziej dlatego, że wiem, że to go uszczęśliwia. I choć naprawdę za tym nie przepadam – wiem, że nadal będę się dobrze bawić, bo jestem z nim. To małe rzeczy.