Go to content

10 brzydkich rzeczy, które okropni mężowie robią swoim żonom

Fot. iStock/RyanJLane

Tak, do ciebie mówię. No dobrze, nie jesteś okropnym mężem. Ale jest kilka okropnych rzeczy, których się dopuszczasz i które na pewno nie wpływają korzystnie na twoje małżeństwo. Twoja żona z pewnością zasługuje na coś lepszego niż mąż, nie radzący sobie z  którymkolwiek z tych dziesięciu brzydkich nawyków.

1. Krytykanctwo

Proszę, zrób rachunek sumienia i zastanów się ile razy dziennie krytykujesz swoją żonę. Zdarza ci się niemiłosiernie zrzędzić? To dziś, teraz zdecyduj, że wolisz wiedzieć w niej tylko to, co piękne i dobre. Chwal ją za wszystkie rzeczy, które robi dobrze. Następnym razem, gdy będziesz chciał jej powiedzieć, co ci się w niej nie podoba, ugryź się w język i znajdź jeden, szczery komplement.

2. Kontrolowanie

Wierz lub nie, ale nie zawsze masz rację. I twoja żona jest świetna w podejmowaniu właściwych decyzji. Więc przestać pozbądź się natrętnego uczucia, że musisz ją kontrolować, że musisz zawsze wiedzieć gdzie jest, co robi, ile dzisiaj wydała. Jesteście partnerami. Naucz się z tym żyć i podkreślaj to, że istniejecie razem jako zespół, motywując się i wspierając wzajemnie.

3. Przedmiotowe traktowanie

Proszę cię! Twoja żona nie jest przedmiotem, jest czującą, wrażliwą osobą, z której myślami i uczuciami powinieneś się liczyć. Zasługuje na największy szacunek, w każdej sytuacji.  Jej emocje i uczucia są dla ciebie najważniejsze.

4. Brak czasu

Masz żonę. Jesteś szczęściarzem. Nie zapominaj o niej. To nieprawda, że jesteś zbyt zajęty, żeby zadzwonić, wysłać wiadomość, zauważyć, kiedy wraca do domu… Następnym razem, gdy ją zobaczysz obejmij ją i powiedz jej, że ją kochasz. Niech wie, że jest twoim priorytetem. Rozmawiaj z nią. Pracuj nad tym, by ciągle ci zależało…

5. Wulgaryzmy

To naprawdę boli, ten brak szacunku, ta świadomość, że jej obecność To wcale nie jest kwestia „luzu”, czy tego, że tak swobodnie czujesz się w jej towarzystwie. Raczej dajesz jej właśnie do zrozumienia, że nie jest dla ciebie nikim wyjątkowym. Uważaj na to, co i jak mówisz.

6. Nałogowe oglądanie filmów dla dorosłych

Jeśli „to” wymknęło ci się spod kontroli i nie zamierzasz z tym nic zrobić, jesteś na najlepszej drodze, żeby zniszczyć swoje małżeństwo, a na pewno relacje z ukochaną osobą.

7. Zbyt wysokie oczekiwania

Ostatnią rzeczą, jaką powinna słyszeć osoba w szczęśliwym związku jest to, że nie spełnia ona oczekiwań swojego partnera. Nie porównuj, nie szukaj niedoskonałości. Nie oceniaj. Chcesz zniszczyć tę, którą kochasz, czy dać poczucie bezwarunkowej akceptacji? Im większa okazana nam wiara i wsparcie, tym bardziej chcemy się rozwijać, być lepsi.

8Brak zaangażowania we wspólne obowiązki

Nieważne, czy zapewniasz połowę domowych dochodów, czy większość, czy całość. Dom, związek, relacja, wychowywanie dzieci… Tworzycie to wszystko razem, jesteście tak samo odpowiedzialni.

9. Częsta złość

Jeśli zdarza ci się krzyczeć, rzucać przedmiotami, niszczyć je, niszczysz także najbliższą ci osobę. Możesz nauczyć się kontrolować swój temperament. Możesz nauczyć się odpowiadać jej spokojnie i z miłością.

10. Kłamstwa i oszustwa

Na takiej podstawie nigdy nie zbudujesz dobrego, szczęśliwego związku. Jeśli oszukujesz ją, uparcie wierząc, że skoro o niczym nie wie, to nie dzieje się jej żadna krzywda, nie powinieneś być jej mężem. Nie zasługujesz na to.


Źródło : familyshare.com