Go to content

Zdrowe odchudzanie jest możliwe. Wesprzyj je naturalnymi środkami

Fot. Pixabay / stevepb / CC0 Public Domain

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Nadchodzi czas na zmianę garderoby, a co za tym idzie, ukazanie się światu w pełnej okazałości. Jednak zimowe miesiące nie sprzyjały ani zdrowej diecie, ani ruchowi, nic dziwnego że część z nas złapała klika(naście) zbędnych kilogramów. Niestety, mało która kobieta ucieszy się z takiego prezentu, więc już teraz trzeba pomyśleć w jaki sposób przeprowadzić odchudzanie w sposób bezpieczny dla zdrowia.

Zastanów się jak osiągnąć zamierzony efekt

Wyznacz sobie realny cel i pomyśl jakimi metodami chcesz go osiągnąć: dieta, ćwiczenia, zabiegi w gabinetach kosmetycznych? Wszystkie te rozwiązania są odpowiednie, jeśli mamy przekonanie że właśnie tego chcemy. Nie oszukujmy się jednak, same zabiegi bez diety i ćwiczeń nie dadzą wymarzonego efektu. Podobnie jak ćwiczenia bez diety, i dieta bez ćwiczeń. Najlepiej połączyć te elementy i cieszyć się systematyczną utratą zbędnych kilogramów.

Postaw na dobrodziejstwa natury

Realizując plan spalania tkanki tłuszczowej musisz postawić na naturę. Zamienić tłuste mięso i niezdrowe przekąski na owoce i warzywa, postawić na produkty zbożowe, które dostarczą ci zdrowej energii. Mądrze się ruszaj a efekty pojawią się szybko. Jeśli szukasz jeszcze innego wsparcia na każdy dzień, poszukaj sprawdzonych suplementów diety, które zawierają w swoim składzie substancje roślinne, znane ze swoich wyszczuplających właściwości.

Lukrecja kusi zdrową słodyczą

Ta roślina o słodkawym smaku, była znana i ceniona już przez starożytnych medyków. Stosowana jako środek przeciwwrzodowy i wykrztuśny, zalecana była także przy problemach gastrycznych i przeziębieniach. Jak się okazuje, przeprowadzone na przestrzeni ostatniego dziesięciolecia badania pokazały że lukrecja ma jeszcze inne, cenne właściwości. Mianowicie, ułatwia spalanie tłuszczu oraz wspomaga mięśnie i układ krążenia:

Flawonoidy lukrecjowe redukują najsilniej tłuszcz trzewny, który w największej mierze odpowiada za rozwój tzw. zespołu metabolicznego, gdzie otyłości towarzyszą: cukrzyca, miażdżyca i nadciśnienie. Ogólnie bowiem tłuszcz brzuszny, a szczególnie trzewny, jest głównym producentem tzw. adipokin – hormonów tkanki tłuszczowej, szkodzących z reguły (poza nielicznymi wyjątkami) naszemu zdrowiu.

(autor opracowania: Sławomir Ambroziak, Lukrecja, słodki spalacz tłuszczu) 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Substancje pochodzące z lukrecji znajdziesz w dostępnym suplemencie diety Kaneka Glavonoid™ ekstrakt lukrecji (90 kapsułek)

Zielona kawa w służbie sylwetki

Kawa kojarzy się fantastycznie, prawda? Kto nie lubi pysznego, pachnącego, pobudzającego naparu, dzięki któremu nabieramy sił do stawienia czoła wyzwaniom codzienności. Oczywiście właściwości kawy znane są nie tylko odnośnie czarnych ziaren, które tak aromatycznie parzymy w domach. Zielona kawa, czyli jeszcze nie uprażone ziarna, mają ciekawe właściwości…

Kawa zawiera głównie dwa składniki o potencjalnie odchudzających właściwościach: kofeinę i kwas chlorogenowy, Prażenie kawy niszczy znaczną część kwasu chlorogenowego, korzystając z kawy zielonej, lepiej spalamy tłuszcz, przy mniejszej ilości kofeiny.  Kawa ma również dość dobrze potwierdzoną aktywność przeciwcukrzycową, oraz zawiera jeszcze jeden bardzo cenny składnik – trygonelinę, która jest pochodną witaminy PP, jej zażywanie prowadzi do przyrostu siły i masy mięśni. Niepozorne ziarno ma faktyczną moc. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Można skorzystać z tych zalet, zażywając suplement diety o nazwie Zielona kawa (ekstrakt) Green Coffee Extract (60 kapsułek)

Piperyna wspomaga spalanie tłuszczu

Ta substancja występuje w pospolitym czarnym pieprzu, którego używamy na co dzień w kuchni. Piperyna wspomaga wydzielanie soków trawiennych, przyśpieszając przemianę materii, zmniejsza czas przemieszczania się pokarmu na linii żołądek – jelita, więc pokarm nie zalega w układzie pokarmowym. Ułatwia wypróżnianie, wpływa na wzrost ciepłoty ciała, pobudza metabolizm ale również wzmaga anabolizm białek… To nie wszystkie z zalet piperyny, których badaniem i opracowaniem nadal zajmują się naukowcy. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Ekstrakt z czarnego pieprzu dostępny jest w suplemencie diety Piperyna (BIOPERINE®) (60 kapsułek)

Resweratrol. Tajemnica dla aktywnych sportowo

Ta tajemniczo brzmiąca substancja występująca w roślinach, może być pomocna tym którzy poza utratą kilogramów, liczą na zachowanie i wzmocnienie masy mięśniowej.

Resweratrol występuje w winach i winogronach, malinach, śliwkach, pomidorach, jagodach acai i orzeszkach ziemnych. Natomiast podobny do resweratrolu strukturalnie, tyle że silniejszy w działaniu pterostylben, znajdziemy przede wszystkim w czarnych jagodach oraz w winogronach i orzeszkach ziemnych.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Ten specyfik do zadań specjalnych, nad którym trwają obiecujące badania dostępny jest w suplemencie diety Resweratrol trans – zmikronizowany 100 mg (60 kapsułek)

Nie zawsze jest możliwość przy ułożeniu diety i ćwiczeń, by zwrócić się do eksperta. Jednak stosowanie przebadanych, bezpiecznych produktów może przybliżyć cię do wymarzonego celu. Jeśli już wcześniej miałaś przygody z odchudzaniem, być może zderzyłaś się również ze zniechęcającą sytuacją, efektem jo-jo. Tym razem jednak, gdy uda ci się osiągnąć zamierzony cel, nie zapomnij o utrzymaniu zdrowych nawyków, inaczej kłopot może powrócić. Powodzenia!


Artykuł powstał we współpracy z KenayAG