Zaburzenia erekcji mają wiele przyczyn, jednak te fizjologiczne występują rzadko. Co więc sprawia, że niektórzy mężczyźni nie mogą osiągnąć i utrzymać erekcji? Jak należy sobie z nimi radzić? Kiedy przydatne są środki na potencję, a kiedy należy wypróbować inne metody działania? Sprawdź!
1. Środki na potencję dla mężczyzn – jak działają?
Zaburzenia erekcji to problem, który może dotyczyć mężczyzn w różnym wieku, a jego przyczyny są różnorodne, niekoniecznie fizjologiczne. Jednymi z najpopularniejszych środków na potencję są między innymi sildenafil czy tadalafil. Substancja rozszerza naczynia krwionośne, także w prąciu. Skutek? Krew łatwiej do niego napływa, przyspiesza i ułatwia osiągnięcie erekcji, a także jej późniejsze utrzymanie.
Substancje te są zalecane głównie mężczyznom, którzy mają trudności z osiągnięciem erekcji z powodu niewystarczającego przepływu krwi do narządów płciowych, co jest często wynikiem chorób takich jak cukrzyca, nadciśnienie czy miażdżyca. Ważne jest, aby preparaty na potencję – na przykład te dostępne w aptece Nowa Farmacja – stosować pod nadzorem lekarza, zwłaszcza że mogą one wchodzić w interakcje z innymi przyjmowanymi środkami czy suplementami oraz wywoływać skutki uboczne.
Pamiętaj jednak, że nie każdy przypadek zaburzenia erekcji jest przypadkiem, który kwalifikuje się do leczenia farmaceutykami. Istnieje wiele innych metod radzenia sobie z zaburzeniami erekcji, które obejmują terapie psychologiczne, zmiany w stylu życia, a także naturalne suplementy diety. W dalszej części artykułu przyjrzymy się tym alternatywnym sposobom na poprawę zdrowia seksualnego.
2. Stres = niższa jakość życia seksualnego
Stres wpływa destruktywnie na życie seksualne każdego mężczyzny. Często uniemożliwia osiągnięcie erekcji lub znacząco ogranicza możliwość jej utrzymania przez satysfakcjonujący daną osobę czas. Zaburzenia związane ze stresem mogą wynikać z przeciążenia w pracy, problemów w relacjach czy ogólnego napięcia życiowego. Redukcja stresu poprzez techniki relaksacyjne, jak na przykład medytacja, może znacząco poprawić funkcje seksualne.
Długotrwały stres prowadzi do zaburzeń hormonalnych, obniżając poziom testosteronu, co negatywnie wpływa na życie seksualne. Warto zatem znaleźć skuteczne metody zarządzania stresem, takie jak yoga, regularne spacery czy terapia, które pomagają w utrzymaniu równowagi psychicznej i fizycznej.
3. Aktywność fizyczna/dieta/sen = wyższa potencja
Chcesz być sprawny seksualnie? Ćwicz! Chodzi o aktywność fizyczną inną niż seksualna – ćwiczenia na siłowni, bieganie, pływanie, spacery, słowem: sport. Każda aktywność tego rodzaju podnosi twój puls, zmusza serce do pracy, a co za tym idzie – utrzymuje tak serce, jak i cały układ krwionośny w dobrym zdrowiu? Efekt? Sprawność seksualna wzrasta wraz z ogólną sprawnością fizyczną. Ważna jest również odpowiednia dieta, bez której możesz zapomnieć o dobrym zdrowiu. Tłuszcze nasycone, zły cholesterol, cukry proste to szybka droga do utraty nie tylko zdrowia, ale nabawienia się problemów z erekcją.
Niedobór snu to niski poziomu testosteronu, to niskie libido i nie tylko problemy z erekcją, ale także z pożądaniem. Dlatego ważne jest, aby dbać o regularny i zdrowy tryb życia, który wspiera zarówno fizyczną, jak i seksualną sprawność. Zdrowe nawyki mogą być równie skuteczne jak farmakologiczne metody leczenia zaburzeń erekcji.
4. Psychoterapia
Psychoterapia jest wysoce skuteczna w przypadkach, kiedy przyczyny zaburzeń erekcji mają podłoże psychologiczne, takie jak lęk, depresja czy niskie poczucie własnej wartości. Sesje terapeutyczne mogą pomóc mężczyznom zrozumieć i rozwiązać emocjonalne blokady, które przeszkadzają w osiąganiu satysfakcji seksualnej.
Terapia par może być pomocna, gdy problemy seksualne wynikają z problemów w relacji. Poprzez pracę nad komunikacją i zrozumieniem potrzeb partnera, terapia może przyczynić się do poprawy intymności i funkcji seksualnych. Psychoterapia oferuje głębokie i długotrwałe korzyści, które mogą znacząco poprawić jakość życia seksualnego.
Środki na potencję bez recepty to jeden ze sposobów, ale pamiętaj także o innych. Dbaj o zdrowie!
Artykuł sponsorowany