Go to content

Nietrzymanie moczu, słabsza forma po porodzie, brak orgazmu – jak sobie z tym poradzić samodzielnie? Jest rozwiązanie!

fot. Adene Sanchez/iStock

Jeszcze do niedawna problemy takie jak nietrzymanie moczu, obniżenie narządu rodnego, czy osłabione mięśnie dna miednicy po porodzie, były zagadnieniem wstydliwym i kobiety niechętnie dzieliły się nimi z rodziną, przyjaciółkami, a nawet ze swoim ginekologiem! Biorąc pod uwagę fakt, że dolegliwości te dotykają znaczącej liczby kobiet w każdym wieku wydaje się konieczne, by rozmawianie na ich temat (w końcu!) znormalizować. 

Statystki są alarmujące!

  • blisko 20% rodzących kobiet doświadcza dolegliwości związanych z obniżeniem narządu rodnego
  • nawet co piąta kobieta po 40. roku życia i co druga po 80. cierpi z powodu nietrzymania moczu
  • w zależności od źródła, od 10 do nawet ponad 40% kobiet boryka się z problemem nadreaktywnego pęcherza

Na szczęście, o mięśniach dna miednicy (MDM) mówi się coraz głośniej i coraz więcej. Struktury te, zwane często mięśniami Kegla, odpowiedzialne są między innymi za utrzymywanie moczu w pęcherzu, czy utrzymanie w prawidłowym położeniu narządów znajdujących się w jamie brzusznej.

Regularny, odpowiednio prowadzony trening MDM stanowi doskonałą profilaktykę chorób związanych z naszym „podwoziem”, wspiera rehabilitację po porodzie i… poprawia jakość życia seksualnego sprawiając, że przeżywane orgazmy są jeszcze silniejsze! Korzyści jest aż nadto, więc nawet jeśli dalekie Ci rozmyślanie o tym, czy i kiedy wspomniane problemy dotkną także Ciebie – warto rozpocząć treningi już dziś!

Istotnym jest, by mięśnie dna miednicy były mocne i sprawne, ale nie nadmiernie napięte. To właśnie z tego drugiego powodu wzmacnianie MDM przy pomocy popularnych kulek gejszy, na koniec, nie zdaje egzaminu – gadżety te indukują wyłącznie skurcz mięśni, bez ich relaksacji, co w konsekwencji może doprowadzić do trudności w ich pełnym rozkurczaniu (i rozwinięcia zespołu nadreaktywnego pęcherza!). Optymalnym rozwiązaniem są treningi nie tylko budujące siłę mięśni dna miednicy, ale także uczące ich rozluźniania – zgodnie z zasadą, że im większy relaks mięśni, tym silniejszy ich późniejszy skurcz! A więc, jak to zwykle w życiu bywa, kluczowe jest znalezienie „złotego środka”.

Pełną recenzję urządzenia znajdziesz w poniższym wideo. Ja już ćwiczę z Perifit – kiedy Ty zaczynasz?

Świetnym rozwiązaniem jest współpraca z fizjoterapeutą uroginekologicznym. Jeśli jednak chciałabyś zadbać o swoje zdrowie w zaciszu własnego domu… tak, jest na to rozwiązanie. Poznaj Perifit!

Perifit to interaktywne urządzenie, pozwalające na prawidłowy trening mięśni dna miednicy w zaledwie 5 minut dziennie – tylko tyle dzieli Cię od odczuwalnych efektów! Ten niewielki przyrząd skutecznie wspiera walkę z nietrzymaniem moczu, powrotem do formy po porodzie, brakiem satysfakcji seksualnej, nadreaktywnym pęcherzem, czy obniżeniem narządów rodnych. Ale to nie wszystko! Choć na pierwszy rzut oka słowo „trening” kojarzy się z wylewaniem siódmych potów na siłowni – treningi z Perifit są tego całkowitym przeciwieństwem!

Urządzenie, połączone z bezpłatną, interaktywną aplikacją, zapewnia ekscytujące treningi w postaci… gier, które kontrolujesz przez skurczanie i rozkurczanie mięśni Kegla. Perifit, wyposażony w dwa niezależne czujniki, precyzyjnie przekazuje informacje o sile i jakości skurczy tak, by zapewnić jak najwyższe bezpieczeństwo wykonywanego treningu i wykrywać nieprawidłowe skurcze. Aplikacja zapewnia pełną kontrolę nad dokonywanymi postępami i dba o Twoją motywację – w atrakcyjnych wizualnie grach zdobywasz kolejne poziomy oraz punkty! Jest to wprost idealne połączenie przyjemnego relaksu z pożytecznym treningiem.

Zaczynając swoją przygodę z Perifit, zostaniesz poproszona o odpowiedź na kilka pytań, związanych z prowadzonym stylem życia, czy odczuwanymi dolegliwościami. W ten sposób aplikacja precyzyjnie dobierze trening odpowiadający w punkt na Twoje potrzeby – jest to trening prawdziwie uszyty na miarę, a programy treningowe opracowane zostały we współpracy z lekarzami specjalistami! Następnie nie pozostaje nic innego, jak zacząć Twój pierwszy Perifitowy trening.

Aplikacja zbierze informacje na temat kondycji Twoich mięśni dna miednicy i dostosuje trudność gry tak, by była dla Ciebie wymagająca, ale wykonalna. Na bieżąco możesz śledzić postępy w zakresie siły mięśni, ich relaksacji, czy skuteczności utrzymywania skurczu przez wskazany czas. Co więcej, urządzenie jest w pełni naładowane, a bateria starczy Ci na… 10 lat treningów, bez konieczności doładowywania! Wodoodporna budowa znacząco ułatwia utrzymanie Perifit w czystości, a 5-letnia gwarancja baterii, zapewniona przez producenta, pozwala cieszyć się codziennymi treningami jeszcze pełniej!

Tylko w Secret Place (www.secretplace.pl), kupując Perifit, otrzymasz 30-dniową gwarancję satysfakcji!