Go to content

Nie czekaj na starość, zadbaj o swoje stawy już dziś

https://pixabay.com/pl/pies-morze-beach-piasek-wody-surf-774724/

Z czym zazwyczaj kojarzą się kłopoty ze stawami, ból i problemy z poruszaniem? Oczywiście, z osobami w podeszłym wieku, ale niemało do powiedzenia w tym temacie mają również sportowcy, którzy są szczególnie narażeni na kontuzje. Ponadto zima, oblodzone chodniki czy zdradliwy śnieg mogą być przyczyną bolesnego upadku, podczas którego stawy szczególnie mogą ucierpieć. Problem dotyczy nie tylko narciarzy na stokach czy biegaczy, ale każdego kto jest w ruchu. Powinniśmy więc pamiętać, że o zdrowe stawy  warto zadbać  wcześniej, zanim jeszcze wystąpią poważne kłopoty, prowadzące do kalectwa bądź w ręce ortopedy.

Stawy są specyficznym, ruchomym łącznikiem pomiędzy kośćmi

Dzięki ich sprawnemu funkcjonowaniu, kości podczas ruchu nie trą o siebie, a my bez kłopotu możemy się poruszać. U zdrowych ludzi stawy długi czas funkcjonują poprawnie, jednak im człowiek jest starszy, tym mniejsze posiada zasoby kwasu hialuronowego,  który odpowiada za właściwe nawilżenie  stawów. Zmniejszona zawartość kwasu hialuronowego w organizmie powoduje niedobory mazi stawowej i zaburzenia funkcji stawów. Skutkuje to postępującą degradacją chrząstki stawowej oraz rozwojem zmian zwyrodnieniowych. Dla przykładu, organizm 40-letniej osoby produkuje 50% ogólnego zapotrzebowania, a w wieku 60-ciu lat już tylko 10%. Dlatego tak ważne jest aby stale uzupełniać jego niedobory.

Dbaj o stawy zimą, to wcale nie jest trudne!

Zastanawiasz się, co możesz zrobić dla swoich stawów, by wzmocnione nie stanowiły kłopotu? Jest kilka mądrych rad, do których warto zastosować się, by cało wyjść nie tylko z poślizgów na chodniku.

Ćwicz mądrze. Aktywność fizyczna to błogosławieństwo dla całego organizmu,  także stawów. Oczywiście jeśli tylko z głową podchodzimy do kwestii ruchu nie narażając się na kontuzje poprzez dostosowanie typu i intensywności ćwiczeń do swoich możliwości. Dobrym pomysłem jest stosowanie przed wysiłkiem fizycznym rozgrzewających maści, tworzących naturalną warstwę ochronną dla stawów.

Zadbaj o zdrowe stawy.

Fot. Pixabay / PublicDomainPictures / CC0 Public Domain

Wzmacniaj również mięśnie. Aby tego dokonać, nie trzeba biegać na siłownię 3 razy w tygodniu. Wystarczą przysiady, ruch po schodach zamiast jazdy windą aby wzmocnić na co dzień narażony na kontuzje mięsień czworogłowy uda. Specjaliści podkreślają, że prawdziwą plagą wśród Polaków jest bierny tryb życia. Zarówno w pracy, jak i w czasie odpoczynku po pracy zbyt mało się poruszamy. Powoduje to, że nasze stawy, a zwłaszcza kolana, są coraz bardziej narażone na kontuzje. Wyraźnym znakiem, że powinniśmy je wzmocnić, jest strzelanie np. podczas przysiadów, czy innego rodzaju wysiłku związanego z obciążeniem kolan. Każdy ruch jest na wagę złota!

Ubieraj się z głową. Jesteście ciekawi jaki związek  ma ubiór ze zdrowymi stawami? Choćby taki, że poruszając się zimą w szpilkach, nie tylko rośnie szansa na przeziębienie, ale i na skręcenie kostki na oblodzeniu. Należy ubierać się nie tyle super modnie co wygodnie, również gdy wychodzimy pobiegać czy zwyczajnie się rozruszać. To zapewni nie tylko wygodę ruchu ale i jego bezpieczeństwo.

Zadbaj o zdrowe stawy.

Fot. Pixabay / Stux / CC0 Public Domain

 

Dieta dla twoich stawów. Sposób odżywania jest niezwykle istotny. Po pierwsze mądre odżywianie wpłynie wspaniale na wygląd naszej sylwetki i brak nadprogramowych kilogramów. Chodzi tu także o obciążenie, jakiemu poddawane są nasze stawy każdego dnia i z każdym ruchem. Nie można pominąć milczeniem faktu, że im więcej kilogramów nosi na swoim szkielecie człowiek, tym bardziej owa podpora organizmu jest obciążona, przez co łatwiej o kontuzje. Najczęściej ludzie przy tuszy rezygnują z aktywności fizycznej, przez co koło się zamyka.  

Dieta zbawienna dla stawów powinna być zbilansowana, nieco bogatsza w tłuszcze, a profilaktycznie warto zażywać też suplementy diety, które zdecydowanie przysłużą się zachowaniu stawów w zdrowym funkcjonowaniu.

Suplementy to nie doping, nie musisz się ich obawiać!

Owe specyfiki to po prostu preparaty witaminowe lub ze składnikami mineralnymi, które stosuje się by uzupełnić pewne braki w organizmie. Dobroczynne działanie dla stawów ma Hyalutidin HC Aktiv, w którym udało się stworzyć unikalne połączenie kwasu hialuronowego i chondroityny (HCK) – głównych składników chrząstki stawowej. Zawarty w Hyalutidin HC Aktiv kwas hialuronowy jest połączony z głównym materiałem budulcowym chrząstki stawowej, razem tworzą silny kompleks który uzupełnia niedobory tych składników w organizmie trafiając do wszystkich stawów. Co ważne, mimo, że na rynku znajdują się produkty z kwasem hialuronowym i chondroityną, występują one jako monokomponenty. Badania potwierdzają, że każdy z tych składników nie działa skutecznie jako monokomponent, ale tylko w odpowiednim połączeniu jako kompleks. Takie połączenie zastosowano właśnie w  HYALUTIDIN HC Aktiv.

stawy

Fot. Materiały prasowe

 

Wystarczy 30 dni by lepiej zadbać o stawy z preparatem Hyalutidin HC Aktiv

Cykl stosowania Hyalutidin trwający 30 dni sprawia, że stawy otrzymują kwas hialuronowy i siarczan chondroityny, składniki ważne dla ich budowy. Dodatkowo produkt wzbogaca dietę w witaminę E, która chroni komórki przed stresem oksydacyjnym, czyli niszczącym działaniem wolnych rodników. Płynna forma preparatu pozwala na szybką absorbcję do miejsc, które wskazują niedobory. Jedno opakowanie, czyli miesięczna porcja Hyalutidinu HC Activ, zawiera komplex HCK, który przy standartowym obciążeniu stawów umożliwi prawidłowe funkcjonowanie organizmu przez cały rok.

Dla kogo pomoc Hyalutidin HC Aktiv?

Wszystkim, u których z wiekiem zmniejsza się zawartość mazi stawowej, będący w trakcie rehabilitacji, po urazach aparatu ruchu, narażonych na nadmierne przeciążenia stawów, podejmujących intensywny wysiłek fizyczny oraz u sportowców, zaleca się stosowanie przynajmniej jednego opakowania tj, 1000ml Hyalutidin HC Aktiv w ciągu roku. Co ważne, produkt mając formę płynną, nie obciąża żołądka tak jak zwykłe tabletki, nie powoduje również skutków ubocznych. To naprawdę wystarczy, by nie tylko szybciej wyjść z kłopotów ze stawami, ale zapobiegać im w przyszłości.


Artykuł powstał we współpracy z marką Hyalutidin HC Aktiv