Psychologia Zdrowie

Im częstszy masz kontakt ze swoją mamą czy babcią – tym dłuższe będzie ich życie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
2 stycznia 2017
Fot. iStok/Eva-Katalin
 

Choć pewnie nie potrzebujecie dowodów naukowych, by się z tym zgodzić.  Zapraszaj babcię na obiad, a przedłużysz jej życie i poprawisz jego jakość – mówią badania. Utrzymuj częsty kontakt z rodzicami, a będziesz mógł dłużej cieszyć się ich obecnością w swoim życiu.

Naukowcy z Uniwersytetu w Kalifornii przebadali 1600 dorosłych osób (średnia ich wieku wynosiła 71 lat). Niezależnie od ich statusu społeczno-ekonomicznego i od tego, w jaki sposób dbali oni o swoje zdrowie, wyniki pokazały, że samotność w podeszłym wieku oznacza ryzyko szybszej śmierci. Prawie 23% uczestników deklarujących poczucie osamotnienia zmarło w ciągu sześciu latach badań. Wśród tych, którzy cieszyli się obecnością bliskich i przyjaciół, odeszło w tym czasie  jedynie 14%.

Potrzeba przebywania z ludźmi, którzy nas znają, cenią i których towarzystwo daje nam radość nie jest niczym niezwykłym. Osoby starsze odnajdują jednak w tych relacjach o wiele większą wartość i bywają też w nich po prostu lepsze – w końcu doskonalą je o wiele dłużej niż my. To właśnie one są (wbrew pozorów) bardziej tolerancyjne dla niedoskonałości i dziwactw przyjaciół niż ich dzieci i wnuki. To one lepiej wiedzą o co warto walczyć, a kiedy odpuścić.

Żeby przedłużyć życie naszym „starszym” bliskim i poprawić jego jakość, nie tylko zapraszajmy ich częściej do naszych domów, ale także zachęcajmy ich do utrzymywania kontaktów z przyjaciółmi, do rozwijania się, pielęgnowania rytuałów dających im poczucie szczęścia i harmonii.

Spędzanie czasu z rodzicami, z babcią, czy dziadkiem jest korzystne dla obu stron. Dajemy swoje towarzystwo, rozmowę, czas, ale otrzymujemy coś nieocenionego: ciepło, doświadczenie życiowe, zabawne i pouczające historyjki z życia, które już się nie powtórzy. Coś, co zostanie z nami, gdy ich już nie będzie.


Źródło: womansday.com


Psychologia Zdrowie

7 wzorców zachowań, od których zależy przyszłość twojego związku

Karolina Krause
Karolina Krause
2 stycznia 2017
Fot. iStock/UberImages
 

Zastanawiałyście się kiedyś nad tym, od czego zależy to, czy dany związek będzie kwitnął i się rozwijał, czy pomału zacznie się rozpadać? Wiemy już przecież, że miłość nie wystarczy, bo dość dobitnie mogłyśmy się o tym przekonać. Co więc jest tym składnikiem „X”, od którego zależy przyszłość naszej relacji? Wiele osób mówi tutaj o ogólnej zgodności charakteru, o podjęciu świadomej decyzji, dotyczącej pracy nad związkiem. Dr Lisa Fireston, psycholog kliniczny, zajmująca się zagadnieniami związanymi z budowaniem związków, uważa jednak, że najlepszym predyktorem, co do trwałości relacji, są wzorce zachowań przejawiane przez obojga z partnerów.

Wnioski, do których doszła podczas 30 letniej pracy z różnymi parami, pozwalają jej twierdzić, że to właśnie nasze zachowanie sprawia, że potrafimy utrzymać zaangażowanie i wzajemną fascynację z początku naszego związku przez długie lata. I na odwrót – stale utrzymujący się negatywny wzorzec zachowania, może doprowadzić nas do tego, że będziemy trwać w czymś, co tylko z pozoru przypomina realną więź. Tego rodzaju związek można by nazwać „zabawą w miłość”, udawaniem prawdziwego uczucia. Ludzie przedkładają wówczas formę nad istotę, a potem są zdziwieni, że relacja zaczyna podupadać.

Przejście z autentycznej relacji do fikcji i zachowywania pozorów, zdaniem Fireston jest płynną zmianą, dlatego często nie sposób ją zauważyć, czy się przed nią ustrzec. Możemy jednak zwrócić uwagę na to, jakie wzorce zachowań przeważają w naszym związku. Zdaniem dr Lisy układają się one w pewne pary – wymiary, które działają na zasadzie przeciwstawnych biegunów. Gdy się im dokładnie przyjrzycie łatwiej będzie wam zrozumieć, co ciągnie waszą relację na dno i nad czym powinniście popracować.

Oto lista 7 zachowań, od których zależy przyszłość twojego związku:

1. Nerwowe reakcje na informacje zwrotne – brak postawy obronnej

Dobra komunikacja jest podstawą dla zachowania bliskości w związku. Kiedy przestajemy o to dbać, zamiast być otwartymi na prawdziwy dialog, zaczynamy bronić się nad tym co ma do powiedzenia nasz partner. Reagujemy wówczas nerwowo na każdą wzmiankę na nasz temat i zaczynamy atak. Karzemy naszego partnera na różne sposoby: krzykiem, milczeniem, złym humorem, albo wciskając szpilkę tam , gdzie wiemy, że zaboli najbardziej. W każdym z nim ukryty jest jednak prosty przekaz: „Nie chcę słuchać tego co masz mi do powiedzenia”.

Przeciwieństwem takiego zachowania, jest próba zrozumienia, co próbuje przekazać nam nasz partner. Czy to w ogóle możliwe, że on wcale nie chce powiedzieć nam nic złego? Zamiast bagatelizować lub krytykować, to co, do nas mówi możemy przecież zapytać się i upewnić, czy rzeczywiście o to mu chodziło. Zawsze też inaczej odbieramy informacje napływające z zewnątrz, kiedy ktoś pozwala nam odczuć, że nas rozumie i nie ma wobec nas złych intencji.

2. Otwartość na nowe doświadczenia – zamykanie się w swojej strefie komfortu

Bycie z druga osobą, za każdym razem powinno poszerzać nasze horyzonty, otwierać nas na nowe doświadczenia, a nie prowadzić do zamknięcia się w sobie. Kiedy jednak związek stopniowo przesuwa się w stronę stwarzania pozorów, zaczynamy się wzajemnie ograniczać. Preferujemy schematyczny plan działania: co piątek oglądamy seriale, a w niedzielę zamawiamy z tej samej chińskiej knajpy. Nie próbujemy nowych rzeczy bo to „nie my”, „my tacy nie jesteśmy”. Sztywne trzymanie się takich reguł po pewnym czasie staje się jedynie sztuczną fasadą, za którą ukrywamy, że nie ma między nami bliskości.

Dlatego zawsze powinniśmy być otwarci na to, co kryje przed nami świat i uważać na to, czy w jakiś sposób nie ograniczamy osoby, którą kochamy. Podejmowanie nowych, nowych wspólnych działań nie tylko rozwija nas jako osoby, ale także jako parę.

3. Dwulicowość – uczciwość

Z własnego doświadczenia wiesz pewnie, jak dwulicowość w związku może doprowadzić kogoś do szału. Kiedy on mówi, że cię kocha, ale nie ma dla ciebie czasu. Kiedy mówi, że interesujesz go tylko tym, ale w towarzystwie ciągle flirtuje z twoimi znajomymi. Takie zachowanie świadczy o tym, że bliskość między wami to jedynie pozory i w sposób oczywisty stanowi zagrożenie dla waszej relacji.

Nie łatwo jest zachować uczciwość w związku. Wymaga to szczerości w stosunku do samego siebie, ale też nie oznacza, że powinniśmy mówić drugiej osobie absolutnie wszystko. Jeśli jednak przestajemy się nad tym zastanawiać, automatycznie dajemy sobie nawzajem przyzwolenie do tego, by to, co nas łączy było tylko grą pozorów.

4. Przekraczanie granic – szanowanie ich

Często dążąc do utrzymania bliskości w związku wydaje nam się, że powinniśmy się we wszystkim zgadzać. Zaczynamy wówczas widzieć siebie i partnera jako „nas”, a nie dwie odrębne istoty. Rozmywają się wtedy nasze granice – nie wiemy, gdzie kończy się jedna osoba, a gdzie zaczyna druga. Kontrolujemy naszego partnera, chcemy by był taki, jaki nam się wydaje, że „powinien być, a w końcu doprowadzamy go do poczucia bezsilności.

Wbrew pozorom, bliskość nie polega na przezwyciężaniu wzajemnych różnic, ale na szacunku dla indywidualnych potrzeb każdego z parterów.

Powinniśmy wspierać się w realizacji różnych pasji, niezależnie od tego, czy sami je podzielamy. Chodzi o to, by mieć o czym sobie potem opowiadać. Coś z czego razem się cieszyć i celebrować.

5. Rutyna w łóżku – okazywanie pociągu seksualnego

Wszystkie problemy w związku prędzej czy później zaczynają odbijać się na jakości naszego życia seksualnego. Kiedy seks traktowany jest jak obowiązek, jako zaspokojenie pożądania i staje się rutynową czynnością, prawdziwa bliskość zaczyna stopniowo zanikać. Druga osoba szybko zaczyna odczytywać te sygnały i tratuje je jako przejaw tego, że jej potrzeby są tutaj traktowane marginalnie. A to właśnie w seksie kochankowie mają okazję, by najlepiej pokazać sobie wzajemną troskę. Im bardziej nasze życie seksualne będzie poszukiwaniem tego, co przynosi przyjemność każdemu z nas, będzie ono służyło budowaniu bliskości.

6. Rozumienie – brak zrozumienia

Bardzo często mamy tendencję do tego, by zniekształcać obraz naszego partnera. Staramy się widzieć go takim jaki chcielibyśmy, aby był i wytykamy mu, że jakiś nie jest. Możemy być też na przykład bardzo krytycznie wobec niego tylko dlatego, że widzimy w nim wady naszych rodziców. Albo przypisywać mu własne niedoskonałości.

Przeciwieństwem tego jest widzenie partnera takim, jaki naprawdę jest. Nie „dopowiadanie sobie” pewnych cech i „prawidłowości”. Wymaga to pracy, ale tylko tak możemy być z nim naprawdę blisko.

7. Manipulowanie – traktowanie partnerskie

Każdy z nas w pewnym sensie ma w sobie instynkt samozachowawczy – bronimy własnych korzyści i za wszelką cenę chcemy by wyszło na nasze. Gdy zaczynamy kierować się tą regułą także w związku zaczynamy manipulować naszym partnerem – płaczemy, krzyczymy, grozimy odejściem – wszystko to, aby tylko uzyskać pożądany efekt.

Inaczej jest gdy partnerzy rozmawiają o swoich potrzebach i pragnieniach. Unikają w ten sposób częstego błędu oczekiwania, że druga strona odgadnie nasze myśli. Szczerość pozwala na szukanie dróg pozwalających na realizacje pragnień każdej z osób bez potrzeby manipulowania sobą na różnych płaszczyznach.

Dr Lisa Fireston komentuje te wzroce w ten sposób: Bycie uważnym na wzorce zachowań pozwala na zmniejszenie napięcia, które powstaje w naszych relacjach.Możemy w ten sposób utrzymać na odpowiednim poziomie zarówno szacunek dla samego siebie, jak również wrażliwość dla drugiej osoby. W ten sposób unikamy pułapki, jaką stanowi pozorna relacja. Możemy natomiast przeżyć trudną, ale prawdziwą przygodę, jaką jest każdy związek kochających się ludzi”.


Źródło: psychologytoday.com


Psychologia Zdrowie

W nowym roku wyrzuć to, co niepotrzebne. Akcja „Mówię dość niezrealizowanym postanowieniom noworocznym”

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
2 stycznia 2017
Fot. iStock/xavierarnau

Bywa, że hamują nas rzeczy, którymi się otaczamy. Bardzo często w ogóle nie zwracamy na nie uwagi. Zagracamy nasze życie kubkiem, którego nie używamy, miską w szafce, która tylko zajmuje miejsce, kosmetykami, których termin przydatności już dawno minął. Ktoś powiedziałby – niby nic, a jednak. Okazuje się, ze wysprzątanie – takie realne, fizyczne naszej przestrzeni sprawia, że nabieramy wiatru w żagle, tworzymy miejsce na to, co nowe, żegnamy się z rzeczami z przeszłości i z emocjami, które już trochę przykrył kurz.

Dziś proponujemy wam porządki.

Przygotujcie wielki worek lub kartony. Otwórzcie szafki i zacznijcie wyrzucać to, czego nie użyliście przez ostatni rok, czego na siebie nie założyliście, co przeklinaliście po raz kolejny ścierając kurz z nieużytego dzbanka, świecznika, stolika, o który nieustannie tylko się potykacie.

Zastanawiając się: a może to jeszcze się przyda, zróbcie prostą kalkulację odpowiadając tak lub nie na pytanie: czy przez ostatnie 12 miesięcy to do czegoś mi się przydało? I nic więcej, bez gdybania, że może jednak.

Zobaczycie, jak wynosząc worki i kartony do waszego domu, biura, wpływnie więcej świeżego powietarza, jak wy sie lepiej w tej przestrzeni poczujecie. Nagle okaże się, że jest miejsce na nowe chociażby meble, może skorzystacie z oferty Design24 – albo przygotujecie miejsce na urocze krzesło, które można wygrać w naszej akcji?

I może wyrzućcie do śmieci stare postanowienia, zróbcie miejsce na nowe. Spójrzcie z dystansem na to, co było i otwórzcie się na to, co przed wami.

Dołącz do akcji
„Mówię dość niezrealizowanym postanowieniom noworocznym!”

Co trzeba zrobić?

ZADANIE KONKURSOWE: 

Napiszcie do nas o waszych marzeniach, planach na nowy rok – skąd się wzięły, jak chcecie je zrealizować i kiedy.

Najciekawsze listy opublikujemy, nagrodzimy i będziemy mocno trzymać kciuki, byście w nowym roku osiągnęli to, co zaplanujecie.

Listy prosimy wysyłać na adres [email protected] dołączając oświadczenie:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Czas trwania akcji: 21.12.2016 – 15.01.2017. Ogłoszenie wyników nastąpi do 22.01.2017 roku.

Nagrody:

COLLAGEN

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

(COLLAGENSHOP.PL)

2 x  COLLAGEN NUTRI CLINIC

>W 100% naturalny produkt, posiada pozytywną opinię farmaceutyczną i fizjoterapeutyczną. Przyjmowanie COLLAGENU zwiększa efekty zabiegów liftingujących i ujędrniających w gabinetach kosmetycznych.​

AVENE

ZESTAW Serenage Krem na dzień_png ZESTAW Serenage Rewitalizujący balsam pod oczy_png

(www.eau-thermale-avene.pl)

2 x zestaw X- MASS

GABINET KOSMETYCZNY „Lakier do paznokci”

wilanow 2
(www.lakierdopaznokci.com)

2 x  komplet manicure i pedicure, czyli wykonanie zabiegów manicure i pedicure z dowolnie wybranym lakierem (lakier zwykły albo utwardzany w lampie) oraz kosmetyki  i lakiery niespodzianka, jako upominek.
wilanow 3
Odwiedźcie „Lakier do paznokci” na Facebooku

NOBLEMEDICA

royal-acerola acerolinki-naturalna-witamina-c-dla-dzieci.jpg

(WWW.NOBLEMEDICA.PL)

2 x zestaw ACEROLA plus ACEROLINKI

noble medica

Miraflores

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

2 1

(www.miraflores.pl)
1 x zestaw NATURIGIN, składający się z:
– dowolna organiczna farba do włosów,
– certyfikowany organiczny szampon do włosów
– certyfikowana organiczna odżywka do włosów

Farba Naturigin – Farba do włosów, do samodzielnej koloryzacji. Niezwykle trwała, o przyjemny zapachu i gładkiej konsystencji, pięknie nabłyszcza włosy i pozostawia je nie tylko trwale ufarbowane ale także i wypielęgnowane. Farba Naturigin nie zawiera agresywnych substancji chemicznych takich jak: Amoniak, Rezorcyna, PTD, SLS, Parabeny, jest polecana osobom z wrażliwą skórą głowy i uwrażliwionymi włosami.

W składzie farby znajduje się 12 certyfikowanych organicznych extraktów i olei roślinnych m.in: wyciągi z mandarynki, grejpfruta, słonecznika, cytryny, brzoskwini, moreli, winogron, jojoby. Zawiera również masło Shea, proteiny pszenicy, proteiny soi i Aloes. Farba Naturigin posiada międzynarodowy certyfikat ECOCERT, nie jest testowana na zwierzętach i jest przyjazna veganom. Przeznaczona do każdego rodzaju włosów, pokrywa 100% siwych włosów, czas aplikacji to 30 min.

NATURIGIN SZAMPON – Łagodny organiczny szampon przywracający miękkość i blask włosom farbowanym dzięki organicznemu wyciągowi z aloesu, olejkom z lawendy i oliwek. Posiada certyfikowane przez ECOCERT składniki.

ODŻYWKA – Odżywka do włosów farbowanych zapewniająca gładkość, lekkość i odżywienie dzięki proteinom hydrolizowanego jedwabiu oraz wyciągowi z kwiatów rumianku, lawendy, mięty oraz olejkom z eukaliptusa i kokosa. Posiada certyfikat ECOCERT.
MIRAFLORES jest dystrybutorem marki Naturigin na Polskę.

Marka Wierzbicki & Schmidt

ws academy

Marka Wierzbicki & Schmidt – stworzona przez duet stylistów fryzur oraz założycieli sieci salonów fryzjerskich WS Academy. Pomysłodawcy, Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt, pracują w zawodzie już prawie od 20 lat, odnosząc na tej płaszczyźnie liczne sukcesy. Wspólnie prowadzą program „Ostre cięcie”, w którym pomagają odwiedzanym salonom fryzjerskim. Prace nad stworzeniem marki poprzedzały dwa latach poszukiwań najlepszych składników, rozwiązań, badań oraz testów. W efekcie powstała profesjonalna linia kosmetyków wypełniona bogactwem łąk, skarbami oceanów i innymi dobroczynni substancjami aktywnymi. Te starannie wyselekcjonowane składniki wypełniają eliksiry i esencje czyli luksusowe szampony oraz odżywki, dzięki którym można cieszyć się profesjonalną pielęgnacją włosów w domowym zaciszu. Ich dobroczynną moc skrywa EUKALIPTUS & ROZMARYN, efektowna CZARNA ORCHIDEA, słodka i aromatyczna PACZULA WONNA oraz delikatna linia BEZZAPACHOWA dla osób wrażliwych.

1 x voucher na strzyżenie i koloryzację w wybranym salonie (lista salonów na http://wierzbicki-schmidt.pl/category/salony/ ).

12 x zestaw kosmetyków (esencja i eliksir) (więcej o kosmetykach na http://wierzbicki-schmidt.pl/kosmetyki/).

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Linia profesjonalnych kosmetyków WS Academy WIERZBICKI & SCHMIDT 

Zestaw PACZULA WONNA

Eliksir i esencja zawierają ekstrakt z owoców egzotycznych o kompleksowym działaniu, dzięki któremu włosy stają się odżywione i nawilżone. Składniki aktywne zawarte w produktach poprawiają stan uszkodzonych włosów, regenerując je i nadając im wyjątkową gładkość.

Zestaw CZARNA ORCHIDEA

Seria ma właściwości zarówno pielęgnacyjne, jaki i lecznicze. To propozycja dla osób szukających rozwiązań na problemy z wypadaniem włosów czy łojotokiem. Szampon i odżywka zwiększają wytrzymałość oraz sprężystość włosów, wygładzając je i dodając pięknego połysku.

Seria BEZZAPACHOWA

Profesjonalny zestaw dla osób poszukujących kosmetyków bez dodatku alergenów. Bardzo delikatny, a jednocześnie skuteczny w działaniu. Eliksir i esencja wnikają w głąb włosa, odbudowując go, wzmacniając oraz chroniąc przed negatywnymi wpływami środowiska.

EUKALIPTUS & ROZMARYN

Eliksir został opracowany z myślą o osobach, które mają kłopot z wypadaniem włosów. Dzięki wyjątkowym składnikom aktywnym, takim jak Tricorexina Hydro, szampon znacząco redukuje ten problem, stymulując jednocześnie produkcję keratyny i przyspieszając wzrost nowych włosów. To profesjonalny produkt, polecany także dla mężczyzn, chcących dłużej cieszyć się bujną fryzurą.

Davidoff

Davidoff jpeg bez spadow

Kawy Davidoff to mistrzowskie kompozycje. Wybitni sommelierzy łączą ziarna Arabiki pochodzące z najlepszych upraw świata w taki sposób, aby ich wyjątkowy aromat i delikatne niuanse smakowe tworzyły jedną wyśmienitą mieszankę kawy. To po prostu kawy, które czarują!

1 x zestaw Davidoff Cafe Creation Superieure Horizon, składający się z trzech kaw (rozpuszczalnej i mielonej).

Zdjęcie DAVIDOFF 2 Zdjęcie DAVIDOFF 1

Logo-DAVIDOFF

Wybranafirma.pl

Wybranafirma.pl to portal, w którym każdy Klient mający dostęp do Internetu:

  • znajdzie firmy z całego kraju oferujące swoje usługi w takich obszarach jak: salon fryzjerski, salon kosmetyczny, spa, nocleg, warsztat samochodowy, itp.
  • w szybki sposób dowie się o najnowszych promocjach, które w danym okresie czasu oferują nasi Partnerzy.
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

3 x  Kuracja „Zdrowe włosy”

Kolagen Naturalny Souvre Internationale jest wyjątkowym kosmetykiem, dzięki któremu kobiety mogą zapomnieć  o codziennych problemach skórnych. To białko występujące w postaci potrójnej helisy, które odgrywa bardzo ważną rolę w różnych strukturach ludzkiego ciała.

Kolagen ma znaczący wpływ na nawilżenie naszej skóry. Kosmetyki, które zawierają kolagen naturalny wygładzają skórę, a także pomagają w zwalczaniu objawów starzenia, między innymi zmarszczki oraz utrata jędrności. Kolagen uzupełnia także niedobory aminokwasów w naszym organizmie.

Logo-WYBRANA FIRMA

Partnerów do współpracy, zainteresowanych promowaniem swoich usług w internecie wyszukujemy przede wszystkim poprzez rekomendacje. Dodatkowo poprzez formularz kontaktowy zainteresowani Przedsiębiorcy mogą się do nas zgłaszać – po odbyciu spotkania biznesowego podejmujemy decyzję czy będziemy nawiązywać stałą współpracę. Celem projektu jest aby z każdego miasta w Polsce oraz z danej branży wybrać ok. 10% firm, które zaprosimy do aktywnej i ścisłej współpracy.

Każda firma, która podejmuje z nami współpracę oferuje swoje usługi Klientom, a dodatkowo na poszczególne tygodnie lub miesiące proponuje usługi promocyjne – w zależności od zapotrzebowania i harmonogramu. Klienci po wyszukaniu danej firmy na portalu internetowym mają możliwość zapoznania się z promocjami i rabatami jakie obowiązują w danym okresie w wybranym mieście / salonie / itp. na obszarze całej Polski.

Portal internetowy zajmujący się promowaniem przedsiębiorców ściśle współpracuje z firmą Souvre Internationale Sp. z o.o. Sp. k. Każdy Przedsiębiorca będzie mógł dysponować i legitymować się Certyfikatami Jakości wydanymi przez Polską Izbę Handlu Zagranicznego w tym:

  • PN – EN ISO 9001:2008 – Wysoka jakość kolagenu naturalnego.
  • PN – EN ISO 22716:2007 – Wysoka jakość kosmetyków kolagenowych.
  • PN – EN ISO 22000:2005 – Bezpieczeństwo zdrowotne suplementów diety.

Zaangażowany Zespół Osób tworzących portal internetowy www.wybranafirma.pl  dołoży wszelkich starań, aby każdy współpracujący z nami Przedsiębiorca oraz każdy Klient był zadowolony z otrzymanych usług.

Kontakt
tel: +48 502 – 699 – 786
email: [email protected]

Design 24

(www.design24.com.pl)

Firma ta powstała z myślą o osobach, dla których ważne jest piękno otaczających je przedmiotów i wygląd wnętrz.

1 x Krzesło Teddy Black (o wartości 529 zł)

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Krzesło Teddy to fotelik wykonany na bazie krzesła PC018. Siedzisko tapicerowane i wyłożone wygodną pianką, która zwiększa komfort użytkowania do maksimum. Krzesło sprawdzi się zarówno w salonie, pokoju dziennym jak i w miejscach użyteczności publicznej czyli restauracji, kawiarni czy hotelu. Krzesło w wersji Teddy Black posiada podstawę w kolorze czarnym.

1 x  Bollard lampa czarna ( o wartości 340 zł)

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Lampa wykonana z sylikonu. Może służyć za pojedyncza lampę wiszącą, może być łączona po kilka sztuk, może służyć jak lampka nablatowa, a klosz dodatkowo jest ruchomy, można go układać w różnych pozycjach. Szeroka gama kolorystyczna i możliwości ,to jej niewątpliwe zalety.

Silky way

(www.silky-way.pl)

Firma ta oferuje oryginalne japońskie kosmetyki marki G&A, które dają szansę odnaleźć sekret wiecznej młodości.

1 x Serum Nawilżające z Koenzymem Q10 do Głębokich Zmarszczek – Organic Tea Moisture Essence Q. Pojemność 35 ml, cena: 298 zł. W skład wchodzi 26 aktywnych składników.

serum

1 x  zestaw kosmetyków składający się z :

KREM NA NOC – Uji Organic Catechin Cream. Pojemność  180 g, cena 199 zł. W skład wchodzą 33 aktywne składniki.
MASECZKA DO TWARZY – Ujino-Hana. Pojemność. 5 g , cena: 10 zł. W skład wchodzi 21 aktywnych składników.

krem4 maseczka3

logo_jap

 

Tulilo.pl

image001

1 x Miś Beniamin

miś Beniamin

Fot. Materiały prasowe

Może stać się pierwszym przyjacielem dziecka.

Dodatki w żywych kolorach i miły uśmiechnięty pyszczek zdradzają pokusę do dziecięcych figli. Podczas zabawy z przytulnym Misiem Beniaminem twoje dziecko będzie czuło się wyjątkowo bezpiecznie. Wysokojakościowy Miś z pewnością przetrwa dzieciństwo Twojej pociechy i powróci po latach, kiedy pokocha go kolejne pokolenie. Miś Beniamin to doskonały prezent nie tylko dla dziecka, ale również dla ukochanej osoby.

1 x Kot Figuś i 1 x Myszka Figusia

Myszka Figusia

Fot. Materiały prasowe

Kot Figuś

Fot. Materiały prasowe

Pastelowe, ciepłe kolory oraz delikatne, wyjątkowo mięciutkie zabawki to wyjątkowa Kolekcja Figusiowych Przytulanek. Milutki Kot lub Myszka może być pierwszą zabawką twojego maluszka, pierwszym przyjacielem, który rozweseli smutne dni i nie tylko. Już od pierwszych chwil życia malucha rozwiń jego horyzonty nowych doświadczeń. Zwierzątka o sympatycznym imieniu Figusie są wyjątkowo mięciutkie i delikatne. Zajmują pierwsze miejsce w kategorii „Mój najlepszy przyjaciel”.

1 x Piesek Arek

Miłość do maskotek rozkwita w każdym pokoleniu, w którym pojawia się nowy członek rodziny. Każdy chce obdarować malucha pierwszą przytulanką, nieistotne czy dużą czy małą. Dzięki takim gestom każdy dorosły chce dać maluchowi poczucie bezpieczeństwa i powoli oswoić dziecko z samodzielnym spaniem we własnym łóżeczku. Świetną przytulanką może okazać się wielki piesek, który przykuje uwagę każdego malca. Może na nim poleżeć albo z nim spokojnie zasnąć.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Większy Pies Arek został wykonany z niezwykle miłego w dotyku pluszu. Szybko podbije serce każdego dziecka.

1 x Owieczka Blanka

Owieczka Blanka

Fot. Materiały prasowe

Sympatyczna, zawsze uśmiechnięta owieczka Blanka doda uroku każdej małej dziewczynce. Kolorowa opaska, z małą, pakowną torebeczką w kwiaty podbije serca nie tylko młodych dam. Ma miłe i puszyste futerko, a jej wesoła mordka pozwala doświadczyć niezwykłych przygód. Zostać jej nowym przyjacielem i weź ją szybko na spacer.

1 x Miś Maksym

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Chcesz bliskiej osobie wyznać coś ważnego, a może przekonać swoje dziecko, co jest ważne? Poznaj słodką gromadkę misiów, które zrobią to za ciebie. Unikalny Miś Maksym, ubrany w pastelową koszulkę, bez słowa zdradzi twe najskrytsze myśli. W końcu miłość rozkwita od pokoleń, a w szczególności do tak słodkiego misia, jak Maksym.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

 


Zobacz także

„Leżałem w łóżku, patrzyłem w sufit. Spadałem”. Filip Chajzer o swojej depresji

Cukier kokosowy. Naturalna alternatywa dla zwykłego cukru

7 odkryć psychologicznych, które mogą cię zaskoczyć