Lifestyle

Praca to nie wszystko. Wszystko to to, co kochasz

Backstage Sport
Backstage Sport
8 października 2015
Popieramy postulat wolnego piątku! Naukowcy twierdzą, że powinniśmy pracować tylko cztery dni w tygodniu
Fot. iStock/Poike
 

11225368_10206865610788244_1409291845753671990_nZastanawialiście się kiedyś, ile potrafimy poświęcić dla pracy? Związek, relacje z drugim człowiekiem, zdrowie?
Ostatnio wszystko krąży wokół kariery i pędem, aby być najlepszym. Potrafimy podporządkować wszytko spotkaniom biznesowym, ale nie potrafimy podporządkować czasu w życiu prywatnym. Znajdujemy kilka chwil na sport, ale już te kilka chwil odbieramy drugiemu człowiekowi, bo trzeba wracać do biura.

Związek z drugą osobą kojarzy nam się ze strachem. Z utratą własnego ja i z życiem które się miało. Życiem tzn. z pracą.

To, o czym pisze nie jest tylko moim doświadczeniem tylko również tym co widzę wokół. Chociaż sama ostatnio stanęłam przed wyborem kariery a życiem prywatnym i zdrowiem.

Nic co jest nowe nie jest łatwe. Nasze pragnienie zmiany jest paraliżowane strachem. Co będzie? Przecież tak jak jest jest okay.

Jednak nie jest okay, kiedy uświadamiamy sobie, jak dużo nam daje spotkanie z tą drugą osobą. Jak bardzo odpoczywamy. Jak pojawia się u nas uśmiech na twarzy. Ile radości daje nam te kilka chwil.

Nie rozumiem dzisiejszego świata. Przyznaje jestem niepoprawną romantyczką, ale będę walczyć o relacje których już nie ma lub jest bardzo mało. Będę uświadamiać ze praca to nie wszystko. Wszystko to to co odwzajemnia Twoje uczucie, dba o Ciebie i poprawia Ci humor nawet w najgorszym momencie.

Trzeba znaleźć granice – jak wszędzie. I znalezienia tych granic Ci życzę. Mi się udało Tobie też się uda 🙂


Lifestyle

Równowaga. Trenuj z umiarem

Backstage Sport
Backstage Sport
12 października 2015
Fot. iStock / pojoslaw
 

lasCzytam przeglądam i tak na zmianę. Ewa Chodakowska, Ania Lewandowska, Facebook, Instagram i Snapchat. Zdrowe posiłki, zdjęcia umięśnionych brzuchów oraz filmy w trakcie treningu. Zastanawiam się jak one to robią? Skąd one mają siłę?

Często popadam w tak zwany trans treningowy który trwa 2 tygodnie a potem nie mam się siły podnieść. Myślę – ok im się udaje dlaczego mi nie? Dlatego bo to jest ich praca. Tak jak Ty jesteś specjalistką nieruchomości tak one są specjalistkami w tej branży. Ich pracą jest dodawanie zdjęć filmików motywacyjnych i innego tego typu działania. Ja mam swoje życie zawodowe życie prywatne i inne obowiązki a wysiłek fizyczny chociaż powinien być standardem jest dodatkiem. Ja i Ty i musimy znaleźć odpowiedź dla kogo to robimy? No właśnie. Tylko dla siebie. Dlatego podstawą jest znalezienie motywacji. Bo dobra motywacja jest już połową sukcesu. Szukamy jej wszędzie! W sobie, w ukochanym, w psie z którym trzeba biegać, w gazecie.

Ostatnio przesadziłam. Powiedziałam ok Małgosia zaczynamy treningi.  Codziennie! Bo już czas na zawody. Rano siłownia, wieczorem skoki. Tak codziennie. Kregosłup boli. Łydki mają skurcze. Rano wstać nie mogłam. Wiecie co mnie zatrzymało? Najgorsza rzecz jaka mogła się stać, a dokładnie kontuzja mojego konia. Jej przetrenowane mięśnie powiedziały stop. Dlatego tak ważny jest umiar. Równowaga. Nie wszystko złoto co się świeci. Pamiętajcie.

Lifestyle

Życie po karierze sportowej

Backstage Sport
Backstage Sport
6 października 2015
Fot. iStock / svetikd

Pracując w klubie piłkarskim poznałam wielu ciekawych ludzi a przede wszystkim sportowców. Zazwyczaj są to ludzie na początku lub w połowie swojej kariery i żyją tym co jest teraz. Rzadko zdarza się, aby mieli skończoną szkołę i coś oprócz sportu. Oczywiście są wyjątki, ale dziś chciałam poruszyć temat życia po karierze. Jest mi to bardzo bliskie z różnych powodów i uważam za jeden z największych problemów sportowca. Kiedy jesteś u szczytu swojej kariery a ludzie Cię kochają, nie zastanawiasz się co będzie kiedyś. Co będziesz robisz robić, gdy Twój organizm powie stop i wieku 35 lat musisz przejść na emeryturę?

Oczywiście zarabiając bardzo dobre pieniądze można zabezpieczyć swoją przyszłość, ale często to też idzie w parze z rozrzutnością, chęcią życia w luksusie i posiadaniem Ferrari 😉 Co gdy nie ma się planu B? Wiele sportowców popada w tzw. depresję po sportową, którą w Polsce bardzo trudno jest wyleczyć. Bardzo mało specjalistów wie coś na ten temat i jest w stanie pomóc.
Miałam wiele pytań odnośnie życia po karierze, dlatego spotkałam się Aidą Bellą – polską łyżwiarką, specjalizującą się w shot tracku, która jest brązową medalistką mistrzostw Europy i wielokrotną mistrzynią Polski . Dlaczego jej? Jakiś czas temu zakończyła swoja karierę i sama dotknęła tematu: Co dalej ?
Aida Bella :
Profesjonalne uprawianie sportu to całe życie dla osoby trenującej. Często zdarza się, że podczas kariery zawodniczej nie myśli się dwutorowo. Co będzie po karierze? Zakładamy plan A i go realizujemy! „Sport jest jak domino… Kiedy pasują wszystkie klocki do siebie to układanka wychodzi, kiedy nie trafisz -wszystko się burzy”. Często sportowcy nie maja tego planu B na wypadek kontuzji czy innych powodów, przez które trzeba przestać trenować i znaleźć pomysł na siebie. Wtedy często pojawia się stan, w którym nie wiadomo co ze sobą robić. Nie jest to od razu depresja, ale bardzo ciężko odnaleźć się w innej rzeczywistości, niż ta „sportowa”! Dlatego ja z perspektywy czasu wiem, że warto już podczas uprawiania sportu znaleźć wolny czas i planować swoją przyszłość po sporcie.
Aida miała duży problem ze znalezieniem zajęcia po zakończeniu kariery. Wystąpiła nawet w Pytanie na śniadanie, gdzie opowiedziała jak trudno znaleźć pracę nie mając tak na prawdę doświadczenia. Po tym programie odezwało się do niej kilka firm m.in GKS Katowice, gdzie zaczęła prowadzić telewizje klubową.
Domino sportowe, które się burzy często burzy też dom, rodzinę i wszystko wokół. Pomoc, która przychodzi od najbliższych, jest odbierana jako atak i dochodzą do tego inne problemy. Dlatego nie ważne czy jesteś łyżwiarzem hokeistą czy siatkarzem – jesteś sportowcem i musisz mieć swój plan B, bo rzeczywistość sportowa nadejdzie prędzej czy później, a kulisy tej strony życia nie zawsze są usłane różami.