Lifestyle Zdrowie

5 krytycznych zdań, których musisz unikać, jeśli chcesz schudnąć

Redakcja
Redakcja
25 kwietnia 2018
Fot. iStock/shironosov
 

Odchudzanie nie należy do najłatwiejszych i przyjemnych procesów. Wymaga nakładu energii, czasu, wielu wyrzeczeń i bardzo często zupełnej zmiany dotychczasowego stylu życia. A bywa, że nawet wtedy, mimo intensywnych starań, efekty nie są tak spektakularne, jak oczekiwaliśmy.

Często popełniamy błędy w nastawieniu, które powodują mimowolną porażkę. Są takie rzeczy, które powtarzane sprawiają, że szanse na zrzucenia nadmiernych kilogramów zdecydowanie maleją.

5 krytycznych zdań, których musisz unikać, jeśli chcesz schudnąć

1. Nie dam rady zejść do idealnej wagi

No tak, jeśli na dzień dobry w głowie układa się hasło „nie dam rady”, to faktycznie jak tu osiągnąć zamierzony cel? Jeżeli walczysz o utratę wagi, przede wszystkim musisz bardzo tego chcieć i wierzyć, że się uda, inaczej nie ma sensu podchodzić do zadania. Myśl pozytywnie, wypróbuj metodę małych kroków i zamiast zakładać od razu zrzut 20 kg, umów się sama ze sobą na stopniowe zrzucanie, łatwiejsze do osiągnięcia. Wtedy powiedz sobie „dam radę” i osiągnij cel.

2. Nie mam czasu na ćwiczenia

Jeśli do tej pory ćwiczenia nie były dla ciebie priorytetowe, powinnaś to zmienić. Wybierz sobie dobrą dyscyplinę, coś, co będzie cię ucieszyło, a wtedy łatwiej znajdziesz czas na ćwiczenia. Oczywiście nie wciskaj ćwiczeń pomiędzy robieniem obiadu a zmywaniem, tylko ustal w sobie taką porę dnia, która będzie dla ciebie rzeczywiście wygodna. Mówiąc sobie, że nie masz czasu, faktycznie programujesz się na to, że tego czasu nie znajdziesz.

3. Nie schudnę przez mój metabolizm

To najlepsza wymówka, no bo przecież skoro coś jest w tak niewielkim stopniu zależne od nas, to najłatwiej jest odpuścić. Lepiej nie zrzucaj wszystkiego na naturalne predyspozycje, ale zastanów się, co faktycznie powstrzymuje cię przed utratą wagi. Jeżeli sama nie dajesz sobie rady, koniecznie znajdź profesjonalistę, który ci w tym pomoże. Pamiętaj, że wolny metabolizm można na kilka sposobów podkręcić, ale trzeba tego chcieć i wiedzieć jak to zrobić. Metabolizm nie zawsze musi być problemem.

4. Inni zniechęcają mnie do wysiłków

No tak, ale to przecież to ty, a nie inni, chcesz schudnąć! Podobnie jak inni również nie zmuszają cię do jedzenia kalorycznych rzeczy oraz siedzenia na kanapie. Tylko ty jesteś osobą odpowiedzialną za to, co się z tobą dzieje. Poproś o wsparcie bliską osobę, która  dobrym słowem doda ci otuchy, a inne komentarze czy spojrzenia po prostu ignoruj. Robisz to dla siebie, a nie dla innych.

5. Brakuje mi energii

Fakt, codzienność bywa bardzo męcząca, bo gonimy z jednego miejsca w drugie, wykonujemy kilka czynności naraz. Jednak nastawiając się na brak energii do ćwiczeń, faktycznie nie będzie cię stać na coś więcej niż leżenie na kanapie i bierny odpoczynek. Znajdź taką porę dnia, w której czujesz się najlepiej i z której wyciśniesz najwięcej dobrych rzeczy dla siebie. Nie szukaj na siłę wymówek, bo to prosta droga do porażki.

źródło:  www.powerofpositivity.com


Lifestyle Zdrowie

Zastanawiasz się, dlaczego twój mężczyzna wybrał właśnie ciebie? Przyjrzyj się jego matce

Redakcja
Redakcja
25 kwietnia 2018
Fot. iStock/Todor Tsvetkov
 

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego twój partner wybrał właśnie ciebie? Pewnie domyślasz się, że po części chodziło o urodę, charakter, umiejętności, intelekt. Ale co tak naprawdę najbardziej go urzekło? Oczywiście możesz go o to wprost zapytać, ale jeśli jesteś ciekawa, jaka była przyczyna jego wyboru, przyjrzyj się jego matce.

Okazuje się, że tak jak kobiety szukają do siebie partnerów podobnych do swoich ojców, tak mężczyźni zwracają szczególną uwagę na kobiety przypominające z wyglądu lub zachowania ich matkę.

Jaka matka, taka żona?

Matka, jako pierwsza i wyjątkowa kobieta w życiu dziecka, postrzegana jest jako najdoskonalsza istota, a ten obraz funkcjonuje w świadomości długo. Mały mężczyzna patrzy na jej działania, obserwuje zachowanie, uczy się wzorów postępowania. Matka ukocha, utuli, ochroni, rozśmieszy, spełni każdą dziecięcą zachciankę. Co prawda wraz z upływem czasu chłopiec zauważa, że rodzicielka ma swoje wady, ale tak na dobrą sprawę nie przysłaniają one wspaniałego całokształtu mamy.

Matka do swego rodzaju całodobowa opiekunka, więc przebywa z dziećmi przez większość czasu, a młody chłopak, obserwując ją, uczy się wzoru na wygląd i zachowanie innych kobiet. Temperament mamy również ma ogromne znaczenie, bo jeżeli matka była bardzo spokojna, wyciszona, będzie unikał hałaśliwych, wszędobylskich kobiet, bo nie będzie umiał się odnaleźć takiej relacji. Częściej dorosły mężczyzna w takiej sytuacji zwróci uwagę na spokojną i zrównoważoną kobietę. Podobnie rzecz wygląda, jeśli chodzi o np. prowadzenie domu. Jeżeli matka była doskonałą kucharką, facet zwróci dużą uwagę na to, co potrafi jego kobieta.

Prof. David Perret ze szkockiego uniwersytetu St. Andrews analizował wybory partnerek dokonane przez 300 objętych eksperymentem mężczyzn. Badacz dowiódł, że większość facetów poszukuje w kobietach fizycznych cech matki. Syn blondynki z zielonymi oczami najpewniej wybierze na partnerkę osobę o takiej samej lub podobnym wyglądzie.

Taka tendencja zauważalna jestTodor Tsvetkov szczególnie, gdy relacje pomiędzy synem i rodzicielką są dobre, a mężczyzna ma pozytywne wspomnienia z dzieciństwa.

źródło:  portal.abczdrowie.plfacet.wp.pl


Lifestyle Zdrowie

14 rzeczy, które pomogą ci zrozumieć, jak silny jest twój związek

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
25 kwietnia 2018
Fot. iStock / LittleBee80
Następny

Pewnie większość z nas ma od czasu do czasu wątpliwości co do związku, w którym jesteśmy. Czy, w tych momentach zwątpienia, potrafimy zobaczyć w tej relacji, że nadal warta jest ona naszego wysiłku, zachodu, emocji? Jeśli oboje przestrzegacie poniższych zasad – walczcie dalej, bo wasz związek jest wyjątkowy.

Możecie omówić swoje plany na przyszłość w spokojnej atmosferze

Jeśli nie możecie zaplanować swojej przyszłości razem, a wszystkie próby dojścia do porozumienia w tej kwestii wywołują niepokój i kończą się kłótnią, to tylko kwestia czasu, kiedy ten związek się zakończy.

Spełniacie dane sobie obietnice

Ważne jest, aby szanować uczucia i pragnienia partnera oraz nie składać obietnic, których nie możesz dotrzymać.

Nie kontrolujecie się nawzajem

W dobrych relacjach ludzie nie doświadczają maniakalnej chęci kontrolowania życia partnera i nie narzucają mu swoich poglądów. Takie zachowanie można pomylić z troską, ale każdy z nas powinien mieć swoje osobiste granice.

Dobrze radzicie sobie z wyzwaniami codzienności

Każdy z nas ma własne nawyki, które wnosi do związku, miłość polega na umiejętności zawierania kompromisów w obliczu tak zwanej, szarej, codzienności.

Wasze życie nie wygląda jak ciągły dramat

Jeśli odczuwasz ciągły niepokój, smutek, zdenerwowanie na myśl o was – nie możesz być szczęśliwy w tym związku.

Jesteście z siebie nawzajem dumni

Jeśli nie możesz zaakceptować osiągnięć swojej ukochanej osoby, oznacza to, że w twoim związku panuje rywalizacja, zazdrość, niska samoocena i wola kontrolowania wszystkiego.

Zawsze dbacie o komfort partnera

W dobrych relacjach ludzie rozumieją, że wszyscy mamy sytuacje awaryjne i nie na wszystko mamy wpływ. Potrafią zmienić swoje plany, zrozumieć argumenty drugiej strony, zaakceptować swoje decyzje.

Kłótnia nie oznacza „już o ciebie nie dbam”

Jeśli nigdy nie przestaniesz myśleć o uczuciach partnera, więc nie skrzywdzisz go nawet podczas kłótni, twój związek jest naprawdę silny.

W twoim związku nie ma miejsca na zazdrość

Czasami zazdrość zamienia się w obsesję, a człowiek staje się tyranem, który traktuje partnera jak własną własność. Zaufanie to klucz do szczęśliwej, trwałej relacji.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zobacz także

Nawet nie wiesz, jak wiele mechanizmów używasz, żeby się obronić… Nasze tarcze, zbroje i przekleństwa

6 najczęstszych przyczyn bólu głowy, które zależą od jego lokalizacji

kochanek doskonały

„Musiałam przerwać mu pracę, nago przynieść drinka”. Cztery tygodnie gry erotycznej