Lifestyle

Prawdziwi profesjonaliści w ukrywaniu swoich emocji – 5 znaków zodiaku

Magic Moments
Magic Moments
4 września 2022
Fot. Joshua Rawson Harris/Unsplash
 

Nie da się ukryć, że nasze znaki zodiaku mają duży wpływ na naszą osobowość. Jeśli mi nie wierzysz, rzucam ci wyzwanie – przestudiuj znaki, a następnie porównaj je z ludźmi, których znasz – obiecuję ci, że będziesz zaskoczona niektórymi profilami osobowości i tym, jak dokładne mogą być! Jednym z aspektów tego, jak zodiak wpływa na naszą osobowość, jest poziom emocjonalny. Jedni z nas są bardzo emocjonalni, inni natomiast są psychopatami z pogranicza… Dziś zajmiemy się tymi, którzy do mistrzostwa opanowali ukrywanie emocji.

Waga

Patrząc z zewnątrz, Waga może być dość zwodnicza. Większość ludzi uwierzyłaby, że w ogóle nie ma emocji, ale tak nie jest. Wagi są po prostu niesamowite w ukrywaniu swoich emocji i akumulowaniu ich. Uważaj, wstrząśnięte mogą wybuchnąć.

Byk

Byki są zazwyczaj dość odległe (emocjonalnie rzecz biorąc) od ludzi, których nie znają dobrze. Szczerze mówiąc, trudno jest zajrzeć pod powierzchnię, nawet jeśli jesteś blisko Byka. I to nie dlatego, że nie czują, ale dlatego, że są sceptyczne wobec innych.

Wodnik

Wodnik jest dziwnym stworzeniem, ponieważ ma największą pogardę dla uczuć. Nie zależy mu na tym, aby słuchać o twoich lub zademonstrować własne. Ale, podobnie jak dwójka powyżej, Wodniki CZUJĄ. Po prostu nie są najlepsze w poruszaniu się po uczuciach, więc wolą udawać, że nie istnieją.

Panna

Panny mają WIELKIE serca, ale mają też tendencję do działania wyłącznie praktycznego. Oznacza to, że w większości przypadków nie podzielą się z innymi tym, co czują. Omówią swój dzień w pracy, powiedzą ci, jak coś należy zrobić (we właściwy sposób), ale jest bardzo mało prawdopodobne, że będą ci się zwierzać ze swoich uczuć.

Koziorożec

Po pierwsze, chciałabym zwrócić uwagę, że trzy z pięciu tworzących tę listę, to znaki Ziemi. I podobnie jak Panna, Koziorożec ma tendencję do opowiadania się po praktycznej stronie rzeczy. Wiele osób może wierzyć, że Koziorożec jest maszyną bez serca, ale tak naprawdę ma ogromne serce. Chodzi o to, że nie lubi tego okazywać. Jest taki z obawy, że jego uczucia zostaną niewłaściwie pokazane. Więc je kumuluje.


Lifestyle

Zodiakalne pary, których miłość przetrwa wszystko. Tylko dwie!

Magic Moments
Magic Moments
18 września 2022
zodiakalne pary
fot. Jonathan Borba/Unsplash
 

Niektórzy ludzie są po prostu dobrzy w „życie w parze”. Jakoś intuicyjnie wiedzą, jak działać, żeby miłość kwitła na silnych podstawach. Są szanse, że znasz pary, których zdają się nie imać żadne burze i niepowodzenia. Nie da się ich rozdzielić i bez względu na to, co się stanie, zawsze odnajdą do siebie drogę powrotną. Ich miłość jest tak silna, że nic nie może ich złamać. NIC. 

Dwie zodiakalne pary, których związek przetrwa wszystko

Panna i Wodnik

Ich dopasowanie jest zapisane w gwiazdach. Co sprawia, że to tak wyjątkowa para? Oboje chcą tego samego – wspaniałej wspólnej przyszłości i dobrego życia. Nie oglądają się za siebie. Osoby spod znaku Panny chcą pomagać innym, te spod znaku Wodnika natomiast chcą uczyć, dzielić się swoją wiedzą. Czyż nie uzupełniają się idealnie?

Panna z pewnością zna wiele miłosnych trików. Wie dokładnie jak sprawić, by Wodnik się w niej zakochał. Jest praktyczna, a Wodnik to marzyciel. Oboje lubią intelektualne dyskusje i szybko „zapalają się” do nowych pomysłów i koncepcji. W trudnych chwilach razem próbują znaleźć jak najlepsze rozwiązanie. Choć przemądrzały Wodnik działa czasem na nerwy Pannie, nie zagraża to ich relacji.

Waga i Lew

To chyba najciekawsza para zodiaku. Połączenie dumnego Lwa, ponad wszystko lubiącego, gdy ktoś o niego zabiega i wciąż adoruje i Wagi, która z kolei najbardziej lubi… zabiegać i adorować, uwielbiać kogoś.  Dwie silne osobowości, które potrafią się nawzajem docenić. Jedno podziwia drugie. Coś wspaniałego.

Lew nie jest łatwy „w obsłudze”. Ten samozwańczy lider dla większości będzie osobą irytującą, ale nie dla Wagi. Dla niej ta zarozumiała poza jest oznaką silnej osobowości. Waga kocha wyrafinowanego Lwa i sposób, w jaki psują ją luksusami. Oboje chcą prowadzić wystawny styl życia. Nic dziwnego, że się w sobie zakochują i kochają na zabój! Waga może być nieco zaborcza i mieć problemy z zaufaniem, ale ponieważ tak, jak Lew, nie ma problemów z komunikacją, wszelkie nieporozumienia wyjaśniają na bieżąco, a ewentualne konflikty gasną, zanim zdążą zapłonąć.

 


Lifestyle

Znaki zodiaku, które najczęściej się rozwodzą

Magic Moments
Magic Moments
14 sierpnia 2022
czy przyznać się do zdrady, błędy w związku
fot. Andrii Zastrozhnov/iStock

Ach te horoskopy. Niby nic, każdy uśmiecha się pod nosem, a jednak i ty tutaj jesteś 😉 . My też od czasu do czasu lubimy zajrzeć do świata wróżek, chociażby dla zabawy. Jesteście ciekawi, które z astrologicznych znaków zodiaku, najczęściej się rozwodzą?

Oczywiście jest to ściśle związane z charakterystycznymi cechami każdego znaku.

Sprawdź, czy według astrologów, twój ukochany jest partnerem idealnym, czy raczej skorym do szybkiej ucieczki od obrączki. A może to ty, łapiesz się do tej „piątki”?

Znaki zodiaku, które najczęściej się rozwodzą

Wodnik

fot. Milana Ausianovich/iStock

Dla wodników małżeństwo bywa ciężkim kawałkiem chleba, osoby spod tego znaku, bardzo cenią sobie wolność osobistą i nie znoszą wręcz najmniejszych symboli „zniewolenia”. Nie można zarzuca im niewierności czy braku stałości  uczuciach, ale zdecydowanie lepiej czują się w związkach formalnie nieusankcjonowanych.

Mają naturę samotników. Decyzje o rozstaniu podejmują bez zbytniego roztrząsania.

Strzelec

fot. Milana Ausianovich/iStock

Jeśli ktoś ma na koncie kilka małżeństw, być może jest Strzelcem. Osoby spod tego znaku są dość impulsywne, szybko się zakochują, szybko podejmują decyzję o małżeństwie i często równie szybko się rozwodzą. Nie boją zmian, więc nie traktują rozwodu w kategorii życiowej porażki czy niebezpieczeństwa.

Bliźnięta

FOT. Milana Ausianovich/iStock

Bliźnięta mają problemy ze stałością swoich decyzji. Osoby spod tego znaku szybko pakują walizki i znikają, gdy coś idzie „nie tak” – często bardzo dosłownie.

Bliźnięta szybko zmieniają zdanie, a codzienna rutyna jest dla nich pułapką. Nie będą tkwiły w związku bez przyszłości, czy  w poczuciu przytłoczenia. Jeśli związek nie jest dla nich satysfakcjonujący – rozwiodą się.

Koziorożec

fot. Milana Ausianovich/iStock

Ten znak zodiaku bardzo wyróżnia się na tle pozostałych. Koziorożce to synonim powagi i solidności. Dlaczego ich małżeństwa często się nie udają?

Osoby spod tego znaku mają na sumieniu pracoholizm, to w związku z nim bardzo trudno im zbudować dobrze funkcjonujący związek i rodzinę. Często nie są w stanie funkcjonować w takim układzie, miewają inne priorytety. Są tak skupione na obowiązkach, że trudno znaleźć im w życiu przestrzeń na cokolwiek innego.

Panna

fot. Milana Ausianovich/iStock

Pedantyczne i perfekcyjne Panny, mają nie lada oczekiwania wobec partnera. Trudno znaleźć im drugą połówkę, z powodu bardzo wygórowanych oczekiwań i swojej dominacji. Rzadziej zawierają małżeństwa, a jeżeli już im się to uda, o wiele łatwiej o rozstanie.

Wiele zależy od cierpliwości partnera, bo niezmiernie trudno jest zadowolić zodiakalną Pannę.

 


 

Na podstawie: polki.plkobieta.onet.pl