Lifestyle Zdrowie

10 kłamstw na temat zdrowia, w które wierzymy

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
19 czerwca 2017
Fot. iStock / Mehmet Hilmi Barcin
Następny

Są takie kłamstewka, które niekoniecznie wychodzą nam na zdrowie – i to dosłownie. „Ja prawie wcale nie palę”, „To tylko kieliszek wina”. Znasz to? Jednak to „prawie” i „tylko”, których używasz dla uspokojenia sumienia, ma znaczenie. I może przynieść poważne konsekwencje. Zobacz, co najczęściej lubimy sobie wmawiać, a co negatywnie może się odbić na naszym zdrowiu. Dzięki tej wiedzy możesz zapobiec wielu chorobom i problemom.

Źródło: hellozdrowie.pl, zdrowie.wp.pl

Lifestyle Zdrowie

Życie po rozwodzie – jak odbudować codzienność?

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
19 czerwca 2017
Fot. iStock / Gilitukha
Następny

Myślisz, że jeszcze nigdy nie czułaś takiego bólu. Że on nigdy już nie minie. Przed tobą stoi wysoka drabina, taka, która swoim wierzchołkiem przebija się przez chmury… Co znajduje się wyżej, jeszcze tego  nie wiesz, jeszcze tam nigdy nie byłaś, ale możesz być pewna, że ponad chmurami nic już nie zasłania słońca.

Rozstanie i rozwód, to jedne z najtrudniejszych emocjonalnie zdarzeń w życiu. Jednak, gdy zmierzysz się z sytuacją w jakiej się znajdujesz, możesz nie tylko odbudować swoją codzienność i siłę, ale również nauczyć się wiele o sobie. Razem z Dorotą Wollenszleger, z firmy Kobieta i Rozwód Gdańsk, wspinamy się na drabinę psychicznej odbudowy po rozwodzie. Zobaczcie, dlaczego boimy się tej drabiny i co, po drodze na was czeka.

Drabina odbudowy psychicznej po rozstaniu

DorotaWollenszleger z firmy Kobieta i Rozwód Gdańsk:
Przywracanie równowagi w życiu po rozwodzie obarczone jest pewnymi zagrożeniami, ale istnieją też czynniki mu sprzyjające. Przy pełnej świadomości zagrożeń i możliwości znacznie łatwiej uporamy się z tym trudnym okresem w naszym życiu i sprawniej poukładamy sobie życie na nowo.

Pierwszy stopień

Drugi stopień

Trzeci stopień

Czwarty stopień

Piąty stopień

Partnerem artykułu jest

logo KiR Gdańsk (1)

Kobieta i Rozwód Gdańsk to firma stworzona przez kobiety dla kobiet. To wyjątkowe miejsce skupiające wszystkich specjalistów, którzy na zawiłej drodze rozwodowej mogą być potrzebni: prawników, mediatorów, psychologów, terapeutów, detektywów. Bywa, że do jednej sprawy trzeba zaangażować cały zespół. Tu nic nie jest przypadkowe. Możesz być pewna, że przydzieleni do sprawy specjaliści to sprawdzeni, kompetentni i skuteczni profesjonaliści.


Na podstawie: „Rozwody i rozstania.  Sprawdzony program odbudowy życia”, Bruce Fisher, Robert Alberti, Wydawnictwo Samo Sedno, Warszawa 2012
* s.15,

Lifestyle Zdrowie

Smerfy zachęcają najmłodszych do picia wody

Redakcja
Redakcja
19 czerwca 2017
Fot. iStock / pecaphoto77

Z myślą o najmłodszych Żywiec Zdrój wprowadził nowość do portfolio wody niegazowanej. W maju  na sklepowe półki trafiły butelki z wizerunkiem Smerfów. Marka po raz kolejny umieszcza na etykietach bohaterów popularnych bajek, aby w ten sposób  zachęcać dzieci do sięgania po wodę oraz wspierać rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych ich pociech.

Dzieci często postrzegają wodę jako mało atrakcyjny napój. Według badań przeprowadzonych przez TNS Polska na zlecenie Żywiec Zdrój, blisko 1/3 najmłodszych deklaruje, że nie lubi pić wody, a tylko 38 proc. z nich wymienia ją jako ulubiony napój. [1] Dlatego właśnie marka Żywiec Zdrój stale uatrakcyjnia swoje portfolio, aby pomagać rodzicom w budowaniu u dzieci zdrowego nawyku picia wody.

Woda jest jednym z podstawowych makroskładników diety. W wielu badaniach udowodniono, że picie wody przez dzieci jest jednym z elementów profilaktyki otyłości i skutecznym postępowaniem w jej leczeniu –  podkreśla prof. dr hab. n. med. Halina Weker.

W jaki sposób można zachęcić dzieci do picia wody? Warto z nimi rozmawiać  i dbać o to by woda była zawsze pod ręką. Ważne jest również zadbanie o atrakcyjne podanie płynu.

Kształtowanie pozytywnych nawyków żywieniowych poprzez odpowiednie nawodnienie, jest dla nas kluczowym elementem działań. Prowadzimy liczne programy społeczne, które mają na celu zachęcenie jak największej liczby osób do spożywania wody i podawania jej swoim dzieciom. Dodatkowo proponujemy produkty z myślą o najmłodszych. Opakowania z wizerunkiem Smerfów są jednym z elementów tych działań i mam nadzieję, że dzięki nim jeszcze więcej dzieci polubi wodę – powiedziała Inga Songin, Dyrektor Marketingu i PR Żywiec Zdrój.

Produkty z nowej serii wody Żywiec Zdrój z bohaterami kinowej wersji filmu „Smerfy” dostępne są w dwóch wariantach.

Dedykowany najmłodszym format o pojemności  0,33l, nie tylko pasuje do małej dłoni, ale dzięki  nietypowemu kształtowi jest idealny do  zabawy np. stworzenia własnej wioski smerfów.

Klasyczne butelki o pojemności 0,5l dzięki wyjątkowej etykiecie i wygodnemu sportowemu zamknięciu  z pewnością zyskają uznanie także starszych miłośników tej kultowej bajki.

Produkty z limitowanej serii z bohaterami filmu „Smerfy” dostępne będą na sklepowych półkach do lipca.

ZYWIEC 3D Ciamajda 2017 ZYWIEC 3D madrala_2017 ZYWIEC 3D osilek 2017

 

Artykuł powstał we współpracy z Żywiec Zdrój

[1] Źródło: TNS badanie „Woda i napoje a zdrowie dzieci” 2016, dzieci z klas 1-6, N=206.


Zobacz także

W jaki sposób dbać o siwe włosy, by czuć się pięknie bez względu na wiek?

Rośnie liczba zwolnień lekarskich z powodu depresji

„Osoby o poglądach lewicowych częściej miewają problemy z zajściem w ciążę”?! Zamknijcie usta Panowie, o ile nie macie nic sensownego do powiedzenia