Zakupy

Jakim typem jest twój chłopak?

Redakcja
Redakcja
30 września 2019
Fot. Materiały prasowe
 

Mimo tego, że każdy chłopak jest zupełnie inny, to z pewnością u każdego możemy znaleźć podobne cechy. Jeśli więc za każdym razem zastanawiacie się jaki upominek z okazji Dnia Chłopaka sprawi waszemu facetowi frajdę i nie wyląduje już 1 października na dnie szafki, koniecznie przeczytajcie poniższe wskazówki. Uśmiech na twarzy największego twardziela gwarantowany!

Gadżeciarz

Telefon lubego pęka w szwach od najnowszych aplikacji, które mają ułatwić życie? Jego szuflada na szpargały wypchana jest przenośnymi głośnikami, czyścikami do ekranów, zestawami wkrętaków, akcesoriów dla majsterkowiczów, żaróweczek czy wiatraków na USB? Jeśli brzmi znajomo, to śmiało takiego delikwenta możecie „zaszufladkować” do kategorii gadżeciarz. Facet będzie więc zachwycony z prezentu, który pomoże mu ochronić to, co dla niego najcenniejsze – telefon, tablet czy laptopa. Co więc powinnaś mu sprezentować? Etui na te akcesoria! Oczywiście nie takie zwykłe – prezent musi pokazać, że był przemyślany i wykonany specjalnie z myślą o tym najważniejszym. Postawcie więc na personalizowane etui (np. Empik Foto), które możecie ozdobić ulubionymi fotografiami, cytatami czy złotymi myślami samego obdarowanego. Taki prezent będzie nie tylko perfekcyjnie dopasowany, ale również praktyczny – czyli taki, jaki Wasz ukochany lubi najbardziej.

Domator

Jeśli wasz mężczyzna na każde pytanie „Co dzisiaj robimy?” odpowiada „Zostańmy w domu” (lub pochodne tej odpowiedzi – obejrzyjmy coś, odpocznijmy, pograjmy na konsoli itp.), a z imprez najbardziej lubi domówki w towarzystwie dobrze znanych mu osób, to z pewnością należy do grupy domatorów. A co domator kocha najbardziej? Spokojne chwile tylko we dwoje lub w towarzystwie najbliższych. Prezent dla niego dopasuj więc do hobby, które najchętniej realizuje w domu. Jeśli układa puzzle, zastanów się nad podarowaniem mu takiej ilości, która będzie wyzwaniem, a po ułożeniu będzie piękną ozdobą mieszkania (np. puzzle z waszym zdjęciem). Jeśli jest wiernym kibicem piłkarskim lub miłośnikiem piwowarstwa, to postaw na kufel z personalizowanym napisem. Ma problem z organizacją? Podaruj mu kalendarz, który ułatwi mu to zadanie. Każdy miesiąc możesz opatrzyć innym zdjęciami, a na etapie projektowania zaznaczyć najważniejsze daty. Każdy z personalizowanych podarunków przygotujesz już w kilka minut na stronie Empik Foto.

Fot. Materiały prasowe

Pan Towarzyski

Zdecydowane przeciwieństwo Domatora. Kalendarz spotkań towarzyskich ma zapełniony już do końca roku, a znajomi cały czas oznaczają go w kolejnych wydarzeniach na Facebooku. Uwielbia poznawać nowych ludzi i zawsze zagaduje kelnerów w restauracji. W zasadzie nie poznalibyście się, gdyby jako pierwszy nie rozpoczął rozmowy. Brzmi znajomo? To jak nic typ Pana Towarzyskiego. Z czego będzie więc zachwycony? Z własnego plakatu, który sama zaprojektujesz na stronie Empik Foto! Zrób kolaż kilku zdjęć lub wybierz jedno ulubione. Pamiętaj, że nie może być  na nim sam, a koniecznie w towarzystwie jego przyjaciół. Dodaj do tego zabawny napis (np. Gwiazda Wieczoru czy One Man Show), opraw w antyramę i voilà! Prezent gotowy.

Perfekcjonista

Na waszych wyjazdach to właśnie on nigdy nie zapomniał pasty do zębów, a w razie potrzeby, po podręczną apteczkę wszyscy zgłaszają się właśnie do niego. Zawsze wie co robić i do kogo zwrócić się po radę. Jeśli twój facet należy do grupy perfekcyjnie zorganizowanych, to nie musisz długo się zastanawiać nad prezentem. Dla nich zapisywanie check list, odznaczanie wykonanych zadań i organizowanie to świetna zabawa. Doskonałym pomysłem będzie więc personalizowany planner lub notes na zaplanowanie kolejnych wypraw, bądź projektów. Planner z ulubionym zdjęciem na okładce i zabawnym napisem (do zaprojektowania na Empik Foto) z pewnością będzie praktyczny i pomoże zorganizować np. wspólny wyjazd.

Fot. Materiały prasowe

Macho

Nie dla niego słodkie pluszaki czy serduszka. Nie lubi okazywać uczuć, woli czyny. Jeśli mówisz mu o swoim problemie, nie przytuli, tylko od razu przejdzie do działania. Przy wszystkich jest twardym facetem, któremu nie warto podskakiwać. Uczucia potrafi okazać, dopiero kiedy jesteście sami. Co więc będzie strzałem w dziesiątkę dla niego? Koszulka z zabawnym napisem lub fartuch prawdziwego mężczyzny na wspólne wieczory… w kuchni (na Empik Foto możesz zaprojektować dowolny napis). Z pewnością będzie dumnie prezentował taki prezent przy każdej okazji.

Wszystkie personalizowane podarunki z okazji Dnia Chłopaka znajdziecie na stronie Empik Foto. 

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z Empik Foto.


Zakupy

Jakie supermoce świadczą o dobrej kondycji psychicznej

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
30 września 2019
Potrzebujesz dowodów, że twoje życie jest dobre? Jest ich kilka, z których często nie zdajesz sobie sprawy
Fot. Picjumbo / Victor Hanacek / CC0 Public Domain
 

Zdrowie psychiczne, dobra kondycja emocjonalna, przekonanie, że jesteśmy w stanie uporać się z życiowymi problemami lub, że w razie potrzeby wiemy jak uzyskać potrzebną pomoc są kluczowe dla naszego komfortu życia. Dodatkowo, dają nam poczucie siły psychicznej, „super mocy”. Ta moc jest czymś bardzo konkretnym, przyjmuje postać konkretnych umiejętności i działań.

6 supermocy osoby w dobrej kondycji psychicznej:

1. Dbanie o swoje ciało

Zwracajmy uwagę na kondycję fizyczną, na to co mówi nam nasze ciało. Ono wie, kiedy jesteśmy zmęczeni, kiedy zaniedbujemy swoje potrzeby.

2. Ustanowienie osobistych granic

Pokazanie sobie oraz innym, gdzie leżą nasze granice, na co się zgadzamy, a czego nie akceptujemy. To znacznie ułatwi relacje międzyludzkie i wzmocni naszą psychikę.

3. Umiejętność docenienia samego siebie

Znając swoje mocne strony i umiejąc je wykorzystać lepiej radzimy sobie w życiu, co znacząco wpływa na nasze podejście do problemów życiowych i wszystkiego, co przynosi nam los.

4. Umiejętność świętowania małych sukcesów

Doceniajmy się za to, co nam się udaje, uczmy się na błędach, ale nie analizujmy w nieskończoność porażek. Pojęcie „sukcesu” może być bardzo relatywne, zmienia się w zależności od naszej sytuacji życiowej, materialnej, osobistej. Cieszmy się nawet małymi osiągnięciami.

5. Umiejętność wybaczania

Nie tylko innym, ale również sobie. Nie chowajmy urazy za „stare grzechy” z przeszłości, ale bądźmy również wyrozumiali wobec samych siebie.

6. Wyrażanie wdzięczności

Jeśli potrafisz docenić to, co masz, to co oferuje ci los i bliscy, masz super moc. Niewielu z nas rozumie, jak wielkim szczęściem jest dobre zdrowie, dach nad głową i życzliwość otoczenia.


Zakupy

„Obojętność to nie zbrodnia. Czyż nie?”. A czy jest coś gorszego?

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
30 września 2019
Fot. iStock

Czego boisz się najbardziej? Węży, pająków, duchów… a może klaunów i seryjnych morderców rodem z Gotham City? Nie tego powinieneś się bać… i chyba naprawdę się tego nie boimy. Prawdziwy lęk, to strach przed tym, co znajduje się najbliżej, paraliżujący brak kontroli nad swoim życiem. Bezradność. Obojętność. Nawet, gdy jesteś terapeutą.

„Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono” – napisała Wisława Szymborska. Te słowa słyszeliśmy już tyle razy, że zdążyły nam spowszednieć. Staramy się włożyć je między inne cytaty i frazesy, i nie myśleć zbyt wiele, zbyt długo, nad ich znaczeniem i celnością. Bo przecież, co by było gdyby…? Nie wiemy. Lubimy myśleć, że w obliczu zagrożenia lub traumy, przyjmiemy iście bohaterską postawę, pozostaniemy nieugięci, uniesiemy wszystko, co zgotuje los. Ale tak nie jest. Dopuszczenie do siebie myśli, że nie damy rady, stchórzymy, a przede wszystkim utracimy kontrolę nad własnym życiem i nad sobą, jest zbyt przerażające. To coś, czego boimy się najbardziej.

Ruth Harland, najlepsza terapeutka w Londynie, pracuje w klinice dla osób, które przeżyły traumę. Jest genialna, odnosi sukcesy. Jest tak dobra, że nikt z jej współpracowników nie wie nawet, co niedawno ją spotkało. Praca to praca, życie prywatne nie powinno do niej zaglądać. Nie gdy się jest psychologiem. Ruth straciła swojego siedemnastoletniego syna. Choć jest świadoma ucieczki, jaką stała się dla niej praca, nie potrafi i nie chce odpuścić. Jest potrzebna, może pomagać innym. Nawet gdy nie potrafi pomóc sobie.

Wszystko zmienia się, w dzień urodzin jej syna. To wtedy poznaje pacjenta, który zmieni wszystko, który tak bardzo go przypomina…

Główna bohaterka jest postacią niemal żywą. Jej ból i żałoba, którą przechodzi są prawdziwe tak, bardzo, że współodczuwamy emocje, które nią targają. Jak długo można dzielić się na dwoje? Na zrównoważony profesjonalizm do przysłowiowej piętnastej i rozgorzałą rozpacz „po pracy”? Ruth jednak każdego dnia walczy. Mimo wiedzy, sukcesów i doświadczenia – walczy w przegranej bitwie. Nie da się zasypać dziury w duszy pracą. Nie da się udawać, że jej nie ma.

To niesamowita i fascynująca opowieść o ludzkiej psychice. O tym, jak łatwo stracić kontrolę, pozwolić sobie na przesunięcie granic. Jak łatwo i niezauważanie można poświęcić najważniejsze zasady i wartości, dla jednej, krótkiej chwili udawanego ukojenia.

Dawno nie miałam okazji przeczytać tak dobrej książki. Wciągającej, wielopoziomowej i jednocześnie napisanej z ogromną lekkością.

Autorka doskonale prowadzi nas po krętych ścieżkach skrajnych emocji, wyławia każdy istotny podczas terapii drobiazg, smaczek. Robi to po mistrzowsku, naturalnie, bez opowiadania bajek. Jak jej się to udało? Sama ma 25-letnie doświadczenie w pracy terapeuty klinicznego.

„Terapeutki” nie da się ot tak, odłożyć w trakcie czytania, nie poczuć nic, nie rozważać. Nie ma tu zbędnej wzniosłości. Nie ma pseudo poezji. Jest za to konfrontacja z wieloma wymiarami ludzkiego psyche. Zmusza do zadania sobie pytania: „a czy to mogłabym być ja?”.

Podobno po każdej burzy wychodzi słońce, ale czy na pewno? Tego wam nie zdradzę, musicie sami przeczytać! A „Terapeutkę” połkniecie jednym chapsem. 😉

Książkę możecie zamówić online tutaj: https://www.empik.com/terapeutka-thomas-bev,p1230054870,ksiazka-p

Fot.. Materiały prasowe


Zobacz także

WinnicaLidla.pl — wszystko, co musisz wiedzieć o tym serwisie!

Obudź swoją skórę na nowo z odmładzającą linia dermoindukcyjną. NOWOŚĆ: Dermoindukcja młodości z szafirowym nośnikiem

wózek espiro next

5 sprawdzonych metod: jaki wózek dla dziecka wybrać?