Go to content

Czy, robiąc zakupy przez Internet, wydajemy mniej?

Fot. Materiały prasowe

Szukamy różnych sposobów na oszczędności, a ostatnimi czasy uwagę specjalistów przykuły zakupy internetowe. Okazuje się, że e-zakupy mogą być źródłem mniejszych wydatków. W jaki sposób i jakie mają jeszcze zalety, tego dowiesz się, czytając dalej!

Mniejsze ryzyko nieprzemyślanego zakupu

Podstawowym powodem, dlaczego zakupy internetowe mogą być źródłem oszczędności, jest stosunkowo niewielkie ryzyko nieprzemyślanego zakupu. O co chodzi? Kupując w sklepach stacjonarnych, dość często ulegamy sztuczkom supermarketów.

Myślisz, że ułożenie produktów na półkach jest przypadkowe? To nieprawda. Wszystko w sklepach stacjonarnych jest przemyślane: od wystroju po zapachy. Różne sztuczki sprawiają, że kupujemy więcej, przez co wydajemy też więcej.

W sklepach internetowych trudno o tego typu manipulację, ponieważ wchodzimy w interakcję tylko ze stroną. Nie ma tam półek, dźwięków i zapachów. W całości poświęcamy się zakupom, przez co kupujemy tylko rzeczy zaplanowane. Rekordziści mogą w ten sposób oszczędzić kilkadziesiąt złotych na jednych zakupach.

Konkurencyjne ceny

Ceny w sklepach internetowych są wysokie? To mit. Jeszcze kilka lat temu nie wszystko opłacało się kupić w sieci, ale teraz przekonanie to nie ma racji bytu. Tyczy się to nawet zakupów spożywczych.

Konkurencyjne, często niższe ceny wynikają z kilku czynników. Przede wszystkim rozchodzi się zaś o marżę, na którą pozwalają sobie sklepy z wypracowaną już marką. Ponadto sklepy stacjonarne mają też nieco inne wydatki od internetowych. Muszą m.in. pokryć koszty obsługi i użycia lokalu. To przekłada się natomiast na wyższe ceny.

Warto też podkreślić, że kolejnym mitem jest twierdzenie, jakoby w sklepach internetowych nie było promocji. Są i to na porządku dziennym. Nie wierzysz? Wystarczy, że sprawdzisz obecnie popularny Bdsklep.pl, w którym w kategorii “wyprzedaż” znajdziesz aż setki przecenionych produktów! Można sporo zaoszczędzić, prawda?

Jak to jest z tą dostawą?

Powszechnie sądzi się, że zakupy internetowe nie mogą być opłacalne, bo przecież wiążą się z dodatkowym kosztem – dostawą. To tylko po części prawda. Jeśli na zakupach jesteś w stanie zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych, to dodatkowe 10 zł ciągle nie jest stratą. Poza tym warto zdawać sobie sprawę z tego, że e-zakupy to coś więcej od mniejszego rachunku.

Wybierając sklepy online, wybieramy przede wszystkim wygodę. W końcu takie zakupy można zrobić z każdego miejsca i o każdej porze. Na dodatek dowożone są nawet pod same drzwi. Koszty dostawy wydają się przy tym mało znaczące, co potwierdza rosnąca popularność sklepów internetowych.


Artykuł sponsorowany