Go to content

Wiara w te pięć kłamstw sprawia, że trudno ci znaleźć miłość. Odrzuć je!

fot. izusek/iStock

Nie jest łatwo znaleźć miłość, ale nie jest to też aż tak złożone, jak nam się wydaje. Jeśli wiesz, jak unikać toksycznych ludzi i chcesz prawidłowo się rozwijać, będzie to dla ciebie o wiele łatwiejsze niż dla kogoś, kto idzie przez życie z klapkami na oczach.

Tym, co przeszkadza nam w znalezieniu miłości, są kłamstwa, które sobie sami wmawiamy. Wszystko po to, by usprawiedliwić sytuację, w jakiej się znajdujemy. Prawdziwa miłość nie będzie tak bolesna i toksyczna, podniesie cię i pomoże ci zobaczyć siebie takim, jakim powinieneś być, a nie takim, o jakim nawet nie marzysz. Wiara w te kłamstwa w końcu sprawi, że utkniesz przy kimś, kto nigdy nie będzie tym, kim naprawdę chcesz, aby był i nie będziesz szczęśliwy.

1. „Jeśli poczekam wystarczająco długo, może coś się zmieni”

Rzeczywistość nie zmienia się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Nic się samo nie zmieni, musisz walczyć o to, aby się zmieniło. A jeśli osoba, z którą jesteś nie chce się zmienić, nie zmieni się. Nie możesz oczekiwać, że ktoś stanie się tym, kim chcesz, gdy on jest już zadowolony z tego, kim jest. Życie po prostu tak nie działa.

2. „Nie możesz prosić mnie, abym cię kochał, jeśli nawet nie kochasz siebie”

No to już kompletna bzdura. To, że masz problemy z samą sobą, nie oznacza, że człowiek, z którym jesteś, nie może cię kochać. Gdyby naprawdę był z tobą z właściwych powodów, kochałby cię, niezależnie od wszystkiego.

3. „Kiedy znajdziesz właściwą osobę, wszystko będzie idealne”

Stop. Wyjaśnijmy sobie raz na zawsze: doskonałość nie istnieje, kropka. Oczywiście będzie całe mnóstwo dobrych chwil, ale będą i te okropne. Czasami będziecie się kłócić, a nawet będą chwile, w których nie będziesz pewna, czy ten człowiek to aby na pewno dobry wybór.

4. „Prawdziwa miłość jest bezwarunkowa”

Nawet najprawdziwsza miłość jest warunkowa. Tak, możesz troszczyć się o kogoś, ale jeśli zrobi coś, co sprawia ci ból, co cię krzywdzi, nie masz obowiązku się na to zgadzać. Nie jest w porządku oczekiwać, że ktoś pokocha cię bezwarunkowo, na pewno może kochać cię takim, jakim jesteś i akceptować twoje wady, ale wszyscy mamy swoje ograniczenia. Jeśli jesteśmy toksyczni… cóż, nikt nie musi tego tolerować.

5. „Będziesz wiedzieć, że to prawdziwa miłość, gdy tylko ją zobaczysz”

Nie, to niekoniecznie prawda. Możesz być z kimś szczęśliwa, ale nagle niespodziewanie spotkać kogoś innego, kogo pokochasz nad życie. Miłość nie zawsze jest czymś, co rozkwita w danej chwili, czasami rośnie wraz z upływem dni. Tego rodzaju rzeczy nie mogą ograniczać się do zwykłej idei miłości od pierwszego wejrzenia.