Go to content

8 rzeczy, które wszyscy musimy wiedzieć o zdrowej miłości

prawdziwa miłość
fot. Cecilie_Arcurs/iStock

Prawdziwa miłość nie jest tym, co powszechnie się o niej myśli i mówi. Życie nie jest tym, co w bajkach. Prawdziwa miłość jest doskonale niedoskonała, jest na dobre i na złe. Puść to, co dotychczas o niej myślałaś. Czym jest, a czym nie? 

1. Nie jest klatką (nawet złotą)

Możesz być w kimś zakochana, możesz kochać na zabój, ale nadal mieć swoją prywatność, swoją odrębność, spędzać czas osobno. To, że się kochacie nie oznacza, że przestajecie być dwiema oddzielnymi osobami. Po prostu musisz być w stanie żyć bez tej osoby.

2. Prawdziwa miłość cię nie dopełnia

Nie zmienia tego, kim jesteś. Nie sprawia, że dopiero wtedy czujesz się pełna. W niczym nie przypomina tego, co przedstawiają filmy; to ciężka praca.

3. Nie oznacza, że masz idealny związek

Prawdziwa miłość jest pełna wzlotów i upadków. To, że kogoś kochasz, nie oznacza, że twój związek będzie wolny od kłótni. Natomiast jeśli się kochacie, nie będziecie na siebie nawzajem źli zbyt długo.

4. Nie jest czymś, co możesz wymusić

Albo jest, albo jej nie ma. Nie możesz zmusić kogoś, by cię kochał. Jeśli ktoś cię nie kocha, pozwól mu odejść. Proszę, nie próbuj trzymać się kogoś, kto chce odlecieć.

5. Prawdziwa miłość nie jest czymś, co możesz znaleźć na własną rękę

Ona chodzi krętymi ścieżkami. Musisz pozwolić jej dotrzeć do miejsca, w którym jesteś. Czasami przychodzi w najlepszym momencie, a czasami w najgorszym. Musisz tylko być w stanie to rozpoznać.

6. Nie jest czymś, o co musisz walczyć

Jeśli walczysz o kogoś z inną osobą, to nie jest prawdziwa miłość. Ona jest zaangażowana i wierna. Nigdy nie powinnaś się zastanawiać, czy ta osoba cię zdradzi. Nie ma tu miejsca na tego rodzaju rzeczy.

7. Przychodzi naturalnie

Nie jest łatwa, ale jest to również coś, co wybierasz w kółko. Przychodzi prawie tak naturalnie, jak każdy oddech, który bierzesz. To po prostu wydaje się właściwe.

  • POLECAMY: Prawdziwa miłość: znana jest z tego, co oferuje, a nie z tego, czego wymaga

8. Prawdziwa miłość jest warta cierpliwości

Jest warta czekania i warta twojego czasu. Jeśli ją znajdziesz, będziesz wiedziała. Nie trać czasu na szukanie, pracuj nad sobą i pozwól, aby do ciebie przyszła.