Go to content

Skąd masz wiedzieć, że najwyższa pora na zmiany

Oszukać przeznaczenie
Fot. iStock / yuran-78

Zwykle w naszej świadomości pojawia się jakiś katalizator (lub nawet kilka katalizatorów), który sprawia, że zaczynamy rozumieć: pora coś w życiu zmienić, wyjść z jakiejś relacji, zakończyć jakąś sytuację. Często to podświadomość podpowiada nam, że najwyższy czas na „nowe”. Od decyzji do działania droga wciąż jednak daleka. Jeśli potrzebujecie motywacji, wsłuchajcie się mocniej w siebie. Potrzeba zmian nie zawsze rodzi się z kryzysu.

Skąd wiedzieć, że pora na zmiany

Pracujesz więcej niż jesteś w stanie

Kiedy niedzielnym popołudniem zaczynasz wpadać w panikę przed zbliżającym się nowym tygodniem pracy, to znak, że coś jest nie tak. Przeanalizuj dokładnie, gdzie leży problem – jest nim twoja organizacja, sama praca, którą wykonujesz, relacje z szefem?

Żyjesz przeszłością lub marzeniem o przyszłości

Skupianie się na „lepszych czasach”, czy to w przeszłości, czy w przyszłości, może być oznaką, że usilnie uciekasz od tego, co |tu i teraz”.  próby ucieczki teraz. Nie ma nic złego w marzeniach, ale nie można pozwolić, by przeszkodziły ci żyć i realizować się w chwili obecnej.

Wszyscy mówią ci, że powinieneś się odprężyć, zrelaksować

Jeśli tę samą wiadomość przekazują ci zarówno przyjaciele, jak i znajomi, nadszedł czas, aby porządnie to sobie przemyśleć.

Zazdrościsz sukcesu innym ludziom

Zazdrość jest oznaką niezadowolenia z naszego życia i nie ma nic wspólnego z osiągnięciami drugiej osoby. Trudno być szczęśliwym z powodu sukcesów innych ludzi, gdy czujemy, że utknęliśmy w martwym punkcie w swoim własnym życiu.

Budzisz się zmęczony, a nie wypoczęty

Budzenie się w tym stanie jest oznaką niezadowolenia, niekoniecznie z pracy, ale z życia w ogóle. Wskazuje również, że jesteśmy zmęczeni ciągłą walką i jesteśmy gotowi przyznać się do porażki. Zamiast się poddawać, dowiedz się, co możesz zrobić, aby wrócić na właściwe tory. Twoje życie ma być szczęśliwe.

Dzieci mówią ci, że nie masz dla nich czasu

Dzieci są wyjątkowo wyrozumiałe i kochające wobec swoich rodziców. Są jednak również wyjątkowo szczere. Powiedzą ci, jeśli poczują się zaniedbywane, jeśli uważają, że nie poświęcasz im wystarczającej uwagi.

Łapiesz się na tym, że myślisz „Stać mnie na więcej niż to”

Zwykle oznacza to, że ​​na horyzoncie pojawiają się nowe możliwości lub, że dopiero zaczynasz je dostrzegać. Bądź otwarty na rzeczy, które wzbudzają twoją pasję i kreatywność i podążaj za nimi.


Na podstawie: powerofpositivity.com