Lifestyle Psychologia

Kiedy nie możesz przestać rezygnować. Czy to już zaburzenie, czy charakter nad którym musisz pracować

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
4 marca 2018
1 z 1

Kiedy nie możesz przestać rezygnować

Nigdy nie potrafiła się uczyć. Jest inteligentna, mądra, zdolna. Wszyscy to zauważają, wszyscy wiedzą. Ale co z tego, kiedy Ala przy biurku wytrzymywała góra pół godziny, a potem odrywała się od podręczników i zeszytów, żeby zabrać się za coś innego. „Pamięciówki” zaliczała cudem – a to udało jej się podejrzeć fragment wiersza, a to ktoś podpowiedział. Maturę zdała nawet dobrze, ale nie uważała tego za sukces – zawsze mogło być lepiej, gdyby była wstanie się naprawdę przygotować. A rodzice cieszyli się, że w ogóle zdała, że podeszła do egzaminów.

Dopiero Marcin, drugi chłopak Ali, zobaczył w tym jej rezygnowaniu coś więcej, poważny problem, który utrudnia dziewczynie życie. Bo i studia nieskończone w terminie i temat pracy dyplomowej zmieniany kilkanaście razy. I znajomi powoli przestawali traktować ją poważnie, a pierwszą pracę straciła, bo nie dokończyła ważnego projektu. Był ogromny wstyd i początki depresji.

A ona po prostu czuła ten swój impuls, przekonanie, że i tak tego nie zrobi, więc rzuci wszystko już, od teraz.

Przełomem było spotkanie z psychiatrą, do którego namówił ją Marcin. Psychiatra wysłuchał, uspokoił. Zapewnił, że na tym jej rezygnowaniem można o trzeba pracować. Dla niej samej. Że to będzie może długi proces, ale pomoże jej zmienić życie, realnie wpłynąć na swoją codzienność. A poza tym, że jest kimś wspaniałym. Uwierzyła, że da radę. Pierwszy raz w życiu.

PoprzedniNastępny
Lifestyle Psychologia

4 sposoby, dzięki którym twoje stopy powrócą do formy po zimie

Redakcja
Redakcja
4 marca 2018
Fot. iStock/ChesiireCat
 

Stopy zimą są wyjątkowo niedocenianą i często zapominaną częścią ciała. Poświęcamy im zdecydowanie za mało czasu, opatulamy skarpetkami i przez długie godziny zamykamy w szczelnym obuwiu. Nie ma co czekać na wiosnę i lato, by szukać inspiracji dla pielęgnacji stóp. Im wcześniej to nastąpi, tym lepiej.

Aby przywrócić naturalne piękno stopom, trzeba poświęcić im trochę czasu i pamiętać o regularnej pielęgnacji. Gdy już wejdzie nam to w nawyk, bez problemu utrzymamy cały czas dobrą kondycję i wygląd stóp.

4 sposoby, dzięki którym twoje stopy powrócą do formy po zimie

1. Pozbądź się zrogowaciałego naskórka

Zrogowaciały naskórek nie prezentuje się najlepiej, należy się więc jej pozbyć. Zastosowanie peelingu raz w tygodniu to podstawa, by usunąć martwą skórę i odsłonić gładkie pięty. Sięgnij po pumeks lub tarkę do stóp, ale najpierw wymocz stopy w gorącej wodzie z dodatkiem soli do kąpieli, olejków nawilżających lub specjalnych kosmetyków do peelingu stóp. Po kwadransie takiej kąpieli dla stóp możesz delikatnie zetrzeć martwy naskórek.

2. Kompleksowy pedicure

Gdy pozbędziesz się nadmiaru skóry, przytnij równo paznokcie, opiłuj je i usuń skórki u nasady. Odtłuść zmywaczem płytkę paznokci i pomaluj lakierem lub odżywką, jeśli paznokcie wymagają wzmocnienia. Na koniec wsmaruj w stopy balsam, dzięki czemu skóra stanie się bardziej elastyczna i miękka. Aby zapobiec nadmiernej potliwości, stosuj specjalne dezodoranty do stóp, które utrzymają świeżość stóp.

3. Codzienna regeneracja

Gdy twoje stopy odzyskają świeży wygląd nie możesz zapominac o codziennej regeneracji. Wybierz dla siebie odpowiedni krem i maskę, dobraną do potrzeb skóry stóp. Wieczorem, po kąpieli stosuj regenerujące kosmetyki, ponieważ stopy podobnie jak reszta ciała, wymaga ciągłego nawilżenia. Jeśli na stopach są odciski i zrogowacenia, warto sięgnąć po krem z mocznikiem, który rozpuszcza martwe komórki i wygładza skórę.

4. Dyskretna gimnastyka

Siedzenie przez wiele godzin przy biurku bardzo szkodzi stopom, powoduje ich puchnięcie i problemy z krążeniem. Nabrzmiałe i ociężałe stopy będą w lepszej kondycji, jeśli zamiast trwać w bezruchu, nawet pod biurkiem będziesz nimi kręcić kółka, czy przestępować z nogi na nogę. Pomocne mogą być maści chłodzące, które po całym dniu przyniosą potrzebną ulgę i ukojenie.

źródło: kobieta.wp.pl


Lifestyle Psychologia

7 sposobów, by przestać zachowywać się jak zazdrosna wariatka. Nikt tego nie wytrzyma na dłuższą metę

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
3 marca 2018
1 z 1

7 sposobów, by przestać zachowywać się jak zazdrosna wariatka

Prowadź dziennik

Kiedy czujesz się niepewnie, sięgnij po swój dziennik i spisuj swoje uczucia. Pisz tak długo, jak długo potrzebujesz wyładować swoje frustracje. Możliwe, że dość szybko poczujesz się znacznie lepiej. Pisanie pomaga odzyskać zdrową perspektywę i zauważyć swoje błędy.

Wykonanie tego dodatkowego kroku uratuje cię od dramatycznych, zazdrosnych epizodów.

Nie zadręczaj swojego partnera 

Nie ma nic bardziej nieatrakcyjnego niż ktoś, kto ciągle kwestionuje każdy twój ruch. Mężczyźni postrzegają zazdrość jako kwestionowanie nie tylko ich uczuć, ale również męskości. Zamiast przesłuchiwać lub robić zarzuty, po prostu powiedz mu, jak się czujesz. Bądź szczera.

Planuj, w jaki sposób zareagujesz, gdy następnym razem poczujesz się niepewnie

To sprawi, że ​​o wiele łatwiej będzie ci zareagować spokojnie, sobie to zaplanujesz. Możesz pokonać zazdrość, stać się osobą, którą chcesz być i mieć trwały, pełne miłości związek. Trzeba tylko postarać się pokonać swoją słabość.


Na podstawie: yourtango.com

 

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Kiedy bliska osoba zmienia się w kogoś obcego. O czym musisz pamiętać, jeśli kochasz kogoś z demencją

„Czego potrzebuje człowiek, żeby był szczęśliwy?”. Obejrzyjcie ten filmik

Tęsknię za tobą lockdownie, bo dzięki tobie świat stał się na chwilę lepszy