Go to content

W twoim życiu wszystko idzie źle? 8 rzeczy, o których zawsze powinnaś pamiętać, gdy jesteś w kryzysie

Fot. iStock/swissmediavision

Czym dla ciebie jest szczęście?

Beztroską?

Radością?

Brakiem problemów?

Ale czy takie życie jest możliwe? Życie, w którym nie masz żadnych kłopotów, w którym wszystko idzie po twojej myśli, w którym jest miejsce tylko na radość?

Gdybyśmy tak myśleli, nigdy nie bylibyśmy szczęśliwi, bo osiągnięcie takiego stanu jest po prostu niemożliwe. Zawsze znajdą się rzeczy, o które będziemy się martwić. Ale czy to odbiera nam możliwość bycia szczęśliwymi? Szczęście to nie brak problemów. Szczęście to umiejętność radzenia sobie z nimi. I kiedy wszystko idzie źle, kiedy jesteś w dołku, kiedy ogarnia cię bezsilność i zniechęcenie, to co możesz zrobić, to znaleźć w sobie motywację, by się z tym zmierzyć, by zawalczyć o swoje szczęście.

Jak to zrobić? Może warto zacząć od zapamiętania tych ośmiu rzeczy, kiedy wszystko idzie naprawdę źle.

Ból jest częścią naszego rozwoju

Czasami życie zamyka nam drzwi, ponieważ przyszedł czas, żeby zrobić krok naprzód. To dobrze, bo bardzo często stoimy w miejscu, dopóki okoliczności nie zmuszą nas do zmiany. Kiedy jest ci źle, pamiętaj, że żaden ból, żadna trudność nie pojawia się bez celu. Tylko dlatego, że walczysz, nie znaczy, że zawodzisz, przecież każdy sukces wymaga walki, a dobre rzeczy wymagają czasu. Zamiast skupiać się na trudnościach, pomyśl, czego one cię uczą, wyciągaj wnioski.

Pamiętaj proszę, że istnieją dwa rodzaje bólu – ból, który czujesz fizycznie i ból, który cię zmienia.

Wszystko w życiu jest tymczasowe

Za każdym razem, kiedy pada deszcz, w końcu przestaje padać. Za każdym razem, gdy jesteś chory – leczysz się. Po każdej nocy wschodzi słońce – przecież doświadczasz tego każdego ranka, ale wciąż o tym zapominasz myśląc, że noc będzie trwać wiecznie. Nic nie trwa wiecznie.

Więc, kiedy wszystko jest w porządku, ciesz się z tego – nie będzie trwać wiecznie. Jeśli coś jest nie tak, nie martw się, ponieważ nie będzie trwać wiecznie. Tylko dlatego, że życie w tej chwili jest dla ciebie trudne, nie oznacza, że nie możesz się śmiać. To, że coś ci przeszkadza, nie oznacza, że nie możesz się uśmiechać. Każda chwila daje ci nowy początek, ale i nowe zakończenie. W każdej sekundzie otrzymujesz drugą szansę w każdej sekundzie, musisz ją po prostu wykorzystać.

Martwienie się i narzekanie niczego nie zmienią

Ci, którzy narzekają najbardziej, osiągają najmniej. Zawsze lepiej jest próbować zrobić coś wielkiego i zawieść niż próbować nic nie robić i odnieść sukces. To nie koniec, jeśli coś ci nie wyszło, koniec to, gdy nic nie robisz i narzekasz, że niczego nie masz. Jeśli w coś wierzysz, próbuj to osiągnąć. Nie pozwól, by cienie przeszłości, zaciemniły próg twojej przyszłości. Działaj, nigdy nie oglądaj się za siebie.

I niezależnie od tego, co się dzieje, pamiętaj, że prawdziwe szczęście zaczyna się tam, gdzie przestajesz narzekać na swoje problemy i zaczynasz być wdzięczny za wszystkie problemy, których nie masz.

Blizny są symbolami twojej siły

Nigdy nie wstydź się blizny, którą pozostawiło wam życie. Blizna oznacza, że rana została zamknięta, że pokonałaś ból, nauczyłaś się lekcji, wzmocniłaś i ruszyłaś naprzód. Blizna to tatuaż zwycięstwa, z którego możesz być dumna. Dzięki bliznom masz szansę stać się silniejsza.

Każda najmniejsza walka jest krokiem do przodu

Cierpliwość w naszym życiu nie polega na czekaniu. Cierpliwość to umiejętność zachowania pozytywnego nastawienia w czasie ciężkiej pracy nad swoimi marzeniami, wiedząc, że ta praca jest tego warta. W przeciwnym razie, nie ma sensu nawet zaczynać. Bo ta praca może to oznaczać rozciąganie twojej strefy komfortu do tak cienkich granic, które budzą w tobie dreszcz niepokoju. Może to oznaczać rezygnację z relacji i wszystkiego co dotychczas znane. Może oznaczać akceptację ośmieszenia się. Może oznaczać wiele chwil spędzonych w samotności. Samotność jest darem, który czyni wielkie rzeczy możliwymi. Daje ci przestrzeń, której potrzebujesz. Wszystko inne jest sprawdzianem twojej determinacji i tego, jak bardzo czegoś chcesz.

A jeśli naprawdę tego pragniesz, osiągniesz to pomimo porażek i odrzucenia.

Negatywne nastawienie innych, nie jest twoim problemem

Kiedy inni ludzie traktują cię źle, bądź sobą. Nigdy nie pozwól, by gorycz kogoś innego zmieniła ciebie. Nie bierz niczego zbyt osobiście, choć czasami osobiste ci się wydaje. Ludzie nie robią i nie mówią pewnych rzeczy z twojego powodu, robią to w odniesieniu do siebie.

Przede wszystkim, nigdy się nie zmieniaj, żeby zaimponować komuś, kto mówi, że nie jesteś wystarczająco dobry. Zmieniaj się dla siebie, bo dzięki temu stajesz się lepszym człowiekiem.

Ludzie zawsze będą gadać, niezależnie od tego, co robisz. Wielka siła pochodzi z przezwyciężania tego, co według innych jest niemożliwe.

Co ma być, w końcu będzie

Twoja prawdziwa siła pojawia się, gdy, choć masz wiele powodów do narzekania i płaczu, wolisz się uśmiechać i doceniać swoje życie. Nie na wszystko możesz mieć wpływ, więc czasami pewne rzeczy trzeba puścić i pozwolić, żeby coś się po prostu stało.

Zobacz, twoje życie polega na zaufaniu swojej intuicji, wykorzystaniu szans, utracie i znalezieniu szczęścia, pielęgnowaniu wspomnień i uczeniu się przez doświadczenia. To długa podróż. Powinnaś przestać się martwić, zastanawiać, wątpić. Śmiej się z chaosu, żyj świadomie tą chwilą, ciesz się życiem. Możesz nie dotrzeć dokładnie tam, gdzie chciałaś, ale dotrzesz tam, gdzie chcesz.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to iść do przodu

Nie bój się znowu kochać, ponownie próbować, jeszcze raz zamarzyć. Nie pozwól, by trudne doświadczenia odebrały ci chęć do smakowania życia. Najlepsze lekcje dostajemy w najtrudniejszych czasach i po popełnieniu najgorszych błędów. Wydaje ci się, że dzisiaj utknęłaś, że wszystko idzie nie tak, jak powinno, a ty nie wiesz, co masz robić? Pamiętaj, że czasami wszystko musi pójść nie tak, zanim będzie mogło pójść dobrze. .

Tak, życie jest trudne, ale ty jesteś trudniejsza. Dlatego każdego dnia znajdź siłę do śmiechu, znajdź odwagę, by poczuć się lepiej. Nie stresuj się rzeczami, których nie możesz zmienić. Zadbaj o proste życie. Mów prawdę. Pracuj. Rozwijaj się.

Obiecaj sobie, że każdego ranka będziesz przypominać sobie, aby:

– myśleć pozytywnie

– jeść zdrowo

– ćwiczyć każdego dnia

– nie martwić się zbytnio

– pracować

– śmiać się częstość

– spać dobrze.


 

źródło: marcandangel.com