Go to content

Silne kobiety to, silne kobiety tamto… A wiesz, dlaczego tak łatwo się przywiązują?

Fot. iStock/piskunov

Nie ma znaczenia, czy byłeś z nią oficjalnie w związku. Wystarczyło, że z nią flirtowałeś. Wystarczyło, że poświęciłeś jej uwagę.  W sekundzie, w której się do niej uśmiechałeś, było po wszystkim. Była na ciebie „napalona”, choć to nie całkiem dobre słowo. Może raczej nastawiona. Przywiązana do idei ciebie. Tak,  to też silna kobieta.

Nie dlatego, że jest płytka. Nie przywiązała się z powodu intensywności twoich oczu i zarostu otaczającego twoją szczękę. Przywiązała się, ponieważ sprawiałeś, że czuła się jak ktoś — podczas gdy zwykle czuje się nikim. Mimo że jest zraniona, wciąż ma tyle nadziei. Nienawidzi ludzi, bo wie, co mogą zrobić, jaki ból są w stanie zadać – ale jednocześnie nadal wierzy w ludzi. Wierzy w ich potencjał. W ich prawdę. W ideę, że pewnego dnia znajdzie kogoś, kto zapewni jej przyjaźń i uczucie.

I ma nadzieję, że to ty jesteś tą osobą.

Ma nadzieję, że chłopak, który przytrzymał dla niej otwarte drzwi i wysłał jej wiadomość na dzień dobry, naprawdę jest dżentelmenem, a nie tylko udaje miłego, żeby dostać się do jej majtek. Ma nadzieję, że niby-relacje i przyjaciele z zasiłkami pozostaną w jej przeszłości. Że podarujesz jej coś, czego nigdy wcześniej nie doświadczyła — prawdziwą miłość.

Nie powinieneś się bać, że kocha mocno i szybko. Powinieneś docenić jej gotowość do wskoczenia w związek, nawet jeśli jest szansa, że ​​spadnie na ziemię. Nawet jeśli mogłaby skończyć z kolejnym złamanym sercem.

Nie nienawidzi tego, że łatwo się przywiązuje, mimo że tak jest. Nie chce zakochać się w kimś nowym w chwili, gdy tylko na niego spojrzy. Nie chce wyobrażać sobie przyszłości, gdy nie ma nawet teraźniejszości. Nie chce się czepiać, zanim się zbliży.  Ale ona nic na to nie poradzi. Taka jest.

Łatwo się przywiązuje, ponieważ brakuje jej uwagi. Uwielbia uczucie bycia dotykaną. Gdy dłonie przeczesują jej włosy. Palce śledzą krzywizny jej pleców. Dłonie są mocno ściśnięte. Pocałunki w czoło i uściski od tyłu. Chce intymności. Ona chce przywiązania. Chce czuć.

Tak bardzo chce być kochana, że ​​widzi nadzieję w każdym spojrzeniu, które wpatruje się w jej oczy. Widzi piękno w każdym chłopcu, który mógłby zostać jej chłopakiem.

Łatwo się przywiązuje, bo wie, że jest tego warta. Wie, że w końcu znajdzie kogoś, kto nigdy jej nie zawiedzie – nigdy nie pozwoli jej odejść – nigdy nie sprawi, że poczuje się głupio za kochanie intensywnością gwiazd.

Dlaczego silne kobiety wchodzą w toksyczne związki ze słabymi mężczyznami