Go to content

Zostań Świętym Mikołajem, ale pamiętaj zwierzę to nie prezent 🎅

Fot. iStock

Zostań Świętym Mikołajem ale pamiętaj zwierzę to nie prezent. Każdy pies, kot, świnka morska, papużka czy inne zwierzę pragnie mieć kochający dom. Chce mieć swojego człowieka, który będzie je kochał i będzie o nie dbał. Pamiętaj jednak, że zwierzęta są istotami mającymi uczucia i odczuwają miłość, ból czy tęsknotę. Żyją długo, czasem do kilkunastu lat jak psy czy koty lub krócej jak świnki morskie i chomiki. Są też takie zwierzęta, jak papugi czy żółwie, które żyją 40 – 80 lat.

Pamiętaj jedna Twoja nieprzemyślana decyzja, to jego cierpienie na całe życie

Dlatego prosimy, zanim zdecydujesz się kupić zwierzę na prezent dla dziecka lub dla siebie, przemyśl dokładnie swoją decyzję: Czy będziesz miał czas dla zwierzęcia Czy Twoje dziecko jest na tyle duże, że będzie potrafiło zająć się nim i nie znudzą go codzienne obowiązki jak spacery, czesanie, karmienie, sprzątanie Czy stać Cię na wizyty u lekarza weterynarii Czy nie porzucisz zwierzęcia, bo wyjeżdżasz za granicę lub wymarzone wakacje Czy jesteś przygotowany ze swoją rodziną na kolejnego jej członka na następne kilkanaście lat

Jeżeli na te wszystkie pytania odpowiedziałeś pozytywnie zastanów się nad jeszcze jednym. Może zechcesz iść do schroniska i tam znaleźć nowego przyjaciela, którego nie oszczędził los. Taki schroniskowy przyjaciel będzie Cię kochał mocniej, bo podarujesz mu prezent – swoją miłość.

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt i przemyślanych decyzji.

Pod naszą opieką w schronisku w Celestynowie pozostaje ponad 200 zwierząt. Wśród nich są psy i koty jak i inne gatunki zwierząt.

Spraw sobie świąteczny prezent czyniąc dobro

Zleć przelew stały na niewielką kwotę.

Naprawdę liczy się każda złotówka.

Możesz pomóc wpłacając choćby niewielką darowiznę lub zlecając stały przelew niewielkiej kwoty na konto: PKO BP VIII O/W-wa 43 1020 1156 0000 7102 0061 5146 z dopiskiem: „Mikołajki”

Oto lista zawsze potrzebnych rzeczy:

– środki czystości (mydło w płynie), płyny i szczotki do mycia codziennie ponad 300 misek;

– środki dezynfekcyjne, płyny do mycia szyb, podłóg do naszego gabinetu weterynaryjnego, mopy do mycia podłogi;

– ręczniki papierowe i papier toaletowy;

– smycze i obroże (nie zatrzaskowe);

– żwirek dla kotów;

– ekogroszek (do ogrzewania kliniki)

– karmę zwykłą oraz weterynaryjną ( np. dla chorych na nerki, wątrobę, bezglutenowców, dla rekonwalescentów, na jelita i żołądek…).

Przywieź prezenty do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie (ul. Prosta 3). Nie możesz przybyć osobiście, a chciałbyś podarować psiakom coś od siebie? Wyślij prezent lub wpłać darowiznę, a schronisko kupi dla nich najpotrzebniejsze rzeczy! Pieniądze można wpłacać na koto: PKO BP VIII O/W-wa 43 1020 1156 0000 7102 0061 5146 z dopiskiem: „Mikołajki”.

Na stronie www.celestynow.toz.pl znajduje się zakładka „przekaż darowiznę” z łączem do PayPal i Dotpay (IBAN: PL43 1020 1156 0000 7102 0061 5146 lub KOD BIC (SWIFT): BPKOPLPW).