Go to content

Czasem łapiemy się każdego, kto wyciąga do nas rękę. Nawet jeśli to ręka oszusta

fot. Hanna Morris/Unsplash

Mam nadzieję, że nie wierzysz, że to, co ktoś ci zrobił, było twoją winą. Może dokonałaś wyborów, które sprawiają, że myślisz, że to była twoja wina, ale musisz pamiętać, że nie zawsze podejmujemy najlepsze decyzje, kiedy robimy wszystko, co w naszej mocy, aby po prostu przetrwać. Czasami, gdy żyjemy w trybie przetrwania, trzymamy się każdego, kto wyciąga do nas rękę, nawet jeśli to ręka oszusta. To ręce, które kłamią. Ręce, które dotykają ludzi dla własnej przyjemności. Ręce, które dostają to, czego chcą, jakkolwiek chcą. Ręce, które są słabe i nie zasługują na dusze, które wykorzystują.

Dusze, które są wykorzystywane, to te, które kochają bardziej, niż same są kochane. Takie, którzy nie przestają troszczyć się o innych, nawet jeśli inni nie troszczą się o nie tak, jak na to zasługują. Takie, który przeszły zbyt wiele. Takie, które robią wszystko, co w ich mocy, aby iść dalej, nawet jeśli życie je pokonuje. Takie, które każdy chce znać i kochać.

Może w tym roku zdarzyło się, że starałaś się być kimś, kim nie jesteś, bo bycie sobą było zbyt trudne. Może próbowałaś uciec od swojej rzeczywistości, ponieważ stała się zbyt trudna do życia. Może to, w co wierzysz, zostało użyte przeciwko tobie i teraz już sama nie wiesz, w co wierzysz. Mam nadzieję, że bez względu na to, co ci się przydarzyło, znajdziesz spokój i uwierzysz w siebie. 

Mam nadzieję, że bez względu na to, co ci się przydarzyło, wiesz, że możesz wyjść z tego obronną ręką. Jesteś jedyną osobą, która wie, co jest dla ciebie najlepsze. Zaufaj instynktowi. Zaufaj wewnętrznemu głosowi, który jest opiekuńczy i miły.

Przede wszystkim mam nadzieję, że nie poddasz się. Mam nadzieję, że nie zrezygnujesz z marzeń. Mam nadzieję, że nie zrezygnujesz z przyszłości, z której cieszysz się życiem z kimś, kto jest dla ciebie niesamowicie dobry. Nigdy nie jest za późno, aby zacząć od nowa, ponieważ czasami rozpoczęcie od nowa jest najlepszą decyzją, jaką kiedykolwiek podejmiemy dla siebie. Mam nadzieję, że jesteś dumny z tego, kim jesteś, ponieważ jesteś kimś, kim nikt nigdy nie mógłby być.

Żródło: thoughtcatalog