Go to content

„Uwaga, tata” – jak ojciec może zepsuć twoje relacje z partnerem

Fot. iStock/PeopleImages

Na pewno słyszeliście o toksycznych mamuśkach – zakochanych w swoich synach, zaborczych, wiecznie wtrącających się w jego związki i pokazujące jego ukochanej „kto tu rządzi”. Jednak toksycznych tatusiów roszczących sobie jedyne prawo do uszczęśliwiania swoich córek i traktujących je jak swoją własność również nie brakuje. I potrafią oni skutecznie namieszać w życiu miłosnym własnego dziecka…

Brakuje ci granic w związkach

Jeśli twój ojciec był emocjonalnie odległy i trudno było go zadowolić, a ty zawsze ciężko pracowałeś, żeby mu udowodnić, że jesteś coś warta, przenosisz teraz ten schemat na relacje z mężczyznami. Być może jesteś gotowa zrobić wszystko, byleby on był szczęśliwy, a przy okazji straciłaś szacunek dla samej siebie.

Nigdy nie czujesz się wystarczająco dobra

Jeśli twój ojciec wydawał się być ciągle tobą rozczarowany lub najbardziej skupiał się jedynie na drobnych błędach, które popełniałaś, a nie na twoich głównych osiągnięciach, to traktujesz siebie w ten sam sposób.

Potrzebujesz ciągłego zapewnienia, że ​​jesteś kochana

Bo tak robił twój tata. Przyzwyczaił cię do tego, kazał ci tego wymagać od innych. I nie ma nic złego w okazywaniu miłości, ale kiedy dosłownie „wchodzisz na głowę” swojemu partnerowi, to módl się, żeby miał naprawdę dużo cierpliwości.

Masz ciągły strach przed porzuceniem

Jeśli twój ojciec zmarł w młodym wieku lub opuścił twoją matkę, gdy byłaś mały, to nosisz w sobie bardzo prawdziwy lęk przed porzuceniem, z którym możesz walczyć przez całe życie. Tak bardzo boisz się utraty kogoś, kogo kochasz, albo jesteś zbyt czepliwa, albo całkowicie się odsuwasz, nie jesteś w stanie stworzyć głębokich więzi.

Gonisz za mężczyznami, którzy są emocjonalnie niedostępni

Jeśli twój własny ojciec był emocjonalnie niedostępny i nie mógł stworzyć z tobą na poziomie emocjonalnym, możesz poszukiwać podświadomie mężczyzn, którzy potraktują cię tak samo, ponieważ właśnie to sprawia ci… przyjemność.

Twoje serce należy do … tatusia

I nikt inny go nie zdobędzie, bo od małego słyszysz, że nie ma takiego drugiego jak on, że nigdy nie spotkasz lepszego mężczyzny, że nikt nie jest w stanie zapewnić ci opieki, miłości, takiego domu, jak rodzinny, męskiego ramienia itd, itp. Nic, tylko od ciebie uciekać. No, chyba, że zmądrzejesz.


Na podstawie: thedailynet.com