Go to content

Czakry kontrolują nasze ciało i łączą je z duchem. Jak je uzdrawiać przy pomocy ziół?

czakry
fot. gremlin/iStock

Czakry kontrolują w zasadzie wszystko, co faktycznie dzieje się w twoim ciele w kontekście fizycznym. To punkty połączenia świata fizycznego ze światem duchowym.  Ludzkie ciało powstrzymuje potężną energię. Jest zdolne do niewiarygodnych i niewyobrażalnych rzeczy. Ludzkie ciało przechowuje całą tę energię w różnych punktach energetycznych, a ty chcesz utrzymać je w zdrowiu. Zdrowy duch, zdrowe ciało.  

Ludzie zawsze pragnęli prawdziwego sensu życia, chcieli wiedzieć, dlaczego tu jesteśmy, kto nas stworzył itp. To temat wspólny dla całego świata. Jedne z najstarszych rozważań na ten temat odnoszą się do punktów energetycznych w całym ciele człowieka. Nazywane są czakrami i dominują w praktykach buddyjskich i hinduistycznych od tysięcy lat.

Czakra korzenia

Pierwsza czakra znana jest jako czakra korzenia. Jest to czakra, która utrzymuje nas uziemionych na ziemi, to w zasadzie nasze korzenie. Jeśli chcesz poprawić zdrowie swoich „korzeni”, możesz to zrobić za pomocą korzeni mniszka lekarskiego. Korzenie mniszka lekarskiego okazały się skuteczne w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, problemów z pęcherzykiem żółciowym i depresji – trzy główne objawy związane z brakiem czakry korzenia.

Czakra sakralna

Twoja druga czakra nazywa się czakrą sakralną. Znajduje się poniżej pępka, między jajnikami u kobiet i w pobliżu gruczołu krokowego u mężczyzn. Kiedy ta czakra jest zakłócona, może prowadzić do zaburzeń odżywiania, zaburzeń reprodukcyjnych, gorączki i braku równowagi emocjonalnej. Jeśli doświadczasz któregokolwiek z nich, spróbuj uzdrowić czakrę sakralną za pomocą nagietka.

czakry

fot. Chepko/iStock

Czakra splotu słonecznego

Trzecia czakra ma moim zdaniem najfajniejszą nazwę. Nazywa się to splotem słonecznym i jest centrum mocy twojej pozytywnej samooceny. Kiedy ten główny punkt energetyczny zostanie przerwany, może to spowodować wrzody, słabe trawienie, cukrzycę i problemy z wątrobą. Zazwyczaj wiąże się to z problemami fizycznymi. Aby go wyleczyć, liście rozmarynu będą twoim najlepszym przyjacielem.

Czakra serca

Teraz czakra serca. Jest to oczywiście centrum wszelkiej miłości, współczucia, współczucia i przebaczenia. Jeśli doświadczysz naprawdę złego złamanego serca, może to znacznie wpłynąć na czakrę serca. Kiedy masz wyrównaną czakrę serca, dodatkowo wyrówna ona dolną trójkę; upiecz cztery pieczenie na jednym ogniu, uzdrawiając czakrę serca. Aby ją wyleczyć, będziesz chciał użyć Cayenne, jaśminu, lawendy, majeranku, róży, bazylii, szałwii, kolendry i pietruszki!

Czakra gardła

Czakra gardła jest piątą czakrą i jest bardzo ważna. Reprezentuje twoją komunikację z innymi i światem duchowym. Jeśli jest uszkodzona, będziesz cierpieć z powodu uszkodzonych relacji z powodu braku komunikacji, a nawet możesz przypadkowo rozpocząć kłótnię. Aby ją wyleczyć, będziesz chciała użyć oleju eukaliptusowego.

Czakra Trzeciego Oka

Moim osobistym faworytem jest szósta czakra. Jest również znana jako trzecie oko. Znajduje się tam, gdzie szyszynka, tuż między twoimi oczami. Jest to zasadniczo okno na świat duchowy. Problemy związane z czakrą trzeciego oka to bóle głowy, bóle uszu, migreny i bezsenność. Maki i rozmaryn są świetne dla trzeciego oka.

Czakra korony

Wreszcie, ale z pewnością nie mniej ważna, czakra korony. Jest to ikonicznie najważniejsza czakra. To jest to, co łączy nas z boskością, wyższymi istotami. Liście lotosu są doskonałe dla czakry korony!

czakry

fot. Avesun/iStock