Psychologia

5 sposobów, w jakie silne kobiety (inaczej) radzą sobie z niewiernością

Redakcja
Redakcja
2 października 2022
pewna-siebie-kobieta
fot. Jeffery Erhunse/Unsplash
 

Romans, czy niewierność oznaczają różne rzeczy dla różnych ludzi. Oszukiwanie może się zdarzyć zarówno na poziomie emocjonalnym, jak i fizycznym. Granice są dość jasne w niektórych przypadkach, ale bardziej rozmyte w innych. Liczy się to, jak czuje się druga osoba. Ból odrzucenia i oszustwa są przyczyną uszkodzenia związku, w większości przypadków prawie niemożliwym do naprawienia. I choć ten ból może przejąć i zniszczyć twoje życie, może również uczynić cię silniejszą i doprowadzić cię do lepszego życia. Wystarczy, że odwrócisz tę złą energię, zmienisz jej wektor na dobry dla siebie. To właśnie odróżnia pewne siebie kobiety od reszty i pomaga im przejść od niewierności do osobistego szczęścia.

Miłość to coś więcej niż tylko pocałunki i motyle w brzuchu, to znacznie więcej. Ból niewierności jest więc nieporównywalny do niczego i nie można go umniejszać. Gdy ktoś cię zdradza, ponosisz wielką stratę, którą następnie musisz opłakiwać. Nie tylko tracisz zdolność do zaufania, ale także tracisz część siebie, nadzieję i wiarę w miłość.  Ta sytuacja może wręcz zniszczyć twoją przyszłość. Może zmienić twoje podstawowe wartości i sprawić, że zaczniesz wątpić we wszystko. Boli tak bardzo, że może powodować ból fizyczny. To właśnie sprawia, że czujesz się społecznie wykluczona i odrzucona. Ale nie musisz pozostać ofiarą.

Silne, pewne siebie radzą sobie z niewiernością następującymi sposobami

Identyfikują źródło problemu

Oboje partnerzy muszą być gotowi na rozmowę o tym, co doprowadziło do zdrady. Być może od jakiegoś czasu się na to zanosiło. I choć oczywiście w żaden sposób nie czyni cię to winną tego, co się stało, daje jasność, jak mogło do tego dojść, a to pomaga w procesie leczenia. To szczególnie ważne, jeśli jakaś część ciebie chciałaby znaleźć sposób na odbudowanie tego związku.

Komunikują problem, mówią o bólu

Kiedy dowiadujesz się o niewierności, jesteś załamana i czujesz się oszukana. To popycha cię albo do walki, albo do ucieczki. Albo będziesz chciała krzyczeć, aby dokładnie wiedział, co myślisz, albo całkowicie zamkniesz się w sobie i nie będziesz chciała z nikim rozmawiać, podczas gdy twoje serce będzie krwawić. Nie ma jednego, właściwego sposobu radzenia sobie z bólem. Pewne siebie kobiety wiedzą, jak przetwarzać swoje emocje. Zwracają się do swojego zaufanego kręgu lub szukają profesjonalnej pomocy, aby wydobyć swoje uczucia, uwolnić je zamiast chować je gdzieś głęboko. Są też szczere w komunikacji z oszustem. Trzeba nauczyć się mówić o bólu.

Oddają się miłości własnej

Instynktownie będziesz zastanawiała się, co zrobiłaś źle i jak mogłaś tej zdradzie zapobiec. To normalne, mamy tendencję do brania winy na siebie, nawet jeśli to niedorzeczne. Mechanizm jest prosty – daje nam to złudzenie, że możemy coś zmienić, jakoś naprawić, no bo przecież to nasza odpowiedzialność, nasze wpływy. Niestety nie możesz kontrolować drugiego człowieka, masz wpływ tylko na siebie. W tym trudnym czasie musisz się skupić na sobie, aby siebie chronić. Pewne siebie kobiety zachowują siłę, właśnie przez to, że są ważne same dla siebie. Skupiają się na sobie. Biorą wolne w pracy, płaczą pod kołdrą, zajadając się lodami jak Bridget Jones, wyjeżdżają do lasu albo idą na górską wędrówkę, rezerwują pobyt w spa z przyjaciółkami.

Pewne siebie kobiety są ponad to

Możesz mieć ochotę przeklinać swojego partnera i uczynić jego życie, a także życie osoby, z którą miał romans, piekłem na ziemi tylko po to, aby mogli poczuć odrobinę tego bólu, który zadali tobie. Ale szybko zdajesz sobie sprawę, że zemsta i gniew nie sprawią, że poczujesz się lepiej. Im mniej się nimi zajmujesz, tym lepiej poradzisz sobie z tą sytuacją. Wybierz mądrze, na co wydatkujesz swoją energię. Trzymaj głowę wysoko, przypominaj sobie cały czas o swojej wartości i nie zniżaj się do ich poziomu.

Pewne siebie kobiety robią tylko to, co sprawia, że czują się dobrze

To, czy zdecydujesz się zostać, czy odejść, nie definiuje twojego charakteru ani poczucia własnej wartości, o ile robisz to z właściwego powodu. Rób to, co naprawdę cię uszczęśliwia. Jeśli wierzysz, że wybaczenie i danie drugiej szansy będzie tego warte, zostań. Ale jeśli czujesz, że musisz zostać po prostu dlatego, że nie możesz odpuścić lub boli to zbyt mocno, odejdź, a uzdrowienie w końcu nastąpi. W każdym związku zawsze patrz na to, jak ty się czujesz i zadaj sobie pytanie: czy ta osoba sprawia, że kocham siebie bardziej? Czy chcesz się z tym człowiekiem zestarzeć?


Psychologia

Rodzice, którzy wychowują pewne siebie dzieci, robią te dwie rzeczy 👇

Redakcja
Redakcja
3 października 2022
fot. yaruta/iStock
 

Kto nie chce być przez innych postrzegany jako pewny siebie? Pewność siebie pomaga nam odnosić sukcesy w pracy, pomaga nam odnosić sukcesy w związkach, a także pomaga naszym dzieciom śmielej iść przez życie. Jak wychowywać dzieci, które mają silne poczucie własnej wartości, są pewne siebie, ale nie aroganckie? Na początek dwie wskazówki do zapamiętania i zastosowania od razu.

Od momentu narodzin dzieci zaczynają się uczyć. Uczą się płakać, jeść, spać, robić kupę. Zaczynają chodzić i chwytać za ręce, a gdy stają się małymi zdolnymi dziećmi, które potrafią budować z klocków, czytać krótkie słowa i siadać na nocniku, stają się pewnymi siebie istotami. Ale to poczucie pewności należy pielęgnować cały czas. Gdy małe dzieci stają się dużymi dziećmi, stają przed bardziej złożonymi wyzwaniami.

Rodzice wracają do szkoły! Zadbaj o swój dobrostan i weź udział w akcji z nagrodami

Jak od małego budować pewność siebie u dzieci?

1. Podkreślajmy, chwalmy, nagradzajmy wysiłek, a nie tylko wybitne rezultaty

Rodzice powinni zawsze komplementować wysiłek swojego dziecka, nawet jeśli nie uzyska ono 5 z testu z matematyki lub nie wygra meczu piłki nożnej. Kiedy rodzice chwalą dzieci za wysiłek, który włożyły, a nie za rezultaty tego wysiłku, dzieci rozwijają zdrową pewność siebie, która jest powiązana z dumą z bycia pracowitą osobą.

Dzieci powinny umieć powiedzieć: jestem pewny siebie w tych obszarach, ponieważ ciężko pracowałem. Dużo ćwiczyłem. Naprawdę chcę być w tym dobry. Jeśli rodzice nie będą tego podkreślać, dzieci mogą stracić pewność siebie, kiedy tylko nie zdadzą testu z matematyki pomimo iż bardzo się starały nauczyć i zdać.

2. Bądźmy uczciwi wobec dziecka w kwestii jego słabości

Rodzice, którzy chcą wychować pewne siebie dzieci (które nie stają się aroganckimi palantami), nie okłamują swoich dzieci na temat tego, że są obszary, w których nie są zbyt dobre i nad którymi muszą ciężej pracować. Uwaga! To nie tak, że powinieneś chodzić i mówić: „Jesteś kiepski z matematyki!” , bo to akurat może stać się samospełniającą się przepowiednią. Ale możesz powiedzieć: „Niektórzy ludzie muszą więcej ćwiczyć i ciężej pracować nad matematyką i to jest w porządku”. Dzieci, które wiedzą, że być może będą musiały włożyć więcej wysiłku niż ich rówieśnicy, świetnie to rozumieją i nie tracą pewności siebie, ponieważ wiedzą, że liczy się próbowanie i praca. Dzieci muszą mieć świadomość, czego nie wiedzą. I że to jest ok. Że nie trzeba być najlepszym we wszystkim. Tutaj jest ta cienka granica między pewnością siebie, a arogancją.


 

Zadanie konkursowe.

W komentarzu pod postem na Facebooku, (odnośnik do niego poniżej), podziel się z nami swoimi doświadczeniami w temacie, który ma istotny wpływ na dobrostan rodzica – samodzielności swojego dziecka. Jak Wy wspieraliście swoje pociechy, by nauczyć je samodzielności? Zmotywować do działania, żeby czuły się sprawcze, ważne i odpowiedzialne. Piszcie do nas i wygrywajcie wspaniałe nagrody od Partnerów akcji! Nagrodzone zostaną najbardziej zaangażowane osoby, z najciekawszymi pomysłami.

Nagrody.

5 zaproszeń na 5 bezpłatnych lekcji angielskiego NOVAKID

Decydując się na naukę języka angielskiego dla dziecka, warto wybrać zajęcia w formie online, które pomogą mu uczyć się spokojnie w domu i dokładnie wtedy, kiedy ma na to energię i czas. Tego typu zajęcia oferuje platforma Novakid, która właśnie obchodzi 5-lecie swojej działalności. W tym czasie zrealizowała już ponad 7,5 miliona lekcji dla ponad 500 tys. uczniów w prawie 50 krajach.  Zajęcia, przeznaczone dla dzieci w wieku 4-12 lat, prowadzone są w formule indywidualnej przez certyfikowanych nauczycieli języka angielskiego, w tym również przez native speakerów.
W tym roku platforma wprowadziła do swojej oferty Świat Gier Novakid – pierwszy na rynku kompleksowy ekosystem narzędzi do nauki języka angielskiego w ramach świata gier edukacyjnych online. Poziom poszczególnych lekcji jest dopasowany do indywidualnych umiejętności i potrzeb dziecka – przed rozpoczęciem kursu odbywają się zajęcia próbne, podczas których nauczyciel dokonuje oceny i planuje dalszy program nauczania.

Więcej na Facebooku i Instagramie.

1 urządzenie wielofunkcyjne Epson EcoTank L3151

Prawdziwe cudo, kompaktowy design, z mnóstwem funkcjonalności i możliwości. Dołączony do urządzenia zapas tuszów pozwala na wydruk do 8 100 stron w trybie czarno-białym i 6 500 kolorowych (wystarcza na 3 lata standardowego drukowania). Dobry skaner pozwalający na szybką digitalizację i kopiowanie dokumentów, zdjęć i grafik, a zintegrowany pojemnik umieszczony z przodu pozwala na podgląd aktualnego stanu atramentu. To nie wszystkie atuty tego urządzenia. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w: aplikacje mobilne: Epson Smart Panel do zarządzania i druku zdalnego oraz Epson Creative Print – zestaw szablonów i narzędzi pozwalających w domu przygotowywać pięknie wyglądające dokumenty, ozdoby. Choć nie jest to drukarka fotograficzna radzi sobie świetnie także z amatorskim drukiem zdjęć.

Dajemy szóstkę za zwiększoną długowieczność, ekologiczność oraz oszczędności na rachunkach za prąd, a System EcoTank (zastąpiono wymienne kartridże zasobnikiem na samodzielnie dolewany) pozwala na bardzo niski koszt druku.

www.epson.pl

Więcej na FacebookuInstagramie

1 zaproszenie do najbardziej uśmiechniętej kliniki stomatologicznej – Medicover Stomatologia: voucher o wartości 1000 zł na usługi pedodontyczne: rtg, konsultacja specjalistyczna, higienizacja.

 

Medicover Stomatologia to innowator zmieniający i kształtujący rynek stomatologiczny w Polsce. Obecnie Medicover posiada 89 nowoczesnych centrów, które oferują kompleksowy zakres usług dentystycznych. Opiekę nad pacjentami zapewnia profesjonalny zespół specjalistów – stomatologów, higienistek, asystentów stomatologicznych i recepcjonistów.

Nasze podejście do stomatologii zamknęliśmy w koncepcie Rytuału Uśmiechu. Chcemy sprawić aby pacjenci włączyli wizyty w naszych centrach i dbanie o zęby w szereg swoich codziennych rytuałów, związanych ze zdrowym stylem życia.

Lista lokalizacji medicover stomatologia: Placówki

 

Więcej na FacebookuInstagramie

1 voucher na zakup biurka firmy FORTE

Biurko to dziś niezwykle ważny element wyposażenia domu i mieszkania. Warto zadbać, żeby był to mebel wygodny, funkcjonalny i jednocześnie pasujący do charakteru wnętrza. W ofercie FORTE znajdziesz biurka dedykowane do pracy zdalnej, biurka dla dzieci i młodzieży oraz biurka gamingowe. Dostępne są różne modele, w wielu rozmiarach i kolorach, dzięki czemu łatwo dopasujesz je do swoich potrzeb.

Więcej na FacebookuInstagramie

Upominek od Mars Polska

Szczoteczka soniczna dla rodzica oraz zapas bezcukrowych gum do żucia rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne w profilaktyce zdrowych i czystych zębów.

Mars Polska od lat aktywnie angażuje się w działania mające na celu podnoszenie świadomości na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Poprzez markę Orbit® promuje profilaktykę zdrowia zębów jako współorganizator, realizowanego z sukcesem już od 10 lat, ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem”. Dzięki współpracy z ekspertami marka wypracowała i aktywnie popularyzuje 4 kroki dla zdrowych i czystych zębów, które w prosty sposób tłumaczą, jak minimalizować ryzyko wystąpienia próchnicy. Jednym z nich jest właśnie żucie bezcukrowej gumy po jedzeniu i piciu, kiedy nie mamy możliwości umycia zębów.

Więcej na stronie programu: https://www.mojorbit.pl/program-dziel-sie-usmiechem

Regulamin akcji – TUTAJ.


Psychologia

Mówisz „kocham”, a od niego nie słyszysz nawet „ja też”. Jednostronny romans doprowadza do szaleństwa

Redakcja
Redakcja
2 października 2022
kobieta-kwiat
fot. Engin Akyurt/Unsplash

Nieodwzajemniona miłość jest jedną z najbardziej bolesnych rzeczy, przez które możesz przejść w związku. Kochasz swojego partnera z całego serca, ale pasja i oddanie, które on daje w zamian, jest do twojego nieadekwatne. Taki brak równowagi doprowadza cię do szaleństwa. 

Relacje, żeby były zdrowe i dobrze „działały”, wymagają równej pracy od obojga partnerów. Co się dzieje, gdy jedna osoba daje z siebie wszystko, ale druga nic lub niewiele? Pamiętaj, że wszystkie relacje przechodzą przez wzloty i upadki. To, że coś zaczyna zgrzytać, nie oznacza, że nie można już tego naprawić. Trzeba choć spróbować. Ale jeśli dałaś z siebie wszystko, a poprawy nie widać… lepiej to skończyć, niż tkwić w beznadziei.

Kilka czerwonych lampek, sygnalizujących, że to nieodwzajemniona miłość

Żyjesz w ciągłym stresie

Życie w jednostronnym związku sprawia, że cały czas się stresujesz. Tak bardzo boisz się, że on cię opuści, że nie możesz skoncentrować się na pracy ani na niczym innym. Często zdarza ci się grać w zgadywanie jego uczuć. Wiesz, że ciągła presja jest zabójcza, ale nie wiesz, jak wyjść z tej matni. Niekontrolowany lub długotrwały stres może siać spustoszenie w twoim ciele, więc musisz znaleźć wyjście z tej sytuacji. Pamiętaj, że stres może wpływać na serce, płuca, skórę i włosy, zdrowie jelit, a nawet odporność. Oraz na zdrowie psychiczne, które zaczyna szwankować, gdy jesteś pod ciągłą presją.

Partner postawił między wami mur

Ty jesteś szczera i otwarta, nie masz problemu z opowiadaniem o swoich uczuciach, obawach, o tym, co dzieje się w twoim życiu, ale nie możesz liczyć na to samo z drugiej strony. Wszystkie te informacje wydają się leżeć w specjalnej szufladce z napisem ŚCIŚLE TAJNE. Odciął cię do siebie w każdym możliwym aspekcie. Kiedy próbujesz o tym rozmawiać, mówi, że przesadzasz. Jasno daje do zrozumienia, że jest granica, której przekroczyć nie możesz.

Cały czas przepraszasz

Gdyby ktoś płacił ci za każde wypowiedziane przez ciebie słowo „przepraszam”, odłożyłabyś już sporą sumkę. Wciąż przepraszasz swojego partnera, przepraszasz za wszystko. On jest niezwykle krytyczny względem ciebie, co sprawia, że cały czas czujesz się winna. Poczucie winy dosłownie cię przygniata. Jeśli ktoś sprawia, że czujesz się nic nie warta, jeśli cię poniża, nie jest wart ani chwili twojego czasu i energii. Musisz kochać siebie na tyle, żeby wiedzieć, kiedy opuścić toksyczną relację.

francuski styl

fot. Middlemist red/Unsplash

Starasz się za bardzo

Brak równowagi w związku cię boli, ale nie powstrzymuje cię to przed dbaniem o niego, jak o największy skarb. Robisz wszystko, co możesz, aby go uszczęśliwić. Bierzesz na siebie całą odpowiedzialność za działanie tej relacji. Chcesz, aby ta miłość była żywa i świeża, więc wysyłasz SMS-y, organizujesz wspólne wyjścia, zgadujesz życzenia, podstawiasz pod nos… Wszystko po to, żeby miał pewność, że jest przez ciebie kochany. Smutne jest to, że on nie robi nic w zamian. Kiedy zwracasz na to uwagę, obiecuje gwiazdkę z nieba, ale nie zmienia się nic. Ani na chwilę.

Nie dopuszczasz do siebie prawdy o tym związku

Kiedy ktoś zwraca uwagę, że jesteś w jednostronnym związku i że jest między wami nierównowaga wysiłków, od razu wskakujesz w tryb obronny. Możesz być zła i może nawet w głębi serca czujesz, że to wszystko powinno się zmienić i wyglądać zupełnie inaczej, ale nie pozwolisz nikomu innemu mówić źle o swoim partnerze. Bronisz jego zachowania, bez względu na to, jak złe jest.

Nie możesz liczyć na partnera

Zawsze myślałaś, że twój partner jest jedną osobą, na którą możesz liczyć w swoim życiu. Był z tobą i dla ciebie dzień i noc i dawał pełne miłości wsparcie. Teraz natomiast wydaje się być odległy lub wręcz nieobecny. Nie daje ci miłości i wsparcia, które kiedyś miałaś, i nawet nie dba o to, że to zniknęło. Nic z tym nie robi. Nie jesteś już dla niego priorytetem. Nawet jeśli zabiorze cię gdzieś, to tylko po to, abyś zostawiła go w spokoju i przestała dręczyć pretensjami. Musisz wedrzeć się do środka, jeśli chcesz zwrócić na siebie uwagę.

Mówisz „kocham”, a od niego nie słyszysz nawet „ja też”

Jesteś sumienną partnerką, która zawsze stara się okazywać uczucia. Mówisz mu, że kochasz, czyli robisz to, co powinno się w związku robić.  Niestety, za każdym razem, gdy wypowiadasz te dwa słowa, wszystko, co dostajesz w zamian, to mamrotanie lub ciszę. Nie pamiętasz, kiedy ostatnio powiedział ci, że cię kocha.

 

 


Zobacz także

7 rzeczy z powodu których nie powinnaś czuć się winna

„Nie rozumiesz, że cię kocham i chcę mieć ciebie tylko dla siebie?”. Życie z zazdrością

Uzależnieni od związków, uwięzieni w potrzebie kochania

Czego boją się dzieci i jakie wyzwania przed nimi stoją, zależnie od wieku