Go to content

11 powodów, dla których ludzie Cię nie lubią i 3 sposoby, by ich do siebie przekonać

Photo by Daniel Malinkovich on Unsplash

Jeśli identyfikujesz u siebie którąkolwiek z poniższych cech, może to wyjaśniać, dlaczego wciąż napotykasz przeszkody, które blokują Twój rozwój. Ale spokojnie, nic straconego – wystarczą drobne zmiany, by przekonać do siebie ludzi i ruszyć z życiem z kopyta.

1. Jesteś samolubna

Są ludzie, którzy dbają tylko o siebie i inni naprawdę to wyczuwają. Kiedy myślisz tylko o sobie, ludzie będą cię unikać. Istnieje cienka granica między motywacją a egoizmem. Możesz mieć motywację do odniesienia sukcesu, ale nie musisz patrzeć tylko na czubek swojego nosa.

2. Nie słuchasz

Ludzie chcą opowiadać własne historie. Jeśli nie słuchasz tego, co ma do powiedzenia druga osoba, ona też nie będzie chciała usłyszeć, co Ty masz do powiedzenia. Daj ludziom szansę i posłuchaj, co mówią. Kiedy nie słuchasz ludzi, nie możesz dowiedzieć się, co już wiedzą i co ich interesuje.

3. Zaczynasz od autopromocji

Jeśli sama tego nie robisz, na pewno znasz osoby, które właśnie w ten sposób działają. „Hej, jestem Anka i właśnie napisałam książkę, mam ją przy sobie, chcesz z autografem?”. Gwarantujemy, że z takim podejściem wywołasz tylko niesmak i pytania: „Kto to, do cholery, jest?”. Rezultat zbyt dużej autopromocji jest w rzeczywistości przeciwieństwem twoich zamiarów – zamiast zainteresować się swoimi projektami, ludzie w ogóle nie będą chcieli z Tobą rozmawiać.

4. Pomijasz small talk

Każda rozmowa jest zbudowana na fundamencie small talk. Na przykład „Znowu leje!” czy „Co słychać?”. Chcesz poznawać ludzi? Najlepszym sposobem na to jest zadbanie o zbudowanie więzi. Musisz od czegoś zacząć! Kiedy pomijasz małą pogawędkę i przechodzisz od razu w szczegóły biznesu, ludzie czują się, jakby ktoś nagle ich uderzył. Nie pomijaj wszystkiego, co może stworzyć więź między Tobą a drugą osobą. Zbuduj komfort i znajomość, zaczynając od small talk, i poznaj ludzi, zanim przejdziesz do swoich interesów.

5. Prosisz o przysługi

Kiedy prosisz o przysługę, gdy spotykasz kogoś po raz pierwszy, może on być skłonny to zrobić, ponieważ stawiasz go pod ścianą. Jednak, to potwierdzone, takie podejście nie działa. Ludzie mają swoje obowiązki i serio nie muszą wiedzieć, kim jesteś, więc takie postawienie sprawy tylko ich wkurzy.

6. Nigdy nic nie dajesz

Wielu ludzi lubi brać, brać, brać. Zgadnij, kto jeszcze bierze, bierze, bierze? Grinch. A kiedy nadejdzie Grinch, zgadnij, co dostaniesz na Boże Narodzenie? Nic. Kiedy zaczynasz związek i nie dodajesz do niego nic od siebie, zaczynasz budować bez fundamentów. Taka „budowla” się rozpadnie, a druga osoba nie będzie już chciała mieć z tobą do czynienia. Jasne, twój związek może trwać tydzień lub dwa, ale załamie się, osłabi i ostatecznie rozpadnie.

7. Rozmawiasz z ludźmi tylko wtedy, gdy czegoś potrzebujesz

Czy kiedykolwiek miałeś przyjaciela, z którym nie miałeś kontaktu przez jakiś czas, a on po prostu dzwonił, gdy jego samochód się zepsuł lub gdy potrzebował pożyczyć pieniądze? To ci sami przyjaciele, których widzisz w mediach społecznościowych, imprezujących z ludźmi, ale nigdy nie zostałeś zaproszony. To ludzie, którzy dzwonią do Ciebie tylko wtedy, gdy czegoś potrzebują. Wiedzą, że mogą cię wykorzystać i coś z ciebie wyciągnąć. Jeśli też taka jesteś, zgadnij co? Nikt nie będzie chciał mieć z tobą do czynienia.

8. Jesteś arogancka

Czy kiedykolwiek podeszłaś do kogoś i szybko zdałaś sobie sprawę, że jest arogancki? Czy chciałaś go lepiej poznać? Czy raczej czułaś, że Cię onieśmiela? Zastanów się. Jeśli ktoś jest onieśmielający, nie możesz się do niego zbliżyć i nie możesz go poznać. Jeśli jesteś arogancka, nikt nie chce wiedzieć, kim jesteś, ponieważ myśli: „Ta osoba po prostu będzie gadać wyłącznie o wszystkich wspaniałych rzeczach, które zrobiła i nigdy nie poświęci ani chwili, aby mnie lepiej poznać ”. Nie bądź arogancka.

9. Bez pytania przejmujesz pałeczkę

Anka: „Krzysiu, przejmuję teraz ten projekt”. Czujesz, jakie to onieśmielające? Kiedy odrzucasz wszystkich innych, mają do ciebie pretensje.

10. Przechwalasz się

Czy kiedykolwiek widziałeś rapera 2 Chainz? Ma dwa łańcuchy na szyi. Cały czas się przechwala. Po prostu chodzi dookoła, mówiąc: „Słuchaj, nie mam tylko jednego łańcucha, mam dwa”. Jeśli jesteś kimś, kto cały czas się przechwala, zgadnij co się wydarzy. Czy kiedykolwiek zamierzasz rozmawiać o dobrych rzeczach, które robią inni? Ludzie przestaną cię słuchać, jeśli mówisz tylko o swoich osiągnięciach.

11. Dbasz tylko o swój interes

Wszyscy mamy cele. Czy kiedykolwiek spotkałaś tych, którzy skupili się wyłącznie na swoim celu? Zburzą wszystko, co będzie potrzebne, aby się tam dostać. Kłamią, oszukują, manipulują, kradną, cokolwiek to jest. Dotyczy to nie tylko pracy, ale i relacji z ludźmi, związków. Tacy ludzie stają jawią się innym jako ci źli. Są na szczycie, ale są absolutnie nieszczęśliwi, nie mają przyjaciół i płaczą w nocy zupełnie sami w swoim łóżku, ponieważ nikt nie chce mieć z nimi nic wspólnego.

Jak przekonać do siebie ludzi?

Teraz, kiedy już wiesz, czego nie robić, porozmawiajmy o tym, co powinieneś zrobić, aby przekonać ludzi.

Wykaż się pokorą

Pierwszą rzeczą do przepracowania jest pokora. Kiedy jesteś pokorna, ludzie podchodzą do Ciebie, chcą z Tobą porozmawiać i zadać więcej pytań. Są naprawdę bardziej zainteresowani tym, co masz do powiedzenia. Pokora to wychodzenie na zewnątrz i bycie sobą, mówienie o swoich prawdziwych doświadczeniach życiowych i tym, jak pokonałeś swoje zmagania.

Bądź szczera

Następna rzecz to być szczerą. Nie możesz wyjść i być pokorna, jeśli nie jesteś też szczera. Opowiadając swoje historie w szczery sposób, będziesz w stanie odnosić się i łączyć z ludźmi. Jeśli jedyne historie, które masz, opowiadają o sławie, fortunie, sukcesie i inspiracji, nie będziesz odnosić się do wszystkich, z którymi rozmawiasz. W rzeczywistości będziesz odnosić się tylko do tych, którzy już są bogaci i odnoszą sukcesy, ale najczęściej ludzie mogą nie czuć się w ten sposób w stosunku do siebie i będą odwracać się od Ciebie.

„Podaj dalej”

Jeśli czegoś od kogoś potrzebujesz, zaproponuj i jemu pomoc. Sukces gwarantowany.