Magia

Wybierz symbol alchemiczny i dowiedz się, czego potrzeba twojej duszy

Redakcja
Redakcja
3 listopada 2020
Fot. iStock
 

Czary-mary… Potrzebujemy dziś trochę oddechu, trochę uspokojenia myśli, trochę magii. Odrzućmy na chwilę negatywne myśli, spróbujmy się skupić na czymś zupełnie innym. Proponujemy wam magiczną zabawę w poszukiwanie tego, czego pragnie dziś nasza podświadomość. Czego potrzeba twojej duszy?

Pamiętaj, kiedy używamy symbolu, dowolnego symbolu, nie tylko wykorzystujemy jego własną moc. Korzystamy również z mocy tych wszystkich, którzy wcześniej tej energii użyli… Zatem symbole mogą stawać się coraz potężniejsze.

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek dlaczego wybrałeś taką, a nie inną zawieszkę, tatuaż, amulet? Ten impuls, który pochodzi gdzieś z wnętrza, pokazuje w rzeczywistości, czego pragnie nasza dusza. I to jest moc symbolu. Celem poniższego testu jest pokazać, czego pragnie twoja dusza. A wiec, zaczynamy:

1. Oczyść swoje myśli
2. Spójrz na rysunek.

3.Teraz pozwól swojemu sercu wybrać jeden alchemiczny symbol.

Fot. MindJournal

Jeśli wybrałeś:

LWA

Problem:
Jeśli wybrałeś lwa, prawdopodobnie powinieneś zostawić za sobą to, co zbudowałeś z tak dużym wysiłkiem. Lew symbolizuje Słońce, ostateczne źródło mocy, dominację. Zrobiłeś wszystko, co mogłeś, aby stworzyć życie, którym żyjesz, ale teraz czujesz się uwięziony i zdominowany przez obowiązki, których nie lubisz. Dlatego zastanawiasz się, czy nie powinieneś spróbować innej ścieżki życia.

Rozwiązanie:
Czy twoje obecne życie nie układa się tak, jak chciałeś? Czy potrzebujesz poczuć się wolny? Czy wybrałbyś inną ścieżkę życia, gdybyś miał taką szansę? Jest powód, dla którego dokonałeś takich wyborów. Musisz znaleźć w nich naukę, zaakceptować je.

Rada: Pogódź się ze swoimi wyborami, ponieważ to ty ich dokonałeś. Twoja mądrość ewoluuje i ty też. Jeśli chcesz się uwolnić, los jest zawsze w twoich rękach.

KLEPSYDRĘ

Klepsydra to symbol nieuchronności, krąg czasu.

Problem:
Jeśli wybrałeś klepsydrę, prawdopodobnie czujesz się uwięziony w czasie. W przeszłości czas zatrzymał się dla ciebie z powodu tragicznego lub bolesnego doświadczenia. Obecnie czujesz, że powoli toniesz, bez energii, czekając, aż wydarzy się nieuniknione.

Rozwiązanie:
Przemijanie jest częścią życia i śmierci. Wszyscy rodzimy się, dorastamy i umieramy. Jednak nie jest to coś, czego powinniśmy się bać. Zawrzyj pokój z czasem. Jeśli to możliwe, pogódź się także z przeszłością. To ona uczyniła cię tym, kim jesteś teraz. Jesteś znacznie silniejszy niż wcześniej.

Rada: od teraz staraj się podejmować najlepsze decyzje. Żyć w teraźniejszości. Jesteś wszechmocny. Czas to twój przyjaciel.
Magiczna rada: Oczyść swoją karmę. Rozpocznij od nowa!

KSIĘŻYC

Problem:
Jeśli wybrałeś Księżyc, twoje serce jest polem bitwy. Coś potężnego, głęboko w tobie nie pozwala ci osiągnąć wewnętrznej harmonii. Czy potrafisz zdefiniować to uczucie? Czy to wściekłość, nienawiść, złość?

Rozwiązanie:
Twoja dusza potrzebuje pokoju, a najlepszym sposobem na osiągnięcie tego stanu jest uznanie swoich emocji i pogodzenia się z nimi. Akceptacja to początek. Skrywanie ich jest tym, co sprawia, że ​​negatywne emocje są tak potężne. Kiedy zostaną ujawnione, przestają na nas tak bardzo wpływać.

Rada: Naucz się wyrażać swoje uczucia. Ukrywanie lub tłumienie ich szkodzi ci.

Klucz

Klucze zawsze były związane z naszym postrzeganiem Ścieżki Życia.

Problem:
Jeśli wybrałeś Klucz, twoja dusza rozpaczliwie potrzebuje odpowiedzi. Ścieżka, którą kroczysz, sprawiła, że ​​kwestionujesz wszystko, co kiedyś uważałeś za niepodważalne. Możesz nie wiedzieć, gdzie szukać lub możesz być zmęczony szukaniem. W pewnym momencie poczujesz, że nic cię już nie interesuje, nic nie sprawia radości.

Rozwiązanie:
Teraz nadszedł czas, aby prawda zabłysła jak słońce. Klucz reprezentuje twoje pragnienie otwarcia bram innych królestw i ścieżek. Co więcej, Klucz jest manifestacją twojej duszy, ma pomóc ci pokonać twoje obecne ograniczenia i wyruszyć na poszukiwanie emocji i doświadczeń.

Rada: Znajdź sposób na podróżowanie: nawet gdzieś blisko, lokalnie. Naucz się lepiej komunikować z innymi ludźmi, nawiąż nowe znajomości. Rozpal swoją wolę przygód.

RĘKA FATIMY

Ręka Fatimy jest związana z ochroną przed Siłami Zła.

Problem:
Jeśli wybrałeś ten symbol , prawdopodobnie jesteś na celowniku jakichś sił zła. Twoja dusza pragnie wolności. Być może zauważyłeś już dziwne znaki, próbujące ostrzec Cię o tej sytuacji.

Rozwiązanie:
Ręka Fatimy mówi nam, że wolność, nawet w najciemniejszych czasach, leży w naszych rękach. To my zostaliśmy uwięzieni i to zawsze zależy od nas, czy uda nam się uwolnić. Aby to zrobić, musimy przyjąć siebie takimi, jakimi jesteśmy i wybaczyć sobie ten czas słabości, gdy byliśmy bierni.

Rada: Znajdź czas na relaks i odnalezienie energii do działania.


Na podstawie: The MindsJournalMagia

5 rzeczy, których nie powinnaś robić po tym, jak zostałaś zdradzona

Redakcja
Redakcja
4 listopada 2020
fot. ipolonina/iStock
 

Emocjonalny ból, poczucie zranienia, utrata zaufania. A przecież zdrada to o wiele więcej. Jej przeżywanie jest sprawą bardzo indywidualną, tak jak kwestia wybaczenia, zapomnienia, zaczynania wszystkiego od początku. No właśnie, jak zapomnieć zdradę? Czy w ogóle powinniśmy ją zapomnieć? Jak poradzić sobie z tą mieszaniną emocji, z zagubieniem, złością, frustracją oraz pytaniem: odejść czy zostać?

Nie ma jednej recepty na zdradę. Każdy z nas reaguje inaczej, każdy cierpi inaczej. Każdy inaczej rozumie zdradę i każdy inaczej pochodzi do wybaczania. Zazwyczaj jednak reagujemy bardzo mocno, emocjonalnie, nerwowo. I trudno się temu dziwić. Kiedy dowiadujesz się, że twój partner spotykał się z kimś innym lub spał z kimś innym, łamie ci to serce do tego stopnia, że te szkody wydają się niemożliwe do naprawienia. Zawsze też znajdziesz wokół siebie ludzi, którzy udzielą ci mnóstwo rad, nakazów i zakazów. Większość twoich przyjaciół i najbliżsi będzie cię prosić, abyś ruszyła dalej, niektórzy będą przekonywać, że powinnaś poznać teraz nowych ludzi. W całym tym zamieszaniu zapominamy, że najważniejszy jest proces leczenia: skup się na tym, jak przezwyciężyć ten ból.

5 rzeczy, których nie powinnaś robić po tym, jak zostałaś zdradzona

1. Obwinianie siebie

Nigdy, przenigdy nie obwiniaj siebie za to, co zrobił twój partner. Takie postrzeganie sprawy jest bardzo częste, ale nie jest właściwe. Nie jesteś odpowiedzialna za jego decyzje.  Twój partner nie zdradził cię, ponieważ nie jesteś wystarczająco dobra lub mniej atrakcyjna. Twój partner zrobił to, ponieważ tego chciał. To takie proste. Nawet jeśli twój związek przechodził trudny etap, kochający partner próbuje komunikacji. Jeśli wybiera zdradę, najwyraźniej problem tkwi w nim, a nie w tobie. To jedyna odpowiedź na pytanie, dlaczego twój partner nie doceniał twojej wartości.

2. Presja, by szybko zacząć wszystko od początku

To nigdy nie zadziała w ten sposób. Uzdrowienie i przejście do następnego etapu musi nastąpić w sposób naturalny i zajmie trochę czasu. Jest oczywiste, że jesteś teraz w kompletnej rozsypce. Bądź cierpliwa. Jeśli myślisz o tym, by zostać w tym związku poproś swojego partnera, aby on również dał ci trochę czasu. Bardzo ważne jest również, aby twój partner zrozumiał, że próba nadrobienia wszystkiego teraz tylko pogorszy sytuację. Jeśli tego teraz potrzebujesz, spróbuj pobyć sama, z dala od niego.

3. Planowanie zemsty

To ostatnia rzecz, jaką powinnaś zrobić. Gniew, smutek, frustracja i pytania bez odpowiedzi dominują twój umysł i serce i wypełniają twoją głowę wszelkiego rodzaju dziwnymi myślami. Próba wyrównywania rachunków może przynieść chwilową ulgę, ale to działanie krótkoterminowe.

4. Unikanie profesjonalnej pomocy

Jeśli nic nie pomaga, możesz również zwrócić się o profesjonalną pomoc. Na początku może to wydawać się trochę przerażające, ale jeśli jesteś pewna, że potrzebujesz rozmowy z psychologiem. Jeśli to możliwe, poproś partnera, aby ci towarzyszył, ponieważ to z jego powodu znajdujesz się w takiej sytuacji. Profesjonaliści mają do czynienia z takimi przypadkami dość często, dlatego można im zaufać.

5. Zachowywanie się, jakby nic się nie stało

Kolejną rzeczą, której musisz unikać, jest zachowywanie się, jakby nic się nie stało. Ucieczka przed emocjami i realnym problemem jakim jest zdrada, jest głupotą. W rzeczywistości ból będzie się tylko jątrzył.  Nie zapominaj, tylko zaakceptuj że to się naprawdę wydarzyło. Teraz po prostu musisz sobie z tą sytuacją poradzić. Nie musisz być sama, możesz i powinnaś prosić bliskie osoby o pomoc i obecność.


Magia

Sos serowy w 7 różnych odsłonach. Wybierz najlepszy przepis

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
3 listopada 2020
Sos serowy - do makaronu, nachos, zapiekanki, kurczaka
Fot. iStock

Sos serowy to nieodzowny dodatek do makaronu, kurczaka, zapiekanki, czy nachos. Gęsty i sycący, o smaku w różnych wariantach, ma rzeszę wiernych wielbicieli. Przyrządzenie sosu serowego nie przysparza kłopotów, a potrawa zyskuje dzięki niemu odpowiedni smak. Jak przygotować sos serowy z sera żółtego lub topionego?

Sos z serem świetnie sprawdza się jako dodatek do różnych dań. Pasuje do mięs, warzyw, makaronu czy zapiekanek. Można go przygotować z sera żółtego lub topionego, serwować na gorąco lub zimno, wszystko zgodnie z upodobaniami. Wystarczy kilka składników, by sos wyszedł gęsty i pyszny.

Sos serowy — przepis

Sos serowy - do makaronu, nachos, zapiekanki, kurczaka

Fot. iStock

Sos serowy — składniki: 

 • 150 g sera żółtego
 • 100 g serka topionego o smaku śmietankowym
 • 150 ml mleka
 • 0,5 łyżeczki papryki słodkiej
 • sól

Przygotowanie:

 1. Ser żółty utrzyj, i z innymi składnikami umieść w garnku. Gotuj na małym ogniu, mieszając, by sos stał się gęsty i kremowy.
 2. Podawaj gorący.

Sos serowy do makaronu z brokułami — przepis

Sos serowy - do makaronu, nachos, zapiekanki, kurczaka

Fot. iStock

Sos serowy do makaronu z brokułami — przepis

 • 150 g dowolnego makaronu
 • świeży brokuł
 • 100 g serka topionego
 • 150 g startego sera żółtego
 • 100 ml śmietanki 30%,
 • 100 ml wody
 • 1/2 kostki rosołowej
 • curry
 • pieprz czarny mielony
 • bazylia
 • sól

Przygotowanie:

 1. Makaron ugotuj al dente w osolonej wodzie.
 2. Kostkę bulionową rozpuść w gorącej wodzie.
 3. Brokuł podziel na małe różyczki, opłucz pod zimną wodą. Różyczki włóż do małego garnka, zalej bulionem i śmietanką, gotuj przez 5 minut.
 4. Dodaj do różyczek curry, pieprz i bazylię, pokrojony w kostkę ser topiony, gotuj na małym ogniu, aż ser się rozpuści.
 5. Dodaj ser żółty i podgotuj sos, aż ser się rozpuści. Podawaj z makaronem.

Sos serowy do nachos — przepis

Sos serowy - do makaronu, nachos, zapiekanki, kurczaka

Fot. iStock

Sos serowy do nachos — składniki:

 • 200 g serków topionych
 • 1/2 szklanki mleka
 • papryka słodka
 • papryka ostra

Dodatkowo:

 • nachos

Przygotowanie:

 1. Mleko podgrzej z pokrojonymi serkami do rozpuszczenia i połączenia się składników. Dopraw do smaku papryką i wymieszaj. Podawaj do nachos.

Sos serowy z serka topionego — przepis

Fot. iStock

Składniki: 

 • 150 gramów serka topionego śmietankowego
 • 250 ml bulionu drobiowego
 • 1 szklanka śmietanki 36%
 • cebula
 • masło
 • sól

Przygotowanie:

 1. Cebulę pokrój w drobną kostkę. W rondelku lub na głębokiej patelni rozpuść masło i zeszklij cebulę.
 2. Do garnka wlej bulion, wstaw na gaz.
 3. Serek pokrój na kawałki, włóż do gorącego bulionu. Gotuj na wolnym ogniu mieszając, aż serek się rozpuści.
 4. Na koniec dodaj śmietanę i dopraw solą.

Sos serowy do zapiekanki z kalafiorem i mięsem mielonym — przepis

Fot. iStock

Sos serowy do zapiekanki z kalafiorem i mięsem mielonym — składniki: 

 • 0,7 kg mięsa mielonego
 • 0,5 kg kalafiora mrożonego
 • duża cebula
 • 250 g startego żółtego sera
 • 250 ml śmietanki 18 %
 • 2 jajka
 • przyprawa typu vegeta
 • sól
 • pieprz
 • szczypior
 • olej

Przygotowanie:

 1. Cebulkę pokrój w drobną kostkę i zeszklij na rozgrzanym oleju na patelni. Wrzuć mięso mielone, dopraw vegetą i podsmaż.
 2. Kalafior ugotujemy w osolonej wodzie, ale go nie rozgotuj.
 3. Do garnuszka wlej śmietanę, wbij jajka, dodaj starty ser, dopraw solą i pieprzem. Mieszaj do uzyskania jednolitej masy.
 4. Naczynie żaroodporne wysmaruj tłuszczem, włóż do niego mięso mielone, a na nie kalafior. Na wierzch wylej sos.
 5. Zapiekaj 30 min w temp. 180ºC.
 6. Po upieczeniu posyp pokrojonym drobno szczypiorkiem.

Sos serowy do kurczaka — przepis

Fot. iStock

Sos serowy do kurczaka — składniki: 

 • pierś z kurczaka
 • 2 jajka
 • bułka tarta
 • sól
 • pieprz
 • olej do smażenia

Sos:

 • 1,5 szklanki wody
 • 150 g pieczarek
 • cebula
 • kostka rosołowa
 • kostka serka topionego o smaku ementalera

Przygotowanie:

 1. Pierś z kurczaka umyj, rozbij nieco tłuczkiem, dopraw solą i pieprzem. Obtocz ją w jajku i bułce i usmaż.
 2. W niewielkim garnku zagotuj wodę z kostką rosołową.
 3. Pieczarki i cebulę oczyść i pokrój. Podsmaż na maśle i dodaj do garnka. Zagotuj i dodaj serek topiony. Trzymaj na ogniu do roztopienia sera.
 4. Usmażone piersi podawaj z gorącym sosem.

Sos serowy chili — przepis

Fot. iStock

Sos serowy chili — składniki:

 • 250 g sera żółtego
 • 3/4 szklanki bulionu
 • 3/4 szklanki śmietanki 12%
 • 2 płaskie łyżki mąki pszennej
 • 2 płaskie łyżki masła
 • mielone chili w płatkach

Przygotowanie:

 1. W rondelku rozgrzej masło, dodaj mąkę i mieszaj do powstania gładkiej zasmażki. Wlej rosół, zamieszaj, następnie wlej śmietankę, zamieszaj i ponownie zagotuj. Zestaw z ognia.
 2. Ser zetrzyj na tarce o dużych oczkach. Dodawaj go partiami do gorącego sosu, cały czas mieszając. Kiedy ser się roztopi, rondel wstaw na ogień i zagotowuj, cały czas mieszając. Jeśli sos jest za gęsty, dodaj 2-3 łyżki przegotowanej wody.
 3. Gotowy sos przypraw do smaku mielonymi płatkami chili.

źródło:  www.przyslijprzepis.pl 

Zobacz także

Gdzie pojechać w tym roku na wakacje? Zobaczcie, co podpowiada wasz horoskop

22.02.2022 – co możemy wyczytać z lustrzanej daty?

Czego potrzebuje twoja dusza? Wybierz symbol alchemiczny i sprawdź!