Horoskop Magia

W czerwcu te 3 znaki zodiaku będą miały dużo szczęścia. Jesteś na liście?

Redakcja
Redakcja
5 czerwca 2019
Fot. iStock / bernardbodo
 

Horoskopy, horoskopy… Czytamy je bardziej dla zabawy i żartu… no chyba, że są dla nas wyjątkowo sprzyjające. Dlaczego nie? W czerwcu aż trzy astrologiczne znaki zodiaku mogą śmiało się podbudować się tym, co zapisane w gwiazdach! Sprawdźcie, czy czerwiec będzie dla was fantastyczny i szczęśliwy.

W czerwcu te 3 znaki zodiaku będą miały dużo szczęścia. Jesteś na liście?

Baran

W czerwcu Barany będą miały sporo sprzyjających znaków na niebie. We wzmacnianiu więzów rodzinnych pomoże energia księżyca. Ta energia przeniesie się również na inne strefy życia. Drogi Baranie, wykorzystaj dobrze ten przypływ mocy!

Ustawienie Marsa i Neptuna zaowocuje dla Baranów dodatkową gwiazdką z nieba w postaci lepszej intuicji i zdrowego rozsądku. Będzie wam łatwiej wybrnąć z trudnych sytuacji i podjąć dobre decyzje.

Jeśli spotkasz kogoś, kto wpadnie ci w oko – nie strać go z oczu, to twój moment!

Waga

W czerwcu Wagi odważą się zrobić krok w nieznane. To dobry czas na zmiany i wyjście ze swojej strefy komfortu. Choć gwiazdy wróżą Wagom wiele kłopotów i drogę „pod górę”, wszystkie te sytuacje zmuszę je do bardzo rozwojowych kroków. Nie będzie łatwo, ale wszystko, co zrobicie będzie dla was długofalowo dobrymi decyzjami i impulsem do życiowych zmian na lepsze. Według astrologów,  walka na pewno się opłaci!

Kiedy zostaniecie postawieni pod ścianą, zauważycie, że nie można zawsze wszystkich zadowolić i zacznie również dbać o własny rozwój.

Wodnik

Choć z pozoru czerwiec przyniesie Wodnikom sporo wyzwań, to doskonały czas na „spuszczenie powietrza” i zrewidowanie swoich celów. To własnie teraz Wodnik zacznie dostrzegać drobiazgi, które dotychczas mu umykały. Odkryje radość z małych i zwykłych rzeczy i zdecydowanie lepiej wykorzystany dany mu czas.

Czerwiec to dobry miesiąc na wzmacnianie więzi. Pamiętaj, podejmuj decyzje na spokojnie, wtedy nawet w najtrudniejszych sytuacjach dojrzysz dobre skutki i podsumowując miesiąc bedziesz miał sporo powodów do radości.


Na podstawie: magia.onet.pl, dzienniklodzki.pl, nto.pl

Horoskop Magia

Borelioza – nietypowe objawy. Kiedy zacząć się martwić?

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
5 czerwca 2019
Borelioza nietypowe objawy
Fot. iStock / anakopa
 

Borelioza to choroba, o której mówi się coraz więcej i o której coraz więcej wiemy. Borelioza ma to do siebie, że nadal jest bardzo trudno rozpoznawalna, ponieważ jej objawy można przypisać wielu innym chorobom. Na szczęście świadomość boreliozy pozwala reagować szybciej niż jeszcze kilka lat temu i podejmować właściwie leczenie. Warto wiedzieć, że borelioza ma kilka charakterystycznych objawów, które pozwalają myśleć, że właśnie z nią mamy do czynienia.

Symptomy wczesnego stadium boreliozy są dla nas oczywiste: w miejscu zakażenia może wystąpić wysypka, a także ból stawów, zmęczenie, gorączka, dreszcze, bóle głowy i/lub obrzęk węzłów chłonnych. Wiele objawów obejmuje problemy neurologiczne, takie jak drganie, mrowienie i drżenie; psychologiczne: lęk, depresja i wściekłość, poza tym pojawić się mogą nieprawidłowe praca serca, zaburzenia snu. A to nadal tylko kilka z nich.

Czy wiecie, jakie są nietypowe objawy boreliozy?

Borelioza – nietypowe objawy

Nowe objawy pojawiają się i znikają

Jedną z klasycznych cech boreliozy są objawy, które przychodzą i odchodzą. Wielu pacjentów z boreliozą zauważa, że ich objawy nasilają się w cyklach od dwóch do czterech tygodni. Możesz czuć się lepiej przez kilka tygodni, a później przychodzi tydzień, kiedy czujesz się fatalnie. Okresowe zanikanie objawów może sprawić, że zaczniesz wątpić, czy w ogóle jesteś chora. Jeśli jednak objawy powracają, zgłoś się do lekarza i opisz dokładnie, co dzieje się z twoim ciałem.

Czy borelioza boli?

Migrujący ból

Innym znakiem rozpoznawczym boreliozy jest ból migrujący, czyli taki, który przenosi się z jednej części ciała na drugą. Możesz na przykład odkryć, że jednego dnia boli cię prawe kolano, a drugiego lewe. Powszechne rodzaje bólu związane z boreliozą obejmują bóle stawowe i nerwowe.

Nadwrażliwość na swoje środowisko

Borelioza może doprowadzić do przeciążenia układu odpornościowego, powodując nietolerancję na nieprzyjemne zapachy, pleśń i chemikalia, co z kolei przełoży się na reakcje alergiczne np. na leki. Niektóre osoby z boreliozą cierpią także na nietypowe alergie pokarmowe, takie jak zespół alfa-gal, czy alergia na czerwone mięso.

Wpływ antybiotyków na objawy boreliozy

Jeśli borelioza nie zostanie rozpoznana, a lekarz przepisze antybiotyki zakładając inną niż borelioza chorobę, same objawy boreliozy mogą się zaostrzyć, może dojść do stanów zapalnych organizmu. Warto o tym pamiętać.

Poczucie zmęczenia

Borelioza nigdy nie śpi, co oznacza, że ci, których dopadła często mają problem ze snem. Nie mogą zasnąć, wybudzają się w nocy. Jedno z badań wykazało, że borelioza w 100% przypadków wywoływała zaburzenia snu. Co więcej, nawet gdy sypiasz dużo, mas poczucie nieustającego zmęczenia. Wpływ boreliozy sprawia, że możesz czuć się nadpobudliwy i roztrzęsiony.

Stan bez wyraźnej przyczyny

Borelioza jest niezwykłym naśladowcą wielu chorób. Stany, które mogą wynikać z boreliozy, obejmują fibromialgię, stwardnienie rozsiane, zespół jelita drażliwego, zespół przewlekłego zmęczenia, śródmiąższowe zapalenie pęcherza, autyzm, ADHD, chorobę Alzheimera, przewlekły ból miednicy, reumatoidalne zapalenie stawów, przewlekłe migreny, nadczynność tarczycy, niedoczynność tarczycy i stwardnienie zanikowe jako szereg warunków zdrowia psychicznego. Jeśli jednak lekarz nie potrafi wskazać konkretnej przyczyny choroby, warto wykonać badania w kierunku boreliozy.

Załamanie zdrowia psychicznego

Borelioza może powodować zapalenie mózgu, co prowadzi do wahań nastroju, niepokoju, lęku, depresji i wściekłości. Ktoś, kto przez całe życie zachowuje równowagę i nagle staje się bardzo rozdrażniony, wzburzony, zapominający, pełen lęku – powinien wykonać badania w stronę boreliozy.

Odwiedź nas na Facebooku


Horoskop Magia

5 śladów emocjonalnych, które noszą w sobie dzieci alkoholików

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
5 czerwca 2019
A walnij dziecko w tyłek, co będziesz z nim rozmawiać
Fot. iStock / Martin Dimitrov

Dzieciństwo w towarzystwie rodziców z problemem alkoholowym jest dzieciństwem naznaczonym smutkiem i niemym cierpieniem. Oczywiście, wpływ ten zależy od nasilenia nałogów i jego objawów, od działania drugiego rodzica i reszty rodziny oraz wielu innych czynników. Ale pewne emocjonalne ślady, które odcisną się piętnem na psychice dziecka podlegają uniwersalnym schematom.

Istnieją powszechne wzorce wśród dzieci rodziców alkoholików, różniące się jedynie intensywnością objawów. Dzieci te dorastają prawie zawsze w środowisku, w którym przeważa chaos. Ich sposób bycia i widzenia świata jest nasycony doświadczeniami alkoholizmu ich rodziców i wszystko to pozostawia ślad w ich sposobie pojmowania emocji.

5 śladów emocjonalnych, które noszą w sobie dzieci alkoholików

1. Dzieci alkoholików nie wiedzą, że to nienormalne zachowanie

Rodzic alkoholik jest przede wszystkim rodzicem. Dlatego reprezentuje on dla swoich dzieci model osoby dorosłej. Ale alkoholik jest nieprzewidywalny: pewnego dnia może być kochającym rodzicem, a następnego dnia zamienić się w dziwną istotę, która terroryzuje i przeraża swoje dziecko. Dzieci nigdy nie wiedzą, czego mogą od niego oczekiwać.

W rezultacie dzieci rodziców alkoholików mają trudności ze zrozumieniem, że nie jest to normalne zachowanie, że jest to zachowanie patologiczna. I dlatego mają niewiele narzędzi do zdefiniowania, na co mogą sobie pozwolić i czego nie mogą zrobić. Stale mają wątpliwości.

2 Stale walczą z niepewnością

Dzieci rodziców alkoholików są niepewne siebie. Ich dotychczasowe życie rozwinęło w nich wiele wątpliwości niepewności: nigdy nie wiedzą, jak zachowa się ich rodzic. Nigdy nie wiedzą, czego mogą się nauczyć od rodziny, świata lub od samych siebie. Wszystko może się zmienić w jednej chwili.

Ta niestabilność, niepokój i strach sprawiają, że ​​prawdopodobieństwo stania się osobą niestabilną jest bardzo silne. Dzieci alkoholików ciężko pracują nad realizacją swoich projektów. W rzeczywistości używają dużo swojej psychologicznej energii, aby spróbować zrozumieć i przezwyciężyć skrajną niepewność, która panuje nad ich życiem. Często bezskutecznie.

3. Oceniają się bez litości i mają problemy z odczuwaniem radości

Dziecko alkoholika niesie w sercu uczucie rozproszonego poczucia winy i niemocy, której nie jest w stanie zdefiniować. Poczucie winy wiąże się z tym, że nie wie, do jakiego stopnia jest odpowiedzialne za alkoholizm rodzica. Zastanawia się przez cały czas: czy powinienem coś z tym zrobić?

4. Są lojalne, nawet jeśli nie uważają, że mają jakąkolwiek wartość

Dzieci alkoholików odczuwają patologiczną lojalność. Widziały swego rodzica w strasznym stanie i boli je to, ale także przeraża. Często proszą, by nie mówić o swojej sytuacji rodzinnej.

Dlatego wiele z nich dorasta myśląc, że ślepa lojalność jest wartością, którą muszą praktykować, niezależnie od okoliczności. Czują, że muszą znosić wszystko, gdy są zaangażowane w trudną historię z kimś, kogo kochają.

5. Reagują nadmiernie i impulsywnie

Zmiany są zagrożeniem dla dzieci rodziców alkoholików. Przez całe życie trwały w niepewności. Jeśli więc uda im się osiągnąć niewielką stabilność, będą się obsesyjnie bronić. Czują, że wraz ze zmianami pojawi się chaos, którego tak bardzo się boją. Ponadto wykazują bardzo niewielką kontrolę nad swoimi emocjami.


Na podstawie: nospensees.fr


Zobacz także

Wybierz symbol alchemiczny i dowiedz się, czego potrzeba twojej duszy

9 niesamowitych faktów o ludziach urodzonych w kwietniu

Co sprawia, że wprost nie można ci się oprzeć (wg znaku zodiaku)?