Psychologia

Dlaczego mężczyzna spod znaku Wagi to najlepszy życiowy partner

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
24 grudnia 2018
Kim jest dziś prawdziwy mężczyzna?
Fot. iStock/Xavier Arnau
 

Waga to jeden z tych znaków, które pragną piękna i dosłownie je wielbią. Mężczyźni urodzeni między 23 września a 27 października są uważani za dyplomatów, a także miłośników pokojowych rozwiązań. Ich urok jest niezaprzeczalny, nie sposób ich nie lubić. A jeszcze lepiej wybrać sobie Wagę na życiowego partnera. 

Dlaczego mężczyzna spod znaku Wagi to najlepszy życiowy partner

Charyzmatyczna, ale nie narzucająca się osobowość

Wagi posiadają tę naturalną charyzmę, która wyróżnia je pośród innych, ale w dyskretny sposób. Są miłe w obyciu, dzięki czemu są lubiane przez wielu ludzi. Trzeba być ostrożnym, ponieważ ich charyzma może przekształcić się w manipulację. Wspaniale sprawdzą się jako sprzedawcy w ekskluzywnym sklepie.

Miłość do estetyki i dobry gust

Wiadomo, że panowie spod znaku Wagi dobrze się ubierają i mają dobry gust. Dobrze ci doradzą i nie tylko zauważą, ale również docenią twoje starania, by dobrze wyglądać. Poza tym dostrzegą piękno tam, gdzie inni go nie widzą.

Sympatyczna osobowość i chęć kochania oraz bycia kochanym

Jeśli ktoś jest w związku z Wagą, zrozumie urok bycia w związku z taką osobą. Wagi lubią wychwalać swoich partnerów, cenią każdą chwilę spędzoną z ukochaną. Będą chwalić się tobą członkom rodziny i przyjaciołom. Będą cię kochać niezależnie od tego, jak daleko jesteś i kim jesteś. Wagi nie lubią samotności, mają jednak problemy z decyzyjnością. Kiedy jednak znajdą miłość i zdecydują się na związek, celebrują momenty „we dwoje” w bardzo romantyczny sposób.

Towarzyskość

Wagi są bardzo towarzyskie. Zawsze znajdują czas dla swoich przyjaciół, dlatego zawsze krąży w okół nich wiele osób. Są głęboko zaangażowane w różnego rodzaju relacje. Pomagają wielu ludziom nawiązać przyjaźnie i wyróżnić się w tłumie. Wagi są również bardzo zalotne, przychodzi im to w naturalny sposób. Ważne jest, aby wiedzieć, że ich zalotność jest nieszkodliwa. Robią to tylko ze względu na zabawę i nie krzywdzą czyichś emocji.

Uczciwość

Panowie spod znaku Wagi są bardzo uczciwi i mają głębokie poczucie sprawiedliwości. Warto wybrać je na życiowego partnera, warto im zaufać – nie zawiodą twojego zaufania.


Na podstawie: relrules.com


Psychologia

Zestarzeć się razem – cudowne doświadczenie miłości dojrzałej

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
25 grudnia 2018
Fot. iStock/Ridofranz
 

Dojrzała miłość jest miłością, której możesz doświadczać na co dzień, choć nie mówisz o niej zbyt często. Czujesz, że cię otacza, że zadomowiłeś się w niej jak w ciepłych kapciach, na ulubionej kanapie w wygodnym salonie. Ona po prostu jest, jako stały element twojego życia, trwa i sprawia, że odczuwasz coś, o co w dzisiejszych czasach coraz trudniej: bezpieczeństwo.

Miłość dojrzała to relacja, w której jednostka ma szanse rozwijać się jako osoba. Relacja jest przestrzenią do nauki i doświadczeń. Okazją do rozwijania więzi emocjonalnych i akceptowania słabości.

Życie dojrzałą miłością otwiera drzwi do samopoznania i empatii dla drugiego człowieka. W rzeczywistości rozwija nasze umiejętności społeczne i predysponuje nas do rozwoju emocjonalnego i społecznego.

Wszyscy znamy pary, które pozostają razem przez całe życie. To nie tylko pokolenie naszych rodziców i dziadków, takie związki zdarzają się również  i teraz. A jeśli porozmawiamy z nimi i zapytamy ich, co jest sekretem ich związku, z pewnością będą mówić  o wspólnej pracy nad relacją, o wzajemnej uwadze i czułości. W rzeczywistości fakt budowania życia we dwoje to ciężka. Praca, w której obie osoby muszą podjąć świadomą decyzję, aby zaangażować się w związek i dążyć do jego utrzymania.

Życie pary to długa podróż, ze wzlotami i upadkami i, oczywiście, przeszkodami, ale także z momentami wielkiej satysfakcjami. Ścieżka, którą można podróżować tylko od momentu, gdy oboje się na to zgodzimy gdy oboje podejmiemy tę samą decyzję.

Nie możemy zapominać, że z czasem zmienia się nie tylko nasze ciało i wygląd, ale zmienia się także miłość i uczucia, a to oznacza akceptację innych takimi, jakimi są. Ci, którzy żyją razem od lat, wiedzą, że sposób, w jaki okazujesz swoją miłość na początku związku, nie ma nic wspólnego z tym, jak kochamy kilkanaście lat później.

Dojrzała para doświadcza szeregu nowych okoliczności, które wiążą się ze znacznymi zmianami w życiu. Dzieci dorastają i żyją osobno. Lub, jeśli nadal mieszkają w domu, nie wymagają naszej stałej uwagi. Z drugiej strony, w pracy zaczynamy myśleć o przejściu na emeryturę. A organizacja domu jest łatwiejsza. To wtedy pojawia się drugie spotkanie z partnerem, ponieważ czas wolny staje się o wiele bardziej dostępny. To wtedy odkrywamy siebie na nowo, mamy siebie na wyciągnięcie ręki.

Dojrzała miłość jest prawdziwym zobowiązaniem do bycia autentycznym, wyrozumiałym i chętnym do wspólnej pracy dla wspólnego dobra pary. Zawsze szukaj równowagi między dawaniem a otrzymywaniem. Dojrzały związek ma na celu dopełnianie się, nie jest współuzależnieniem. Wzmacniają go małe rzeczy, drobne szczegóły. Monotonia i nuda są wielkimi wrogami miłości. Dzielenie się wspólnymi zainteresowaniami i działaniami, jeśli pamiętam, by zostawić każdemu z nas możliwość osobistego rozwoju, jest jednym z niezbędnych aspektów szczęśliwej relacji.

Dojrzała miłość nie jest dziełem przypadku. Jeśli o niej marzysz, zastanów się co możesz zrobić dla twojego związku, by spełnić to marzenie.


Na podstawie: nospensees.fr


Psychologia

Wigilia kabaretu Neo-Nówka. Ten skecz warto zobaczyć jeszcze przed Świętami

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
24 grudnia 2018
Kabaret Neonówka wigilia
Fot. Screen ze zwiastuna YouTube /Neonówka

Kabaret Neo-Nówka „Wigilia” – widzieliście? Panowie jak zawsze w najwyższej formie. Skecz o Wigilii ma ponad pięć milionów wyświetleń na Youtubie i nie ma się co dziwić, bo jest doskonały.

Przypominamy go tuż przed Wigilią, warto zobaczyć, by nabrać trochę dystansu, pośmiać się, zrelaksować tuż przed świątecznym zamieszaniem, ale też po to, by nie być jak ta rodzina na obrazku Neonówki. Szanujmy się, kochajmy i pamiętajmy, co dla nas przy wigilijnym stole jest najważniejsze.

Miłego oglądania.

Kabaret Neonówka – Wigilia

 


Zobacz także

Jak siostra z siostrą. Czyli jak?

Panowie, my nie oczekujemy Bóg wie czego. Krótka lista, o co nam chodzi

„Jesteś tym, co osiągasz, co udaje ci się zrobić”. Serio? Jak niszczą nas wymagania