Go to content

Astralna energia każdego dnia tygodnia. Zobacz, jak najlepiej ją wykorzystać

Fot. iStock/South_agency

Każdy dzień tygodnia niesie ze sobą specyficzną energię, która może wpływać na nasze siły witalne i chęci do działania. Nie bez przyczyny w piątek jesteśmy już rozluźnieni, zrelaksowani, natomiast w poniedziałek trudno jest się przestawić na myślenie o pracy i oddawanie się temu z radością.

Zwolennicy głębszego kontaktu z naturą uważają, że astralna energia, która płynie z każdego dnia tygodnia, pozwala nam lepiej zorganizować swoje dni. Mając jej świadomość, łatwiej jest zarządzać swoim życiem i kierować działaniami.

Astrologiczne znaczenie dni tygodnia

Poniedziałek. Dzień księżyca

Poniedziałek jest dniem wahania nastroju i często na pierwszy plan wychodzą negatywne cechy, takie jak pesymizm, niechęć, zmęczenie. Być może dlatego jest trudno nam po niedzieli się rozkręcić. Na szczęście to tylko przejściowe i poniedziałek może być doskonałym czasem do chwili refleksji i słuchania własnej intuicji, sięgnięcia do kreatywności.

Wtorek. Dzień Marsa

Mars w mitologii greckiej jest bogiem wojny, symbolem agresji. Zwolennicy astrologicznego oznaczenia dni tygodnia uważają, że wtorek sprzyja, by wskoczyć na wyższy bieg, rozpocząć nowe projekty. Jesteśmy bardziej produktywni, efektywni i zdeterminowani do działania. Możemy poddawać się skłonnościom do konfliktów i kłótni, więc trudne rozmowy lepiej przełożyć na inny dzień.

Środa. Dzień Merkurego

Merkury jest patronem dobrej komunikacji, a więc łatwiej jest się wtedy porozumiewać z innymi osobami. Myślimy logicznie, jasno wyrażamy to, o co nam chodzi, łatwo się uczymy i wszystko znacznie lepiej trafia do naszej świadomości. Środa jest idealnym dniem na listy, telefony, spotkania i na tle zawodowym i na tle prywatnym.

Czwartek. Dzień Jowisza

Jowisz to bardzo pozytywna planeta kojarzona z twórczym ruchem, optymizmem, bogactwem. Czwartek sprzyja spotkaniom i efektywnej pracy, podejmowanie tego dnia działania przynoszą lepsze efekty finalne.

Piątek. Dzień Wenus

Wenus, bogini piękna i miłości, pozwala czuć się na w piątek dobrze i patrzeć na świat optymistycznie. Świat przepełnia energia, życzliwość i dobroć. Piątek to dobry dzień na spotkania, randki, zakupy, fryzjera, choć należy uważać na ilość wydawanych pieniędzy, bo tego dnia robimy to z zadziwiającą lekkością. Cieszy nas bliskość innych osób i o wiele łatwiej jest wyrażać pozytywne odczucia, czerpać z przyjemności.

Sobota. Dzień Saturna

Saturn pozwala z sukcesem dokończyć rozpoczęte wcześniej działania. To dobry dzień na planowanie długoterminowe, wykonywanie różnych prac w domu, nadrabianie zaległości, które gromadziły się przez dłuższy okres.

Niedziela. Dzień słońca

Niedziela to czas idealny na spędzenie dnia z rodziną i bliskimi. Cieszy nas szczególnie odpoczynek, relaks, dzielenie się dobrem. Z łatwością doceniamy to, co mamy. Słońce daje energię życiową, zachęca do kontaktu z naturą.

źródło: agnieszkamaciag.pl