Magia

Horoskop chiński 2019 – Szczur w roku Świni

Redakcja
Redakcja
5 lutego 2019
Horoskop chiński 2019 - Szczur w roku Świni
Fot. iStock – Horoskop chiński 2019 - Szczur w roku Świni
 

Rozpoczął się chiński Nowy Rok. Co roku władzę nad naszym światem przejmuje jedno z dwunastu zodiakalnych zwierząt. Każdy ze znaków swoje rządy obejmuje raz na dwanaście lat, jednak poszczególne lata różnią się również ze względu na patronujący im żywioł. Pełen cykl chińskiego zodiaku trwa aż 60 lat. 5 lutego 2019 władzę nad światem przejmuje świnia w żywiole ziemi – dlatego nazywana jest świnią ziemską. Rok Ziemskiej Świni zakończy się 24 stycznia 2020 roku. Szczur w roku Świni – sprawdź, jak co go czeka.

Według legendy, świnia trafiła do grona zodiaków przez przypadek, a raczej szczęście… A co oznacza rok świni dla twojego chińskiego zodiaku?

Sprawdź, swój chiński znak zodiaku

Horoskop chiński 2019 – Szczur w roku Świni

Życie Szczura w 2019 roku będzie w miarę stabilne i spokojne, a to z powodu dobrych relacji między tymi dwoma znakami. Ten rok upłynie Szczurem pod szczęśliwą gwiazdą, nie będą napotykać utrudnień podczas realizacji swoich marzeń.

Horoskop chiński 2019 – Miłość

To będzie bardzo dobry rok! Szczur w roku Świni może liczyć na wyczekana miłość.

Koniec Panów Niewłaściwych i zadręczania się pytaniem „czy to ze mną coś jest nie tak?”. Jeśli masz za sobą sporo miłosnych zawodów, porażek i wstydliwych historyjek mamy dobrą wiadomość. Ten naprawdę cię zaskoczy.  Nowa relacja będzie dla ciebie bardzo znacząca. A to dlatego, że rozwiniesz w niej skrzydła. Będzie dojrzale, bez powiela starych błędów. Nie zabraknie w niej przestrzeni na twój samorozwój.

Szczury, które są już w długoletnich związkach będą przeżywać bardzo owocny rok. Wasze związki będą ciepłe, dobre i rozwijające. Zaowocuje cała dotychczasowa praca włożona w  relację.

Może okazać się, że czeka cię w tym roku „wielki powrót” dawnej miłości. W drugiej połowie roku, pojawi się szansa na odzyskanie miłosnej zguby.

Horoskop chiński 2019 – Zdrowie

W tym roku najwyższa pora wciąć się za siebie. Pora do doktora – i uzupełnienie wszystkich zaległych badań. Pamiętaj, że to. Co bierzesz za przemęczenie, może mieć zupełnie inne przyczyny. Stres zwalczysz z pomocą aktywności i zmiany w diecie.

Ten rok będzie sprzyjał próbowaniu nowego i odkrywaniu  siebie – eksperymentuj i szukaj zaskakujących form ruchu. Joga na szarfach, trampoliny czy wakeboarding – najlepiej wypróbuj wszystko na co miałaś ochotę. Być może właśnie teraz odkryjesz nową, życiową pasję.

Horoskop chiński 2019 – Kariera

W tym roku możesz odrobinę zwolnić. Nie oznacza to jednak, że przezimujesz cały rok. W roku Świni będziesz skupiać się na najważniejszych rzeczach, zamiast trwonić energię na strzały w ciemno. To bardzo dobry rok skłaniający do rozwoju osobistego, inwestycji i rzucania się na głęboką wodę w biznesie. Pamiętaj nie ryzykuj żadnych pożyczek i nie rozdrabniaj się.

Dobrze zainwestowany czas i pieniądze szybko do ciebie wrócą, ale nie ryzykuj wariackich decyzji opartych tylko na dewizie: A może się uda.

Balansuj i korzystaj ze swoich mocnych stron, a będzie na czekała na ciebie nagroda.

Horoskop chiński 2019. Sprawdź, co cię czeka w roku świni ziemskiej

Chińskie znaki zodiaku. Sprawdź, którym jesteś


źródła: elle.plkarmaweather.com,przewodnikduchowy.pl


Magia

Ogarnij swoja torebkę raz na zawsze

Redakcja
Redakcja
6 lutego 2019
Fot. Materiały prasowe
 

Bałagan w torebce to wyzwanie każdego sezonu. Tracimy przez niego energię, nerwy i czas. Czy wiesz, że przez całe życie kobiety tracą średnio 3 miesiące na szukanie czegoś w torebce? Ten czas możesz znacznie skrócić utrzymując w niej porządek i wybierając torebkę dopasowaną do Twojej osobowości. Zadbasz przy tym o swój przysłowiowy „święty spokój”, eliminując codzienną frustrację przy próbie znalezienia czegoś na samym dnie torebki.

Torebka ma za zadanie ułatwić nam życie, tymczasem często znacznie je utrudnia. Wizja znalezienia w niej kluczyków do samochodu lub innego drobnego przedmiotu przyprawia nas o zawrót głowy. Okazuje się wtedy, jak wiele zbędnych przedmiotów nosimy ze sobą na co dzień. Powodują one nie tylko wciąż powracające zdenerwowanie, ale przede wszystkim mogą przyczyniają się do obciążenia kręgosłupa. W trosce nie tylko o swój czas, ale również zdrowie, warto poświęcić dłuższą chwilę na oczyszczenie przestrzeni swojej torebki i raz na zawsze pożegnać się z chaosem. Podpowiadamy, jak to zrobić w trzech prostych krokach.

Krok pierwszy: wysyp wszystko z torebki

Tylko w ten sposób będziesz miała pełen ogląd na to, co do tej pory nosiłaś ze sobą niemal wszędzie. Przy okazji tej czynności zazwyczaj jesteśmy zaskoczone, znajdując skasowane bilety sprzed kilku miesięcy, przeterminowane karty rabatowe, nadgryziony cukierek zawinięty w folijkę i wiele innych niezidentyfikowanych przedmiotów. Najprawdopodobniej będzie tak i tym razem. Zastosuj zasadę „zero litości” dla wszystkiego, co nie jest Ci niezbędne. Jeżeli do tej pory nosiłaś rzeczy, z której korzystasz rzadziej niż raz w tygodniu, pozbądź się z torebki tych „pasażerów na gapę”.

Krok drugi: świeży start

Przed zapakowaniem torebki na nowo, odwróć ją do góry nogami i pozbądź się z niej okruchów i  pozostałości, które zalegały na jej dnie. Torebki posiadające wyjmowany organizer są dużo łatwiejsze do utrzymania w czystości, np. torebki O bag. Po wyciągnięciu możesz go opróżnić i wyprać ręcznie, dzięki czemu łatwiej pozbędziesz się zabrudzeń pozostałych na materiale. Body Organizery w torebkach O bag są wykonane z wodoodpornego materiału EVA, który wyjątkowo łatwo jest utrzymać w czystości. Wyciągany wkład ułatwia także czyszczenie całego body torebki oraz dotarcie do każdego zakamarka. Taki organizer możesz również wymienić na nowy we wzorze, który najbardziej przypadnie Ci do gustu.

Bakalland, Chwyć i Jedz

Bakalland, Chwyć i Jedz

Krok trzeci: bezwzględna selekcja

Rozpoczynając pakowanie torebki wybierz pięć najbardziej niezbędnych rzeczy i zastanów się, dlaczego to powinny być właśnie one. Najpewniej będzie to portfel, telefon i klucze, bez których zazwyczaj nigdzie się nie ruszamy. Paczka chusteczek higienicznych to również przedmiot, który najczęściej doceniamy dopiero, gdy go potrzebujemy. Zadbaj również o to, aby w torebce znalazła się mała, jednak pożywna przekąska. Uratuje nas ona w przypadku nagłego głodu. Nie będziemy skazani na desperackie poszukiwanie czegokolwiek do przegryzienia, ani pocieszenie się niezdrowym wafelkiem oblanym czekoladą. Nie zawsze również mamy możliwość, aby wybrać się do sklepu, dlatego warto na stałe zaopatrzyć torebkę w przekąskę. Wybierz orzechy lub pestki w porcji na raz, np. przekąskę Bakalland z linii Chwyć&Jedz, która jest lekka, smaczna i zmieści się w każdej torebce. W zależności od nastroju i ochoty możesz wybierać w 18 dostępnych wariantach smakowych, więc każdego dnia łatwo znaleźć możesz w torebce to, na co masz ochotę.

Kasia Bujakiewicz

Jeżeli poza tymi przedmiotami potrzebujesz jeszcze kilku innych, wybieraj je z dużą ostrożnością, aby ponownie nie ugrzęznąć w morzu „przydasi”. Wszystkie przedmioty ułóż w torebce tak, aby miały swoje stałe miejsce, a wyjmowanie ich nie wymagało przemieszczenia trzech kolejnych. Drobiazgi przechowuj w organizerze, który będziesz mogła schować do torebki i wyciągnąć w poszukiwaniu konkretnego przedmiotu, nie naruszając przy tym pozostałych rzeczy.

Idealna torebka – czyli jaka?

Okazać się może, że nasze dotychczasowe wybory torebkowe były niefortunne, co znacznie utrudniało nam utrzymywanie jej w czystości i porządku. Problemem może być niskiej jakości materiał, z jakiej została ona wykonana. Materiały pękające, mechacące się i prujące bardzo negatywnie wpływać mogą na wygląd samej torebki. Innym problemem może być nieprzemyślane wnętrze torebki. Zbyt duża ilość kieszonek i przegródek, choć w założeniu służyć miała utrzymywaniu porządku, w rzeczywistości może frustrować potrzebą odpinania ekspresów, guziczków i zatrzasków. Planując zakup torebki zwróć uwagę na jakość materiału, z jakiej została wykonana. Zastanów się, czy pasuje do twojego stylu i garderoby. Możesz również skorzystać z opcji personalizowania torebek, którą proponuje m.in. O bag. Wśród dostępnych opcji wybrać możesz kolor i kształt body, kolor i długość uchwytów, design organizera oraz wszelkie dodatki i sama zadecydować, jaka kombinacja najlepiej będzie odpowiadała twoim potrzebom. Zapewniamy, że możliwości zestawień jest niemalże nieskończenie wiele!

Zaskoczysz się, jak duży wpływ na twoje samopoczucie będzie miała tak pozornie niewielka rzecz!

Fot. Materiały prasowe

Po więcej inspiracji przekąskowych wpadnij na www.bakalland.pl.


Artykuł powstał we współpracy z Bakalland


Magia

Horoskop chiński 2019. Sprawdź, co cię czeka w roku świni ziemskiej

Redakcja
Redakcja
5 lutego 2019
Horoskop chiński 2019
Fot. iStock – Horoskop chiński 2019

Rozpoczął się chiński Nowy Rok – data ta przypada na pierwszy nów, w lutym każdego roku. W tym dniu władzę nad naszym światem przejmuje jedno z dwunastu zodiakalnych zwierząt. Rok 2019 minie nam pod znakiem świni ziemskiej. Każdy ze znaków swoje rządy obejmuje raz na dwanaście lat, jednak poszczególne lata różnią się również ze względu na patronujący im żywioł. Pełen cykl chińskiego zodiaku trwa aż 60 lat. Co to oznacza?  Sprawdźcie koniecznie swój horoskop chiński na 2019 rok.

5 lutego 2019 władzę nad światem przejmuje świnia w żywiole ziemi – dlatego nazywana jest świnią ziemską. Według legendy, świnia trafiła do grona zodiaków przez przypadek, a raczej szczęście… Rok Ziemskiej Świni zakończy się 24 stycznia 2020 roku.

Chińska legenda o znaku świni

Skąd świnia wzięła się w chińskim horoskopie? To historia, w której jest więcej przysłowiowego szczęścia niż rozumu.

Dawno, dawni temu, w dalekim kraju żył sobie zamożny urzędnik. Przez wiele lat, mimo bogactwa, nie sprzyjało mu szczęście i nie mógł się doczekać potomka. Po długim oczekiwaniu, wreszcie narodził mu się syn. Chłopiec wzrastał w luksusach i stał się rozpuszczony, rozrzutny i potwornie niegrzeczny – jednak chińscy astrologowie przepowiedzieli mu świetlaną przyszłość. Chłopiec dorastał i wiódł leniwe życie. W końcu roztrwonił cały majątek i po śmierci trafił do piekła…

Ponieważ młodzian nie przywykł do złego traktowania szybko poskarżył się na swój wieczny los i złożył zażalenie do samego Niebiańskiego Cesarza. Niestety władca wieczności nie zamierzał się nad litować, gdyż uznał, że za takie lenistwo należy się mu wieczność w piekle. Skryba, który uczestniczył w podejmowaniu tej decyzji popełnij jednak błąd. Okazało się, że przez pomyłkę w trudnej chińskiej pisowni, zapisał zamiast piekła – zodiak. I tak wypełniła się przepowiednia z dnia urodzenia młodzieńca.

Zdecydowanie chłopak miał więcej szczęścia od innych. Dlatego też znak świni, to znak szczęścia.

Jaki będzie rok świni ziemskiej?

Czy świnia ziemska przyniesie nam w tym roku szczęście? Choć sam znak jest synonimem życiowego farta, w tym roku nie będzie aż tak kolorowo – przynajmniej nie we wszystkich dziedzinach życia. Według astrologów to może być bardzo owocny rok, jeśli nie zabraknie nam chęci do pracy i działania.

Rok świni oznacza rok dobrej, pozytywnej energii i dobrych wibracji. To czas szczególnie sprzyjający relacjom międzyludzkim.

Chiński horoskop – przepowiednia dla świata

Znak świni nie jest znakiem wojowniczym, co mogłoby dobrze wróżyć zakończeniu wielu światowym konfliktom, . Ten znak oznacza spójność mimo różnic. Pokazuje, jak łączyć narody i zapobiegać waśniom między nimi. Niestety, zgodnie z legendą, ideały stoją na przegranej pozycji w starciu z pieniędzmi. To one będą determinowały najważniejsze decyzje w tym roku. Społecznie i globalnie ten rok nie przyniesie zbyt wiele pozytywnych zmian. Grożą nam konflikty, zaostrzające się spory polityczne i katastrofy naturalne. O wiele lepiej rysuje się sytuacja w przestrzeni prywatnej.

Chińska przepowiednia dla roku świni – finanse

Pozytywne zmiany czekają wszelkiego rodzaju inwestycje biznesowe. Wzrost gospodarczy i rozwój, to główne atuty rozpoczynającego się roku.

Mimo wygodnictwa Ziemska Świnia lubi zajmować się sprawami poważnymi. To dobry czas na rozwijanie swoich zainteresowań i przenoszenie umiejętności do świata nauki i biznesu. Ten znak szybko zwęszy dostępne pieniądze – co wróży sukces w interesach, inwestycjach oraz szukaniu środków na rozwój (np. dotacji).

Ponieważ chętnie będziemy wydawać pieniądze na przyjemności, gospodarka nie będzie miała zbyt wielu trosk.

Bądźcie natomiast ostrożni z pożywaniem. Ten rok nie sprzyja kredytom i pożyczkom – pamiętajcie, o historii znaku świni. Fart fartem, ale w tym roku zdecydowanie lepiej wykorzystać los w zarabianiu, a nie zaciąganiu kredytów.

Rok świni a życie osobiste – czas zmian

W przeciwieństwie do sytuacji globalnej, życie prywatne będzie w tym orku rozkwitać. Znak świni zwiastuje wiele dobrych (choć czasem odważnych) przemian. Ten znak charakteryzują zmiany, rozwój osobisty i poszerzanie horyzontów. Kluczowym wątkiem chińskiej przepowiedni jest odnajdywanie nowej życiowej ścieżki oraz podejmowanie wyzwań.

Wędrówce po tej drodze nie będzie nam zbyt wiele przeszkadzało – w przeciwieństwie do ubiegłego roku, w tym nie czeka nas zbyt wiele przeszkód i trudności. Nie zapominajmy jednak, że każda nowa droga wymaga osobistego zaangażowania i wysiłku – nie bójcie się tego, a los się wam odwdzięczy.

Nie zapominajcie w tym orku o utrzymaniu zdrowej, życiowej równowagi i inwestujcie w swój odpoczynek i zdrowie. Nie odkładajcie tego na potem. Ten rok będzie naprawdę intensywny, a szczęśliwa, chińska świnia jest zwierzakiem wygodnym i lubiącym pieszczoty.

W 2019 roku najdzie was ochota na zakupy i podróże – chętniej niż zwykle będziecie spełniać swoje zachcianki i marzenia.

W przypadku konfliktów i sytuacji w relacjach znak świni stawia na dojrzałe zachowania. Ziemska świnia jest znakiem wojowników, preferuje negocjacje i rozmowy. Dzięki temu, rok będzie sprzyjał spokojnym rozwiązaniom i dobrej, przyjaznej atmosferze.

Sprawdź, swój chiński znak zodiaku

Odnajdźcie jedynie swój rok urodzenia, by wiedzieć, jaki znak wam odpowiada:

  Lata Szczura

05.02.1924 – 23.01.1925
24.01.1936 – 10.02.1937
10.02.1948 – 28.01.1949
28.01.1960 – 14.02.1961
15.02.1972 – 02.02.1973
02.02.1984 – 19.02.1985
19.02.1996 – 06.02.1997
07.02.2008 – 25.01.2009
25.01.2020 – 11.02.2021

Lata Bawoła

24.01.1925 – 12.02.1926
11.02.1937 – 30.01.1938
29.01.1949 – 16.02.1950
15.02.1961 – 04.02.1962
03.02.1973 – 22.01.1974
20.02.1985 – 08.02.1986
07.02.1997 – 27.01.1998
26.01.2009 – 13.02.2010
12.02.2021 – 31.01.2022

Lata Tygrysa

13.02.1926 – 01.02.1927
31.01.1938 – 18.02.1939
17.02.1950 – 05.02.1951
05.02.1962 – 24.01.1963
23.01.1974 – 10.02.1975
09.02.1986 – 28.01.1987
28.01.1998 – 15.02.1999
14.02.2010 – 02.02.2011
01.02.2022 – 21.01.2023

 

Lata Królika

02.02.1927 – 22.01.1928
19.02.1939 – 07.02.1940
06.02.1951 – 26.01.1952
25.01.1963 – 12.02.1964
11.02.1975 – 30.01.1976
29.01.1987 – 16.02.1988
16.02.1999 – 04.02.2000
03.02.2011 – 22.01.2012
22.01.2023 – 09.02.2024

Lata Smoka

23.01.1928 – 09.02.1929
08.02.1940 – 26.01.1941
27.01.1952 – 13.02.1953
13.02.1964 – 01.02.1965
31.01.1976 – 17.02.1977
17.02.1988 – 05.01.1989
05.02.2000 – 23.01.2001
23.01.2012 – 09.02.2013
10.02.2024 – 28.01.2025

Lata Węża

10.02.1929 – 29.01.1930
27.01.1941 – 14.02.1942
14.02.1953 – 02.02.1954
02.02.1965 – 20.01.1966
18.02.1977 – 06.02.1978
06.02.1989 – 26.01.1990
24.01.2001 – 11.02.2002
10.02.2013 – 30.01.2014
29.01.2025 – 16.02.2026

Lata Konia

11.02.1918 – 31.01.1919
30.01.1930 – 16.02.1931
15.02.1942 – 04.02.1943
03.02.1954 – 23.01.1955
21.01.1966 – 08.02.1967
07.02.1978 – 27.01.1979
27.01.1990 – 14.02.1991
12.02.2002 – 31.01.2003
31.01.2014 – 18.02.2015
17.02.2026 – 05.02.2027

Lata Kozy (Owcy)

01.02.1919 – 19.02.1920
17.02.1931 – 05.02.1932
05.02.1943 – 24.01.1944
24.01.1955 – 11.02.1956
09.02.1967 – 29.01.1968
28.01.1979 – 15.02.1980
15.02.1991 – 03.02.1992
01.02.2003 – 21.01.2004
19.02.2015 – 07.02.2016
06.02.2027 – 25.01.2028

Lata Małpy

20.02.1920 – 07.02.1921
06.02.1932 – 25.01.1933
25.01.1944 – 12.02.1945
12.02.1956 – 30.01.1957
30.01.1968 – 16.02.1969
16.02.1980 – 04.02.1981
04.02.1992 – 22.01.1993
22.01.2004 – 08.02.2005
08.02.2016 – 27.01.2017
26.01.2028 – 12.02.2029

Lata Koguta

08.02.1921 – 27.01.1922
26.01.1933 – 13.02.1934
13.02.1945 – 01.02.1946
31.01.1957 – 17.02.1958
17.02.1969 – 05.02.1970
05.02.1981 – 24.01.1982
23.01.1993 – 09.02.1994
09.02.2005 – 28.01.2006
28.01.2017 – 15.02.2018
13.02.2029 – 02.02.2030

Lata Psa

28.01.1922 – 15.02.1923
14.02.1934 – 03.02.1935
02.02.1946 – 21.01.1947
18.02.1958 – 07.02.1959
06.02.1970 – 26.01.1971
25.01.1982 – 12.02.1983
10.02.1994 – 30.01.1995
29.01.2006 – 17.02.2007
16.02.2018 – 04.02.2019
03.02.2030 – 22.01.2031

Lata Świni (Dzika)

16.02.1923 – 04.02.1924
04.02.1935 – 23.01.1936
22.01.1947 – 09.02.1948
08.02.1959 – 27.01.1960
27.01.1971 – 14.02.1972
13.02.1983 – 01.02.1984
31.01.1995 – 18.02.1996
18.02.2007 – 06.06.2008
05.02.2019 – 24.01.2020
23.01.2031 – 10.02.2032


źródła: www.karmaweather.com,  przewodnikduchowy.plastroweb.pl


Zobacz także

Baran wspiera, Skorpion rozśmiesza. Jaka jest twoja siła w związku (wg znaku zodiaku)

10 niesamowitych faktów o ludziach urodzonych w październiku

5 najbardziej toksycznych par zodiaku. Kto z kim nie powinien się wiązać