Psychologia Związek

10 sygnałów, że twój partner jest zbyt zaborczy

Redakcja
Redakcja
28 czerwca 2018
Fot. iStock/fizkes
 

Trudno jest wzmocnić związek, gdy twój partner temu przeciwdziała swoim zaborczym zachowaniem. Jeśli druga osoba okazuje w związku niekontrolowaną zazdrość, jest to zdecydowany sygnał ostrzegawczy przed dalszym zaangażowaniem z twojej strony. Zaborczy ukochany i twoja uległość wobec niego to prosta droga do miłosnej i życiowej katastrofy na własne życzenie. Zastanów się, czy zachowanie twojego partnera nie daje ci powodów do niepokoju.

Nie dzwoni do ciebie, nie wysyła wiadomości i nie odpowiada na twoje wiadomości, gdy jesteś z kimś innym

To jego sposób na pokazanie ci, że nie znosi, gdy spędzasz czas z przyjaciółmi, tylko dlatego, że nie jesteś wówczas z nim.  Jeśli sam nie może być szczęśliwy, to nie chce, żebyś ty była szczęśliwa.

Nie przyzna się, gdy czuje się zazdrosny, powstrzymuje emocje na siłę

Zamiast stanąć twarzą w twarz z tym uczuciem, karze cię milczeniem, brakiem bliskości za to, jak sobie nie radzi z własnymi emocjami.

Niechętnie z tobą wychodzi

On nie chce, żebyś przyciągała uwagę innych mężczyzn. Jeśli jest coś, czego nie chce z tobą zrobić, zrób to sama. Nie pozwól, by cię powstrzymywał lub sprawił, że będziesz żałować, że nie robisz rzeczy, które cię uszczęśliwiają. To ty decydujesz, jak żyć!

Chce sam decydować

Zaczynasz czuć, że powoli tracisz wpływ na to, co się dzieje w waszym związku. Macie coś przedyskutować, a tu nagle okazuje się, że on już podjął decyzję i oczekuje, że się dostosujesz. Tak nie może być.

Unika cię, gdy czuje się zazdrosny

Trudno mu przezwyciężyć zazdrość, a jego frustracja odbija się na waszym związku. Obraża się i stosuje „ciche dni”, gdy uzna, że go uraziłaś, bo dobrze bawiłaś się w czyimś towarzystwie.

Jeśli jesteś w dobrym nastroju, on to psuje

Lub zaczyna poruszać jakiś negatywny temat, aby zmienić twój nastrój. Wiesz, że pozytywne myślenie, zwłaszcza codzienna medytacja, obniży twój poziom stresu. Nawet jeśli nie zrobiłaś nic złego, on poczuje się lepiej, sprowadzając cię na ziemię. Dzieje się tak, ponieważ cierpi na niskie poczucie własnej wartości lub ma inny problem osobisty, który nie ma nic wspólnego z waszym związkiem. zazdrosny

On opiera się twojemu pozytywnemu wpływowi

Możesz pokazywać mu swoją miłość i dobro z niej płynące na milion sposobów. Zawsze będzie podejrzliwy.

Tylko po to, byś czuła się zazdrosna, zwraca uwagę na inne kobiety

Robi to specjalnie, by „potwierdzić” twoje uczucia.

Wychodzi, jeśli rozmawiasz z innym facetem.

Nie daje ci szansy na wyjaśnienie, że spotkałaś kolegę ze szkoły czy przyjaciela z dzieciństwa.

Chce znać szczegóły dotyczące twoich byłych relacji

Nienawidzisz tego, a on wypytuje cię w obecności twoich przyjaciół czy członków rodziny. Masz wrażenie, że stale osądza twoją przeszłość. Nie szanuje tego, że nie chcesz wracać do zakończonych związków.


Na podstawie: powerofpositivity.com

 


Psychologia Związek

Jak sobie stworzyć dobrą karmę. Sam jesteś odpowiedzialny za swoje szczęście

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
28 czerwca 2018
50 sposobów na to, by obłaskawić szczęście
Fot. iStock / osipro
 

Karma wraca, jest jak zamknięte koło. Jeżeli dajesz światu dobrą energię, ona do ciebie wróci. Jeśli wysyłasz negatywne myśli, one wpłyną na twoją rzeczywistość. Żeby stworzyć sobie dobrą karmę, należy przede wszystkim być dobrym człowiekiem. Nawet wtedy, gdy życie „daje ci w kość”, twój wpływ na kształtowanie swojej rzeczywistości jest czymś oczywistym i w dużej mierze zależy od tego, co dałeś światu wcześniej.

6 sposobów na dobrą karmę

Po pierwsze, mów prawdę

Za każdym razem, gdy kłamiesz, wprowadzasz w błąd, oszukujesz innych ludzi. Gdy się zorientują, przestaną ci ufać. To poważne konsekwencje twojego kłamstwa.

Po drugie, miej cel w życiu

Cokolwiek robisz w życiu, powinieneś widzieć w tym sens. Nie bój się realizować swoich celów i staraj się pomagać im na drodze do spełnienia. Daj światu wysiłek i energię, a wrócą do ciebie podwojone.

Po trzecie, pomagaj innym

Ich wdzięczność poniesie cię dalej, gdy znajdziesz się w trudnym okresie. Przyjaźnie, które nawiążesz, będą dla ciebie oparciem w chwili zwątpienia.

Po czwarte, medytuj

Kiedy wszystko inne zawiedzie, po prostu uspokój umysł. Zwróć uwagę na to, co myślisz o tym, co chcesz osiągnąć. Medytowanie nie jest trudne, a przynosi niezwykłe efekty.

Po piąte, praktykuj współczucie i dobro

Jeśli chcesz współczucia i dobra od innych, sam musisz im je dać. Życie toczy się w cyklach dawania i otrzymywania, a im więcej dajesz, tym więcej otrzymasz.

Po szóste, zawsze pamiętaj, by patrzeć na świat w szerszej perspektywie

Wszyscy jesteśmy tu w jakimś celu, nawet jeśli chwilowo wydaje nam się, że nasze życie nie ma sensu. Wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni niewidzialnymi nićmi współzależności. Jesteś częścią wszechświata, jego ważnym elementem. Nie zapominaj o tym.


Na podstawie: powerofpositivity.com

 


Psychologia Związek

Silne kobiety są tymi, które odchodzą

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
27 czerwca 2018
Fot. iStock/leh_Slobodeniuk

Spotkałam wczoraj dziewczynę. Sprzedawała maliny przed większym sklepem. Zaczęłyśmy rozmawiać, a ona szybko zwierzyła się, że nie kocha swojego męża, że chce od niego odejść, musi się tylko zdobyć na odwagę. Na koniec usłyszałam: „Czasami dobrze wygadać się obcej osobie”.

Myślałam o niej i o innych kobietach, które odchodzą. Bo odchodzą zawsze silne kobiety, które nigdy nie pozostają w stagnacji swojego życiu. Które szukają najlepszych dla siebie rozwiązań. Które nie są zbyt wygodne, podejmując ryzyko zmiany. Bo to zawsze jest ryzyko. Ale też naciskają, bo chcą od życia więcej. Chcą być bardziej.

To silne kobiety, które zrozumiały, że nie będą tymi kobietami, jakimi wyobrażały sobie siebie mając piętnaście lat. Nie będą takimi, jakimi chcieli ich widzieć rodzice, społeczeństwo.

Silne kobiety to te, które potrafią i nie boją się powiedzieć „nie”. To te, które sięgają gwiazd, nieba i innych planet, dopóki nie zdobędą tego, czego szukają. Mają marzenia, które chcą realizować, mają plany, których nie chcą ograniczać arogancją kogoś, kto tego nie rozumie.

Silne kobiety to te, które zapuszczają korzenie tam, gdzie akurat są, nie przywiązują się do miejsca, tylko do ludzi. Które rozumieją, czym jest przyjaźń, które oczyszczają swoją przestrzeń z tych, którzy je krzywdzą, z którymi się nie śmieją, którzy odbierają im energię do życia.

Działają. Ich życie nie koncentruje się na tym, co mówią czy myślą, ale co robią. Nikogo nie udają, obdzierają swój świat z iluzji, blichtru, co tak naprawdę czyni je wyjątkowymi.

Silne kobiety nigdy nie przestają być uważnymi. Nie przestają walczyć o siebie. Nie przestają w siebie wierzyć.

Silne kobiety szukają piękniejszego i lepszego życia. Chcą więcej dobra, więcej szczęścia, większej liczby cudownych zachodów słońca. Chcą, by ich życie było ważne. Ważne dla nich. By inni je szanowali, by one były pewne swojej wartości.

Silne kobiety zostawiają za sobą przeszłość dla jaśniejszej teraźniejszości. Są tymi, które znajdują w sobie siłę, by odpuścić, by zostawić za sobą wszystko, co złe, nie ciągnąć tego fatum za sobą.

Silne kobiety odchodzą. Zostawiają facetów, którzy mają je za nic, dla których nie są wystarczające. Odchodzą od tych, którzy kłamią, oszukają i nimi manipulują. Porzucają tych, którzy je zdradzili i nie zrobili nic, by poczuły się dla nich ważne. Nie chcą być z tymi, którzy nie doceniają ich wartości, którzy nie zasługują na ich miłość, a one nie zasługują być podle przez nich traktowane.

Silne kobiety są tymi, które wierzą. Zawsze będą wierzyć. Uwierzcie, że nadchodzą lepsze dni. To naprawdę wystarczy. Uwierzcie, że nadchodzi dla was lepsze życie, na które zasługujecie i którego nie warto porzucać.


inspirowane Toughtcatalog

 


Zobacz także

To nie moja wina!

„Atrakcyjna”, czyli jaka? Wcale nie musisz mieć nóg do nieba i zgrabnej pupy

Joanna Keszka: „Seks jest zabawą dla dorosłych. Przestańmy go traktować śmiertelnie poważnie. Bawmy się seksem”