Go to content

4 znaki zodiaku, którym najtrudniej pokochać samych siebie

Photo by Paige Cody on Unsplash

Świadomość własnej wartości to ważna część budowania pewności siebie. Zdarza się jednak, że zaakceptowanie siebie przychodzi nam z trudem. Istnieją znaki zodiaku, które mają problem z pokochaniem siebie. Komu ta bezwarunkowa miłość przychodzi najtrudniej?

Oto cztery znaki zodiaku, którym najtrudniej pokochać siebie:

Panna

Panny słyną z tego, że są krytyczne wobec innych, ale jeszcze więcej wymagają od samych siebie. Trzymają się wysokiego standardu, który często jest nierealny do osiągnięcia. Gdy czegoś nie uda im się wykonać twierdzą, że ciągle ponoszą porażkę. Lubią sprawować nad wszystkim kontrolę, a winą obarczają się za rzeczy, których nie dopilnowały – czasami nie miały po prostu takiej możliwości. Pannom trudno przychodzi pokochanie siebie samych.

Jak pomóc Pannie? Choć Panny ciężko pracują, aby wszystko zrobić jak najlepiej, to warto zachęcić je do wypoczynku i chwili oddechu. Jeśli masz w swoim otoczeniu osobę spod znaku Panny, przypominaj jej, że nie wszystko może mieć zawsze pod kontrolą. Jeśli zacznie opowiadać o tym co złe, uświadom jej co dobre i wartościowe.

Koziorożec

Podobnie jak Panny, Koziorożce lubią mieć kontrolę nad wszystkim co w pobliżu. Osoby spod znaku Koziorożca są bardzo pracowite, ale często przekraczają granice własnej wytrzymałości. Zwykle łączą poczucie własnej wartości z odniesieniem sukcesu we wszystkich dziedzinach życia. Jeśli nawet tylko jedna rzecz potoczy się nie po ich myśli, mają złe zdanie na swój temat. Inwestują swoją wartość w swoje osiągnięcia i utrzymują bardzo wysoki standard. Często negatywnie postrzegają siebie i rzeczy, które im się przytrafiają.

Jak pomóc Koziorożcowi? Jeśli masz w swoim życiu osobę spod znaku Koziorożca, zwróć uwagę na jej osiągnięcia, doceń je. Przypomnij, że człowiek jest czymś więcej niż tylko odniesionym sukcesem. Wspieraj, ale nie dolewaj oliwy do ognia. Zachęcaj do odpoczynku i zaakceptowania siebie takimi jakimi są.

Skorpion

Skorpiony mają zwykle problemy z zaufaniem. Chociaż twierdzą, że mogą polegać tylko na sobie i emanują dużą dozą pewności, to ich brak zaufania do innych, odzwierciedla brak zaufania do siebie samych. Otaczają się wysokim murem, by nie dać siebie lepiej poznać, a czasami są w stanie nawet uwierzyć, że nie można ich pokochać takimi jakimi są naprawdę.

Jak pomóc Skorpionowi? Cierpliwość ma tutaj ogromne znaczenie. Skorpionowi otworzenie się przed kimkolwiek może zająć dużo czasu, a nawet i wtedy wciąż ma się na baczności. Czasami może cię atakować, wówczas przypominaj mu, jak bardzo ci na nim zależy.

Ryby

Ryby zrobią wszystko co w ich mocy, by być dostępnymi dosłownie dla wszystkich, oprócz samych siebie – niestety. Mają tendencję do wierzenia, że ich problemy i uczucia nie są tak ważne jak innych ludzi. Chociaż fakt ten może uczynić Ryby bezinteresownymi przyjaciółmi, to równie szybko może doprowadzić do samotności. Zamartwiając się, że ich obecność jest ciężarem dla osób, które kochają, są skłonne do odejścia. Lubią otaczać się osobami hojnymi w uczuciach, co może wyprowadzić je na manowce.

Jak pomóc Rybom? Jeśli masz w swoim życiu kontakt z Rybami, zwróć uwagę na sygnały, które wysyłają. Gdy mają zły dzień, zachęć je do rozmowy. Jeśli znowu zaczną coś sobie zarzucać, przypomnij, że zależy ci na nich i liczysz się z tym co czują. Zaoferuj wsparcie i pomoc. Często przypominaj za co je lubisz, szanujesz i co tak naprawdę ci się w nich podoba.

Źródło: https://thoughtcatalog.com/