Go to content

10 makijażowych trików, które sprawią, że będziesz wyglądać 10 lat młodziej

Fot. iStock/fotostorm

Chcemy wyglądać młodo i atrakcyjnie. Nie ma co ukrywać i się korygować, że wcale nam na tym nie zależy. Jednak nie zawsze osiągamy zamierzony efekt, zwłaszcza gdy źle wykonamy makijaż, który zamiast nas upiększyć, postarza i sprawia, że czasami wyglądamy, jak karykatury samych siebie. 

10 makijażowych trików, które sprawią, że będziesz wyglądać 10 lat młodziej

Zacznij od czystej skóry

Make up wygląda świetnie tylko na czystej skórze, więc zacznij od gruntownego jej oczyszczenia. Warto użyć kosmetyku, który nie wysuszy skóry – z pewnością każda z nas ma sprawdzony produkt w swojej kosmetyczce.

Użyj podkładu silikonowego

Podkład pozwoli idealnie rozprowadzić makijaż. W zależności od rodzaju skóry użyj podkładu silikonowego do wypełniania drobnych zmarszczek i porów wygładzając tym samym skórę.

Nie zapomnij o szyi

Pamiętaj, aby podkład użyć także na skórze szyi. Nic tak nie psuje efektu makijażu, jak widoczne różnice między szyją a twarzą.

Użyj bronzera

Konturowanie stało się bardzo modne nie bez powodu. Użyj bronzera zaczynając od czoła, przez kości policzkowe, kończąc na linii szczęki. Tak położony nada młodzieńczy wygląd twojej twarzy.

Użyj jaśniejszego korektora

Tak jak bronzer lub ciemniejszy korektor używany jest do tworzenia cieni, tak jaśniejszy odcień uzupełnia kontur twarzy.  Pamiętaj, aby jasne i ciemne kontury dobrze ze sobą wymieszać, by zatrzeć między nimi granicę. Chcesz zobaczyć, jak wykonać perfekcyjne konturowanie? Zajrzyj TUTAJ – KLIK.

Podkreśl brwi

Brwi są kluczem do młodzieńczego wyglądu. Sztuką jest użycie kredki o jeden cień jaśniejszej niż twój naturalny kolor brwi. W ten sposób unikniesz „ostrego” wyglądu, który zwykle osiągamy podkreślając brwi zbyt ciemną kreską.

Gęste rzęsy

To kolejna sztuczka do osiągnięcia młodego wyglądu. Może więc warto zastanowić się nad sztucznymi rzęsami lub użyć tuszu, który sprawi, że będą one wyglądać na gęstsze i dłuższe. Tusz możesz nałożyć kilkukrotnie, pamiętaj jednak, by nie pozostawiać na rzęsach grudek – po użyciu maskary warto je przeczesać specjalnym grzebykiem

Użyj jaśniejszej szminki

Czerwone i ciemniejsze kolory pomadek nie sprzyjają młodzieńczemu wyglądowi. Na co dzień lepiej używaj jasnoróżowej lub jasnopomarańczowej szminki, by nadać twarzy odświeżony charakter.

Użyj jasnego eyelinera

Jasny eyeliner rozświetli twoją twarz, nada jej lekkości i świeżości w przeciwieństwie do ciemnych kolorów. Jeśli już koniecznie chcesz użyć ciemnego – zrób nim jedynie kreskę na powiece.

Jasny róż

Unikaj ciemnego różu na polikach, chyba, że używasz go do konturowania twarzy. Ciemny można pomylić z przebarwieniami skóry, co nie wygląda atrakcyjnie.

I jak? Do dzieła!


źrodło: Womensarticle.com