Lifestyle Uroda

10 makijażowych trików, które sprawią, że będziesz wyglądać 10 lat młodziej

Redakcja
Redakcja
12 lipca 2018
Fot. iStock/fotostorm
 

Chcemy wyglądać młodo i atrakcyjnie. Nie ma co ukrywać i się korygować, że wcale nam na tym nie zależy. Jednak nie zawsze osiągamy zamierzony efekt, zwłaszcza gdy źle wykonamy makijaż, który zamiast nas upiększyć, postarza i sprawia, że czasami wyglądamy, jak karykatury samych siebie. 

10 makijażowych trików, które sprawią, że będziesz wyglądać 10 lat młodziej

Zacznij od czystej skóry

Make up wygląda świetnie tylko na czystej skórze, więc zacznij od gruntownego jej oczyszczenia. Warto użyć kosmetyku, który nie wysuszy skóry – z pewnością każda z nas ma sprawdzony produkt w swojej kosmetyczce.

Użyj podkładu silikonowego

Podkład pozwoli idealnie rozprowadzić makijaż. W zależności od rodzaju skóry użyj podkładu silikonowego do wypełniania drobnych zmarszczek i porów wygładzając tym samym skórę.

Nie zapomnij o szyi

Pamiętaj, aby podkład użyć także na skórze szyi. Nic tak nie psuje efektu makijażu, jak widoczne różnice między szyją a twarzą.

Użyj bronzera

Konturowanie stało się bardzo modne nie bez powodu. Użyj bronzera zaczynając od czoła, przez kości policzkowe, kończąc na linii szczęki. Tak położony nada młodzieńczy wygląd twojej twarzy.

Użyj jaśniejszego korektora

Tak jak bronzer lub ciemniejszy korektor używany jest do tworzenia cieni, tak jaśniejszy odcień uzupełnia kontur twarzy.  Pamiętaj, aby jasne i ciemne kontury dobrze ze sobą wymieszać, by zatrzeć między nimi granicę. Chcesz zobaczyć, jak wykonać perfekcyjne konturowanie? Zajrzyj TUTAJ – KLIK.

Podkreśl brwi

Brwi są kluczem do młodzieńczego wyglądu. Sztuką jest użycie kredki o jeden cień jaśniejszej niż twój naturalny kolor brwi. W ten sposób unikniesz „ostrego” wyglądu, który zwykle osiągamy podkreślając brwi zbyt ciemną kreską.

Gęste rzęsy

To kolejna sztuczka do osiągnięcia młodego wyglądu. Może więc warto zastanowić się nad sztucznymi rzęsami lub użyć tuszu, który sprawi, że będą one wyglądać na gęstsze i dłuższe. Tusz możesz nałożyć kilkukrotnie, pamiętaj jednak, by nie pozostawiać na rzęsach grudek – po użyciu maskary warto je przeczesać specjalnym grzebykiem

Użyj jaśniejszej szminki

Czerwone i ciemniejsze kolory pomadek nie sprzyjają młodzieńczemu wyglądowi. Na co dzień lepiej używaj jasnoróżowej lub jasnopomarańczowej szminki, by nadać twarzy odświeżony charakter.

Użyj jasnego eyelinera

Jasny eyeliner rozświetli twoją twarz, nada jej lekkości i świeżości w przeciwieństwie do ciemnych kolorów. Jeśli już koniecznie chcesz użyć ciemnego – zrób nim jedynie kreskę na powiece.

Jasny róż

Unikaj ciemnego różu na polikach, chyba, że używasz go do konturowania twarzy. Ciemny można pomylić z przebarwieniami skóry, co nie wygląda atrakcyjnie.

I jak? Do dzieła!


źrodło: Womensarticle.com

 


Lifestyle Uroda

10 zasad emocji, które każdy powinien znać

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
12 lipca 2018
Fot. iStock/BalazsKovacs
 

Czy czasami czujesz się zdumiony własnymi uczuciami? Nie ma w tym nic dziwnego, nasze życie emocjonalne potrafi zaskakiwać. Nie zawsze wiadomo, dlaczego przez cały dzień czułaś się smutna.  Takie doznanie wcale nie jest niezwykłe.  To prawda, że ​​uczucia są niewiarygodnie skomplikowane. Są one jednak integralną częścią naszego codziennego życia. Naprawdę niesamowite jest, jak bardzo jesteśmy pod wpływem tego, co czujemy, czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie. Nasze uczucia kierują naszymi decyzjami i naszymi działaniami. Sprawiają, że jesteśmy w konflikcie i stwarzamy sobie problemy. Pomagają nam wybrać naszych partnerów, nasze kariery i wszystko inne w naszym życiu.

Więc pomyśl o swoich emocjach jako o silnym nurcie, który przenosi cię przez całe życie. Im lepiej rozumiesz to, co czujesz, tym lepiej możesz wykorzystać tę energię. 

 10 zasad emocji, które każdy powinien znać

  1. Twoje uczucia nie pochodzą z części twojego mózgu, która jest pod twoją kontrolą. Nie możesz wybrać swoich uczuć.
  2. Uczucia nie podlegają żadnemu kodeksowi moralnemu. Nie są ani dobre, ani złe, słuszne lub niesłuszne. One po prostu są tym, czym są.
  3. Nawet jeśli nie możesz wybrać swoich uczuć, jesteś za nie odpowiedzialny.
  4. Emocje można „zamurować”, ale nie można ich zgasić. Jeśli odgradzasz się od emocji, nie znikną.
  5. Uczucia mogą poprowadzić cię właściwą ścieżką lub mogą sprowadzić cię na manowce. Wszystko zależy od tego, co z nimi zrobisz.
  6. Kiedy lekceważysz emocje, faktycznie wzmacniasz je. Ignorowanie, odpychanie lub odgradzanie od uczuć może dawać złudne wrażenie, że one „przechodzą”, ale to właśnie te uczucia, których najmniej jesteś świadomy, mogą wpłynąć na ciebie najsilniej i bez twojej wiedzy.
  7. Jest tylko jeden sposób, aby ukoić uczucie dyskomfortu, a to pozwolić sobie na to, by go odczuć.
  8. Twoje uczucia napędzają twoje myśli, ale możesz też używać swoich myśli do zarządzania swoimi uczuciami.
  9. Stając „oko w oko” z silną emocją i pozwalając sobie ją poczuć, myśląc o tym, aby zrozumieć, dlaczego to robisz, co to znaczy i co ci mówi, „przetwarzasz” uczucia.
  10. Twoje uczucia są cennymi wiadomościami od twojego najgłębszego ja. Postępując zgodnie z zasadą 9, słuchasz tych wiadomości, szanujesz siebie i używasz tego cennego zasobu płynącego z twojego wnętrza.

Na podstawie: psychcentral.com

 


Lifestyle Uroda

Dlaczego nie powinieneś zostawiać w lecie butelki z wodą w samochodzie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
12 lipca 2018
Fot. iStock/Alex Potemkin

Przyszło lato, pojawiły się wysokie temperatury, więc staramy się dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Plastikowa butelka wody w samochodzie staje się koniecznością. Nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego, że ten nawyk niesie ze sobą poważne zagrozenie. W połączeniu z ciepłem i światłem plastikowa butelka może łatwo spowodować pożar.

Plastikowe butelki są praktyczne. Ale niekoniecznie dobre dla zdrowia. I nie bez powodu: zawierają toksyczne substancje, a gdy wykorzystujemy je ponownie, bakterie się wręcz w nich mnożą. Ale to nie koniec zagrożeń.

Amerykanin, Dioni Amuchastegui, podzielił się przerażającą historią przedstawioną filmie opublikowanym na Facebooku. Kiedy jadł obiad, zauważył dym wydobywający się z samochodu. Skąd wziął się ten ogień? Wystarczyła plastikowa butelka z wodą, która załamuje światło.  Pojemnik staje się pewnego rodzaju soczewką, która koncentruje promienie słoneczne i w ten sposób zapewnia wystarczająco dużo ciepła, aby wskrzesić płomień.

Strażacy z Midwest City w USA pokazali ku przestrodze na specjalnym nagraniu, jak wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych butelka z wodą w ciągu kilku sekund wypala w  liściu umieszczonym na linii powstałego załamania dziurę.

Nie należy jednak panikować. Aby powstał pożar, musi być spełnionych wiele czynników. Z róznych względów, lepiej jednak zdecydować się na pojemnik wielokrotnego użytku, taki jak butelka ze stali nierdzewnej.


 

Na podstawie: femmeactuelle.fr

 

 


Zobacz także

Pielęgnacja nowej generacji dla cery dojrzałej. Natura i technologia – duet idealny

20 pytań, które warto zadać dziecku po szkole. Akcja „Lekcja przetrwania”

Samotna Sardynia wiosną