Lifestyle Macierzyństwo

Jak przygoda, to tylko z przyjacielem. Akcja „Prawdziwa przyjaźń”

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
13 lipca 2016
Fot. iStock / Imgorthand
 

Pamiętacie swoich przyjaciół z dzieciństwa, z którymi przeżywaliście niesamowite przygody? Tych, z którymi chodziliście zrywać jabłka u sąsiada, z którymi siedzieliście na trzepaku pod blokiem? A może byli też przyjaciele wakacyjni, których spotykaliście latem u babci czy wujka, a może na kolonii? Bawiliście się w Indian, budowaliście szałasy, spędzaliście noc w stodole? A może robiliście psikusy dorosłym?

Mamy dziś dla was taką propozycję: wyciągnijcie stare zdjęcia, ze szkoły, z wakacji, z jakiś podwórkowych wygłupów, a może z imprezy urodzinowej. Każdy z nas takie ma gdzieś zapomniane w szufladzie lub w okurzonym albumie. Usiądźcie ze swoim dzieckiem i przeglądając zdjęcia opowiedzcie o tych wszystkich przygodach, które ze swoimi przyjaciółmi przeżyliście. Ja z moją przyjaciółką z dzieciństwa do dziś wspominamy zgubione na łące sandały, które pogubiłyśmy uciekając przed sąsiadem – naszym wyimaginowanym wrogiem i naszą pierwszą noc przespaną w namiocie – prowizorycznym zrobionym przez naszych ojców. O i jeszcze podchody… Jak się nad tym skupić, to okazuje się, że przygód było bez liku. Może te wasze wspomnienia zachęca wasze dziecko do przeżywania przygód ze swoimi przyjaciółmi, niekoniecznie tych wyświetlanych na ekranie komputera.

Napiszcie w komentarzach, jak u was wyglądały te wspomnienia i jakie przygody w dzieciństwie przeżyliście ze swoimi przyjaciółmi. 

Akcja „Prawdziwa przyjaźń rodzi się w dzieciństwie”

Prawdziwe przyjaźnie rodzą się często w dziecięcych głowach, jeszcze na długo przed tym, gdy zmaterializują się w przedszkolu czy szkolnej ławce. Bądźcie z nami, od dziś będziemy wspierać was i wasze dzieci w poszukiwaniach prawdziwej przyjaźni w bardzo miłym towarzystwie BFG, czyli Bardzo Fajnego Giganta. Bo to właśnie tacy bohaterowie jak Sophie i BFG, zamieszkują w naszej wyobraźni, gdy jesteśmy mali i prowadzą nas trochę jak przyjaciel, trochę jak przewodnik do dorosłości. Sprawmy, by ta była wypełniona szczęściem – nie goryczą!

Co trzeba zrobić?

Trzy razy w tygodniu bedziemy przygotowywać dla was mapę naszej przyjacielskiej podróży, bądźcie z nami – piszcie w komentarzach do artykułów, jak udało wam się wspólnie pokonać kolejny jej odcinek! Jak szukacie z dzieckiem prawdziwej przyjaźni. Opowiedz nam, jak z wprowadzasz dziecko w świat przyjaźni. Najfajniejsze komentarze nagrodzimy.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Nagrody:

3 x razy zestaw 6 książek autorstwa Roalda Dahla, z urodzinowj edycji

Fot. Materiały prasowe

linia 2px

BFG – Najnowszy film od ludziołków, którzy stworzyli E.T. oraz od autora Charliego i fabryki czekolady i Matyldy. Bardzo Fajny Gigant nie jest takim sobie zwykłym olbrzymem. On jest aż nadto miły i w dodatku mocno zakręcony. Sophie doprawdy ma szczęście. Gdyby w środku nocy porwał ją inny gigant, szybko zostałaby jego śniadaniem. Gdy Sophie dowiaduje się, że olbrzymy knują niecny wypad, razem z BFG postanawiają raz na zawsze położyć temu kres.

Akcja trwa od 01.07.2016 – 14.07.2016 roku. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 26.07.2016 roku.

 

 


Lifestyle Macierzyństwo

Toksyczni partnerzy – z nimi nigdy nie powinniśmy się wiązać

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
13 lipca 2016
Toksyczni partnerzy
Fot. iStock/StudioThreeDots
 

Tak, łatwo powiedzieć: „Od tego faceta, uciekaj jak od ognia”. Gdyby to było takie proste, to wszyscy żylibyśmy w szczęśliwych związkach. Oczywiście rzecz dotyczy tak samo kobiet, jak i mężczyzn. Oni przecież też trafiają na zołzy, które niszczą im życie. Taka prawda, nie ma co się korygować.

I gdyby zamiast bajek o rycerzach budzących ze snu królewny i o księżniczkach, które w zaklętej wieży czekają na swojego bohatera, opowiadano nam historie o tym, że faceci są różni, a kobiety nie zawsze są królewnami, to żyłoby się nam wspólnie łatwiej.

Tymczasem pozostaje nam pamiętać w dorosłym życiu, że są partnerzy, z którymi wiązać się nie powinniśmy, gdyż związek z nimi nie przyniesie nam raczej więcej złego, niż dobrego.

Partner zazdrosny

Oczywiście, że odrobiny zazdrości nie może zaszkodzić związkowi, ale już zazdrość zaborcza i ograniczająca swobodę nie jest niczym przyjemnym. Tę zazdrość można dość szybko zauważyć. Jej sygnały są bardzo czytelne. Za krótka sukienka, bluzka ze zbyt dużym dekoltem, przesadne podkreślanie w towarzystwie, że należysz właśnie do niego/do niej – to powinno zwrócić twoją uwagę i zapalić czerwoną lampkę ostrzegawczą w głowie.

Partner kontrolująco-dominujący

To taki z którym po jakimś czasie czujesz się jak w klatce. Co chwilę musisz się z czegoś tłumaczyć, nie masz za bardzo prawa głosu. Na początku może ci imponować, że on wszystko organizuje, załatwia, ale z czasem zauważasz, że ty na nic nie masz wpływu. Co więcej, gdy coś proponujesz, to nigdy nie jest to wystarczająco dobre, czy odpowiednie.

Partner manipulujący

Niebezpieczny typ, ale gdy zaczynasz dostrzegać, że twoi znajomi się od ciebie odsunęli, że brakuje ci czasu na spotkania z przyjaciółmi, bo na każde: „Umówiłam się z Elką”, on ma kontrpropozycję, że już kupił bilety na koncert, zarezerwował stolik w restauracji, chciał zabrać cię na spacer. Manipulatorzy często stosują przemoc psychiczną wobec swoich partnerów. Kiedy czujesz, ze tracisz pewność siebie, gdy nie ufasz sobie – własnym decyzjom i wyborom, warto zastanowić się, czy przyczyna nie leży w związku, w którym jesteś.

Partner perfekcjonista

Związek powinien rozwijać, ciągnąć nas w górę, sprawiać, żebyśmy byli lepsi. Są jednak tego granice, zwłaszcza, gdy wiążemy się z kimś kto jest perfekcjonistą. Wprowadza w nasze życie nieustanne napięcie, że coś nie zostało zrobione dostatecznie dobrze, że ty jesteś cały czas niedostatecznie dobrze. Słyszysz nieustanne uwagi na swój temat, wskazówki, jak powinnaś się zmienić, zachować. Wygładzasz przy nim nerwowo sukienkę, która lekko pogniotła się w aucie, bo obawiasz się, że zaraz się do tego przyczepi? Zastanów się nad tym związkiem.

Fot. iStock/ gilaxia

Fot. iStock/ gilaxia

Partner narcystyczny

To taki, który kocha i wielbi tylko siebie, ciebie natomiast używa jako swojej ozdoby, potrzebuje do podkreślenia swojej wyjątkowości. Uwielbia, gdy się nim zachwycasz, kocha zachwyt w twoich oczach, gdy na niego patrzysz. Puszy się jak paw przy tobie, jednocześnie twoje potrzeby mając w głębokim poważaniu. Liczy się on i to czego on aktualnie chce. Nie daj się omamić. Szybko mu się znudzisz, wystarczy, że zaczniesz mówić o jego wadach – wymieni cię na inny model.

Partner obwiniający

Gdy usłyszysz: „Wszystko, to twoja wina”, „Przez ciebie marnuję swoje życie” – spakuj się i wyjdź. To ten typ, który będzie wiecznie wpędzał cię w poczucie winy na tobie wyładowując swoje frustracje za złe wybory, za porażki, za nieudane próby. Będziesz jak worek treningowy, na którym wyżywać się będzie za to, co w życiu mu nie wyszło, a z czym ty – realnie patrząc – nie masz nic wspólnego.

Partner rywalizujący

Zawsze chce być lepszy od ciebie. Biegasz? On też zacznie i będzie mówić, ile kilometrów więcej przebiegł, i o ile szybciej. To, że zarabiasz więcej – jest dla niego nie do przyjęcia i zaakceptowania. Masz więcej przyjaciół? On zrobi wszystko, by mieć jeszcze więcej. Nawet ulubioną przez znajomych twoją sałatkę też zrobi lepiej. Jak długo można to znieść… Pewnie są tacy, którzy powiedzą, że bardzo długo… niestety.

Partner kłamca

Najpierw rozkochuje cię w sobie kłamiąc na swój temat, by być bardziej atrakcyjnym. Później łapiesz go na drobnych kłamstwach. Mówił, że się spóźni, bo jedzie na myjnię, a auto brudne. Tłumaczy, że wróci później, bo pojechał kupić koszulę, ale gdy pytasz o nią, tłumaczy, że żadna mu się nie podobała. Nie pozna cię z rodzicami, bo akurat wyjechali, a później rozmawia z matką mówiąc, że wpadnie do niej wieczorem. Jak zaufać komuś kto kłamie? Nie da się, chyba, że można zbudować związek bez zaufania… Kto się odważy?


Lifestyle Macierzyństwo

7 umiejętności, które zmienią twoje życie i nauczysz się ich w czasie krótszym niż 6 miesięcy. Akcja „To lato jest Twoje. Pierwszy krok do zmian”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
13 lipca 2016
Fot. iStock / darrya

Jak zmienić swoje życie? Nabrać wiatru w żagle! Nic tak nie pomaga złapać życia w swoje ręce i dokonać znaczących zmian, jak nowe umiejętności. Co można zrobić? Bardzo wiele – przede wszystkim to zależy od twoich zainteresowań i celów. My dziś podpowiadamy wam, w jakim kierunku możecie się udać w te wakacje. Aby posiąść te umiejętności, tak by czuć się pewnie – wystarczy mniej niz pół roku. Mierzmy wysoko!

Wystąpienia publiczne

Zaskakujące, ale nad wyraz cenne doświadczenie. Wielu z nas, na co dzień pewnych siebie – kompletnie traci głowę, gdy staję przed nawet najmniejsza publicznością. Internet donosi, że według badań publicznych wystąpień boimy się bardziej niż śmierci!

Umiejętność mówienia do grona obiorców, to wyjątkowa cenna cecha, którą można wypracować. A korzyści – to nie tylko brak tremy – okazują się zaskakujące. Warren Buffett swoim absolwentom mówił, że ta umiejętność otwiera szeroko drzwi do życiowego sukcesu – obojętnie czy szukamy go w życiu prywatnym, czy służbowym. Gdy rozwijamy umiętność występowania publicznie – rozwijamy równocześnie umiejętności komunikacji, budowania zaufania i sprzedaży oraz wiele. wiele innych. A te są przydatne w codziennym życiu.

Zwalcz demona i zobacz jak zmieni się twoje postrzeganie siebie i innych. Takie wystąpienie, to również doskonała okazja do obserwacji bardzo różnych zachowań wśród ludzi wokół siebie.

Nauka języka obcego

Tak pół roku wystarczy, żeby nauczyć się języka na tyle dobrze, że dogadać się w kwestii podstawowych rzeczy na poziomie wyższym niż „Dziń dybry, ja być z Polska”. A jeżeli skusicie się na profesjonalny kurs – efekty mogą was zaskoczyć.

Nie musiscie zaczynać od zera – każdy z nas kiedyś, uczył się jakiegoś języka obcego – niestety bardzo często po szkole, nasze umiejętności umarły gdzieś między „zrobię to jutro” a „nie mam czasu na pierdoły”. Wiecie co robić ;). W tej chwili narzędzia są pod naszymi nosami, np. portale społecznościowe do nauki języków, tacy wirtualni i całkiem bezpłatni native speakerzy.

Zarządzanie swoimi finansami

Prowadzicie domową rachunkowość? Może pora oswoić finansowego potwora. Jak to zrobić naprawdę dobrze od lat radzi mistrz w swojej branży – Michał Szfrański, na blogu Jak oszczędzać pieniądze. A po co nam domowa księgowość do zmian? Będziecie zaskokoczone jak wiele w życiu można zmienić i osiągnąć kontrolując swoje finanse. Od lepszego gospodarowania tym co mamy, przez poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad życiem – po odłożenie pieniędzy na wakacje życia i podróż po globie. Na pewno nie uznacie tego czasu za stracony, można tylko zyskać!

Szybkie czytanie

Nie jest dla każdego, ale wbrew pozorom nie należy do umiejętnośći bardzo trudnych. Wystarczy odrobina samozaparcia i regularne ćwiczenia. A po co nam szybkie czytanie – nie chodzi bynajmniej o rozkoszowanie się lekturą ulubionego romansidła, ale umiejętność szybkiego wyławiania informacji. Żyjemy w społeczeństwie informacyjnym, codziennie zasypywani jesteśmy ogromną ilością zbędnych wiadomości. Nie ma cenniejszej umięjtności, niż szybkość i trafne ich selekcjonowanie.

Oswojenie „Exela”

Więkość z nas z niego korzysta – i również większość histerycznie boi sie tego popularnego programu. Może najwyższa pora go ujarzmić? W sieci nie brak tutoriali i instrukcji krok po kroku na każdą okazję, wystarczy odrobina dobrej chęci. A poskormienie tego „złośnika” to nie tylko umiejętność wykorzystania zalet tego programu, ale i doskonały dowód – że można i nie trzeba się bać… i to się opłaca! Dlaczego akurat król arkuszy kalkulacyjnych, bo jest tak popularny, że bedziesz miała z tego najwięcej korzyści – tych realnych: w pracy, w organizacji domu czy podczas planowania treningów.

Nauka edycji i obróbki zdjęć

To już czysta przyjemność. I korzyści – nie tylko w postaci ładnych wakacyjnych pamiątek. Poćwiczysz kreatywność i wyobraźnię przestrzenną w bardzo praktycznym wydaniu. Umiejętność obsługi programów do obróki i edycji zdjęć – to coś, czym warto się pochwalić podczas poszukiwań pracy. Nie trzeba porywać się na drogiego Corela, sprawdźcie jego mniej rozbudowany i darmowy odpowiednik – GiMP.

Medytacja

Bo odpoczywać też trzeba się nauczyć, a ta umiejętność jest coraz rzadsza. Nawet na urlopie nie potrafimy odpoczywać. Gnamy i pędzimy, nie potrafimy odpuszczać i słuchać siebie. Nie trzeba medytacji podszywać większą religijną ideologią. Nauczcie się dzięki niej wyciszać, zwalniać, mieć czas na zwykłe, prawdziwe życie.

Zacznij wprowadzać w swoim życiu zmiany, już dziś – teraz! Napisz nam w komentarzu co TY chcesz zrobić, by zmienić życie na lepsze.

Będziesz chciała się poddać? Nie rób tego, masz nas!

Wśród najaktywniejszych z was wybierzemy i nagrodzimy najfajniejsze komentarze! Po trzech tygodniach – rozdamy pierwsze nagrody, a po zakończeniu naszej akcji wyłonimy pozostałe laureatki! Bądźcie z nami!

Co trzeba zrobić?

Przez kolejne sześć tygodni będziemy specjalnie dla was pisać jak odmienić swoje życie – jak żyć zdrowiej, piękniej; jak schudnąć, jeść zdrowiej, ćwiczyć; jak uwolnić swoją głowę; nauczyć się czegoś nowego. Jak odmienić swoje życie – na lepsze! W komentarzu pod tym tekstem, napisz, co udało ci się zrobić, jakie masz plany i i sukcesy? To lato jest nasze, razem sięgniemy po gwiazdkę z nieba!


Nagrody:

Od marki Diu Vitam

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

3 x  tygodniowy pakiet wody Diu Vitam (3 kartony)

Od marki Eveline:

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

5 zestaw składający się z:
– kremu z lini Express Face Care
– kremu z lini AquaHybrid
– kremu z lini LiftHybrid krem 40+

Od marki NOVA Kosmetyki:

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

3 x zestaw kosmetyków zawierający:
– pianka do mycia twarzy GoCranberry
– maseczka do twarzy GoCranberry
– krem ochronny z SPF 10

Od marki Bioline

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

5 x  wybrany produkt do pielęgnacji ciała (body oil coconut, body oil monoi lub balsam sweet almond ) + mydełko aleppo

Od marki by Insomnia

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

3 x  T-shirt Nell z nadrukiem

Od marki FootMedica

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

3 x konsultacja podologiczna (wraz z drobnym zabiegiem w przypadku potrzeby)
2 x  badanie stóp (obejmujące badanie manualne i badanie komputerowe stóp)

Partnerzy akcji:

logotypy akja lato

Czas trwania akcji: od 04.07.2016 do 15.08.2016 roku. Wyniki zostaną opublikowane: cz. 1) po 3 tygodniach trwania akcji, cz. 2) do 10 dni od jej zakończenia.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

Zobacz wszystkie wpisy biorące udział w akcji


Źródło: lifehack.org


Zobacz także

Podróżuje po świecie tworząc kobiecy „Atlas Piękna”

Jedyna na świecie aplikacja, dzięki której sprzedasz swoje ubrania, kupisz nowe i będziesz modna jesienią

Regulamin akcji #MiesiącKobiet