Go to content

Jak przygoda, to tylko z przyjacielem. Akcja „Prawdziwa przyjaźń”

Fot. iStock / Imgorthand

Pamiętacie swoich przyjaciół z dzieciństwa, z którymi przeżywaliście niesamowite przygody? Tych, z którymi chodziliście zrywać jabłka u sąsiada, z którymi siedzieliście na trzepaku pod blokiem? A może byli też przyjaciele wakacyjni, których spotykaliście latem u babci czy wujka, a może na kolonii? Bawiliście się w Indian, budowaliście szałasy, spędzaliście noc w stodole? A może robiliście psikusy dorosłym?

Mamy dziś dla was taką propozycję: wyciągnijcie stare zdjęcia, ze szkoły, z wakacji, z jakiś podwórkowych wygłupów, a może z imprezy urodzinowej. Każdy z nas takie ma gdzieś zapomniane w szufladzie lub w okurzonym albumie. Usiądźcie ze swoim dzieckiem i przeglądając zdjęcia opowiedzcie o tych wszystkich przygodach, które ze swoimi przyjaciółmi przeżyliście. Ja z moją przyjaciółką z dzieciństwa do dziś wspominamy zgubione na łące sandały, które pogubiłyśmy uciekając przed sąsiadem – naszym wyimaginowanym wrogiem i naszą pierwszą noc przespaną w namiocie – prowizorycznym zrobionym przez naszych ojców. O i jeszcze podchody… Jak się nad tym skupić, to okazuje się, że przygód było bez liku. Może te wasze wspomnienia zachęca wasze dziecko do przeżywania przygód ze swoimi przyjaciółmi, niekoniecznie tych wyświetlanych na ekranie komputera.

Napiszcie w komentarzach, jak u was wyglądały te wspomnienia i jakie przygody w dzieciństwie przeżyliście ze swoimi przyjaciółmi. 

Akcja „Prawdziwa przyjaźń rodzi się w dzieciństwie”

Prawdziwe przyjaźnie rodzą się często w dziecięcych głowach, jeszcze na długo przed tym, gdy zmaterializują się w przedszkolu czy szkolnej ławce. Bądźcie z nami, od dziś będziemy wspierać was i wasze dzieci w poszukiwaniach prawdziwej przyjaźni w bardzo miłym towarzystwie BFG, czyli Bardzo Fajnego Giganta. Bo to właśnie tacy bohaterowie jak Sophie i BFG, zamieszkują w naszej wyobraźni, gdy jesteśmy mali i prowadzą nas trochę jak przyjaciel, trochę jak przewodnik do dorosłości. Sprawmy, by ta była wypełniona szczęściem – nie goryczą!

Co trzeba zrobić?

Trzy razy w tygodniu bedziemy przygotowywać dla was mapę naszej przyjacielskiej podróży, bądźcie z nami – piszcie w komentarzach do artykułów, jak udało wam się wspólnie pokonać kolejny jej odcinek! Jak szukacie z dzieckiem prawdziwej przyjaźni. Opowiedz nam, jak z wprowadzasz dziecko w świat przyjaźni. Najfajniejsze komentarze nagrodzimy.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Nagrody:

3 x razy zestaw 6 książek autorstwa Roalda Dahla, z urodzinowj edycji

Fot. Materiały prasowe

linia 2px

BFG – Najnowszy film od ludziołków, którzy stworzyli E.T. oraz od autora Charliego i fabryki czekolady i Matyldy. Bardzo Fajny Gigant nie jest takim sobie zwykłym olbrzymem. On jest aż nadto miły i w dodatku mocno zakręcony. Sophie doprawdy ma szczęście. Gdyby w środku nocy porwał ją inny gigant, szybko zostałaby jego śniadaniem. Gdy Sophie dowiaduje się, że olbrzymy knują niecny wypad, razem z BFG postanawiają raz na zawsze położyć temu kres.

Akcja trwa od 01.07.2016 – 14.07.2016 roku. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 26.07.2016 roku.