Macierzyństwo

Zbliża się czas wakacji i dalszych wyjazdów. Zadbaj o to, by twoje dziecko podróżowało bezpiecznie i komfortowo

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
17 maja 2016
isofix
Fot. Flickr / Ryan Dickey / CC BY
 

Ciepłe miesiące i długie dni zachęcają do wojaży po kraju. Niezależnie od tego, dokąd macie ochotę podróżować, bezpieczeństwo podczas jazdy jest najważniejsze. Nikt nie wsiada w podróż do niesprawnego auta, bez uprawnień do prowadzenia pojazdu, nikt nie przewozi malucha bez fotelika samochodowego. Troska o komfort i spokój w podróży jest szczególnie istotna, gdy autem podróżują dzieci. Mali pasażerowie, potrzebują wyjątkowej opieki i doskonałej organizacji podróży.

Zorganizuj podróż tak, by dziecko się nie nudziło

Jeśli chcesz sprawnie przebyć trasę, pamiętaj o tym, że mali pasażerowie dość szybko zaczynają się nudzić widokami za oknem. Kierowcy trudno będzie utrzymać nerwy na wodzy i ignorować coraz bardziej nasilające się dziecięce protesty. A jedna fatalna dla dziecka podróż, może skutkować niechęcią do jazdy autem, na długie lata. Spraw więc, by podróż się nie dłużyła a maluchy nie znajdowały zbyt wielu okazji do marudzenia, tym samym wybijając z rytmu kierowcę oraz wymuszając częste postoje. Zazwyczaj sprawdza się teoria, że im mniejsze dziecko, tym mniejszy kłopot w podróży. Najważniejsze, by malec miał wygodne ubranie, napełniony brzuszek przed jazdą i suchą pieluszkę. Niemowlę czasem potrafi przespać całą trasę twardym snem, starsze dziecko ma już swoje wymagania.

Te wskazówki pomogą płynnie pokonać zamierzoną drogę:

  • zaplanuj podróż w czasie, gdy dziecko będzie wybiegane i zmęczone, lub przypadnie chwila na jego drzemkę. Maluch zapadnie w sen podczas jazdy, więc droga upłynie spokojnie i bez większego marudzenia zmęczonego smyka,
  • podczas pokonywania długiej trasy uwzględnij przerwy na postój, by dziecko mogło rozprostować nogi, załatwić swoje potrzeby fizjologiczne oraz posiłek – pozwalanie na jedzenie ryzykownych pokarmów podczas jazdy, może skutkować zakrztuszeniem.
  • zapakuj dla dziecka drobiazgi do zabawy, najlepiej coś nowego, tak by dziecko nie znudziło się po 5 minutach zabawy czymś, co dobrze zna,
  • gdy starszaka dopadają pierwsze symptomy znudzenia, warto odwracać dziecięcą uwagę wymyślonymi na poczekaniu zabawami i zgadywankami, typu jakie kolory widać za oknem, ile domów minęliśmy,
  • nie zapomnij o zamontowaniu roletek na szyby, lub przyklejanych na przyssawki mat zaciemniających, by ostre słońce nie raziło małego podróżnika w oczy,
  • rozbierz dziecko w aucie z wierzchniego okrycia, zdejmij mu także buty, jeśli przez dłuższy czas nie planujecie postoju. Przegrzany malec będzie marudził z powodu gorąca. Jeśli obawiacie się, że dziecko zmarznie, weźcie w podróż kocyk, by zawsze móc je okryć.

    Fot. Materiały prasowe

    Fot. Materiały prasowe

Zadbaj o bezpieczeństwo w trakcie jazdy

Oczywiście mowa jest o najważniejszym zabezpieczeniu zdrowia i życia dziecka, czyli zamontowaniu odpowiedniego fotelika samochodowego. Fotelik powinien być dobrany pod kątem wieku i wagi dziecka, musi posiadać odpowiednie certyfikaty oraz informację czy przeszedł profesjonalne testy zderzeniowe. Warto zwrócić uwagę na materiały, z jakich powstał fotelik, tak by dziecko siedziało w nim wygodnie i w razie zabrudzenia istniała możliwość usunięcia plam. Każda dodatkowa funkcja fotelika, zadziała na korzyść wygody podróżowania dziecka. Szczególnie warto zwrócić uwagę na sposób mocowania, czy jest to zwykłe mocowanie pasami, czy może dający większą gwarancję bezpieczeństwa system ISOFIX.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Idealne połączenie – Mokka Coletto i baza ISOFIX

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fotelik Mokka przeznaczony dla dzieci od 0 do 18 kg (od urodzenie do 4 lat), więc fantastycznie posłuży maluchowi od pierwszych podróży, po wiek przedszkolny. Aby zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo, posiada system ISOFIX, dzięki czemu cały fotelik jest połączony bezpośrednio ze szkieletem auta. To sprawia, że w chwili kolizji fotelik wraz z dzieckiem nie zmieni swojego położenia. Unikalna funkcja obrotu o 360 stopni umożliwia obrócenie fotelika w kierunku drzwi samochodu, a także wygodne wkładanie oraz wyjmowanie dziecka. Możliwe jest także stawianie fotelika jedną ręką przodem bądź tyłem do kierunku jazdy, bez konieczności jego demontażu. Poziom bezpieczeństwa malucha podnosi 5 punktowa uprząż  pasów bezpieczeństwa, z miękkimi ochraniaczami, pokrytymi od strony ramion materiałem zapobiegającym spadanie szelek uprzęży z ramienia dziecka. Wygodę podczas podróży zapewnia regulowany zagłówek, dodatkowa poduszka po głowę i na siedzisko dla najmłodszych. Wskaźnik poprawnego zapięcia pasów jest dodatkową wskazówką dla rodzica, że dziecko jest poprawnie włożone do fotelika, więc można bezpiecznie ruszać w drogę.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Powyższe rady zdecydowanie ułatwią podróż z dzieckiem, i uczynią ja przyjemniejszą oraz bezpieczniejszą. Inwestycja w wysokiej klasy, sprawdzony fotelik samochodowy typu Mokka Coletto, to inwestycja w zdrowie i życie malucha. Szerokiej drogi!


Wpis powstał we współpracy z Coletto

 


Macierzyństwo

Lubisz zakupy? Nie żałuj pieniędzy, kupuj książki i ucz czytać swoje dziecko. Wydawnictwo Jedność ułatwi to zadanie!

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
18 maja 2016
targi książki
Fot. Pixabay / LubosHouska / CC0 Public Domain
 

Jakie wspomnienia przychodzą wam na myśl, gdy przywołujecie w pamięci dom rodzinny? Wspólne rodzinne posiłki, spacery w słoneczne dni lub wspólnie spędzony czas na planszowymi grami? Tak, kiedyś dzieci nie zajmowały swojej uwagi elektronicznymi gadżetami, nie marnowały czasu i wzroku na gapienie się w monitor. Tak, kiedyś to były czasy! Dużo ruchu, dużo zabawy oraz książki, które aż paliły w ręce, by jak najszybciej je otworzyć i przeczytać. Nie macie ochoty dać tego samego swoim dzieciom?

Zdecydowanie tak! Kto z nas nie chce, by dzieci wspomniały dom przez nas tworzony, podobnie jak my wspominamy dom rodzinny. Czego potrzeba, by otworzyć dziecięce głowy na odkrywanie nowego i ciekawość świata? Książek potrzeba. To się przez lata nie zmieniło, książki dają wiele dobrego i krzywdą dla dziecka oraz jego rozwoju jest żałowanie tej rozrywki. Zaszczep dziecku miłość do książek.

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci

To dotyczy nie tylko zasad dobrego zachowania, szacunku do innych ludzi, ale także czytania książek. To prawda, że czytanie jest czynnością naturalną dla tych, którzy znają litery. Ale dziecku trzeba zaszczepić chęć, a nie jedynie wskazać obowiązek czytania książek. Dla jego dobra. Wystarczy poświęcić trochę czasu, zaprosić dziecko do biblioteki, księgarni lub na targi książek. A wymówkę, że książki za dużo kosztują, odłożyć między półki, właśnie z książkami. W Warszawie organizowane są targi, gdzie można kupić książki w cenach, które będą pasowały do każdej kieszeni. Grzechem byłoby nie skorzystać.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Dzień Dziecka, Dzień Matki? Lub bez okazji, bo przecież książka jest dobra na każdy czas

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Warszawskie Targi Książki, które odbędą się w dn. 19-22.05 w Warszawie na Stadionie Narodowym, będą idealną okazją, by nadrobić czytelnicze zaległości, lub dołożyć do domowej biblioteczki kolejne pozycje, które z dumą będą się prężyć na półkach. Aby było łatwiej trafić pod właściwy adres, wystarczy kierować się do stoiska nr 173 w sektorze V. Tu czeka na wszystkich Czytelników Wydawnictwo Jedność. Podczas targów zaprezentowane zostaną różnorodne nowości wydawnicze a książki będzie można kupić z atrakcyjnym rabatem targowym a także w znanej promocji 3 za 2. Do każdego zakupu kolorowe zakładki zawieszki, które umilą konieczność odłożenia czytanej książki na półkę.

Perełki dla dzieci, które staną się ulubionymi książkami dzieciństwa

Dobre maniery nie tylko dla przedszkolaków

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Czy jest ktoś, kto nie słyszał o Cecylii Knedelek? Dzieciaki – przedszkolaki na pewno znają i kochają. Tym bardziej więc, ucieszy ich możliwość zakupu jako pamiątki z targów, książki o dobrym wychowaniu. Bo przecież manier uczymy się od początku, najlepiej przez dobrą zabawę.  A z Cecylią będzie i dobra zabawa i porcja cennej wiedzy, gdy dziewczynka opowiada gąsce Walerii oraz wszystkim przyszłym i obecnym przedszkolakom, jak zachowywać się zgodnie z zasadami dobrego wychowania. Pełne świetnego humoru historyjki poprzedzają zbiór najważniejszych wskazówek dla małych i dużych przedszkolaków, które będą przydawać się dzieciom jeszcze długo, długo po opuszczeniu przedszkola.

Spoko książka dla chłopaków

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Podręcznik do walki z nudą! Tę książkę musi mieć każdy chłopak. Powód jest prosty – niezbędnik każdego chłopaka, który chce zadziwić swoich kolegów i zaimponować swoim koleżankom, doskonale w tym pomoże. To podręcznik przydatny w każdym miejscu i o każdej porze, po brzegi wypełniony zaskakującymi ciekawostkami i faktami. Nie brak w nim dowcipów, potężnej dawki humoru i naprawdę odlotowych pomysłów. Gwarantujemy, że z tym poradnikiem nuda nikomu nie grozi, za to na wszystkich czeka fenomenalna wprost zabawa! Szyfry, żarty, zabawne fakty, rady dla przyszłych detektywów i twórców komiksów, mózgołamacze… Nie znajdzie się chłopiec, który z ciekawości nie zechce sięgnąć po tę książkę.

SUPERzabawy dla dzieci od 3 do 8 lat

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

To genialna propozycja do wszystkich rodziców, dziadków, nauczycieli, opiekunów, wychowawców lubiących wspólne zabawy z dziećmi. SUPERzabawy to skarbnica pomysłów na rozmaite gry i zabawy dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat, które można przeprowadzić w rozmaitych warunkach – w domu, w szkole, na świeżym powietrzu, w podróży. Wszystkie rozwijają ważne dziecięce umiejętności: zdolność współpracy, logiczne myślenie, kreatywność, motorykę małą i dużą, sprawność fizyczną i emocjonalną. Znajdą się tutaj propozycje zarówno dla spokojniejszych dzieci, jak i dla tych, które rozpiera energia; zarówno dla małej grupy dzieci lub wręcz jednego dziecka, jak i wymagające większej liczby uczestników. Polecamy wszystkim rodzicom i opiekunom, którzy szukają nowych pomysłów na zabawy z podopiecznymi!

Dzieci są ważne, ale o dorosłych też nie można zapominać

Dorośli też chętnie sięgają po książki, najczęściej wieczorami, jako relaks po długim dniu. Można łagodnie oderwać myśli od problemów codzienności, poszerzyć zakres wiedzy, ukoić nerwy. Powinnyśmy częściej kupować książki, aby tej odskoczni od problemów i bazy cennej wiedzy nigdy nam nie brakowało. We współpracy z największym niemieckim wydawnictwem poradnikowym Wydawnictwo Jedność opracowało serię poradników Zdrowie. Na ich stronach najlepsi autorzy, prawdziwi eksperci, dzielą się z Państwem wieloletnim doświadczeniem, przekazując najnowsze wyniki badań oraz informacje i wskazówki, które codziennie stosują w swojej praktyce.

Moja zielona dieta. Jak schudnąć bez efektu jo-jo o każdej porze roku 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

To dwa w jednym – idealny poradnik dla czytelnika, który chce schudnąć bez efektu jo-jo i książka kulinarna z prostymi przepisami na smaczne i zdrowe dania. W książce znajdziemy cztery działy poświęcone kolejnym porom roku. Każdy z nich zawiera szczegółową dietę złożoną z dostępnych o danej porze roku produktów. Przepisy na proponowane dania opatrzone są kolorowymi fotografiami. Nie brakuje również ciekawostek dotyczących poszczególnych składników oraz sposobów przygotowania czy przechowywania dań.

Wegetariańska szkoła gotowania krok po kroku 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Znajdziecie w niej profesjonalny kurs kuchni wegetariańskiej – ponad pół tysiąca fotografii z podstawowymi zasadami i najlepszymi przepisami. Książka składa się z czterech sekcji poświęconych filarom kuchni wegetariańskiej: zbożu, warzywom, tofu i seitan, ziarnom oleistym. Każda sekcja jest poprzedzona bogatym wstępem zawierającym wiele niezbędnych informacji dotyczących właściwości i walorów odżywczych każdego z produktów.

Rzecz niezwykle oryginalna, wszystkie składniki i etapy przygotowywania potraw są sfotografowane z góry: w ten sposób łatwo można zorientować się czego będziemy potrzebować do przyrządzenia dań, bez zagłębiania się w treść przepisu. To wspaniała, bogato ilustrowana (ponad 500 zdjęć) książka kucharska przeznaczona nie tylko dla wegetarian, ale także dla wszystkich tych, którzy pragną odkryć nowy i zaskakujący urok smacznej i przede wszystkim zdrowej kuchni.

Roślinne antybiotyki

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Z tej książki dowiecie się, czym są antybiotyki i w jaki sposób działają, o co powinniście zapytać lekarza, jeśli zaleci Wam antybiotyk, a  także jak można odbudować odporność po przebytej kuracji antybiotykowej, wspomagając się ziołami i zdrowym odżywianiem.

 

 

 

 

 

To wszystko i jeszcze więcej, czeka na was już  dn. 19-22.05 w Warszawie na Stadionie Narodowym. Zapraszamy na stoisko Wydawnictwa Jedność nr 173/V


Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem Jedność

 


Macierzyństwo

Napisz list do swojej mamy, my wyślemy go do niej z upominkiem. Nasza nowa akcja na Dzień Matki

Redakcja
Redakcja
17 maja 2016
Napisz list do swojej mamy, my wyślemy go do niej z upominkiem. Nasza nowa akcja na Dzień Matki
Fot. iStock / freemixer

Matka, pierwsza i najważniejsza osoba w naszym życiu. Jej ciepło, czułość, tembr głosu. Wspomnienia, które nosimy w sobie. Często zaczynamy ją doceniać dopiero, gdy same stajemy się dorosłe. Wówczas zaczynamy ją też rozumieć, więcej wybaczamy, bo widzimy, że same popełniamy błędy. Przychodzi taki czas, gdy wiele rzeczy chciałybyśmy jej powiedzieć, a jednak milczymy, odkładamy rozmowę na „potem”. Kobiety, których matki już odeszły, mówią, że najbardziej żałują tego”potem”, które nie zdążyło nastąpić. Dlatego nie odkładajmy ciepłych i ważnych słów. Już niedługo Dzień Matki, jeśli nie wiesz, co mogłabyś podarować Mamie, tak prosto z serca, wyjątkowego, niepowtarzalnego i bezcennego – podaruj jej swoje uczucia.

Specjalnie dla naszych czytelniczek przygotowałyśmy akcję „List do Mamy”. Napisz list do swojej mamy i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, prośba o zrozumienie, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło. Wszystko, co tylko chcesz i czujesz. Miłość matki i córki bywa trudna, pełna wzniesień i upadków, ale zawsze zajmuje ogromny kawałek serca, fragment nas samych, naszego życia. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.

Wszystkie listy opublikujemy. Wybrane nagrodzimy w wyjątkowy sposób – wydrukujemy i razem z drobnym upominkiem, prześlemy twojej mamie!

Czas trwania akcji: 17.05 – 23.05.2016 roku

Nagrody

5 x zestaw od ProVag w pięknej skórzanej kosmetyczce. Zestaw składający się z:

– Specjalistyczna emulsja do higieny intymnej,
– Specjalistyczny żel do zapobiegania i leczenia wspomagającego zakażeń okolic intymnych
– Probiotyk doustny

 

 

provag kosmetyczka

provag

5 x zestaw kosmetyków Eveline. Zestaw składający się z:

– SPA PROFESSIONAL Kawowy peeling do ciała 200ml
– SPA PROFESSIONAL Trawa cytrynowa peeling do ciała 200m
– SPA PROFESSIONAL Balsam kwitnąca wiśnia 200ml
– SPA PROFESSIONAL Balsam pod prysznic mango i papaja 200ml

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Eveline_logo_czarny

List przesyłajcie na adres [email protected] z dopiskiem „List do mamy” oraz informacją, jak chcecie zostać podpisani.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Przeczytaj wszystkie listy biorące udział w akcji

Regulamin akcji znajduje się tutaj.


Zobacz także

Apel do niedzielnych tatusiów: Nie spóźniaj się, nie zabieraj dziecka na randki, nie zasypuj atrakcjami

Elegancja w ruchu: Kolekcja Fashion Cybex

Mamo, zainspiruj się historią Miapka Design i odkryj patent na wygodę dziecka i twój rozwój na macierzyńskim!