Go to content

Jeśli masz problem – rozwiąż go. Nasza akcja tydzień trzeci, dzień #1

Fot. iStock / knape

Przyjemność na dziś – mały krok w kierunku rozwoju. Załóżmy, że coś ci w twoim życiu przeszkadza, uwiera, nie pozwala być szczęśliwą. Chciałabyś o tym z kimś porozmawiać (np. ze specjalistą), ale z różnych powodów tego nie robisz. Bo pieniądze, bo brak czasu, bo odkładasz „na jutro” ( czyli na „nigdy”), bo do końca nie chcesz się konfrontować z tym, co się dzieje.

Poświęć dziś sobie choć pięć minut. Napisz na kartce jaki jest twój największy życiowy problem. Kiepska relacja z partnerem, dzieckiem, rodzicami, samotność? Brak awansu w pracy, choć jesteś w niej już długo? Brak dobrej pracy. Zapisz tylko jedną, najważniejszą– twoim zdaniem rzecz.

A potem pomyśl, kto mógłby pomóc ci choć trochę ten problem pokonać. To może być psycholog, psychoterapeuta, dietetyk, mediator, doradca zawodowy, ale też koleżanka czy przyjaciółka, która ma podobne doświadczenia. Nie mów, że przecież to wiesz i że „jutro” coś z tym zrobisz. Zadzwoń teraz i się umów na spotkanie. Jedno spotkanie, jedna rozmowa nie zrobi rewolucji, ale będzie będzie super pierwszym krokiem do zmiany. Dziś. Nie jutro.

Trzymamy kciuki.


Akcja „Bądź dobra dla… siebie”

Dołącz do nas i codziennie zrób coś dobrego dla siebie! To może być drobiazg albo marzenie życia. Godzinna w domowej wannie, 5 minut na wypicie kawy bez pośpiechu, czy zapisanie się na siłownię, a może kupno książki dla siebie na wieczór? To zależy tylko od ciebie.

ZASADY:

  1. Redakcja Oh!me codziennie opublikuje wpis pod hasłem akcji „Bądź dobra dla… siebie”.
  2. Aby wziąć udział w akcji, należy w komentarzu do wpisu opublikowanego na stronie ohme.pl dodać odpowiedź na zadanie konkursowe: „Co dobrego dziś dla siebie zrobiłaś?”
  3. Wśród osób, które będą regularnie zamieszczały komentarze z odpowiedziami, wybierzemy odpowiedzi, które najbardziej się spodobają się Jury i nagrodzimy je!
  4. Akcja będzie odbywała się w cyklach tygodniowych (Drugi trzeci: 24-30.11.2015). Po każdym zakończonym tygodniu, Jury wybierze Laureatki.
  5. Jedna osoba może wygrać jedną nagrodę.
  6. Nagrody – tydzień trzeci:
    2 x  Sesja coachingowa ze specjalistką – Karoliną Cwaliną – przeczytaj więcej na Sexy zaczyna się w głowie.

Każdego dnia należy umieszczać komentarze pod aktualnym wpisem – nie przegap naszej zabawy i śledź nas na Facebooku. Zacznij już dzisiaj i napisz w komentarzu do tego tekstu – co dobrego zrobiłaś dziś dla siebie.

Tydzień trzeci- zobacz wszystkie zadania