Go to content

Ubranka i akcesoria dla niemowląt – postaw na jakość i dobrą cenę

Fot. Materiały prasowe

Wybór ubranek i akcesoriów dla niemowląt jest ogromny. Dowiedz się, jak kupować te najbardziej przyjazne dla dzieci i Twojego portfela.

Skompletowanie wyprawki dla niemowlęcia to nie lada wyzwanie. Sklepowe półki uginają się od uroczych ubranek i dodatków. Nie wszystkie jednak nadają się dla dzieci. Kupując akcesoria dla niemowląt warto zwracać uwagę na ich jakość i sposób wykonania. Zabawki, ubranka czy różnego rodzaju dodatki muszą być przede wszystkim bezpieczne dla najmłodszych. Materiały, z jakich zostały wykonane różnego rodzaju akcesoria dla niemowląt nie mogą też uczulać ani podrażniać skóry dziecka. Może się wydawać, że produkty spełniające wymienione powyżej kryteria, są wyjątkowo drogie. Nic bardziej mylnego. Dobrej jakości akcesoria nie muszą kosztować fortuny. Dowiedz się, jak wybierać odpowiednie produkty, nie rujnując przy tym swojego portfela.

Tkaniny i dzianiny przyjazne zdrowiu dziecka

Kupując ubranka dla najmłodszych, warto zwracać uwagę na materiał, z jakiego zostały uszyte. Najlepsze będą body czy śpioszki wykonane z tkanin naturalnych, ponieważ dzięki nim skóra może oddychać i zdecydowanie rzadziej ulega otarciom czy odparzeniom. W przypadku takich materiałów nie obserwuje się także reakcji alergicznych. Najlepiej kupować więc ubranka uszyte z bawełny, wiskozy czy włókna bambusowego.

Bawełna

Bawełna to jedna z najbardziej popularnych tkanin pochodzenia naturalnego. Pochodzi z włókien otaczających roślinę określaną tą samą nazwą. Zaletą materiałów wykonanych z tego surowca jest przewiewność, delikatność oraz właściwości absorpcyjne, co sprawia, że bawełna jest rozpowszechniona nie tylko w przemyśle tekstylnym, ale także w przemyśle medycznym – w drugim przypadku służy do wytwarzania materiałów opatrunkowych. Tkaniny bawełniane są szczególnie polecane do produkcji ubranek i akcesoriów dla niemowląt, ponieważ nie podrażniają skóry i nie powodują reakcji alergicznych.

Len

Len to idealna tkanina na ubranka dla najmłodszych. Ten materiał powstaje bowiem z włóknodajnej rośliny o tej samej nazwie. Lniane ubrania są przewiewne, oddychające, a z każdym kolejnym praniem robią się coraz bardziej miękkie. Warto dodać, że len to tkanina wyjątkowo szlachetna i coraz częściej doceniana.

Wiskoza

Nie wszyscy wiedzą, że wiskoza jest tkaniną naturalną, a dokładniej: sztuczną tkaniną pochodzenia naturalnego. Wiskoza jest rodzajem włókna powstającego w wyniku chemicznej obróbki celulozy, którą pozyskuje się z oczyszczonej masy drzewnej. Surowiec najczęściej pochodzi z drzew iglastych (głównie sosna i świerk), choć zdarza się, że do produkcji materiału wykorzystuje się także włókna drzew liściastych (np. buk). Masa drzewna jest w pierwszej kolejności poddawana działaniu ługu sodowego, a następnie dwusiarczku węgla. W efekcie reakcji powstaje produkt przejściowy – sól sodowa ksantogenianu celulozy. Ta substancja jest z kolei rozpuszczana w rozcieńczonym wodnym roztworze zasady, co pozwala na otrzymanie wiskozy – płynu przędzalniczego o konsystencji miodu. Następnie płyn jest przetłaczany przez zespół dysz o drobnych oczkach, które są zanurzone w roztworze kwasu siarkowego. W tym czasie następuje koagulacja wiskozy z wytworzeniem nierozpuszczalnych włókien. Tkanina wiskozowa jest lekka i przepuszcza powietrze, dlatego świetnie nadaje się na ubranka dla dzieci.

Włókno bambusowe

W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się tkaniny bambusowe, które są chętnie wykorzystywane w produkcji ubranek i akcesoriów dla niemowląt. Bambus uchodzi za roślinę wolną od szkodliwych nawozów i środków ochrony roślin, ponieważ jest gatunkiem (a właściwie grupą gatunków) rzadko atakowanych przez szkodniki. Z tego samego powodu jest uważany na roślinę mało nawozochłonną, ponieważ rośnie szybko i jego uprawa nie wymaga wspomagania. Oznacza to, że tkaniny wykonane z jego włókien są najbezpieczniejszym produktem tekstylnym. Ponadto bambus jest w pełni biodegradowalny i podlega recyklingowi, dlatego nie stwarza zagrożenia dla środowiska naturalnego. Wszystko to sprawia, że bambusowe ubranka i akcesoria dla niemowląt są coraz chętniej wybierane.

Najlepsze materiały na zabawki

Kupując zabawki i akcesoria dla niemowląt, warto zwracać uwagę na to, z czego zostały wykonane. Produkty bezpieczne dla dzieci nie mogą zawierać substancji tokstycznych. Trzeba także zwracać uwagę na drobne elementy, które mogą być połknięte przez malucha. W pierwszej kolejności należy jednak sprawdzić rodzaj tworzywa, z jakiego zrobiono zabawkę.

Drewno

Jednym z najbardziej przyjaznych materiałów na zabawki dla dzieci jest drewno. Produkty z niego wykonane są naturalne i bezpieczne. Trzeba jednak pamiętać, by w miarę możliwości wybierać zabawki, które nie są malowane. Farby mogą bowiem zawierać substancje szkodliwe. Ponadto nie można zapominać o dobieraniu zabawek do wieku dziecka. Niemowlęta nie powinny bawić się przedmiotami składającymi się z wielu ruchomych elementów. Maluszek może urwać fragment zabawki i go połknąć. Ten problem znika wraz z wiekiem dziecka, dlatego starsze pociechy ucieszą się, np. z drewnianego liczydła czy klocków.

Tkaniny

Świetnym pomysłem na bezpieczne i przyjazne dzieciom zabawki są maskotki oraz inne przedmioty wykonane z tkaniny. W sklepach, np. Pepco, można znaleźć wiele ciekawych propozycji. Najmłodszym  z pewnością spodobają się szmaciane przytulanki, lalki czy misie. Równie interesujące będą książeczki sensoryczne oraz zawieszki do łóżeczek albo wózków. Starsze dzieci docenią natomiast tekstylne maty do zabawy albo fartuszki ułatwiające zabawę w kucharzy. Trzeba dodać, że materiałowe zabawki są bezpieczne dla dzieci w każdym wieku, dlatego można bez obaw je kupować.

Dzianina minky

Dzianina minky to prawdziwy hit w przemyśle tekstylnym skierowanym do najmłodszych. O polarowych ubrankach, akcesoriach dla niemowląt i zabawkach słyszał chyba każdy rodzic. Ten materiał jest mięciutki i łatwy w praniu, dlatego przedmioty z niego wykonane łatwo utrzymać w czystości, co docenią rodzice maluszków. W sklepach Pepco można znaleźć wiele przytulanek oraz zawieszek do łóżeczka wykonanych z tego rodzaju dzianiny. Warto zadbać o to, by znalazło się w wyposażeniu pokoiku maleństwa.

Ubranka oraz akcesoria dla maluchów – to musisz mieć

Akcesoria dla niemowląt to bez wątpienia temat rzeka. Oferta sklepów jest obszerna, dlatego trudno zachować umiar, kupując ubranka oraz zabawki. Warto zadbać jednak o to, by w wyposażeniu dziecięcego pokoiku nie zabrakło najbardziej potrzebnych rzeczy. Z pewnością należą do nich: body, koszulki, pajacyki, spodenki, rajstopki oraz czapka z daszkiem. Ta ostatnia przyda się szczególnie latem i wczesną jesienią. Dobrym pomysłem jest czapeczka z daszkiem oraz uszkami dostępna w Pepco za 14.99 zł. Ponadto dziecku przyda się kocyk minky oraz poduszka w kształcie motylka. Komplet jest dostępny w Pepco za niecałe 35 zł. Z takim wyposażeniem spacery będą udane i przyjemne.

Cena kontra jakość?

Wiele osób uważa, że ceny akcesoriów dla niemowląt są wysokie. Nic bardziej mylnego. W sklepach można kupić wartościowe produkty za niewielkie pieniądze. Warto korzystać zatem z promocji oraz z ofert marek, które dbają o właściwy balans ceny i jakości. Jednym z takich sklepów jest Pepco. Znajdziemy tu wiele godnych uwagi akcesoriów oraz zabawek spełniających normy produktów bezpiecznych i właściwych dla maluchów. Warto pamiętać, że potrzeby dzieci zmieniają się bardzo szybko, dlatego wydawanie niemałych kwot na zabawki nie jest najlepszym pomysłem. Zdecydowanie lepiej zainwestować te pieniądze w ciekawe zajęcia dla dzieci. Potrzebne akcesoria dla niemowląt można za to kupić w Pepco: https://pepco.pl/produkty/dziecko/akcesoria-dla-niemowlat/.

Rynek akcesoriów dla niemowląt jest bardzo obszerny, dlatego bez problemu możemy kupić wszystko to, czego potrzebuje maleństwo. W czasie zakupów warto jednak zachować zdrowy rozsądek i nie przepłacać. Wiele sklepów sprzedaje produkty dobrej jakości, wykonane z surowców naturalnych, za które nie trzeba płacić fortuny. Warto więc korzystać z takich ofert, by zapewnić dziecku wszystko to, czego potrzebuje, nie tracąc jednocześnie fortuny.

Artykuł sponsorowany