Macierzyństwo

Otwarcie Smart Kids Planet

Redakcja
Redakcja
13 września 2019
Fot. Izabela Pruszyńska
 

14 września na PGE Narodowym otwarte zostanie pierwsze w Polsce Centrum Mądrej Zabawy – Smart Kids Planet.

 Smart Kids Planet to innowacyjne, interaktywne Centrum Mądrej Zabawy dla dzieci w przedziale wiekowym 0-12 lat. Inwestycja powstała w oparciu o trend edutainment, czyli edukację poprzez rozrywkę. Na powierzchni 2400 mkw. PGE Narodowego powstało 6 stref tematycznych podzielonych na kategorie wiekowe oraz 5 sal warsztatowych. Eksponaty, multimedia oraz atrakcje zapewniają trening percepcji, małej i dużej motoryki, rozwijają zdolności strategiczne, wyobraźnię, kreatywność i umiejętności cyfrowe. Dzieci – bawiąc się zarówno w sposób tradycyjny, jak i przy wykorzystaniu najnowocześniejszych rozwiązań multimedialnych – zgłębią wiedzę z zakresu m.in. ekologii, technologii, nowych mediów i sportu.

Fot. Izabela Pruszyńska

Przestrzenią dla najmłodszych dzieci do 3. roku życia jest Strefa Tuptaj – wypełniona piankowymi krajobrazami ruchu zabezpieczającymi przed upadkiem; Strefa Twórz to miejsce strategicznych rozterek i szkolenia kreatywnych zdolności na Placu Budowy; w Strefie Odkrywaj dzieci odbędą międzygalaktyczną podróż w wielkiej rakiecie, zgłębiając przy okazji kosmiczne tajemnice; Strefa Segreguj uwrażliwia na ważne ekologiczne kwestie i kształtuje w dzieciach dobre nawyki, a Strefa Fantazjuj to wyciemniona sala multimedialna skrywająca zaskakujące interaktywne niespodzianki. Z racji lokalizacji, nie zabraknie również okazji do podszkolenia piłkarskich umiejętności w Strefie Trenuj.

Fot. Izabela Pruszyńska

Oferta Smart Kids Planet przygotowana została z myślą o klientach indywidualnych i grupowych, takich jak przedszkola, szkoły, instytucje kultury i wycieczki zorganizowane. W Centrum prowadzone będą zajęcia edukacyjne dla dzieci z zakresu kodowania, ekologii czy bezpieczeństwa w sieci. Organizowane będą również urodziny i imprezy okolicznościowe oraz specjalne wydarzenia firmowe.

Fot. Izabela Pruszyńska

Smart Kids Planet to przestrzeń dla całej rodziny, dlatego na terenie obiektu nie zabrakło kawiarni, w której rodzice mogą się zrelaksować lub popracować, oraz sklepu z unikalnymi rzeczami dla dzieci, pamiątkami i zabawkami edukacyjnymi. Smart Shop x Baby by Ann to pierwszy w Polsce stacjonarny sklep z wybranymi rzeczami z asortymentu Baby by Ann. Partnerem Smart Cafe jest z kolei marka Foods by Ann, oferująca naturalne, zdrowie i smaczne przekąski. W kawiarni pojawi się również wyjątkowa strefa przygotowana przez Storytel, w której dzieci i opiekunowie będą mogli odpocząć, słuchając niezwykłych historii w formie audiobooków.

Fot. Izabela Pruszyńska

Centrum Mądrej Zabawy to prywatna inwestycja, w której wszystkie elementy zaprojektowano i wykonano w Polsce. Za projekt architektoniczny i scenografię odpowiadają architekci z biura Q+B.ARCHITEKCI – Jakub Kornecki i Beata Tokarska-Kornecka. Projektantem koncepcji eksponatów i zabawek jest Martyna Majk, natomiast projekt loga i wszystkich elementów graficznych w Smart Kids Planet wykonała dyrektor artystyczny Katarzyna Ruszkiewicz. Project Managerem projektu była Weronika Bobrowska.

Tydzień otwarcia Smart Kids Planet rozpocznie się 14 września o godz. 14.00. i potrwa do 20 września. W programie nie zabraknie atrakcji dodatkowych i interesujących warsztatów. Centrum Mądrej Zabawy otwarte będzie dla opiekunów z dziećmi codziennie od 10.00 do 21.00.


Macierzyństwo

Czego dowiadujemy się w życiu zbyt późno. Gdybym wiedziała o tym wcześniej…

Redakcja
Redakcja
16 września 2019
Fot. Pixabay / freephotocc / CC0 Public Domain
 

Są takie momenty, kiedy uświadamiamy sobie proste prawdy o życiu, ale ta świadomość przychodzi zbyt późno. Może czegoś nie da się już naprawić, może czegoś nie da się wymazać z pamięci. Może ktoś zniknął z naszej codzienności na zawsze, jakieś relacje zakończyły się i nigdy już nie będzie szansy, by sobie coś wyjaśnić, pozbyć się wątpliwości, pogodzić się. Może chorujemy i zostało nam już niewiele czasu… Zostaje żal i ta jedna myśl: „Gdybym wiedziała o tym wcześniej, moje życie potoczyłoby się inaczej…”

1. To, jak postrzegasz świat staje się twoją rzeczywistością

To prawda. Sposób, w jaki interpretujesz i rozumiesz świat, bezpośrednio wpływa na twoje przekonania i sposób życia. Percepcja powoduje stronniczość tak samo, jak tworzy zrozumienie. Wywołuje strach i ciekawość. Czy chcesz, aby twoja rzeczywistość była wąska czy rozległa i przejrzysta? Czy święty spokój, jaki daje niewiedza rzeczywiście ci wystarczy, czy potrzebujesz czegoś więcej?

Prawda jest taka, że ​​większość ludzi chce więcej. Nawet jeśli jest to pragnienie zostaje na poziomie podświadomości.

2. Wszystko jest tymczasowe

I ten dobry czas w życiu i ten gorszy. Poczucie smutku i radość. Zachowuj więc w miarę możliwości równowagę emocjonalną i pamiętaj, że okoliczności mogą ulec zmianie. Że ten, kto jest przyjacielem, może stać się wrogiem.

3. Twoja obecność jest ważna

A jej brak boli bliskie ci osoby. Nic nie zastąpi twojego dotyku, twojej uważności, ciepłych słów i okazania uczuć tym, których kochamy. Szanuj emocje, szanuj miłość i zaufanie, którym cię obdarzono. W życiu najbardziej liczą się ludzie, którzy cię otaczają, a nie przedmioty.

4. Rób to, co kochasz, kochaj to, co robisz

Pewnie są takie momenty w naszym życiu, kiedy nie zawsze jest to możliwe. Ale staraj się, podejmuj takie decyzje, które pozwolą ci cieszyć się twoim życiem zawodowym. Nie zapominaj o tym, że powinnaś się rozwijać, uczyć nowych rzeczy – zainwestuj w siebie. Dotyczy to również Twojego życia pozazawodowego. Jakie nawyki i hobby chcesz rzucić? Które chcesz rozwijać?

5. Bycie szczęśliwym wymaga ciągłej pracy

Najszczęśliwsi ludzie to ci,  którzy najwięcej nad tym pracowali. Bycie szczęśliwym wymaga pracy. To tyle samo pracy – jeśli nie więcej – wymaga bycie nieszczęśliwym. Więc wybieraj mądrze. Bycie szczęśliwym oznacza, że ​​w pewnym momencie postanowiłaś przejąć kontrolę nad swoim życiem. Oznacza to, że zdecydowałaś się nie być ofiarą, ale kreować swoją rzeczywistość.

 

 

 


Macierzyństwo

Ogólnopolska kampania edukacyjna „Twoja Rodzina. Zdrowie i styl życia”

Redakcja
Redakcja
13 września 2019
Mat. prasowe

Wystartowała kampania edukacyjna wydawnictwa The Point – „Twoja Rodzina. Zdrowie i styl życia”. Całość ukazała się 13 września w prasie, jako tematyczny dodatek specjalny w Gazecie Wyborczej, w wersji online na wpunktozdrowiu.pl oraz wielu portalach i podejmujących tematykę rodzinną i zdrowotną.

Troska o zdrowie rodziny zaczyna się od drobnych decyzji, począwszy od codziennych zakupów po specjalistyczną opiekę lekarską. Wybór produktów spożywczych czy też środków czystości, to w jaki sposób spędzamy wspólnie czas, jak podchodzimy do kwestii badań i wizyt u lekarza pierwszego kontaktu i poszczególnych specjalistów oraz profilaktyki w postaci np. szczepień, ma ogromny wpływ na kondycję i zdrowie nasze i naszych bliskich. Nasze świadome wybory i poszukiwanie zdrowych rozwiązań pozwolą nam cieszyć się każdą chwilą w gronie najbliższych. Pomogą też przekazać najmłodszym członkom rodziny zdrowe nawyki żywieniowe, pokazać zalety spędzania wolnego czasu w aktywny sposób czy też przekonać do regularnych badań w przyszłym, dorosłym życiu.

Głównymi Partnerami Merytorycznymi projektu zostali: Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej i Polskie Towarzystwo Alergologiczne.

Więcej możesz przeczytać na: Punkt w zdrowiu


Zobacz także

Czego rodzic NIE POWINIEN robić z dzieckiem? – krótka lista naszych grzechów.

3 typy rodziców, którzy stają się ofiarami własnych dzieci

Jeszcze musisz chwilę poczekać Synku, jeszcze moment. Jeszcze zachwyci nas błękit nieba, cierpliwości Kochanie