Go to content

Macierzyństwo nie zawsze pełne jest miłości i szczęścia. Do czego może doprowadzić depresja poporodowa? Obejrzyj bardzo wymowny spot

Screen/Youtube

To spot, który powstał kilka lat temu. Przypominamy o nim, bo porusza bardzo ważny problem depresji poporodowej, który nadal spychany jest na margines. W końcu kult Matki Polki nie może dopuścić do głosu tych kobiet, które nie radzą sobie z początkiem macierzyństwa. Którym trudno jest zapanować nad emocjami, a przecież pojawiają się – także te negatywne. Co piąta kobieta w Polsce cierpi na depresję poporodową.

Jeśli będziemy głośno mówić o trudnościach, które pojawiają się wraz z dzieckiem, jeśli nie będziemy mówić o macierzyństwie jak o lukierkowym czasie, w którym jest miejsce tylko na miłość i szczęście, to może kobiety chętniej i odważniej zaczną sięgać po pomoc. Po pomoc, do której mają prawo i często jej potrzebują.

Spot powstał w ramach działalności Stowarzyszenie Rozwoju Zawodowego i Osobistego Zielona Myśl i był częścią kampanii społecznej: „Początek w Rodzinie” – „Oswajając złość, wspierasz siebie i Twoje dziecko”